W 3. rocznicę śmierci Pawła Adamowicza w Tarnobrzegu ułożą serce świateł

Serce świateł dla Pawła Adamowicza pojawi się w piątek 14 stycznia br. na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Identyczna akcja ma się odbyć w całej Polsce.

13 stycznia 2019 roku, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany, gdy przemawiał na scenie podczas 27. finału WOŚP. Zmarł następnego dnia

 

Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
15 dni temu

Mijają trzy lata a koleś , który to zrobił nie stanął nawet jeszcze przed sądem. Tak działa nasz wymiar sprawiedliwości po reformie

walt
15 dni temu
Reply to  Alf

oto właśnie reformatorom zeru,warchołom,patrysiom nijakim,tworzyszowi piotrowiczowi i towarzyszce pawłowicz dokładnie chodziło.
obsadzić swoimi,sparaliżować i zwasalizować instytucje partii i zapewnić bezkarność swoim partyjniakom i zdolnym dzieciom partii.

misia
13 dni temu
Reply to  walt

Wszyscy won

7ThcvTs6Jnd0Erx4.jpg
Bob
15 dni temu
Reply to  Alf

Reformę zablokowały takie jelopy jak ty,zapomniałeś matole folne sonty..folne sonty.darles jape nie?

Bolek
15 dni temu

Upamiętnając śmierć Pana Adamowicza warto również pamiętać o śmierci z rąk przeciwnika politycznego Pana Marka Rosiaka w 2010r w Łodzi.gdyż i jeden i drugi zasługiwali na to by cieszyć się życiem

As
15 dni temu
Reply to  Bolek

Nie wiem po co na siłę próbujesz wszędzie mieszać politykę . W bardzo wyważonym artykule nie ma o tym nawet wzmianki. Ale jak już sam mieszasz politykę , to jest to dla Ciebie normalne ,że zbrodnia oczywista, nagrana nie została jeszcze osądzona ?

Gość
15 dni temu
Reply to  As

To dlaczego Balcerowicz nie stanął jeszcze przed wymiarem sprawiedliwości ?!

Józiek
15 dni temu
Reply to  Gość

Bo gdyby nie on, mieszkałbyś w kraju na poziomie ubóstwa Ukrainy.

biedak z Polski
14 dni temu
Reply to  Józiek

Gdyby nie on to ludzie nie żyliby w biedzie, po roku 1990. Polikwidował wszystko co państwowe a ludzie nie mieli za co żyć, bo mu się reforma zamarzyła w jego wydaniu „przez biedę do… biedy”.

Bolek
15 dni temu
Reply to  As

Tekst na portalu ok.Jeżeli sądzisz że ta akcja nie ma podtekstu politycznego by dołożyć maczugą obecnej władzy to jesteś naiwny jak malutkie dziecko.Tez bym chciał by czyn ten został osadzony szybko tyle tylko że każdy z powołanych zespołów biegłych wydaje różne opinie dotyczące poczytalności sprawcy a karą jest dożywocie więc pospiech nie jest wskazany.Jak w końcu zostanie to ustalone to pewnie ruszy z kopyta zakładając że obrońcy nie będą korzystać z prawa do obrony uciekając się do dopuszczalnych prawem wybiegów i Twoja niecierpliwość tyle będzie znaczyć co zeszłoroczny śnieg.

As
15 dni temu
Reply to  Bolek

Ta sprawa pokazuje dobitnie jaki jest dramat w naszym sądownictwie. Takiego nie było nigdy wcześniej.. Czym różni się zabójstwo Panów Rosiaka i Adamowicza? . Tam też byli biegli a jednak w półtora roku sprawca został prawomocnie skazany. Dziś w dużych miastach sprawy ciągną się latami .Rozwód trwa ok. 5 lat , bo rozprawy odbywają się średnio raz rocznie Na apelacje czeka się po 2-3 lata. Brak słów co zrobiono w naszym wymiarem sprawiedliwości

Bolek
15 dni temu
Reply to  As
As
15 dni temu
Reply to  Bolek

To nie jest niestety odpowiedz na moją wypowiedz. Napisałem gdzieś nieprawdę ?

