Tarnobrzeg oddał ponad 8 mln zł dofinansowania na drogi. Nie musiał?

W październiku ubiegłego roku władze Tarnobrzega zdecydowały o zwrocie ponad 8 mln zł dofinansowania, otrzymanego na dwie inwestycje drogowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powodem było pozyskanie pieniędzy na te drogi z innego źródła. Według radnego Łukasza Nowaka, decyzja ta nie musiała zostać podjęta.

Nieco ponad 8 mln zł z RFRD miało zostać przeznaczone na dwie drogowe inwestycje, jedną w centrum miasta, drugą zaś na strefie. Ponieważ dofinansowanie z tego źródła wynosi ok.50%, wkład własny do realizacji tych zadań wyniósłby ok.10 mln zł.Między innymi na te same drogi miasto otrzymało pieniądze z Samorządowego Polskiego Ładu, który inwestycje dofinansowuje w wysokości 95%. I to właśnie wysokość dofinansowania była powodem, dla którego władze Tarnobrzega zrezygnowały z ponad 8 mln zł z RFRD.

Tymczasem jak tłumaczył radny Łukasz Nowak podczas ostatniej sesji RM, z pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nie trzeba było rezygnować. W przeciwieństwie do RFRD, gdzie środki pozyskiwane są na konkretne inwestycje, w Samorządowym Polskim Ładzie takie zalecenia nie obowiązują.

 

– Będąc na tej sali na jednym ze spotkań usłyszałem słowa do zastępcy prezydenta, że nie można finansować tych samych zadań z dwóch różnych stron dofinansowania. Oczywiście z tym się zgadzam, tylko że nie zostało to dopowiedziane do końca – mówił radny.

– Jeżeli chodzi o projekt składany do Krajowego Planu Odbudowy, to jest on prosty, to kartka formatu A4, w której nie znaczy się inwestycji. My nie wpisaliśmy stricte danych inwestycji, tylko wpisaliśmy tam  kilometry dróg gminnych i powiatowych. Tak naprawdę nie musieliśmy rezygnować z tych środków z RFRD, te drogi mogliśmy zrealizować (…) a do Krajowego Planu Odbudowy mogliśmy dopasować kolejne kilometry dróg gminnych i powiatowych – dodał Łukasz Nowak.

foto: archiwum

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
180 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
1 rok temu

Bravo, poprostu bravo!

Obserwator
1 rok temu
Reply to  Robert

Brawo radny Nowak. Troche odwagi i wszystko jasne.
Tak sie dalej nie da rządzić. Decyzje maja byc w interesie miasta a nie urzędu

Tymin
1 rok temu

Porażka władz. Jesteśmy bogaci to zwracamy, za 8 mln w ramach KPO można było skończyć wszystkie drogi w mieście. Można było wybudować bezpiecze przejścia, wykonać widno i bezpiecznie przy tych drogach itd. Dalej nie wierzę w to. Porażka.

Procesnik
1 rok temu
Reply to  Tymin

Czy prezydent pojdzie do sadu o naruszenie dobr osobistych za te pomowienia radnych pis.. Zobaczymy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Procesnik

Też jestem ciekawy ???? Ha, ha, ha !

Podejrzewam że to tylko cienias co ma odwagę tylko pozwać mieszkańca ale już radnego to nie ( za cienki Bolek)????

misia
1 rok temu
Reply to  Tymin

i wybudować domki z gówna

9rbtc8YF0181w2XK.jpg
Z tamtych
1 rok temu

Dziękujemy

1300058560_by_luk084_600.jpg
fach
1 rok temu

Widać w jakiej kondycji po 3 latach obecnej kadencji jest gmina, skoro nie ma środków na 50-procentowe wkłady własne 🙂 Ale spokojnie, jeszcze ze 100 mln na riwierę, z 50 mln na przedłużenie obwodnicy oraz ze 25 mln na kulturę, oświetlenie i zieleń, a gmina zacznie osiągać znaczące zyski 😉

jan
1 rok temu
Reply to  fach

a nagrody dla pracowników i podwyżki?

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Jakby gmina miała kasę na wkłady własne to by majątku się nie wyzbywała : działki nad zalewem ( choćby LOK) , zbycie udziałów w wodociągach , teren szkoły podstawowej nr5 ( dawnej) ???
Od początku z mieszkańców debili robią i tyle.
Tak jestem ciekawy ile zaplanowali dochodu w budżecie ze zbycia majątku miasta ???

alter ego
1 rok temu
Reply to  obywatel

Norbert?

lekarz
1 rok temu
Reply to  obywatel

Panie obywatelu. To co u pana , to jest do wyleczenia. Naprawdę to da się wyleczyć farmakologicznie. Polecam terapeutę Kadras z Rzeszowa. Robi cuda.

obywatel
1 rok temu
Reply to  lekarz

Widzę Waść iż jesteś specjalistą tylko czy aby w tym kierunku ??? Skoro siebie nie polecasz ???
Twierdzisz, że jest szansa dla mnie ale czy dla Julcia Cezara też ???

Juliusz Cezar
1 rok temu

Jeśli tak rzeczywiście jest, to Pan Radny nie mógł tego wcześniej podpowiedzieć Panu Prezydentowi? Wówczas można byłoby się nad tym zastanowić. Wtedy nikt niczego nie mówił, a teraz każdy jest mądry i będzie krytykował. Miasto wybrało lepsze dofinansowanie, więc decyzja była logiczna, a teraz analizy nie mają sensu, bo czasu nie cofniemy.

Janek
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak to teraz analizy nie mają sensu? Juliuszu kompromitujesz się pisząc, że wtedy prezydentowi nikt o tym nie powiedział. Skąd radni mieli wiedzieć, że prezydent taką głupią decyzję podejmie? Kolejna bardzo zła decyzja prezydenta i tyle w temacie. Nie do obrony. Za chwilę będziemy lamentować, że wszyscy dookoła dostają dotację tylko nie Tarnobrzeg….

obywatel
1 rok temu
Reply to  Janek

Słusznie ani grosza już dać nie powinni bo po co ??? Nikt nie wie co histeryk zrobi ???

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Janek

Nie no, była konferencja, Prezydent mówił, że będziemy rezygnować z 8 mln, bo to jest bardziej opłacalne. Jakoś wtedy na forum nikt nie pisał, że jest taka opcja, o której mówi Radny Nowak. Teraz oczywiście larum i krytyka jak zawsze, a sami byście pewnie taką samą decyzję podjęli. Zresztą to tylko opinia radnego Nowaka, nie wiadomo jak zostałoby to ocenione pod kątem prawnym.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co to Radny bierze kasiorę ???
Przestań robić z siebie głupszego niż jesteś błaźnie !

Juliusz Cezar nie żyje – oszuście i kłamco ?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Pobiera dietę i jest członkiem organu stanowiącego gminy, więc też powinien dbać o podejmowanie dobrych decyzji. Rozumiałbym, gdyby zgłosił on swoją opinię Prezydentowi, a Prezydent go nie posłuchał, ale to trochę dziwne, że była cisza, a teraz nagle się okazuje, że można było nie rezygnować z 8 mln zł.
A poza tym, to lecz się psychiatrycznie, Twoje zniewagi nie robią na mnie żadnego wrażenia.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ja to i mogę się leczyć ale pod jednym warunkiem – RAZEM Z TOBĄ .

