Największy sukces i największe niepowodzenie. Najprzyjemniejsze i najtrudniejsze decyzje – prezydent Tarnobrzega o 2021 roku

O największe sukcesy i największe niepowodzenia w 2021 roku, najtrudniejsze decyzje podjęte w ubiegłym roku – o to między innymi zapytaliśmy prezydenta Tarnobrzega, Dariusza Bożka.

Portal Nadwisłą24.pl: Największy sukces w 2021 roku

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek: Sukces to z całą pewnością fakt, że słynna Kolekcja Dzikowska powróciła do domu. Do Tarnobrzega. Przypomnę, że goszczący 1 czerwca 2021 roku w Tarnobrzegu wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński potwierdził przekazanie miastu blisko 4 milionów złotych resortowego wsparcia na jej zakup.

To szczęśliwy finał wieloletniej tułaczki znakomitej, przed wojną przecież jednej z najcenniejszych, kolekcji dzieł sztuki. Moją decyzję o odkupieniu od rodziny Tarnowskich słynnej Kolekcji Dzikowskiej, której zarzewie miało początek właśnie w Tarnobrzegu, w rodowej siedzibie Tarnowskich, solidnym finansowym zastrzykiem poparł wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Oficjalnie swoją decyzję o przyznaniu samorządowi Tarnobrzega na ten właśnie cel łącznie 3 milionów 920 tysięcy złotych przekazał podczas wizyty w Tarnobrzegu.

Gości tego wyjątkowego wydarzenia podejmowaliśmy w dawnej rodowej siedzibie Tarnowskich, Zamku Dzikowskim, obecnie siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. W miejscu, gdzie zaczęła się historia naszego miasta, tu zaczął się Tarnobrzeg, ale też tu początek miała kolekcja Tarnowskich. Tu Waleria ze Stroynowskich i Jan Feliks zaczęli tworzyć dzieło swojego życia. Ta kolekcja miała swoje lepsze i gorsze czasy, tak jak i historia naszego miasta, aż doczekała się wreszcie finiszu. Kiedy pan Jan Tarnowski zaproponował, aby Kolekcja Dzikowska została w Tarnobrzegu, nie wahałem się ani chwili. Uważałem, że to jest ten moment, kiedy nie możemy sobie pozwolić, aby dziedzictwo naszego narodu, dziedzictwo tarnobrzeżan, mogło ulec rozproszeniu. Nie mamy tu już dwu bardzo ważnych dzieł, które kiedyś zdobiły tę kolekcję, Lisowczyk Rembrandta i rękopis Pana Tadeusza. Przed laty możliwość, by oryginał poematu Mickiewicza pozostał tu, w zamku, zaprzepaszczono. Teraz ja, stojąc przed decyzją odnośnie kupna kolekcji, uważałem, że nie mogę popełnić tego samego błędu, że to dziedzictwo musi zostać w naszym mieście. To jest nasza historia, coś z czym każdy tarnobrzeżanin się identyfikuje. Trudno sobie wyobrazić, by ta kolekcja znalazła się poza tym miejscem, poza „domem”. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta kolekcja pozostaje w Tarnobrzegu, raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję.

Drugim sukcesem są miliony dla Tarnobrzega z Rządowego Funduszu Polski Ład. 35 625 000 złotych. Tyle miasto Tarnobrzeg pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. Promesę odebrałem 25 października, 2021 roku w Rzeszowie z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Bardzo dziękuję za te ogromne środki finansowe. Te pieniądze to kolejna szansa na pobudzenie aktywności inwestycyjnej miasta. Miasto Tarnobrzeg otrzymało dofinansowanie w wysokości 35 625 000 zł z pierwszej edycji pilotażowego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację projektu pod nazwą „Budowa i przebudowa kluczowych dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, strefie turystyczno—rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega”. Projekt zakłada budowę i przebudowę dróg w trzech strefach miasta tj. siedmiu dróg powiatowych i siedmiu róg gminnych o łącznej długości 8,4 km.