Dziadek ... do orzechów
14 dni temu
Reply to  Bolek

To dlatego dziadków za stołami sędziowskimi należy wysłać na emerytury po osiągnięciu 65 lat. Mózgi w tym wieku nie są już tak sprawne jak za młodych lat.
Wiem, bo jestem dziadkiem.

walt
14 dni temu

czyli nobliwi senatorowie i wyzwoliciele na kaczych łapach mogą nami rządzić mimo pomroczności i traumie po zimnym lechu a wszyscy inni na emeryturę 🙂 i z czego będzie się wypłacało owe emerytury patrząc na to ilu ludzi jest na garnuchu zusu ?
fajna teoria tylko oderwana od polskiej demografii.

walt
14 dni temu
Reply to  Bolek

trudno by sąd karał za prawdę o tym popychadle męża stanu na kaczych łapach.

misia
13 dni temu
Reply to  As

bo sądy są wolne i chcą, żeby były jeszcze wolniejsze…

cb79bfc6492e047c0748980cc5e089d8.jpg
walt
13 dni temu
Reply to  misia

dlatego tak mocno doceniamy dzieło pana zero i vicezer jak ten warchołek z naszego okręgu wyborczego co go w Rzeszowie na prezydenta nie chcieli.
w tym wymiarze owa reforma się udała bo sparaliżowała wymiar sprawiedliwości i obajtki i inne sasiny mogą publiczną kasę marnować ile wlezie nie przejmując się konsekwencjami.

było średnio a jest fatalnie.no ale wstaliśmy z kolan.

As
15 dni temu
Reply to  Bolek

Człowiek , który zabił tego Pana półtora roku później był już prawomocnie skazany. U obecnego zabójcy po trzech latach nie rozpoczął się nawet proces. Jest coraz gorzej a miało być lepiej

fach
15 dni temu

Zacna inicjatywa. Nasuwa mi się pytanie, kiedy takie serce zostanie ułożone dla straconych bezpowrotnie perspektyw rozwoju miasta oraz ludzi, którzy je opuścili w dążeniu do dobrych warunków życia.

walt
15 dni temu
Reply to  fach

ale jeśli znaleźli lepsze warunki niż w prowincjonalnym mieście,które swojej szansy nie wykorzystało w momencie największego rozkwitu i znaczenia,to się cieszymy z tego czy niekoniecznie ?

fach
15 dni temu
Reply to  walt

Ja się tym cieszę, choć dla miasta to źle, że się wyludnia. Ale wyjazd tych ludzi to skutek a nie przyczyna zaprzepaszczenia szans na rozwój miasta, więc rozumiem ich decyzje. Żyjąc gdzie indziej, niejako z przymusu, udowadniają, że gdyby mieli porównywalne warunki w Tarnobrzegu, to mogliby budować dobrobyt tego miasta.

walt
15 dni temu
Reply to  fach

przesadzasz.
nie każdy wyjeżdżał z musu tylko dlatego,że właśnie oczekiwał czegoś innego niż senne,prowincjonalne miasto stworzone do wychowywania dzieci.

nadal człowiek jak potrzebuje wybrać się do Teatru czy nawet do Kina albo na tor gokartowy to jedzie poza Tarnobrzeg i nie widzi w tym nawet niczego złego bo warto zobaczyć jak się żyje w Rzeszowie na przykład.

