Nowa kierownik Tarnobrzeg Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu

Nowym kierownikiem Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego została Beata Kotasiak-Wójcik. Następczyni dr. Adama Wójcika, objęła stanowisko od 1 stycznia 2022 roku.

Beata Kotasiak-Wójcik – historyk, archiwista, konserwator drewna. Kustosz w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Absolwentka UMCS w Lublinie, Podyplomowego Studium Muzeologicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Państwowego Studium Plastycznego w Tarnowie o specjalności konserwacja drewna.
 
Pracowała m.in. w Kierownictwie Odnowienia Zamku Królewskiego na Wawelu, Przy renowacji zabytkowych mebli ze zbiorów Pałacu w Wilanowie, Muzeum Zamkowego w Sandomierzu i dla Krzysztofa Pendereckiego do Lusławic oraz w zamkach w Nowym Wiśniczu i Suchej Beskidzkiej. Nadzorowała prace konserwatorskie prowadzone w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
 
Od początku istnienia Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega zrealizowała wiele wystaw czasowych i ekspozycji stałych, w tym obecnych wystaw w Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego.
Autorka wielu artykułów i opracowań z zakresu historii regionalnej, zwłaszcza dotyczących Michała Marczaka. Do tej pory zajmowała się zbiorami archiwalnymi oraz biblioteką naukową Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Prowadzi wykłady w ramach cyklów Czwartkowe Wieczory Zamkowe i Spichrzowe Gwarków Pogwarki.
 
Członek zarządu oddziału świętokrzyskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Towarzystwa Przyjaciół Tarnobrzega.
 
Odznaczona Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Medalem Gloria Radices Sulphureum przez prezydenta miasta Krakowa.
 
foto&info: Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Man
3 miesięcy temu

Ładniutkam a focia sprzed ilu lat? Czy ta pani to członek rodziny poprzedniego kierownika?

Wim
3 miesięcy temu
Reply to  Man

Żona

Bolek
3 miesięcy temu

Świetny wybór.Niewątpliwie osoba wszechstronnie wykształcona bardzo dobrze przygotowana do pełnienia tej funkcji.Nie kojarzona z politycznymi miejskimi wojenkami

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content