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nikt nie chce czytać twoich wypocin urzędowa p. Wszyscy mają ciebie już dość. Teraz mnie podaj do prokuratury czekam

Poinformowany
1 rok temu
Reply to  Bozo

Sluszna uwaga Takie informacje moze miec tylko osoba z bliskiego otoczenia prezydenta.
Cezar straszyl na forum ze będzie duzo procesow. Kazdy proces w sadzie przeciwko mieszkancowi nawet wygrany to oznaka slabosci wladzy.

Maja sens
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

I co Wolno mowic ze prezydent klamie jak to powiedzial Kalinka czy nie wolno. Cezar podal ze za takie pomowienia idzie się do sądu Tyle że z obywatelem. Po co komu te procesy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Maja sens

Chodziło o to aby zamknąć gęby krytykantów bo taki był raj że wciskał (li) wszystko co chciał (li).
Rzecz w tym że akurat tu Kalinka i Nowak jako radni to raczej powinni się wstydzić swoich głosowań ???

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Maja sens

Forma też ma znaczenie. Pan Kalinka wyraził krytykę w sposób kulturalny, z treścią można polemizować, ale nie jest to sprawa na sąd. To co robi obywatel przekracza jakiekolwiek standardy, więc ja się nie dziwię. Poza tym Pan Radny Kalinka nie znieważył Pana Prezydenta i jest to jeden przypadek. A obywatel prowadzi swoją działalność już od wielu miesięcy, więc chyba tylko wyroki sądowe mogą go czegoś nauczyć. Po prostu chodzi o dbanie o kulturę na forum.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Piszesz to tak autorytarnie jakbyś siedział w głowie Pana Prezydenta lub był nim samym . Zero refleksji czy trybu domyślnego

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Niby dlaczego? Wyraziłem swoją opinię. Ja akurat w tej kwestii solidaryzuję się z Panem Prezydentem i go popieram. I to nie chodzi tylko o to, kim jest poszkodowany. Należy szanować drugiego człowieka, a obywatel ciągle pluje jadem i obraża osoby, które mają inne zdanie na jakiś temat (w tym mnie i innych internatów, którzy z nim polemizowali). Takie osoby powinno się eliminować z dyskusji publicznej.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Część się radykalizuje. Życie , ale spoko pogadać zawsze można. Lepiej gadać niż jak w Kazachstanie strzelać do siebie

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Na szczęście nikt u nas do nikogo nie strzela, choć mam wrażenie, że jakby takim prezydentem był „obywatel”, „Bozo” czy im podobni to strach byłoby wyrazić własne zdanie. Teraz niby tacy uciśnieni, a z krytyką poniżej wszelkiego poziomu nie mają problemów. Więc zastanówmy się, kto tu się radykalizuje i czy takiego społeczeństwa chcemy. Od takich elementów się zaczyna, dlatego trzeba je dusić w zarodku i dbać o odpowiedni poziom dyskusji. Bez obrażania, hejtu, wulgaryzmów i pomówień.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje – oszuście i kłamco !

polonista
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Określenie „element” w tym kontekście jest nieeleganckie, do tego to zapożyczenie „hejt” z języka angielskiego, na dodatek ze spolszczoną pisownią, kiedy jest polskie słowo „nienawiść”. Proszę zadbać najpierw o własny poziom w dyskusji, a dopiero potem oceniać i pouczać innych.

olo
1 rok temu
Reply to  polonista

no lepiej mapisac publiczna szczujnia pizowska

Robert
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Na razie zdąża to według mnie w przeciwnym kierunku. W jakimś celu szczuje się w mediach jednych na drugich. Wystarczy często mała iskra jak w Kazachstanie i wojna domowa gotowa. Mamy ogłupiałe społeczeństwo niestety jak chyba nigdy wcześniej . Do zachodnich demokracji brakuje nam lat świetlnych. Tam nie do pomyślenia byłoby podsłuchiwanie szefa komitetu wyborczego konkurencyjnej partii w czasie kampanii .Premier Austrii za dużo mniejszą sprawę z automatu podał się do dymisji. A tylko wykorzystał fundusz do kampanii wyborczej. U nas pan zero był dziś zdziwiony ,że ktoś u nas z podsłuchiwaniem problem widzi. Inna sprawa ,że wielomiliardowe fundusze w tym kraju są poza jakąkolwiek realną kontrolą. Przykład Pegazusa gdzie dopiero dziś przyznali się do posiadania go

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje – oszuście i kłamco !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Widzisz m : Premier Morawiecki dzisiaj przeprosił publicznie obywateli a kiedy ten wójt przeprosi za swoje słowa w sprawie dopłat do wody i swoich słów ” że mieszkańcy nie odczują podwyżki wody „???

Do Alf
1 rok temu
Reply to  Alf

Cezar Pisze nie jakby siedzial
W głowie e tylko w urzędzie.

kulturalny
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To nie twój portal ani nie twoje forum, więc co ci tak zależy na dbaniu o kulturę tutaj? Bo rzekomy brak kultury stawia w złym świetle twoje autorytety? Nie wiem, czy to dostrzegasz, ale nie jesteś tu mile widziany, a pchanie się tam gdzie nas nie chcą też świadczy w pewien sposób o naszej kulturze.

Alf
1 rok temu
Reply to  kulturalny

A ja myślę ,że warto poznać zdanie Pana Prezydenta lub też moim zdaniem osoby z jego najbliższego otoczenia. Swoją drogą to myślę ,że to co piszemy i myślimy niech do Niego dociera .Mam nadzieje ,że Pani Julia według mnie coś tam przekazuje

kulturalny
1 rok temu
Reply to  Alf

Może i warto, ale niech Cezar nie plecie, że chodzi mu/jej o dbanie o kulturę na forum. Jeśli mamy wyrażać swoje zdanie i spierać się na argumenty, to niech to będzie oparte na prawdziwych powodach i celach. Ja np. jestem niezadowolony z polityki obecnych władz miasta i chciałbym, aby ją zmieniły, bo szkoda reszty kadencji. Na razie dodatkowe 8 mln na drogi przepadło.

Nie-zadowolony
1 rok temu
Reply to  kulturalny

Ja tylko jestem niezadowolniony z zabetonowania, wyasfaltowania terenu nad zalewem zwanym jeziorem no i z niepoprawnie wykonanych dróg rowerowych.

Jadzia
1 rok temu
Reply to  kulturalny

Ja tz jestem bardzo niezadowolona z polityki obecnego prezydenta . Pewnie ci którzy sa beneficjentami tej władzy atakują to forum. Przykładem niejaki Cezar .Chciaż niektórzy uważają ze to kobieta.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Jadzia

Po pierwsze nie jestem żadnym beneficjentem, a po drugie to proszę napisać, z czego jest Pani nie zadowolona? Ogólnikami to łatwo pisać, porozmawiajmy o konkretach. Ja uważam, że polityka obecnego prezydenta jest lepsza niż za poprzednich kadencji, wiadomo, że nie wszystko jest idealnie, ale proszę być sprawiedliwym i dostrzec, że mamy jednak pewien progres.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Gościu weź już skończ i się zamknij nikt nie ma ochoty na czytanie tych herezji co wypisujesz. Weź idź sobie na echo dnia komentuj i nie gadaj mi tu o wolności słowa że piszesz tu bo możesz. Same porażki a teraz jeszcze te akcje w sądzie o nieprzychylne komentarze. Jesteście żałośni! Tym pozwem dla obywatela co zyskacie? Myślicie że ludzie się przestraszą i forum zamilknie? To się grubo mylicie dopiero teraz zobaczycie jak ludzie są wkurwieni. Będziecie żałować tej nieprzemyslanej decyzji z pozwem

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Widzę, że Ty też chcesz podążać drogą obywatela. Styl podobny, brakuje jeszcze wulgaryzmów, obrażania i gróźb karalnych. Może warto się zastanowić nad swoim zachowaniem i uczyć się na błędach innych?