Tarnobrzeg wbrew pozorom też ma sporo zalet i sporo ograniczeń jak to miasto,które swojej szansy w czasie siarkowego prosperiti nie wykorzystało ani za nadwyżkę siarkową nie zbudowało alternatywnych źródeł finansowania miasta.
upadła siarka i szlag to musiał trafić i skazać nas na prowincjonalizm.

jak dołożyć zabiegi zwłaszcza styropianowców to już mamy pełny obraz tego dlaczego nawet jakby był wówczas wybitny pomysł na przyszłość – udać się nie mogło.po prostu.

fach
15 dni temu
Reply to  walt

Wiadomo że część osób wyjeżdża bo chce, ale mi chodziło o tych, których przymusiły do tego miejscowe realia. Natomiast odnośnie braku teatru itp., gdyby nie zmarnowano szans na rozwój, to Tarnobrzeg byłby tak rozwinięty, że miałby teatr i nie tylko. Tymczasem degradacja trwa nadal, o czym świadczy utrzymujący się spadek liczby mieszkańców.

walt
15 dni temu
Reply to  fach

mieszkańców traci nawet Stalowa w którą pompują partyjniacy niesamowite pieniądze.
to naturalny proces gdzie takie miasta jak Rzeszów drenują inne,mniejsze miasta i miasteczka.
i nie sposób z nimi na ofertę dla młodych wygrać.
zresztą mamy ujemny przyrost naturalny a dzięki covid mamy też najwięcej zgonów od zakończenia 2 WŚ.

trudno tę tendencję będzie odwrócić przy takich a nie innych tendencjach demograficznych w całym kraju i w ogóle na naszym kontynencie.

fach
15 dni temu
Reply to  walt

Widzisz, a według rankingu pisma „Wspólnota” w latach 2004-2020 pod względem procentowego wzrostu ludności Rzeszów wyprzedziły m.in. Przecław, Czarna i Krasiczyn.

https://echodnia.eu/podkarpackie/w-tych-miastach-i-gminach-podkarpacia-liczba-ludnosci-wzrosla-najbardziej-w-ciagu-16-lat-ranking/ar/c1-15982557

Nie zgodzimy się, więc szkoda dalej o tym dyskutować 🙂

walt
15 dni temu
Reply to  fach

musiałbym rządową gadzinówkę echo dna traktować jako wiarygodne źródło wiedzy 🙂 ale masz rację szkoda strzępić ryja 😉

fach
15 dni temu
Reply to  walt

Luz 😉 Tylko mała uwaga techniczna, bo chyba Ci umknęło: Artykuł w ED odnosi się do rankingu pisma „Wspólnota” 🙂

walt
15 dni temu
Reply to  fach

dlatego trudno mi się odnieść do ich rewelacji bo nie znam takiego periodyku a do doniesień prasowych podchodzę z dużą dozą nieufności 🙂

fach
15 dni temu
Reply to  walt

Miłego wieczoru 🙂

Wsp
14 dni temu
Reply to  walt

Traci do czasu, bo podjęto pewne kroki zaradcze, a u nas samopas, ponadto porównaj powierzchnię miast. Jesteśmy z tyłu pod każdym względem.

walt
14 dni temu
Reply to  Wsp

zdaje się jednak,że traci cały czas pomimo nakładów.
jesteśmy z tyłu i ja tego nie neguję tylko piszę,że to konsekwencje tego kogo sobie jako władzę wybieramy a przede wszystkim tego co tu wyprawiali przez trzy kadencje mleczni bohaterowie z pisu i ich następcy jajecznica i kiełb.
manna sama z nieba nie spada.niestety.

polska nie zupelnie ludowa
14 dni temu
Reply to  walt

dokladnie bylo za slynnego i slawetnego wojewodztwa gierkowskiego najwiekszer pieniadze szly na dziure tarnobrzeg kosztem innym miast i miejscowosci

walt
14 dni temu

wyczuwam nutkę zazdrości,że przeżywające boom inwestycyjne miasto Tarnobrzeg było stolicą samodzielnego województwa i do dziś uchodzi za stolicę północnego Podkarpacia,nieprzypadkowo tu pana na włościach sam prezydent Mościcki odwiedzał a Kaiser nawet dworzec kolejowy zbudował 🙂

polska nie zupelnie ludowa
14 dni temu
Reply to  walt

przepraszam ale znacznie prezniejszym osrodkiem jest stalowa wola czy mielec wiec kto mial by uwazac ta miejscowosc za jakas stolice?