Realizacja inwestycji ma na celu zwiększenie dostępu do terenów inwestycyjnych i turystycznych miasta, co przyczyni się do pobudzenia rozwoju gospodarczego i wzrost ruchu turystycznego w mieście i w regionie oraz poprawi warunki życia mieszkańców. Wartość projektu wynosi 37 500 000 zł, kwota dofinansowania 35 625 000 zł, wkład własny 1 875 000 zł.

Portal NadWisłą24.pl: Największe niepowodzenie/niepowodzenia? Jeśli takie miały miejsce, to czy da się je naprawić (kiedy, w jaki sposób)?

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek: Niestety, pandemia wpłynęła na życie każdego z nas. W przypadku samorządu bardzo często uniemożliwiła albo mocno ograniczyła realizację wielu planów. I to jest coś, co można by traktować w kategoriach niepowodzenia, ale nie dotykającego tylko Tarnobrzega, a również wielu innych miast w Polsce.

Portal NadWisłą24.pl: Najtrudniejsze zadanie/zadania które zrealizowanie zostały w minionym roku, ewentualnie są nadal na etapie realizacji?

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek: Wszystkie zadania są trudne. I do wszystkich zadań, którą stoją zarówno przede mną, jak i przed moimi współpracownikami, podchodzimy odpowiedzialnie i z zaangażowaniem.

Portal NadWisłą24.pl: Najprzyjemniejsze decyzje/najprzyjemniejsza decyzja podjęta/podjęte w 2021 roku?

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek: Najprzyjemniejsza, to ta decyzja, której finalnym efektem był powrót Kolekcji Dzikowskiej do Tarnobrzega, do „domu”.

Portal NadWisłą24.pl: Najtrudniejsze decyzje/decyzja podjęte/podjęta w 2021 roku?

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek: Każda decyzja, którą trzeba podjąć jest decyzją trudną. Staram się, aby każda podjęta decyzja była najlepszą i najkorzystniejszą opcją z wielu możliwych.

Portal NadWisłą24.pl: Najciekawsze wydarzenie, w którym pan prezydent wziął udział jako włodarz Tarnobrzega?

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek: Wyjątkowym i ciekawym wydarzeniem była oficjalna wizyta w Tarnobrzegu ambasadora Brazylii w Polsce, pana Hadil Fontes Da Rocha Vianna. Co ciekawe, wizyta ambasadora w Tarnobrzegu była jego pierwszą wizytę na Podkarpaciu. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, co w Tarnobrzegu i województwie podkarpackim może zainteresować Brazylię, a także czego od kontaktów z Brazylią oczekują tarnobrzescy przedsiębiorcy, środowisko tzw. biznesu. Z kolei podczas wizyty nad Jeziorem Tarnobrzeskim, którym ambasador był zauroczony, rozmawialiśmy także na temat turystyki i rekreacji. Nie zabrakło rozmów o kulturze, tym bardziej, że gościa zafascynował Zamek Tarnowskich ze swymi fantastycznymi zbiorami ze słynnej Kolekcji Dzikowskiej.

Portal NadWisłą24.pl: Najważniejsze decyzje do podjęcia w 2022 roku

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek: Wychodzę z założenia, że każda decyzja, która stoi przede mną i moimi współpracownikami, jest  decyzją ważną. Mam świadomość, że czekają mnie ważne i trudne decyzje do podjęcia. Ale zrobię wszystko w miarę możliwości, aby tymi decyzjami służyć mieszkańcom Tarnobrzega.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
62 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wygram wybory, bo jestem miły
1 rok temu

Zabrakło formułki „bardzo dziękuję za to pytanie” oraz „mieszkańcy zasługują”. Reszta typowa.

misia
1 rok temu

Eee tam!!! Największym sukcesem prezydenta jest maksymalna podwyżka jego poborów

96.jpg
Żarty
1 rok temu
Reply to  misia

Prezydent co powiedział?
Pyta mieszkaniec.
Nic nie powiedzial odpowiada drugi mieszkaniec
Zenujacy styl tej prezydentury.