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czekasz na to żeby mnie podać? Podaj teraz Kalinkę. Jesteście żałośni

Kto kest tym Juliuszem Cezarem
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

kto jest Juliszem Cezarem.???? Zgadujemy .
Uwaga Cezar to taka zabawa nie leć z tym na policję.

kulturalny
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Mnie nie zapytałeś z czego jestem niezadowolony, więc wypowiem się sam z siebie przed Jadzią. Na jezioro idą miliony, a w śródmieściu delikatnie mówiąc stagnacja. Kiedy wreszcie obecne władze miasta przeznaczą miliony na śródmieście i rozpoczną w nim inwestycje na miarę tych nad jeziorem? Może coś przekręcę bo dokładnie nie pamiętam, ale swego czasu twój prezydent mówił o równomiernym rozwoju miasta, jeziora i strefy. Jak wezmą się za śródmieście w 2023, to nie zdążą tego spełnić przed wyborami.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  kulturalny

Moim zdaniem miasto rozwija się równomiernie. Wiele dróg zostało wyremontowanych, powstaje obwodnica. Obecnie są piękne ozdoby świąteczne – jak nigdy w historii. Jest wiele pozytywów, tylko trzeba chcieć je dostrzec.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co nam z tych ozdób jak chodniki na Kościuszki w takim stanie że można się połamać?

Alf
1 rok temu
Reply to  Bozo

Dobry jesteś. Sam dyskutujesz , a innym próbujesz zabronić. Masz wyłączność czy co

kulturalny
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Miasto nie rozwija się równomiernie, bo na inwestycje nad jeziorem wydano w tej kadencji o miliony zł więcej niż na inwestycje w śródmieściu. Obwodnicy nie należy wliczać do śródmieścia, skoro je omija. A co do odlotu na temat ozdób, skoro montaż ozdób to twoim zdaniem inwestycja, to niech ozdobią nimi jezioro, a pieniądze na inwestycje infrastrukturalne nad jeziorem przeniosą na tego typu zadania w śródmieściu. Podsumowując: bredzisz.

szkoda
1 rok temu
Reply to  kulturalny

Nie widzisz, że dyskutowanie z manipulatorem to strata czasu?

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przepraszam ,ze wchodzę w dyskusję , ale chociażby tegoroczny budżet jest budżetem stagnacji. Niby taki sam jak ubiegłoroczny , ale licząc inflację jest kilkadziesiąt milionów niższy od poprzedniego. O dalszym zadłużaniu miasta nie wspomnę

Bozo
1 rok temu
Reply to  Alf

A po co wchodzisz z nim w dyskusje? Lepiej z nim nie dyskutuj bo Cię podadzą do sondy? Oni wiedzą najlepiej

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Sytuacja jest trudna, nie tylko w Tarnobrzegu. A za inflację to akurat Pan Prezydent nie odpowiada. Myślę, że każdy jest świadomy, że wiele rzeczy nie działa tak jak powinno, ale takie ciągłe czepianie się o wszystko też nie pomaga. Nie od razu Rzym zbudowano.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chodziło mi tylko o to żebyśmy trzeźwo spojrzeli na sytuację a nie jak obecnie to robi publiczna telewizja głosili propagandę sukcesu. Chociaż sytuacja budżetowa akurat mnie martwi. Jest to chyba pierwszy tak zachowawczy budżet w mieście w ostatnich latach. Może warto to mieszkańcom wytłumaczyć czasami?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

No tak, ale komu chcesz to tłumaczyć? Widzisz jaki jest poziom. Z Tobą chętnie bym podyskutował, z kilkoma innymi też. Ale generalnie to spora część mieszkańców nie rozumie podstaw. Ja uważam, że specjaliści wiedzą co robić, a czego nie, więc niech robą swoje. A plebs w czasach starożytnych ujadał, gdyż niektórym zawsze będzie źle i to będzie wina władzy. Pewne rzeczy się nie zmieniają.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Spoko. Tak jak pisałem z pół roku temu , ostra jazda dopiero przed nami. Sztuką jest to przewidzieć i w miarę możliwości się przygotować. Zobaczymy ile warci są specjaliści

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

juliuszu po co Rzym budować jak ścianka wspinaczkowa zapewni nam dobrobyt. dziurawe chodniki są nieważne po co chodzić płasko jak można chodzić pionowo po ściance? Napisał bym teraz kilka niecenzuralnych słów ale podali by mnie do prokuratury więc sami sobie przemyślcie w jakim cyrkowym mieście żyjemy

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

No jak czytam komentarze obywatela i kilku innych to zgadzam się co do tego „cyrkowego” miasta. Na szczęście to tylko na tym forum, gdzie indziej to by był ban i po sprawie. A w realu jakoś mieszkańcy są zadowoleni. Na placu ciągle ludzie robią sobie selfie, nawet osoby z innych miast przyjeżdżały w okresie świątecznym i zachwalały jaki piękne ozdoby w Tarnobrzegu i szkoda, że u siebie sobie nie mogą takiej sesji zdjęciowej zrobić. Osoby z zewnątrz doceniają Tarnobrzeg, tylko tutaj jest takie ciągłe ujadanie. Ja już się tym nie przejmuję zupełnie, zawsze Wam coś nie pasuje.

dyrektor
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar zostaw nadwisłą24 w spokoju. BAN

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie kłam oszuście – forma nie ma znaczenia – kłamstwo to kłamstwo , tylko bezczelni i cwani oszuści
i kłamcy upiększają w piękne słówka to co jest proste, jasne i o czym mowa w słownikach .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Od dbania na forum to jest redakcja a nie ty m – no chyba że jesteś na etacie cenzora jak za PZPR .
Jak nie znieważył ?? Nie ważne jak powiedział a co !

