Rozpoczęła się druga kadencja Tarnobrzeskiej Rady Kobiet. Podsumowanie pierwszych dwóch lat

Pierwsze posiedzenie Tarnobrzeskiej Rady Kobiet – drugiej kadencji odbyło się w miniony czwartek. Kobiece gremium, to zespół doradczo – konsultacyjny prezydenta Dariusza Bożka w sprawach społeczno – kulturalnych, a także dotyczących zdrowia wśród kobiet mieszkających w Tarnobrzegu.

W Radzie Kobiet drugiej kadencji zasiada 10 pań. Podczas pierwszego posiedzenia panie wyłoniły swoje władze. Przewodniczącą Rady Kobiet została Katarzyna Paluch, wiceprzewodniczącą Justyna Uchańska, a sekretarzem Elżbieta Piejko. W radzie zasiadają ponadto: Agata Wieczorek, Beata Góra, Beata Kotasiak-Wójcik, Bożena Nowak, Grażyna Potańska, Małgorzata Zych i Monika Stępień.

– Jestem przekonany, że kobiecy głos doradczy będzie mądry i słyszalny. Drogie Panie, raz jeszcze serdecznie gratuluję zaufania, jakim Was obdarzono. Życzę Paniom i sobie znakomitej współpracy. Wszystkim innym – bierzcie przykład. Chciejcie, tak jak Panie, współpracować na rzecz naszego miasta – podkreśla prezydent Dariusz Bożek.

PODSUMOWANIE PIERWSZEJ KADENCJI

Pierwsza kadencja Tarnobrzeskiej Rady Kobiet zainaugurowała swoją rozpoczęła swoją działalność w lutym 2020 r, w 24-osobowym składzie. Jak czytamy w opublikowanym podsumowaniu, Rada podejmowała działania w następujących obszarach: działania konsultacyjno – opiniodawcze, działania na rzecz społeczności lokalnej, organizacja wydarzeń, działania charytatywne, działania na rzecz integracji środowisk kobiecych oraz wspólne działania z różnymi instytucjami działającymi w mieście.

– Podsumowując pierwszą kadencję Tarnobrzeskiej Rady Kobiet należy wspomnieć, że Rada działała bardzo aktywnie w wielu obszarach, nie ograniczając się do roli konsultacyjnej, opiniotwórczej oraz doradczej – reasumuje Katarzyna Paluch, przewodnicząca Tarnobrzeskiej Rady Kobiet.

– Podkreślenia wymaga również fakt, że zdecydowana większość podjętych działań Rady bezpośrednio ani pośrednio nie niosła za sobą żadnych bądź prawie żadnych nakładów finansowych z budżetu Miasta. Działalność Rady opierała się na bezpłatnej pracy członkiń, ich własnej ofiarności oraz uczestnictwie mieszkańców w organizowanych zbiórkach, a także na darowiznach sponsorów nie związanych z instytucjami publicznymi. Mimo trudnego początku w warunkach ograniczeń wprowadzonych na początku pandemii, działalność Tarnobrzeskiej Rady Kobiet pierwszej kadencji przyniosła konkretne efekty społeczne i wskazała zasadność powoływania takiego organu w przyszłości – dodaje Katarzyna Paluch, która ponownie została wybraną przewodniczącą TRK.

Całe podsumowanie dostępne jest w galerii poniżej

foto: UM Tarnobrzeg

info: UM Tarnobrzeg, Tarnobrzeska Rada Kobiet

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
86 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
1 rok temu

Kim jest ta Pani na którą palcem wskazuje Pan Prezydent ? To jakieś przesłanie jest ?

Alf
1 rok temu
Reply to  Alf

A i co na tym zdjęciu robią ci dwaj Panowie ?. Tytuł artykułu nad zdjęciem może mi sugerować ,że są członkami tej rady . Chyba że Pan Prezydent chce być na każdym zdjęciu gdziekolwiek się pojawi ? . Ale to tylko takie moje luźne skojarzenia są i może się mylę

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Oczywiście nie mogło się obyć bez złośliwych komentarzy. Prezydent może być na zdjęciu, gdyż to on powołał zdaje się Radę Kobiet, oprócz tego działają też Młodzieżowa Rada Miasta i Rada Seniorów, więc chyba dobrze że takie działania są podejmowane. Dzięki temu nie tylko mężczyźni decydują o sprawach miasta, ale wpływ na sprawy lokalne mają też kobiety, młodzież i osoby starsze.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Każda inicjatywa jest ok. Natomiast to co pisałem wcześniej dla Pana Prezydenta w sprawie umiaru w wysokości podwyżki , tak teraz piszę o moim zdaniem może trochę większym umiarze w sesjach zdjęciowych. Ale to oczywiście tylko moje zdanie .