Trudny
1 rok temu

Wszystko jest trudne bo Polska i Polacy to trudny kraj, trudni ludzie.

Papa
1 rok temu

Największy sukces że ktoś go wybrał największą porażka że ktoś go wybral

Marek
1 rok temu

Matko Boska Dzikowska, cóż byśmy zrobili bez kolekcji i gdzie teraz byli, no i jeszcze ten covid, gorszy niż PIS, hamulcowy dobrobytu tarnobrzeskiego

Zigi
1 rok temu
Reply to  Marek

Masz rację co byśmy, właśnie dzisiaj zrobili beż kolekcji. Właśnie k….A co?

wojtek
1 rok temu
Reply to  Marek

galony galony maja po 2 zony

Sok z siusiaka
1 rok temu

Czy ja dobrze rozumiem?.Największym sukcesem jest napchanie kieszeni Tarnowskiemu pieniędzmi podatników???Ręce opadywują…

Alf
1 rok temu

Pan Prezydent według mnie daje do zrozumienia ,że nadchodzą trudne czasy i trzeba zaciskać będzie pasa. To prawda , nadchodzi kryzys Szkoda ,że nie naszła może refleksja w sprawie wysokości podwyżki. Radni jednak się w ostatniej chwili chyba opamietali Co do Kolekcji i finalnego kosztu ok. 100 000 które miasto za nią zapłaciło to szacunek . Myślę ,że może dopiero kolejne pokolenia to docenią , bo czytając powyższe komentarze to obecni raczej nie

Alfie
1 rok temu
Reply to  Alf

Kolejne pokolenia docenią? Ale te pochodzące od rodziców, którzy wyjechali z Tarnobrzega do Rzeszowa, do Krakowa, do Lublina, czy do Warszawy?

Sok z siusiaka
1 rok temu
Reply to  Alf

Koło chu… lata mi ta kolekcja-Najpierw dobra praca i godna płaca.Dopiero poźniej igrzyska i przyjemności.

Marek
1 rok temu
Reply to  Alf

Według mnie nie zrozumial Pan wiele, bo gdyby sprowadzenie kolekcji sukcesem nazwał dyrektor muzeum, to nie ma w tym nic złego, jeśli natomiast mówi tak prezydent miasta w zapaści, gdzie sukcesem jest budowanie dróg, parkingów, jego oświetlenie …. a nie tworzenie miejsc pracy i opieki zdrowotnej, to coś tu nie gra. Choć jest w tym jakiś plus, bo za cenę biletu można obejrzeć to co poprzedni właściciele trzymali pod kluczem, goniąc psami i batem chłopa, który podczas odrabiania pańszczyzny akurat poczuł chęć obcowania z kulturą.

Sok z siusiaka
1 rok temu
Reply to  Marek

Dokładnie.Szlachta to była banda szmaciarzy,a dzisiaj napycha sie kieszenie ich potomków pieniędzmi potomków chłopów którzy na te kolekcje dymali za darmo.Takiemu Tarnowskiemu należy sie co najwyżej kop w dupe a nie 4 bańki i przyjmowanie go na salonach.

Bez wyzwisk
1 rok temu
Reply to  Sok z siusiaka

Znowu wyzwiska? Licz się ze słowami. Nie zaśmiecaj forum.

Sok z siusiaka
1 rok temu
Reply to  Bez wyzwisk

Do budy…

Alf
1 rok temu
Reply to  Marek

Mówimy jednak o wartości materialnej Kolekcji , wartej podobno kilkadziesiąt miliomów złotych. Uwzględniając dofinansowanie z Ministerstwa Kultury , które de facto sfinansowało ten zakup. Miasto wydało 0k. 100 000 . Co w tym złego Pan widzi ?