Poinformowany
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezara wpisy w stosunku do krytycznych wladzy wyraznie wskazuja ze nie jest to wis mieszkanca tylko kogos kto dostal takie zadanie.
Cezar bardzo się cieszy na tym forum ze prezydent poszedl z furomowiczem do sadu i zapowiada dalsze procesy.
Ciekawe od kogo Cezar ma taka wiedzę
To tez Cezarze trzeba ustalic aby mieszkancy mieli w tym zakrrsie pelna wiedze.
Prexydent ustalil to mieszkancy tez powinni.
Cezar pisze ze nikt nie jest anomnimowy. To chyba Cexar tez nie.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Poinformowany

Obywatel się tym chwalił w jednym z wpisów. Dalszych procesów też nie zapowiadam, bo to jest decyzja Pana Prezydenta – ale jak się obraża i pomawia to trzeba się z tym liczyć. I tak, cieszę się, że ktoś w końcu zrobi porządek z obywatelem, ponieważ to jak się on zachowuje na forum jest złym przykładem dla innych osób. Poza tym ja też się wypowiadałem krytycznie o władzy (np. przy temacie odkomarzania) – nie jestem więc stronniczy.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Poza tym ja też się wypowiadałem krytycznie o władzy (np. przy temacie odkomarzania) – nie jestem więc stronniczy.” ty ewidentnie masz nas za idiotów. Przykro mi ale aż takimi głupkami nie jesteśmy jak myślisz

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

ok

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar bieszy sie ze mieszkaniec będzie ukarany za wpusy. To dopiero poziom elity tego. Miasta

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie wiem czy będzie, sądem nie jestem. Jakby obywatel krytykował w sposób kulturalny to nikt by się do niego zapewne nie przyczepił. Poza tym ja go nie pozywałem, chociaż też mógłbym, gdyż mnie obrażał, więc nie wiem dlaczego akurat do mnie ten zarzut.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A jak tam Prezydent Duda i sprawa słowa ” debil” – niewinny obywatel wedle sądu ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

W poniedziałek rano Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył sprawę Żulczyka oskarżonego o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o wpis zamieszczony na Facebooku w listopadzie 2020 r., w którym – w kontekście wyborów prezydenckich w USA – Żulczyk nazwał prezydenta „debilem”. Prokuratura domagała się dla pisarza pięciu miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych oraz przeprosin na Facebooku.

Di Cezara
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Powiadsdz Raxny Kalinka nie pomowil bo mowil prawde. A mieszkaniec jak mowi prawdę e to pomawia?? Pokretne te interpretację Cezara.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Di Cezara

Jeśli ktoś mówi prawdę, to nie pomawia, aczkolwiek mówiąc prawdę może znieważać czy grozić. To już inna sprawa.

Wojciech
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kiedy mial to powiedziec Kto slucha Juz nieraz mieszkancy mowili i krytykowali To reakcje na krytykę taka o ktorej nie wolno mowic Do czasu.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Wojciech

Gnidy pokroju juliisza zgłaszają posty na faceboku że niby porno. Pozew będzie Julek za to. Szykuj sie

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Ja na facebooku niczego nie zgłaszałem, nie zajmuję się takimi rzeczami.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A może zgłaszałem? Hmmm…

Miastowy
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Panie Julianie wystarczy słuchać trochę mieszkańców, którzy chcą dobra dla miasta, nie zwraca się takich pieniędzy, a tak miasto Tarnobrzeg największy frajer roku, ty tylko pytanie czy 2021 czy 2022. Porażka.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Miastowy

Takich osób jak Pan, władza z chęcią słucha. Problem polega na tym, że na tym forum pierwsze skrzypce grają krytykanci i malkontenci wszystkiego czego władza się nie dotknie. W dodatku forma tej krytyki jest często po prostu hejtem i nierzadko padają wyrażenia wulgarne. Z takimi reprezentantami jak „obywatel” czy „Bozo” to osiągacie efekt odwrotny do zamierzonego. Skoro ktoś tak czy siak będzie ujadał, to nie ma znaczenia, czy mu zrobimy dobrze, czy źle. Więc może niech się ktoś zastanowi, czy ten hejt to dobra droga. Być może zmiana nastawienia, jakieś pochwały, czy słowa wsparcia dla kogoś wiele znaczą i byłyby dodatkową motywacją do dalszej pracy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar nie żyje oszuście i kłamco !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Miastowy

Proszę o nie zrzucanie winy na miasto bo miasto to mieszkańcy a za konkretnymi działaniami stoją konkretne osoby ( z imienia i nazwiska).

MUZEUM KOLEI
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To żebyś potem nie jęczał, że nikt nie doradzał, czytaj uważnie. Niech prezydent z urzędnikami wystąpi na piśmie do PKP i odpowiednich ministerstw z postulatem, żeby remont tarnobrzeskiego dworca kolejowego połączyć z utworzeniem w jego budynku muzeum tematycznego, np. kolei galicyjskiej. Dzięki temu wykorzystanoby budynek, a dzięki dodatkowyn pieniądzom z funduszy na kulturę może PKP szybciej wyremontowałoby dworzec. Teraz możesz zwrócić się z tym do Pana Prezydenta, o ile rzeczywiście zależy ci na dobru miasta. Ja tego robić nie będę, bo nie wiem jak go przekonać, ale ty to co innego. Czekam na komentarz o decyzji oraz na info o postępach władz miasta w temacie remontu dworca.

Alf
1 rok temu
Reply to  MUZEUM KOLEI

Naprawdę wierzysz ,że znajdzie się kilkanaście miliomów na remont pustego dworca ? Kto miałby za to zapłacić Ministerstwo Kultury ? Miasto dostało już raz prezent w postaci praktycznie zakupu Kolekcji dzikowskiej. Cuda dwa razy się nie zdarzają , zwłaszcza w czasach kryzysu

komputerowy
1 rok temu
Reply to  Alf

Ty jesteś Cezar, czy robisz za jego rzecznika? Poza tym próbowałeś tak załatwić sprawę dworca, że wiesz jaki będzie wynik? Jak nie chcesz pomóc, to chociaż nie przeszkadzaj.

Gość
1 rok temu
Reply to  Alf

I tu pięknie widać myślenie tarnobrzeskiego urzędnika: a po co? a na co? a nie da się? POWINNI CHODZIĆ, PISAĆ, PYTAĆ WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA I O WSZYSTKO CO SIĘ DA. Za to im podatnicy płacą a nie tylko za bycie urzędnikiem, picie kawy i ploty.

Alf
1 rok temu
Reply to  Gość

Wystarczy zadać sobie trochę trudu i poczytać w internecie jaka jest polityka PKP w tego typu obiektach jak nasz. Nie są zainteresowani ani sprzedażą za bezcen ani remontem. Jedyne co wchodzi w grę ro dzierżawa do 30 lat. Oczywiście wszelkie koszty pokrywa dzierżawca. Nie trzeba być urzędnikiem , kawę zawsze można wypić jeżeli ktoś lubi . Ja nie lubię kawy i nie jestem urzędnikiem. Po prostu drażni mnie populizm obecnie tak modny w kraju niektórych z tu piszących.

Gość
1 rok temu
Reply to  Alf

Jeśli nawet tak jest jak piszesz to są wyjątki (Rozwadów).Ale trzeba tego przypilnować. Samo się nie załatwi. W Tarnobrzegu władze od lat olewali temat to i kolej nas olała i jest jak jest.

MUZEUM KOLEI
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Powtarzam po raz pierwszy, żeby ci nie umknęło.

To żebyś potem nie jęczał, że nikt nie doradzał, czytaj uważnie. Niech prezydent z urzędnikami wystąpi na piśmie do PKP i odpowiednich ministerstw z postulatem, żeby remont tarnobrzeskiego dworca kolejowego połączyć z utworzeniem w jego budynku muzeum tematycznego, np. kolei galicyjskiej. Dzięki temu wykorzystanoby budynek, a dzięki dodatkowym pieniądzom z funduszy na kulturę może PKP szybciej wyremontowałoby dworzec. Teraz możesz zwrócić się z tym do Pana Prezydenta, o ile rzeczywiście zależy ci na dobru miasta. Ja tego robić nie będę, bo nie wiem jak go przekonać, ale ty to co innego. Czekam na komentarz o decyzji oraz na info o postępach władz miasta w temacie remontu dworca.

mieszkaniec.
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

czasu nie cofniemy .Ale krytykować chyba można.?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec.