walt
14 dni temu

myśli waść,że się w Warszawie przejmują czy ich uznaje Ziutek z Pcimia ? 🙂 no właśnie 😛

hehe
14 dni temu
Reply to  walt

jednym slowem komunisci i chrabiowie sprzyjali tej osadzie

walt
14 dni temu
Reply to  hehe

hrabiowie jeśli już 🙂

zdaje się,że historia Tarnobrzega jednak jest trochę okazalsza.
raz ród Tarnowskich,wielce na przykład w 19 wieku zasłużony członek stronnictwa konserwatywnego Stanisław rektor nobliwego UJ,braciszkowie Dominikanie,przed wojną sporo starozakonnych starszych braci w wierze czy w końcu właśnie wyspecjalizowani inżynierowie,którzy tworzyli z prof. Pawłowskim wielki kombinat 🙂

Gość
15 dni temu
Reply to  walt

Ja myślę że bardziej ten stan zawdzięczamy Balcerowiczowi i spółce oraz lokalnym nieudacznikom pchającym się do koryt.

As
15 dni temu
Reply to  Gość

Ale Balcerowicz był … 30 lat temu ….

walt
15 dni temu
Reply to  As

on jak tusk ma wykupiony karnet na winę za wszystko 🙂

Gość
15 dni temu
Reply to  As

To znaczy że już jest bezkarny?

As
15 dni temu
Reply to  Gość

Teraz to chyba już tylko Trybunał. Tylko ,że instytucja , która tyle kosztuje jeszcze nigdy nikogo nie postawiła nawet w stan oskarżenia. Nie daje Ci to do myślenia?. Elity w tym państwie były są i pewnie będą bezkarne. A my cały czas się na to nabieramy i dalej będziemy

walt
15 dni temu
Reply to  Gość

to już jest kwestia preferencji kto kogo najmocniej za to obwinia.Polska to taki kraj gdzie obok siebie funkcjonować potrafią trzy równoległe i wykluczające się światy i prawdy.
dla mnie winny najbardziej będzie dziubiński,wójtowicz,kalinka senior,stasiak i cała ta banda co trzymała miasto Tarnobrzeg przez kilkanaście lat w łapach plus płotki jak jurand lubas i tym podobne postacie.

Gość
15 dni temu
Reply to  fach

I którzy z tej emigracji wrócili w urnach… 🙁

Aneta
15 dni temu

Warto nadmienić że preludium takich zachowań to własnie Hejt w internecie, opluwanie nienawiścią. Taką możliwość z przykrościa to trzeba stwierdzić dają administratorzy tego portalu Pani Agnieszka i Pan Piotr. Świadomie nie moderują forum dająć tym samym przyzwolenie na nienawiść na tym poratlu. To bardzo przykre

Wolnośc słowa.
15 dni temu
Reply to  Aneta

W wszystko jasne. Ktoś tutaj nie odróżnia hejtu od prawa do ostrej nawet krytyki. Pani Agnieszka i Pan Piotr mają wprowadzić cenzure????. Oni tylko podają mieszkańcom artykuły zgodne z prawdą i z tym co robi wladza. Ocena nalęzy do mieszkańców. Władza nie może sie obrażac. Jak się idzie do polityki to trzeba się liczyć z tym ,że się będzie różnie ocenianym , nawet ostro krytycznie. Prawda poddana krytyce to nie hejt . Mnie nie odpowiadają inne media spolecznościowe ,które sa bezkrytyczne do władzy. To dopiero wymaga zmiany pudru a nie na tym forum nadwisłą24

Juliusz Cezar
15 dni temu

Można krytykować, nawet ostro, ale są pewne granice. Nie wolno obrażać, pomawiać, używać wulgaryzmów i grozić. Jest też różnica między opinią „Prezydent powiedział nieprawdę” a „wójt to kłamca i oszust”. Czyż nie? Bądźmy obiektywni i szanujmy się.