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Marek

O szpitalu nie wspomnial
Miech zaglądnie do Sandomierza i nauczy się jak pomagac i dbac o szpital.
Szpital w Sandomierzu byl na poczatku kadencji Burmistrza na skraju upadku.
A inas prezydent nic nie robi bo z pisem laczy go uklad. Dyrektora szpitala nie wolno było krytykowac bo z pis. A prezydent tez nie lubi krytyki.
Mamy zatem co mamy Jezdzimy na zabiegi do Sandomierza i Stalowej Woli

Sudent
1 rok temu

Nie popisali se doradcy. Napisali slabe odpowiedzi. Sukces kolekcja porażek brak. Byle do wyborów.

walt
1 rok temu

sukcesem jest względny spokój i mozolna realizacja niektórych inicjatyw.
z Kolekcją wyszło fajnie,obwodnica co akurat zależy od firmy,która to robi,też powstaje w dobrym tempie.

ale fajerwerków nie ma.
trzeba się jednak cieszyć tym co się ma a nie bujać w obłokach.
zwłaszcza,że potencjał i odziedziczone problemy z przeszłości rzutujące wciąż na kondycję miasta rzutują.
jak na czas inflacji i pandemii to wypadamy dość przyzwoicie.

choć jak to mama mówiła – zawsze może być lepiej.amen.

Alf
1 rok temu
Reply to  walt

Patrząc na wysokość tegorocznego budżetu mam odmienne zdanie. Niby jest taki sam jak ubiegłoroczny. Tylko chociażby ze względu na inflację powinien być ok 10% wyższy

walt
1 rok temu
Reply to  Alf

nie mam z tym problemu,zdaje się,że wielu jest niezadowolonych a już na tym serwisie to jest wręcz normą bicie w prezydenta.
ja tam wielkich pretensji nie mam ale zachwytu przecież też nie wyraziłem,prawda?

Gość
1 rok temu

Co prezydentowi nie pozwoliło wymienić porażek swojego gabinetu? Buta? Zarozumiałość? Aby nie pisać że cała ta prezydentura to jedna wielka porażka to pujde myśleniem włodarza miasta i wymienię jedną którą odczują następne pokolenia. Mam tu na myśli odpuszczenie przez władze miasta szybkich połączeń kolejowych do CPK. Mimo że najkrótsza trasa kolejowa z Rzeszowa do Warszawy to ta przez Tarnobrzeg tzw szprycha nie będzie przebiegać przez nasze miasto tylko przez Stalową Wolę. Nam na otarcie łez może wyremontują budynek dworca i podstawią kilka szynobusów do Stalowej Woli. Czyli następne pokolenia tarnobrzezan wysiadając w Stalowej Woli /Rozwadów z szynobusa z zazdrością będą patrzeć na pociągi wjeżdżające i wyjeżdżające właśnie z tego miasta w świat. Na pewno liczba tych osób będzie większa niż tych którzy będą oglądać kolekcję Dzikowską.

Kuba
1 rok temu
Reply to  Gość

A „przejedzenie” tarnobrzeskich wodociągów to nie porażka?!

pozdrawiam serdecznie
1 rok temu
Reply to  Gość

tarnobrzegu wielki starozytny grodzie nie jestes pepkiem swiata czasy swietnosci sa juz za toba pora sie z tym pogodzic apropo kolekcji ponoc wiekszosc to sa falsy

Moim miastem jest Tarnobrzeg
1 rok temu

Ty ku….wo obsesyjno-kompulsywna nie pozdrawiaj, a falsy masz na jajach, jak podświetlisz to zobaczysz. Bye przyjacielu mojej kozy Adelajdy

Beztalencie malarskie
1 rok temu

Jeśli mistrz malarstwa namalował obraz to znaczy, że ma talent.

Jeśli ktoś jest w stanie wykonać wierną kopię dzieła jakiegoś mistrza i się pod tym podpisuje, to znaczy, że ma talent.

Miedzy jednym i drugim stawiam znak równości. Szkoda, że tylko nazwiska wielkich się liczą a nie mistrzów potrafiących wykonać kopie dzieła mistrza.

misia
1 rok temu
Reply to  Gość

Szprycha ne będzie przebiegać przez Tarnobrzeg bo ci z Żupawy ją ukradli

97.jpg
ok?
1 rok temu
Reply to  misia

a po co wom szprycha?

misia
1 rok temu
Reply to  ok?