Można, byle bez zniewag, pomówień, wulgaryzmów i gróźb karalnych.

MUZEUM KOLEI
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Powtarzam po raz drugi, żeby ci nie umknęło.

Żebyś potem nie jęczał, że nikt nie doradzał, czytaj uważnie. Niech prezydent z urzędnikami wystąpi na piśmie do PKP i odpowiednich ministerstw z postulatem, żeby remont tarnobrzeskiego dworca kolejowego połączyć z utworzeniem w jego budynku muzeum tematycznego, np. kolei galicyjskiej. Dzięki temu wykorzystanoby budynek, a dzięki dodatkowym pieniądzom z funduszy na kulturę może PKP szybciej wyremontowałoby dworzec. Teraz możesz zwrócić się z tym do Pana Prezydenta, o ile rzeczywiście zależy ci na dobru miasta. Ja tego robić nie będę, bo nie wiem jak go przekonać, ale ty to co innego. Czekam na komentarz o decyzji oraz na info o postępach władz miasta w temacie remontu dworca.

szkoda
1 rok temu
Reply to  MUZEUM KOLEI

Daj spokój, na to nie odpowie, bo wyszłoby, że tylko udaje zatroskanego.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  MUZEUM KOLEI

Nie wiem jak miałoby to wyglądać. PKP jakoś do tej pory nie finansowało remontu dworca. Napisz taki wniosek z uzasadnieniem i wyślij gotowy do UM, wtedy myślę, że może ktoś się nad tym tematem pochyli. Aczkolwiek ja mam sceptyczne podejście. Miasto ma dbać o mienie miasta, a dworzec PKP to własność PKP.

MUZEUM KOLEI
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Moja rada dotarła do zwolennika Pana Prezydenta, także cel osiągnąłem. Zobaczymy czy, a jeśli tak, to co wydarzy się dalej w tym temacie. Pisać wniosku nie będę, bo do takich rzeczy są zatrudnieni w um specjaliści za niemałe pieniądze. Poza tym moim zdaniem Pan Prezydent nie jest przekonany do podjęcia takich kroków, a ja nie wiem jak go do tego przekonać.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  MUZEUM KOLEI

Ja też nie jestem do tego przekonany, więc może lepiej nie przekonywać na siłę, skoro coś jest z góry skazane na porażkę. Poza tym można pisać zawsze do PKP, to oni są właścicielem terenu a nie miasto. Miasto ma wkładać pieniądze w rzeczy, które będą przynosić zyski.

MUZEUM KOLEI
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli nic nie zrobisz w tym temacie jako zwolennik Pana Prezydenta. W sumie to było do przewidzenia, ale ok, przynajmniej mamy co do tego jasność. W takim razie nie jęcz, że nikt czegoś takiego nie doradził, gdyby przed końcem kadencji okazało się, że PKP wyremontowało gdzieś jakiś dworzec kolejowy tworząc w nim muzeum lub podobną placówkę, dofinansowane pieniędzmi z funduszy na kulturę.

Robert
1 rok temu
Reply to  MUZEUM KOLEI

Dobra Witek odpuść już

PKP Tarnobrzeg
1 rok temu
Reply to  Robert

Witek nie ma co odpuszczać, bo wie, że głównie dzięki staraniom Konfederacji i wsparciu jej przez PiS mimo jakiegokolwiek zainteresowania tą sprawą ze strony prezydenta dworzec będzie remontowany przez PKP. Zresztą prezydent już to częściowo potwierdził w ostatnim swoim wywiadzie. Ma rzekomo nieoficjalne informacje.

PKP Tarnobrzeg
1 rok temu
Reply to  PKP Tarnobrzeg

W uzupełnieniu:Dzięki staraniom lokalnej Konfederacji i nielokalnego PiS.

kolejowy
1 rok temu
Reply to  MUZEUM KOLEI

Takie rzeczy już się dzieją, przykład: dworzec w Szklarskiej Porębie:
„W segmencie o konstrukcji szachulcowej będzie mieścić się sala kinowa, natomiast w parterowej części położonej bliżej przejazdu kolejowego – wielofunkcyjna sala o charakterze wystawowym.”.
https://inzynierbudownictwa.pl/zabytkowy-dworzec-w-szklarskiej-porebie-otwarty-po-remoncie/

maruysz sando
1 rok temu
Reply to  MUZEUM KOLEI

panstwo polskie juz wystarczajaca zainwestowalo w ta miescine gdy niejaki edward g uczynil ja wojewodztwem juz wystarczy s a jeszcz einne miasto
i wioski

Tom
1 rok temu

Garść informacji covidowych z ostatnich kilkunastu godzin: Według WHO w ciągu minionej doby odnotowano na świecie 2,6 miliona nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii.**************** Chile zatwierdza czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 dla osób z obniżoną odpornością. Jest to pierwszy kraj Ameryki Łacińskiej, który zdecydował się na taki krok.**************Austria wprowadza od 8 stycznia 2022 r. obowiązek noszenia masek FFP2 na świeżym powietrzu.*********** Austria skraca od 8 stycznia 2022 r. okres izolacji po zakażaniu SARS-CoV2 do pięciu dni. Ważność paszportu szczepionkowego zostaje skrócona do sześciu miesięcy.************* Australia zgłasza 72 401 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2 w ciągu doby. To ponad 10% wszystkich zgłoszonych przypadków zakażeń przez ten kraj od początku pandemii. W Australii 91,7% populacji powyżej 16 lat przyjęło dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19.************ Izrael zgłasza 16 796 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii.************ Urzędnicy chińskich szpitali zwolnieni po tym, jak ciężarnej kobiecie odmówiono wstępu do szpitala ze względu na obostrzenia pandemiczne. Dziecko zmarło. Chiny uważają, że pandemia nie może ograniczać dostępu do opieki zdrowotnej w nagłych przypadkach. *************** Premier Francji Jean Castex zapowiedział, że kraj jest gotowy wdrożyć podawanie czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19, gdy tylko władze sanitarne dadzą na to zielone światło.************* Zgromadzenie Narodowe we Francji o… Czytaj więcej »

misia
1 rok temu
Reply to  Tom

tylko u nas

60299c88ef9f9_o_full (1).jpg
jan
1 rok temu
Reply to  misia

i domek z gówna

Gość
1 rok temu

To wcześniej radny Nowak nie mógł uświadomić niedouczonego prezydenta tylko promuje się po fakcie kosztem miasta i mieszkańców. ŻENADA!!! JEŚLI CHODZI O DOBRO MIASTA TO WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD. WBIJCIE TO SOBIE WRESZCIE DO WASZYCH GŁÓW.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

A to radny Nowak ma uświadamiać wójta ( czyżby jemu mieszkańcy płacili po kilkanaście tysięcy co miesiąc
Poczytaj kto decyduje ( wójt i prawnicy).

Mieszkaniec TBGa
1 rok temu

Może jeszcze trzeba to przemyśleć i nie zwracać tych ponad 8 mln.

Tarnobrzeg, a w zasadzie miasto (nie jezioro) potrzebuje tych środków, przecież każdy to widzi.