Józek
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie każde pomówienie jest karalne i nie zawsze stanowi naruszenie dobrego imienia .W urzedzie mecenasi powinni to wyjaśnić Cezarowi .
Co prezydentowi przyjdzie ,że przeprosi go oficjalnie jeden mieszkaniec a stu będzie podobnie myśleć jak obywatel który jest ścigany przez służby Tyle tylko ,że 100 mieszkańców nie zostało złapanych..

Gość
15 dni temu
Reply to  Aneta

DZIĘKUJĘ TEMU PORTALOWI ŻE JAKO JEDYNY W REGIONIE NIE STOSUJE CENZURY!!! Trzymajcie się kochani.

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  Aneta

Pani Anetko, spokojnie. Zgadzam się co do hejtu, ale nie atakujmy Redakcji. Tych nienawistnych komentarzy jest po prostu tak dużo, że ciężko to byłoby moderować. A może jakby UM dofinansował portal, który cieszy się sporą popularnością, to może wtedy byłaby zachęta, aby ten hejt eliminować z tego forum. To taka luźna propozycja do przemyślenia, ale myślę, że byłoby warto, skoro stawką jest dyskusja na kulturalnym poziomie i brak pomawiania czy znieważania innych mieszkańców.

Bozo
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Um dofinansował ten portal? To jest najgłupszy pomysł jaki w tym roku słyszałem. Nieźle się teraz usmialem. Ten portal by odrzucił takie dofinansowanie bo nie jest szmatlawcem julek

Co on zrobił dla Tarnobrzega?
15 dni temu

A co takiego Adamowicz zrobił dla Tarnobrzega, aby obchodzić jego rocznice śmierci tak uroczyście? O co tu chodzi? A co z innymi zmarłymi zasłużonymi? Znowu lewactwo robi sobie impreze

walt
15 dni temu

a tam lewactwo.
takie to lewactwo jak ten tusk co się przechrzcił i niedawno mówił,że one też są katoliki 🙂

lewactwo to w boga nie wierzy i światełek do nieba nie posyła.

a żałoba po kimś kto nie ma żadnych zasług dla miasta i okolic to żadna nowość.
tożsamo kościoły się wypełniają wiernymi i modlą się za kremówkowego Karola 2 kwietnia a wiadomo iż zasług chłopina za wielkich nie miał a i te są kontrowersyjne 🙂

Adim
13 dni temu

Nic nie zrobil ale byl przykladem dla przekretow i dlatego niedlugo zrobia go swietym jako meczennika

zaintersowany.
15 dni temu

Kto jest organizatorem tego spotkania. Bo może to nielegalne zgromadzenie.

Gość
15 dni temu

Proponuję aby drugie serce zapalić w pierwszą miesięczną rocznicę zamknięcia oddziału wewnętrznego tarnobrzeskiego szpitala. Będzie dla osób które mogą umrzeć bez właściwege zaopiekowania. Tylko kto wam za to zapłaci? Ile organizatorzy biorą za takie akcje? Bo ja tego nie rozumie. Tarnobrzega nie bronią a z kogoś robią bozka! Jakie zasługi dla Tarnobrzega miał ten człowiek żeby robić takie cyrki?

życzliwy
15 dni temu
Reply to  Gość

to w czym problem ? spróbuj zrobić taką akcję i zmobilizować mieszkańców do takiej akcji 🙂

Gość
15 dni temu
Reply to  życzliwy

To podaj namiary na tych co wam płacą za te akcje.
Może i mi zapłacą to zorganizuje. Przynajmniej będzie to w słusznej sprawie. Nie ośmieszę się jak wy. Psioczycie na sądy że go jeszcze nie skazały a parę miesięcy temu broniliście tych sądów 🙂 🙂 🙂

walt
15 dni temu
Reply to  Gość

pisz do Sorosa 🙂

nie będę pisał w liczbie mnogiej bo piszę tylko we własnym imieniu.
mnie Adamowicz kompletnie nie interesuje.to nie moja bajka.
światełek nie puszczam nikomu więc to nie moja impreza zwłaszcza,że w piątek planuję wyjazd do Rzeszowa do kina i się rozerwać w jakiejś dobrej tamtejszej restauracji.amen.