Nie wiem. Jakis gosc mowi, ze to wazne

Jan
1 rok temu
Reply to  misia

Moim zdaniem PiS ze Stalowej Woli. A i tak pisiory z Tarnobrzega dalej będą głosować na p.Sagatowską do Senatu i p. Nadbereżnego do Sejmu oraz p.Ortyla do sejmiku województwa. A oni będą nas niszczyć kolejną kadencję w ramach czwormiasta? Podczas przyszłych wyborów w Tarnobrzegu powinna być frekwencja na poziomie jednocyfrowej. Bo ci u korytka napewno pójdą głosować na jeszcze lepszych z PO i to na tych przywiezionych z Warszawy co teraz nawet nie pamiętają skąd zostali wybrani.

Moim miastem jest Tarnobrzeg
1 rok temu
Reply to  Jan

Pan masz rację.

Pasażer nie na gapę
1 rok temu
Reply to  misia

Szprycha, jeśli przez Tarnobrzeg nie będzie przebiegać, to wystarczy, że będzie dobre połączenie kolejowe do miejscowości, przez którą to przebiegać szprycha będzie. Tylko rozkład jazdy powinien być tak przewidziany, aby się pociąg nie spóźnił i pasażer mógł spokojnie, bez pośpiechu się przesiąść na „pociąg szprychy”.
Rozwiązana powinna być też kwestia zakupu biletu. Na każdej stacji kolejowej takiej jak w Tbg. powinna być czynna kasa, coby można było zakupić bilet na całą trasę.

Moim miastem jest Tarnobrzeg
1 rok temu

Tarnobrzeg zasługuje na szprychę, a jeżeli będę miał jeździć do stalowej nie wybiorę pociągu.

no nie?
1 rok temu

no caly swiat sie na ciebie obrazi nie rob tego

Moim miastem jest Tarnobrzeg
1 rok temu

Jak przez stalowa to tylko na gapę lub za dopłatą.

Gość
1 rok temu

Brawo to jest wasze lewackie myślenie. Po co pociągi przez Tarnobrzeg skoro będą jeździć przez Rozwadów. Po co szynobusy można podstawić furmanki! Po co oddział wewnętrzny w naszym szpitalu skoro jest w Stalowej Woli. Lewacki dziadek niech umiera w samotności z dala od „bliskich”. Rodzinka będzie miała święty spokój. Po co Pogotowie? Jest w Mielcu. Po co Krwiodawstwo? Po co? Po co? I TAK DALEJ. Przychodzi na myśl pytanie. Po co prezydent i rada miasta? Nie wystarczy zarządca komisaryczny i cyrk Zalewski który przyjedzie letnią porą?

Głos rozsądku
1 rok temu
Reply to  Gość

Są pewne zjawiska, działania ludzi, na które nie mamy wpływu. Tarnobrzeg nie pępek świata i nie centrum Europy. O tym co ma być, a co nie, w danej miejscowości decyduje jej położenie geograficzne i wiele innych czynników, też ludzkich. Więc jeśli nie ma możności wyegzekwowania tego czy tamtego planu pozostaje się z tym pogodzić i stosować inne rozwiązania. Też korzystne dla ludzi.

Zapamiętajcie, że małe (miejscowości, sklepy, szkoły, stacje kolejowe… ) może być też piękne.Czasem wystarczą grabki, miotła, wiaderko, szufelka i dobry pomysł. Wszystko zależy od ludzi jak co zorganizują.
Teraz jest tendencja dążenia do wielkomiejskości. To zły pomysł., bo więcej jest asfaltu, kostki, samochodów, spalin samochodowych, problemów zdrowotnych, śmieci itepe. Cieszyć się należy z tego co się już w okolicy ma i to pielęgnować.