Po drugie na drugi raz: NIE ZGŁASZAJCIE TYCH SAMYCH INWESTYCJI DO RÓŻNYCH PROJEKTÓW ZEWNĘTRZYCH PRZED ICH ROZSTRZYGNIĘCIEM. JEST TYLE, RZECZY DO ZROBIENIA W MIEŚCIE, ŻE NIE MA TAKIEJ POTRZEBY (drukowanymi, żeby nie było potem, że nie było mówione).

Oby w 2022 r. miasto czerpało jak najwięcej środków z zewnątrz na wszelkiego typu inwestycje i oby to był dobry rok dla miasta pod każdym względem.

Liczy się tylko dobro miasta.

obywatel
1 rok temu

Najważniejsi są turyści – zapamiętaj – ha, ha, ha .

szatan
1 rok temu

czepiacie się , najważniejsze , że można podziwiać kolekcję dzikowską i siwy bajerant jest szczęśliwy 😉 reszta to mały pikuś

obywatel
1 rok temu
Reply to  szatan

Jeszcze nie jest ???
Miasto podwodne z tunelami pozostało do realizacji ( ha, ha, ha).

Alicja
1 rok temu

Jak dla mnie to widać jakich miasto zatrudnienia analityków

Olo
1 rok temu

Radny Nowak to niech się zajmie swoją pracą. Większego łgarza trudno znaleźć . Kablówkę na osiedlu Piastów robił 3 lata . „Zaczynamy od następnego miesiąca” , to był jego ulubiony zwrot. Oczywiście nie zrobili nic.Jest niepoważny. Poza tym z tego co pamiętam to był w SLD . Znaczy towarzysz się
„przechrzcił” i jest świętszy od papieża.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Olo

Ha, ha, ha – uważaj bo być może będzie kolejny proces ( ha, ha, ha ) – poczytaj synonimy do słowa : kłamcą i oszust ( ha, ha, ha ).
Ta władza jest bardzo wrażliwa na prawdę.!!!!

odpowiedź
1 rok temu
Reply to  obywatel

Po co te strachy. Publiczny proces Bożka z mieszkańcem o zniesławienie to będzie HIT przed wyborami.

koppa
1 rok temu

Tarnobrzeg i ludzie w tym miescie mieszkajacy to stan umyslu.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  koppa

Dokładnie, dlatego trzeba robić swoje, a to co sobie gadają mieć w głębokim poważaniu. Jedynie się pośmiać można, jacy co niektórzy są inteligentni inaczej i jaką ignorancją się wykazują jeśli chodzi o znajomość spraw samorządowych. Pozdrawiam serdecznie i daję plusika! 🙂

zalafganistan
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A teraz bez zbędnego(kolejnego) odwracania kota ogonem. Według Ciebie dobrze zrobił, że przewalił te 8 milionów? Odpowiedz tylko TAK lub NIE.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  zalafganistan

I tak, i nie. Z jednej strony – jeśli było do stracenia więcej – to lepiej było odpuścić te 8 milionów. Z drugiej strony, być może UM podszedł do sprawy zbyt asekuracyjnie, nie wierząc, że oba dofinansowania zostaną przyznane. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale wiem jedno – matematyka jest prosta i w tej sytuacji po prostu kierowano się rachunkiem ekonomicznym.

rozkrok
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Hehe, to tak jakby być i mężczyzną i kobietą Joliuszu.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  rozkrok

Nie hehe, tylko tak wygląda świat – nie jest czarno-biały a przypomina odcienie szarości. A odnośnie tego, o czym napisałeś, to też to jest możliwe, poczytaj sobie o hemafrodytach, albo o tzw. trzeciej płci.

rozkrok
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skoro tak patrzysz na świat, to w jakim procencie czujesz się kobietą, a w jakim mężczyzną? Zero uprzedzeń czy dyskryminacji, tylko pytam w związku z podanym przez Ciebie sposobem patrzenia na świat.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  rozkrok

To nie jest mój sposób patrzenia na świat tylko biologia i genetyka. Twoje pytanie jest delikatnie mówiąc niekulturalne, poza tym wielokrotnie już pisałem na ten temat. Nie mam zamiaru więcej się tłumaczyć tylko dlatego, że ktoś sobie uroił jakieś głupoty. A poza tym, to temat dyskusji jest trochę inny, ja Cię nie pytam w jakim stopniu kim się czujesz, bo mnie to nie interesuje.

rozkrok
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie pytałem czy jesteś kobietą czy mężczyzną, tylko na ile czujesz się jednym i drugim, a to co innego. Pytanie zadałem w sposób kulturalny, bez obelg, wyzwisk czy pomówień. Skoro nie chcesz odpowiedzieć, do czego masz pełne prawo, to na tym skończę, bo według mnie poważna dyskusja z tobą na tym forum jest niemożliwa.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  rozkrok

Nie chodzi o formę pytania, ale jego materię. Pytasz publicznie o kwestie osobiste, równie dobrze możesz pytać o wyznanie czy grupę krwi. To nie jest miejsce do zadawania takich pytań, a poza tym nie mam obowiązku odpowiadać na to komuś, kogo nie znam. To Ty jesteś niepoważny, zadajesz pytania niezwiązane z tematem dyskusji i odwracasz kota ogonem. Bez odbioru.

Piotrek
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tsa, odcienie szarości, ale np. obywatela to oceniasz zero-jedynkowo. Co jak co, ale minimum konsekwencji wartałoby mieć…

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Piotrek

Jakbym go oceniał zero-jedynkowo to sam bym go podał do sądu, bo również i mnie ciągle obraża. W każdym z nas jest pierwiastek dobra i pierwiastek zła, pytanie co zwycięża. I jestem konsekwentny, obywatela już od wielu miesięcy ostrzegałem i pouczałem, że jego wpisy stanowią znamiona czynów karalnych, co powodowało jeszcze większą agresję z jego strony. Więc czy to ja jestem niekonsekwentny, czy to obywatel dzięki setkom komentarzy zapracował sobie na taką opinię?

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

I co ewentualnie pozwiesz go jako kto Juliusz Cezar ? Chyba że jesteś jedną z kilku osób z UM , które być może kiedyś wymienił to już prędzej

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Jako adresat zniewagi, nie musiał wiedzieć do kogo pisze – istotne jest to czy użył wyrażenia obelżywego oraz czy adresat obelgi poczuł się urażony. Jak się nie znasz to, się nie odzywaj. Poza tym mi wcale nie zależy, żeby mu dokładać problemów, tylko żeby zrozumiał, że jego zachowanie jest złe.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

„Jako adresat zniewagi, nie musiał wiedzieć do kogo pisze „
Może i się nie znam. Na pewno z tego nic nie rozumiem

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Chodzi o to, że jeśli kogoś znieważasz w internecie to popełniasz przestępstwo niezależnie od tego czy wiesz że osoba pod nickiem X to np. Jan Kowalski, czy też tego nie wiesz. Po prostu znieważasz człowieka i kim by on nie był to może wytoczyć Ci sprawę. No chyba, że jest to bot czy małpa, albo inny podmiot, który nie ma zdolności prawnej 🙂 Więc żeby uprościć, nie obraza się nicka, tylko osobę, która znajduje się pod tym nickiem, kim by ona nie była

Cezarion
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Marnujesz się. Z Twoją mądrością i wiedzą, bezstronnością i obiektywizmen, logiką i merytoryką oraz empatią i życzliwością powinieneś kandydować na urząd prezydenta w najbliższych wyborach. Zbawiłbyś Tarnobrzeg w rok, góra dwa. Będziesz kandydował?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Cezarion

Nie muszę, mamy dobrego prezydenta, wystarczy mu nie przeszkadzać w robocie. Jak nie w tej, to w następnej kadencji na pewno się uda przeprowadzić wiele kluczowych dla miasta inwestycji.

