PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu ziemnego dla klientów biznesowych o jedną czwartą

14 stycznia 2022 r. weszła w życie obniżka cen gazu w wysokości 25% dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny. Obniżką będą objęci automatycznie wszyscy Odbiorcy, podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnie stosowanym Cenniku Gaz Dla Biznesu. Z automatycznej obniżki, która będzie obowiązywać do końca lutego 2022 roku, będą mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.

– Wprowadziliśmy dla Polaków szereg zmian łagodzących skutki gigantycznych podwyżek. Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców. Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach. Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny. Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić – zwraca uwagę Jacek Sasin, Wicepremier oraz Minister Aktywów Państwowych.

– Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach – podkreśla Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA

– Wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się nasza Spółka. Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak: piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe. To rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Automatyczna obniżka cen gazu o 25% dla klientów biznesowych będzie obowiązywała od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r. i będzie dotyczyła cen zawartych w cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9, który jest obecnie stosowany przez PGNiG Obrót Detaliczny w rozliczeniach z Klientami. Spółka rzetelnie analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania adekwatnie do zmian.

Info: Rafał Pazura Rzecznik Prasowy PGNiG 

Gdzie najlepiej szybko sprzedać auto w Lublinie?

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
2 lat temu

Mamy obecnie jedne z najdroższych cen gazu w Europie ponieważ nasz rząd pozornie wygrał z Gazpromem w trybunale w Sztokholmie. . Rosjanie zwrócili nam wówczas chyba ok. miliarda euro. Problem w tym ,że od tego wyroku nasze ceny z Gazpromem są powiązane z aktualnymi cenami gazu na giełdach europejskich krótkoterminowych dostaw. Teraz Niemcy płacą 300 USD za 1000m3 Białoruś 128 USD My 1000-1200 USD. To też wina Tuska ?

Olo
2 lat temu
Reply to  Alf

Tak

walt
2 lat temu
Reply to  Alf

czego się ci pisowscy partacze nie dotkną to spier… 🙂

Odyseusz
2 lat temu

Całą tą POdwyżke zawdzięczamy tusskowi oraz POparańcom +PSL . To oni zgodzili się na para podatek, który teraz dobija zakłady pracy i indywidualnych odbiorców. Europa oszalała dzięki lewackim ideologiom, za to Chiny, USA, Indie i reszta Świata zacierają ręce z samobójstwa ekonomicznego Europy ! Czas na POLEXIT czas wyjść z lewackiego euro-kołchozu !

Alf
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

Obecny rząd przytulił z tych para podatków ponad 57 miliardów . Zamiast je inwestować w odejście od węgla do czego zobowiązał się lwią część przejadł na programy socjalne. W tym roku zmienił przepisy na fotowoltaikę. Stopa zwrotu wydłuży się ok dwukrotnie. A jest to program , gdzie to obywatele inwestują w OZE swoje pieniądze wyręczając państwo

walt
2 lat temu
Reply to  Alf

zawracanie z drogi do Itaki naszego Odyseusza antyszczepa to nie jest rozsądne zadanie 🙂
powodzenia i wytrwałości 😀

Odyseusz
2 lat temu
Reply to  walt

Kiedy zrozumiesz że UE to raktywacja nieudolnego bloku ZSSR . Z każdym rokiem coraz bardziej we własnym kraju stajemy się niewolnikami brukselskiej biurokracji zarządzanej przez Niemcy !

Piter Gabriel
2 lat temu

Pozdrawiam

ed3c1494ef184ddadf74037b62511240.jpg
Postaw mi kawę na buycoffee.to
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content