Moim miastem jest Tarnobrzeg
1 rok temu

Kolej dla Tarnobrzega to podstawa, przynajmniej za zniszczony PKS, którym z Tarnobrzega już nawet do Rzeszowa nie dojedzie. Co ktoś musi mieć w głowie nie widząc problemu kolei w Tarnobrzegu? Albo sprawna albo pustą!

walt
1 rok temu

ale jaki problem ?
chętnie korzystam z kolei.
ale u nas tylko w szynobus warto wsiąść.

do Krakowa czy stolicy pociąg od nas czy z okolicznych stacji jedzie 5 godzin a czasami i więcej.
a godziny tych pociągów pasują jak pięść do nosa.

dlatego szkoda mi czasu na pociągi.
piszę z żalem bo wolałbym nie tankować samochodu tylko pojechać pociągiem i przeczytać książkę.

tusk już na euro 2012 obiecywał ekspres w 2 godziny do Warszawy (3 godziny z Rzeszowa).
skończyło się na obietnicach.

ale pisuar też już 7 rok rządzi a wykluczenia kolejowego nam prowincjuszom nie zniósł tylko je pogłębia.
ku chwale powstałej z kolan Ojczyzny.

nie bujajmy więc w obłokach.
Centralny Port też jak dobrze pójdzie nie powstanie nigdy i tyle będzie z tych szprych.
ekspresówka miała być i też jej wciąż nie ma.

no nie?
1 rok temu

jestescie malym miasteczkiem na uboczu chwilowo rwniesionym na piedeslat przez tzw wladze ludowa czy to sie wam podoba czy nie

Gość
1 rok temu

Zachęcam wszystkich aby przynajmniej raz oglądnęli sesje rady miasta to się przekonają jakich mamy tam orłów i orlice. Moim zdaniem to same pustki w tych głowach. Na dodatek w tych pustostanach hula halny 🙂 Ostatnio gadali że urzędasy zapomnieli podpisać porozumienia z PGN na dostawę energi elektryczne dla Tarnobrzega. Ponoć miasto straciło na tym grubą kasę (milion zł? ) Nie widziałem zmartwienia na twarzach radnych i prezydenta (obydwaj nieobecni bo tak bardzo zapracowani?) ani odpowiedzi kto za to odpowie. Wręcz przeciwnie niektórzy mieli fantastyczne humory. Moim zdaniem najbliższe wybory to ostateczny czas aby KAŻDEMU Z NICH zabrać zabawki i zlikwidować tą piaskownicę !!!

Gość
1 rok temu

To chyba bardzo słaby jesteś z geografii bo najkrótsza trasa kolejowa z Rzeszowa do Warszawy to ta przez Tarnobrzeg.

ahcos
1 rok temu

porażka

Myśliciel
1 rok temu

Największe niepowodzenie: przegranie rozpraw w WSA i NSA w sprawie wód siarczkowych, razem 6. Największy sukces: lekka ręką oddanie 8 milionów.

zbych
1 rok temu

największy sukces to jednak sporo pozyskanych funduszy na rozwój miasta a najwieksza porażka to „dzialalność” siostry na fejsie, kompromitacja na całą Polskę

obywatel
1 rok temu
Reply to  zbych

Fundusze pozyskane nad zalew są dla turystów a nie dla miasta i mieszkańców , poza tym fundusze uzyskane są nierozerwalnie związane ze sprzedażą udziałów Wodociągów ( spółki miasta) a tym samym de facto ze zmniejszeniem majątku mieszkańców które nie generował strat takich jak będą generowały inwestycje Bożkowe ( ścianka, nasadzenie, zalew, muzeum, centrum sportowe itd
Sprzedać to można wszystko : działki nad zalewem, tereny szkoły itd .. i pierd ….ć nieustannie brednie o sukcesach .
Równie dobrze można stwierdzić , że sprzedaż udziałów z Wodociągów miała posłużyć tylko do spłaty zadłużenia w ZUS do którego się przyczynił i tolerował poprzedni radny jak i obecny wójt ???
Jedyną inwestycja pożyteczną jest drogą obwodową ale to pomysł poprzedników.