Cezarion
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czemu zminusowałeś mój komentarz? Myślę, że Ty byłbyś lepszym prezydentem. Trzeba działać szybko. Nie daj się prosić. Będziesz kandydował? Jak nie na prezydenta to chociaż do rady miasta?

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Drugiej kadencji może nie być. Jak ludzie zobaczą ,że miliony wpompowane nad jeziorem nie przynoszą jakichkolwiek zysków a widoczny chociażby w tegorocznym budżecie miasta kryzys odetnie inwestycje , to może się skończyć prezydentura Pana Bożka. Osobiście myślę ,że może po podwyżkach dla samorządowców wróci tu jakiś młody człowiek z wiedzą i doświadczeniem i spróbuje swoich sił.

Cezarion
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To będziesz kandydował? Myślę, że byłbyś lepszym prezydentem.

Cezarion
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szkoda. Ze swoją wiedzą itd. mógłbyś zbawić miasto jako prezydent, albo chociaż jako radny pomóc prezydentowi w załatwieniu ważnych rzeczy dla miasta. Angażujesz się na forum, które nie ma wpływu na kierunki działania urzędników, ale kandydować nie chcesz. Zawiodłem się na Tobie.

zalafganistan
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wiedziałem, że się obsrasz i nie odpowiesz. Dalsza polemika z Tobą nie ma najmniejszego sensu.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  zalafganistan

Jak ktoś zadaje głupie pytania, to niech nie spodziewa się mądrych odpowiedzi. Nawet nie uzasadniłeś w jakim, celu pytasz i do czego zmierza ta denna dyskusja nie na temat. Zgadzam się, że polemika z Tobą nie ma sensu, bo to jest poziom intelektualnego szamba, dlatego ja wychodzę. Miłego pływania.

zalafganistan
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zadałem proste pytanie jak tarnobrzerzanin tarnobrzerzaninowi nie dodawaj sobie zbędnej ideologii. uważasz się za mądrzejszego, lepszego ode mnie chociaż mnie nie znasz – ok masz takie prawo na przyszłość tylko taka drobna rada by próbując robić głupca z kogoś nie zrobić nim samego siebie.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  zalafganistan

Nie muszę Cię znać by widzieć z kim mam do czynienia. Nawet poprawnie po polsku nie potrafisz napisać, tarnobrzeżaninie. Ode mnie też mała rada – zainwestuj sobie w słownik ortograficzny.

Ededk
1 rok temu

Obywatel: kiedy masz ten proces w sądzie ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ededk

Jaki proces – coś mi się wydaje , że Sędzia ( przyzwoity o co trudno w tym sądzie ) i mądrzejszy od wójta .
Pytasz bo chcesz przyjść tylko popatrzeć , czy dołączyć do wójta ???
Jak chcesz dołączyć do wójta to pytaj jego , po co tracić czas i kasę podatników na drugą rozprawę???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ededk

Zadajesz niewłaściwe pytanie niewłaściwej osobie.
Pytanie obecnie brzmieć powinno, czy wójt przyjdzie , czy nie – do sądu .
Ja tam przyjdę na termin.

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Pamiętaj ,że ewentualne zeznania jakie składałeś na Policji w tej sprawie jako świadek nie mogą być brane pod uwagę przez sąd gdzie jak rozumiem pojawiasz się jako oskarżony. Co do sędziego jak dobrze trafisz to może dać do zrozumienia ,że przez takie bzdety nie może zajmować się ważniejszymi sprawami. Ale jakiś wyrok raczej wydać musi

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Albo umorzyć ????
Ja tam jesteś za więzieniem – a co ! też jest dla ludzi ?

wstyd
1 rok temu
Reply to  Alf

I znowóż Tarnobrzeg na pierwszych stronach gazet i telewizji ogólnopolskiej.INFO .Prezydent Tarnobrzegu oskarżył mieszkańca za wpisy na forum. Słabe to jakoś. Nawet jak prezydent wygra. Chyba że te wpisy to grożba karalna a to co innego.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ededk

Dnia 11.01.2022 rumu odbyło się posiedzenie Sądu w sprawie pojednania.
Wójt Tarnobrzega postawił warunki ( 3).
Obywatel odrzucił warunki wójta , stwierdził że jedyną możliwą karą do zastosowania przez sąd jest więzienie, ponieważ żadnych przeprosin nie będzie , kary finansowej nie zapłaci a serce, rozum, sumienie tak mu mówi że tak jest.
Nie może tego zrobić bo by oszukał, okłamał sam siebie i okradł sam siebie .
Mimo że Sędzia pouczył , iż obywatel będzie widniał w rejestrze skazanych .
Obywatel przypomniał na sali wójtowi o spotkaniu z mieszkańcami miasta ( bloku)w jego biurze w sprawie budowy parkingu dla potrzeb urzędu skarbowego.
Widok był niezapomniany – twarz wójta mimo że zawsze cera jego jest biała tym razem zmieniła kolor ( odcienie czerwieni) co świadczyć może tylko o tym że coś sobie przypomina?????
Będzie proces !!!!
Obywatel tylko się zastanawia czy w tym sądzie jest sens składania dowodów potwierdzających ( dopłaty do wody są, czy mieszkańcy nie odczuwają podwyżki opłat – wody, czy wójt słowa dotrzymał???
Wójt Tbg będzie mógł sobie dopisać kolejny sukces do swojej kadencji??

Czekamy na cdn!!!

Proces
1 rok temu
Reply to  obywatel

A jakie były warunki owego pojednania, tak ogólnie? Domyślam się, że przeprosiny, ale co oprócz tego?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Proces

Nie do przyjęcia: o ile na stronie NW można by się zastanawiać to w przypadku innego lokalnego ” szmatławcu ” nie do przyjęcia i 5000 na cel jakiejś tam instytucji ???

As
1 rok temu
Reply to  obywatel

Chwila ,sąd pouczył ,że będziesz widniał w rejestrze skazanych ? Wyroku jeszcze chyba nie wydał ,więc zakładam Twoje przejęzyczenie w pisowni . Sądu wybrać sobie nie możesz , chyba że sędziego zmienić próbować jak powiedział tak jak to napisałeś

walt
1 rok temu
Reply to  As

można też wnioskować o wyłączenie tarnobrzeskiego sądu 🙂 trzeba tylko wnioskować o to 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

A po co ???
Dwa razy się nie udało mafii spółdzielczej i tzw ” sędziom z tutejszego sądu z kk to tym razeM pewnie tak – do trzech razy sztuka ??

Masz obiecane dopłaty do wody obiecywane przez Bożka, spełnił obietnice, dotrzymał słowa ???
W słowniku języka polskiego są odpowiednie słowa na to???
Będzie się miał czym pochwalić – wygrał sprawę z obywatelem w sądzie (???) bo reszta procesów w du….

