Pokrycie dachowe z blachy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dach to niezwykle istotny element, zwieńczający każdy budynek. Stanowi on bowiem ochronę przed działaniem rozmaitych warunków pogodowych, opadami atmosferycznymi i oczywiście, przed zawilgoceniem wnętrza. W domach jednorodzinnych dużą popularnością cieszą się pokrycia dachowe z blachy. W tym artykule wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Czym są lekkie pokrycia dachowe?

Lekkie dachowe pokrycia, Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się stosunkowo niewielką wagą. Dzięki temu, koszty budowy więźby dachowej są znacznie niższe. Lekka blacha, która ma być pokryciem dachu, nie stanowi nadmiernego obciążenia dla więźby, a co za tym idzie, nie ma konieczności inwestowania pieniędzy w bardziej masywną konstrukcję nośną. W związku z powyższym, decydując się na lekkie pokrycie dachowe, można ograniczyć koszty budowy.  

Blacha na dach – korzyści

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wybranie pokrycia dachowego z blachy może w dużym stopniu obniżyć koszty budowy domu. Ponadto, jest to materiał, którego montaż nie sprawia dużych trudności. Oczywiście wszystko zależy od ilości załamań i nierówności w więźbie dachowej. Im jest ich mniej, tym montaż przebiega sprawniej. Kolejną ważną kwestią jest również to, że pokrycia dachów z blachy nie stwarzają większych problemów w trakcie docinania. Dodatkowo, posiadają wiele możliwości zastosowania. Są to uniwersalne rozwiązania, które można dopasować do praktycznie każdego budynku.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania blachy na dach?

Tak naprawdę to, jaką blachę na dach wybierzemy, powinno być przede wszystkim uzależnione od rodzaju dachu w naszym domu. Inny rodzaj blachy będzie odpowiedni dla dachu dwuspadowego, inny dla kopertowego, a jeszcze inny dla garażowego czy płaskiego. Jeśli chodzi o tego typu materiały dachowe, to dużą rolę podczas ich wyboru odgrywa rodzaj powłoki. Ta ostatnia może być wykonana z poliestru, pularu, PVDF czy plastizolu. Każdy z wyżej wymienionych ma inne właściwości i wpływa na ostateczną cenę blachy. W trakcie wybierania odpowiedniej blachy na dach warto również zwrócić uwagę na jej rodzaj. Na rynku dostępne są bowiem: blacha trapezowa, blachodachówka, blacha na rąbek stojący czy blacha płaska. Jeśli chodzi o blachę na rąbek stojący, to najlepiej sprawdza się ona w budynkach szkolnych, biurowcach i salach gimnastycznych. Możliwości wyboru jest wiele, dlatego też warto dokładnie przemyśleć, która z dostępnych opcji okaże się najlepsza w przypadku dachu naszego domu.

Gdzie kupić pokrycia dachowe z blachy?

Poszukiwanie pokryć dachowych z blachy nie powinno przysporzyć większych trudności. Jest to na tyle popularny materiał na dach, że z łatwością znajdziemy go w każdym sklepie oferującym artykuły do budowy domu. Jednym ze sprawdzonych miejsc, oferujących wyżej wspomniane w wielu modelach, jest strefabudowy.com.pl. To specjalistyczny sklep posiadający ogromny wybór, wysokiej jakości blachy dachowej. Warto zapoznać się z jego asortymentem, gdyż ma naprawdę wiele do zaoferowania. 

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content