winę za obecne funkcjonowanie sądów ponosi tylko i wyłącznie nieudolna władza pisowska i jej minister zwany pieszczotliwie zerem i jego małe warchoły jak ten ze stalowej.
mieli 6 lat a przepisywali ustawę o SN bodaj 10 razy tacy to nieudacznicy i partacze.
ich nowy ład też już dotknął pracowników sfery budżetowej bo oczywiście pisali to pisowscy analfabeci więc zapewne prężne kancelarie znajdą błędy i jak zawsze wielcy i kler płacić podatków nie będą a dostanie się jak zwykle maluczkim.
takich przykładów można mnożyć za tej władzy od Turowa po elektrownię atomową w nadleśnictwie którym zarządza obajtkowy brat.

Odyseusz
15 dni temu

Czy wy oszaleliście totalnie lewackie głąby z głupoty ? Koleś który nie wiedział ile ma mieszkań, a pierwszy milion podarowali mu w walizce rzekomo dziadkowie. Ten sam co wysprzedał za grosze zakłady gospodarki gminnej za bezcen niemcom !!!! Ten sam co zmieniał nazwy polskich ulic, tramwajów na niemieckie, który wstydził się polskiej flagii !

mózg.jpg
Obiektywny
14 dni temu
Reply to  Odyseusz

Nareście Odyseusz prawdę napisał. Dokładam: znowu w Tbg chcą „zadymę” poczynić, byle zaistnieć w necie.

misia
13 dni temu
Reply to  Odyseusz

tzw. kapuściany łby

1640037686f4c9f33149a4533d53adfea89c4322f69d15939286eb5d90c743f804267156af.jpg
Odyseusz
15 dni temu

Zginął bo prokuratora Ziobry zaczęła sprawdzać jego malwersacje , co bardzo zaniepokoiło mafię gdańską (sędziów, prokuratorów, lekarzy, urzędników, adwokatów ) po za tym chciał stworzyć na nowo Wolne Miasto Gdańsk tym samym wypowiadając posłuszeństwo Rzeczypospolitej !

Odyseusz
15 dni temu

Czyżby nowy patron POpaprańców, złodziei i zagubionych mieszkań ????

ok.png
Bob
15 dni temu

Może sobie relikwie zróbcie.

wojto
14 dni temu

a coz ty tarnobrzegu wielki i starozytny grodzie masz z tym wszystkim wspolnego?

smile
14 dni temu

Dlaczego nie ma manifestacji, że wycinają nasz Zwierzyniec???

walt
14 dni temu
Reply to  smile

bo nikt jej nie organizuje a ja mimo,że bym się nawet na takową choć większego to sensu nie ma bo każdy baczny obserwator wie gdzie żyje i że kasta leśników gra z partią więc może być bezkarna wycinając nie tylko lasy ale i Puszcze i Parki Narodowe niczym kler gwałcący ministrantów i można im co najwyżej naskoczyć.

jakkolwiek z państwem Zych i ich konfederatami na bosaka nie chciałbym w jednej manifestacji się znaleźć.amen.

walt
14 dni temu
Reply to  walt
  • bym się wybrał brakło 🙂
Gość
11 dni temu

Kiedy zapalicie znicza pod tarnobrzeskim szpitałem i pod Urzędem Marszałkowskim bo to chyba on uśmiercił oddział wewnętrzny i chirurgi dzieci.

Oficer polityczny
11 dni temu

Rebelianty ! Na płac przynosimy legitymacje ORMO,będą dodatki do emerytury.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
72
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content