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

wątpię by ktoś się chwalił takim procesem 🙂

ale kto wie,pożyjemy zobaczymy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Sukces to sukces ! Wójt Tbg będzie mógł się chwalić .
To tak jak z tym sukcesem w sprawie spłat składek wobec ZUS , czyli można przekuć w sukces obowiązek nie opłacania składek przez urząd ( urzędników pod okiem rady miasta) gdzie w tym samym czasie zwykli obywatele ( przedsiębiorcy) są karani za nieopłacanie w terminie składek przez Sądy Karne czyli co wolno wojewodzie ( urzędnikom) to nie tobie smr…( to tylko powiedzenie).

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

wiesz ja niespecjalnie kogokolwiek żałuję bo gdy mnie ścigają albo karzą to i tak gawiedź pisze dobrze mu tak 🙂
więc na moje współczucie nie licz.

a sukcesy pana prezydenta to sprawa jego oraz jego świty do której nie należę.
acz absolutnie za trwającą kadencję Go szanuję i uważam za progres w porównaniu do ostatnich 4 poprzedników.
natomiast nierzadko się z decyzjami Rady i samego prezydenta nie zgadzam.

natomiast obserwując twoją publicystykę trudno byłoby mi szanować kogoś posługującego się jednak tak obskurancką logiką i nienachalną inteligencją.wybacz.

walt
1 rok temu
Reply to  walt

*zauważam progres miało być 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Twoje współczucie to wsadź sobie w d….ę i mnie wcale nie interesuje a wójt niech sam sobie odpowie kim jest a jest tylko tym co pisałem i zdania nie zmieniam – kawał s……a a czy dotrze czy nie też nie liczę bo to tylko nauczyciel .
Różnica w jego kadencji w stosunku do poprzedników to tylko taka że nie ma w tej kadencji poj….mych przeciwników politycznych co zbijają kapitał na prywatnych wojenkach , wystrzelali się poprzednio – reszta to samo tylko nie wypływa na wierzch jak poprzednio – koryto cementuje.

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

jestem pełen obaw,że on też twoje gorzkie żale i odtrącone umizgi ma właśnie tam gdzie ty moje współczucie.

i słusznie bo się baranami przejmować nie powinien.

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Chciałem załączyć dowody do akt.: Wyrok NSA, treści artykułów z NW24
– sąd nie przyjął.

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

Sąd poinformował o tym .

fakt
1 rok temu

Rekordowy budżet Stalowej Woli opiewa na pół miliarda złotych. Pod względem województwa kwota ta plasuje miasto na drugim miejscu zaraz po Rzeszowie. „W roku przyszłym samorząd miasta nie planuje ani jednej złotówki kredytu” – zapewnił włodarz. Jakie inwestycje znalazły się w planach na 2022 rok?
Budżet o wartości ponad 531 milionów zł zakłada realizację ponad 100 inwestycji na kwotę 143 mln zł z czego 92,5 mln zł stanowią środki pozyskane z funduszy rządowych, europejskich i norweskich.

https://tyna.info.pl/ponad-100-inwestycji-w-2022-roku-stalowa-wola-z-rekordowym-budzetem/?fbclid=IwAR3tMWKdHFMnpekr1s_mYOLDT-9lM7nNWCKsRDP5VHU3KQSvch8AipI-gFY

Alf
1 rok temu
Reply to  fakt

Są chyba dwa miasteczka , które władza tak hołubi. Drugie to chyba Chełm.

mariusz sando
1 rok temu
Reply to  Alf

brawo stalowka stolica regionu sandomierskiego

waclaw t
1 rok temu
Reply to  Alf

wy nawet miasteczkiem nie jestescie tylko osada

tomek w
1 rok temu
Reply to  waclaw t

A ty to osad czy morena denna?

Janusz
1 rok temu
Reply to  fakt

Lucjan dostał już covida? Bo jego idol Adrian to już tak.

Józiek
1 rok temu

Sami mądrale się wypowiadają, a czy przyszło komuś do głowy, że do tych 8 mln, żeby zrealizować taką inwestycję, trzeba mieć wkład własny w wysokości minimum 2 mln złotych?
Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg refunduje do maks. 80% wartości inwestycji.
Stać nas?

Bozo
1 rok temu
Reply to  Józiek

Oczywiście. Nas na wszystko stać. Nawet na podwodne miasto z tunelami i gejzery nad jeziorem

Józek
1 rok temu
Reply to  Józiek

Dwa miliony nie do zdobycia na drogi? Wynagrodzenia nagrodyy ile wpisane w budżecie? Mozna wziasc kredyt na wklad własny mozna tez na kosxty urzedu.????
Wazne jakie wladza ma priorytety
Obrażanie się nic nie daje twórczego

Kobieta
1 rok temu

Polski wał

ed3c1494ef184ddadf74037b62511240.jpg
jan
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

jest odwrotnie głupcze

Józiek
1 rok temu
Reply to  jan

To troll od Baćka.
Szkoda na niego czasu.

Serb
1 rok temu

Zwrot dotacji największą porażką Tarnobrzega i Tarnobrzeżan. Co tu dużo mówić.

Wsp
1 rok temu
Reply to  Serb

Każdy to powie.

Ciemny liść
1 rok temu

Dziękujemy

3955312.jpg
obywatel
1 rok temu

Źródło ; wp. Wiadomości Zapadł wyrok ws. Jakuba Żulczyka o znieważenie prezydenta PolskiŹródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER JAKUB ŻULCZYK +5 SYLWIA BAGIŃSKA Jest decyzja sądu ws. znieważenia prezydenta przez Jakuba ŻulczykaW poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył postępowanie ws. Jakuba Żulczyka. Pisarz był oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. – Oskarżony swoim zachowaniem nie popełnił przestępstwa, więc nie można mu przypisać odpowiedzialności karnej – mówił w poniedziałek sędzia Tomasz Julian Grochowicz. Jak dodał, obelżywego słowa, którym Żulczyk zakończył swój wpis o prezydencie, nie można potraktować w oderwaniu od całego wpisu. Sąd uznał, że stopień szkodliwości czynu jest znikomy. Wyrok nie jest prawomocny. W marcu 2021 roku Jakub Żulczyk poinformował opinię publiczną, że prokuratura postawiła mu zarzut znieważenia głowy państwa. Groziła mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności. Proces Jakuba Żulczyka. Zniesławienie prezydenta SYLWIA BAGIŃSKA Jest decyzja sądu ws. znieważenia prezydenta przez Jakuba ŻulczykaW poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył postępowanie ws. Jakuba Żulczyka. Pisarz był oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. – Oskarżony swoim zachowaniem nie popełnił przestępstwa, więc nie można mu przypisać odpowiedzialności karnej – mówił w poniedziałek sędzia Tomasz Julian Grochowicz. Jak dodał, obelżywego słowa, którym Żulczyk zakończył swój wpis o prezydencie, nie można potraktować w oderwaniu od całego wpisu. Sąd uznał, że stopień… Czytaj więcej »

obywatel
1 rok temu

W poniedziałek rano Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył sprawę Żulczyka oskarżonego o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o wpis zamieszczony na Facebooku w listopadzie 2020 r., w którym – w kontekście wyborów prezydenckich w USA – Żulczyk nazwał prezydenta „debilem”. Prokuratura domagała się dla pisarza pięciu miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych oraz przeprosin na Facebooku.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-kaleta-o-orzeczeniu-ws-zulczyka-to-psucie-debaty-publicznej-,nId,5760332#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Roman
1 rok temu
Reply to  obywatel

Czyli można kogoś obrażać . . . super ludzie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Roman

Mylisz obrażanie z faktami .

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
180
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content