Grabarz miasta po którym pozostanie jedno wielkie bezużyteczne g….o, generujące koszty dla mieszkańców

Moim miastem jest Tarnobrzeg
1 rok temu
Reply to  obywatel

Kto jest odpowiedzialny za niepłacenie ZUS u i dlaczego do dzisiaj nie poniósł odpowiedzialności karnej i cywilnej wobec miasta?

obywatel
1 rok temu

Dla przypomnienia – osoba publiczną jest RADNY – dlaczego przewodniczący rady to tolerował , dlaczego wójt na początku kadencji to tolerował a najważniejsze dlaczego nie płacili ( wywiad wójta w TVL ) ??
CZY okradali ZUS jak zwykli złodzieje i żyli przez lata na koszt FUS ( podatnicy uzupełnili z budżetu państwa) ??

obywatel
1 rok temu

Jak ulał kłania się chyba art. 231 kk – oni przez lata dyskutowali : płacić czy nie płacić ( i nie płacili , bo po co jak można kasę przeznaczyć na inwestycje a państwo pokryje z budżetu brakującą kasę w FUS- się ,
chociaż to są składki obowiązkowe ).

konon
1 rok temu

a moim bialystok

alter ego
1 rok temu
Reply to  obywatel

„poprzednicy” czyli ty i twoje ziomki mieli tylko pomysł drogi obwodowej, realizacja dla „poprzedników” to tylko przyszłość o bliżej nieokreślonej odległości, a tu stała się ciałem panie nieudaczniku, w swoim stylu potrafisz tylko i wyłącznie narzekać

obywatel
1 rok temu
Reply to  alter ego

Akurat ja tu nie mam nic wspólnego ani z drogą obwodową a tym bardziej z Łapówką i jego ekipa .
W du…ie mam drogę obwodową, ściankę, nasadzenia, parkingi nad zalewem , kolekcje i to całe muzeum – zapewne tak jak i większość mieszkańców ( tych zwykłych normalnych ludzi).
Wsadźcie sobie je w du…y ( to wszystko).

Jan
1 rok temu
Reply to  zbych

Nie na rozwój!!!! Tylko na remont całkiem dobrych dróg i chodników bo emerytom tylko tak się można przypodobać!!!!
A gdzie się podział J. C.? W kwarantannie?

Baśka
1 rok temu

Ja widzę jeszcze jeden wielki sukces Bożka. Droga do okoła jeziora która musi być i basta! No bo jak TOWARZYSZE będą dojeżdżać do swoich dacz?!

Smród
1 rok temu
Reply to  Baśka

Największą atrakcją nad jeziorem będzie spalarnia mieści Taka piękna, bo zagraniczna i będziemy zaopiekowania przez włodarza. To jest jego największy sukces, osiągnięcie kadencji .Miasto kolekcji i spalarni nad „cudem natury’.

dzielnica
1 rok temu
Reply to  Baśka

i będzie według szablonu: asfalt, obok ścieżka rowerowa (z asfaltu lub kostki) i chodnik z kostki. I powstanie następna miejska dzielnica Tarnobrzega.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  dzielnica

Ścieżka będzie z asfaltu, bo to nad jeziorem dla turystów, z kostki będą drogi pieszo-rowerowe dla mieszkańców w mieście. Najlepsze jest to, że nad jeziorem jest strefa zamieszkania, czyli obowiązuje prędkość do 20 km/h i pierwszeństwo pieszych, więc wydzielone chodniki i ścieżki są zbędne.

waclaw
1 rok temu
Reply to  dzielnica

ole dzielnic inaczej osiedli wiejskich mo tarnobrzeg?

Dzielnica
1 rok temu
Reply to  waclaw

Jedną z dzielnic jest dzielnica zwana jeziorem.

z obserwacji
1 rok temu

Największy „sukces” 😉 to wielomiesięczny remont ul. Orląt Lwowskich (miechocin- Ocice) i parkingu w pobliżu Urzędu Miejskiego.

andzia
1 rok temu

No to może porównamy rządy wacpana z …………..

https://www.facebook.com/miastostalowawola/videos/1216673528862644

Postaw mi kawę na buycoffee.to
62
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content