Co to jest sitodruk i dlaczego jest to jedna z najpopularniejszych metod znakowania?

Sitodruk jest niezwykle popularną metodą znakowania. Korzysta z niej większość firm, która produkuje ubrania z nadrukiem. Na czym on polega i z czego bierze się jego popularność? Ta metoda jest szczególnie polecana w sytuacji, w której tworzy się większe nakłady ubrania.

Sitodruk – co to właściwie jest?

Jeśli chcesz właśnie zamówić ubrania lub inne gadżety do swojej firmy, być może zastanawiasz się: sitodruk – co to tak właściwie jest? Na całe szczęście odpowiedź nie jest zbyt skomplikowana. To sposób tworzenia nadruku, który polega na stworzeniu matrycy w odpowiednim kształcie, a następnie odciśnięcia jej na ubraniu, a przynajmniej tak wygląda to w skrócie. Taka metoda jest bardzo szybka i pozwala na uzyskanie trwałego nadruku. Jednak należy wziąć pod uwagę, że nie sprawdzi się w każdym przypadku.

Kiedy warto postawić na sitodruk?

Metoda sitodruku pozwala na szybkie i masowe stworzenie wielu odbitek na ubraniu. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że aby wykonanie go było możliwe, najpierw musi zostać stworzona matryca. Ta zaś jest zbyt droga, aby można było wykorzystać ją przy zamówieniu jeden sztuki np. taniej koszulki za 30 zł. Z tego powodu sitodruk raczej wykonuje się przy większych zamówieniach. Wtedy koszty stworzenia matrycy bardzo szybko spadają i po prostu wykonanie zamówienia staje się możliwe. Warto pamiętać, że naprawdę wiele drukarni odmawia wykonania koszulki metodą sitodruku, jeśli konieczne jest stworzenie zaledwie jednej sztuki.

Co wybrać, jeśli potrzebujesz jedną sztukę?

Sitodruk cały czas jest najbardziej opłacalną metodą, jeśli chodzi o duże zamówienia. Jednak w przypadku zamawiania małych partii warto zwrócić uwagę na metodę cyfrowego druku, czyli DTG. W nim maszyna tworzy niewielkie kropeczki w różnych kolorach, które następnie składają się na całą grafikę. Dzięki temu kolejne egzemplarze są równie dokładne, a matryca przestaje być wliczana w koszty. Dlatego jeśli np. potrzebujesz filmowej koszulki za szefa, warto wybrać właśnie taką metodę. To świetne zastępstwo dla sitodruku, chociaż oczywiście przede wszystkim w dość określonych sytuacjach.

Sitodruk nie traci na popularności!

Chociaż powstają inne, nowocześniejsze techniki to wciąż sitodruk jest najchętniej wybierany. Przy masowych zamówieniach ma najlepsze przełożenie jakości wydruku do ceny. Zapewnia także jego trwałość oraz pozwala na stworzenie unikalnych wzorów na koszulki bądź bluzy. Proces druku jest zmechanizowany i stosunkowo prosty, a efekty mówią same za siebie. Dlatego to naprawdę dobry wybór, jeśli po prostu zależy Ci na gadżetach marketingowych dla Twojej firmy.

Nie zapominaj, że koszulki z personalizowanym nadrukiem to coś, co po prostu musisz mieć. Dzięki niej marketing przedsiębiorstwa będzie znacznie ułatwiony. Zwłaszcza że takie ubrania będą po prostu widoczne w przestrzeni publicznej i zapewnią Ci tanią, ale naprawdę dobrą i skuteczną reklamę. Dlatego warto złożyć większe zamówienie i cieszyć się jakością dobrze wykonanego sitodruku.

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content