30 finał WOŚP w Tarnobrzegu. Znów udało się zebrać ponad 100 tys. zł!

Kolejny raz tarnobrzeski WOŚP zagrał na medal. Do puszek wrzucono ponad 105 tys. zł, licytacje na allegro nadal trwają.

Jubileuszowa, 30 edycja zbiórki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy dedykowana jest dziecięcej okulistyce.

Jak mówił Jurek Owsiak: Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny.Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

W ramach tarnobrzeskiej zbiórki kwestowało ponad 200 wolontariuszy, również m.in. w Gorzycach, w Baranowie Sandomierskim, Skopaniu czy w Nowej Dębie.

Z powodu pandemii koronawirusa, większość wydarzeń przygotowanych przez sztab w Tarnobrzegu, można było oglądać online. Dla WOŚP zagrali m.in. Fast Fingers, Daai Czechury, Gunja Transformers, odbyły się występy FRAM-u czy Fitnesski. Z kolei przy Tarnobrzeskim Centrum Wolontariatu wystartowała tradycyjna loteria fantowa oraz po raz pierwszy -Tarnobrzeska Bitwa o Złoty Wałek czyli konkurs ciast.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
1 rok temu

brawo dla organizatorów,wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli,którzy choć nie przeszkadzali.
wspaniała akcja.

bodaj największe dzieło nowej,powstałej z kolan Polski i jej najświetniejszy dyrygent,człowiek wielkiego serca.
ach gdybyśmy krajowe władze kiedyś mieli ulepione z takiej gliny jak Owsiak i towarzysząca mu cała Orkiestra ! amen.

Moim miastem jest Tarnobrzeg
1 rok temu

Brawo Tarnobrzeg, Tarnobrzeg to najlepsze miasto, gdyby tylko ludzie tu mieszkający dostrzegli, że jest najlepsze mimo panującej biedy i upadku.

walt
1 rok temu

biedaki by stu tysiączków nie wysupłali dla Owsiaka 🙂

Moim miastem jest Tarnobrzeg
1 rok temu
Reply to  walt

Grosz do grosza. Dolicz jeszcze Play, Lidla, Biedę z Tarnobrzega, ale danych nie poznamy

walt
1 rok temu

będą jeszcze długo liczyli bo ja dopiero wczoraj wróciłem do kraju i dopiero dziś zrobiłem przelew przez Mbank choć w Lidlu w tamtym tygodniu też wrzuciłem jakieś drobniaki kilka razy.

o to w tej akcji chodzi by każdy kto chce dał nawet jakąś drobną kwotę i ona Razem robi tą wielką robotę jaką jest WOŚP.dlatego szacun z mojej strony dla każdego kto dołożył przysłowiowy grosz.

Pklig
1 rok temu

Owsiak się zgrał

def9e34ed6361566f786c9e761b6b6dc.jpg
Jan
1 rok temu

Szkoda ludzkiej energii,para w gwizdek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content