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

A może to te panie chciały mieć zdjęcie pamiątkowe z Prezydentem? Czy komuś to przeszkadza? Ta funkcja też wiąże się z sesjami zdjęciowymi, stety lub niestety.

Sesja
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Idealne pamiątkowe zdjęcie do powieszenia na ścianie, zamaskowana sesja fotograficzna z prezydentem.

Ze- Zorro
1 rok temu
Reply to  Sesja

Bo wszystkie występują jako Zorro. Ja mam zeza i maseczkę to jestem Ze-Zorro 🙂

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Fakt , każdy być może chciałby sobie zrobić zdjęcie z Panem Prezydentem. Nie pomyślałem o tym

telewidz
1 rok temu
Reply to  Alf

Magda Gessler bis 🙂

Wesele
1 rok temu
Reply to  Alf

„ona temu winna”

mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Alf

To pani Grażyna , żona przewodniczącego rady miasta czy to kandydatki do następnej kadencji rady miasta > Kto wie.

Baśka
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Jej to chyba nie wybrali i pewnie dlatego skrzyknęła kilka kobiet aby choć w taki sposób przytulić się do korytka 🙂

Stach
1 rok temu
Reply to  Alf

Prezydent miasta Tarnobrzega powołał doradczy organ władzy tzw. „Rada Kobiet” do którego mają prawo być powoływanie wyłącznie kobiety. Podczas gdy. tzw obywatele „waginonegatywni” czyli mężczyźni są z założenia WYKLUCZENI.
To jawna drwina z konstytucji – Gdzie rada mężczyzn?
Konstytucja RP Art. 33. Zasada równości kobiet i mężczyznDz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń.

Kobieta
1 rok temu
Reply to  Stach

Jak widać, mężczyźni nie mają prawa doradzać Prezydentowi Bożkowi i… co z tym zrobisz? Rozpłaczesz się?
Lepiej skorzystaj z prawa, które ci jeszcze zostało – do siedzenia cicho.

Stach
1 rok temu
Reply to  Kobieta

Typowe. Przypomnę że żyjemy w państwie którym: – mężczyzni muszą harować o 5 lat dłużej na emeryturę, pomimo tego, że żyją średnio o 10 lat krócej niż kobiety, – 95% bezdomnych to mężczyźni, – zdecydowanie więcej mężczyzn umiera na raka prostaty, niż kobiet na raka piersi, a NFZ przeznacza ponad 10 razy większe środki na profilaktykę i leczenia raka piersi, niż na leczeni raka prostaty, – to mężczyźni wykonują najcięższe, najbardziej wymagające i najbardziej ryzykowne prace i zawody – 92% ofiar wypadków w pracy to mężczyźni. – w 91% to kobiety inicjują rozwody, 95% sędziów przeprowadzających rozwody – to kobiety, po rozwodzie 87% mężczyzn traci dom, majątek i własne dzieci, za to „zyskuje” ailmenty do płacenia. Zachoruje, straci pracę, okradną go – przestaje płacić – idzie do więzienia. – 81% synekur w urzędach – czyli posad z pozorną pracą, bez odpowiedzialności, dostają kobiety. – to kobiety teraz chcą wyłącznie decydować o życiu lub śmierci nienarodzonego dziecka, które też ma przecież ojca – bez żadnego prawa, – 15% mężczyzn żyjących w małżeństwach, wychowuje biologicznie-cudze dzieci nie wiedząc o tym, – zdecydowana większość cierpiących na uzależnienia, to mężczyźni, – obecnie większość przemocy w rodzinach, to przemoc werbalna, której sprawczyniami są kobiety –… Czytaj więcej »

Wolny (nie na smyczy)
1 rok temu
Reply to  Stach

Wreszcie tym babom ktoś prawdę napisał. Nic tylko wiecznie pokrzywdzone, a tak naprawdę to często żmije w ludzkiej postaci z zachciankami wobec mężczyzn. Domy, samochody, biżuteria. Takie żądania, a pod sufitem często pustka i totalny brak wyobraźni. Aby tylko na tę chwile a potem jakoś to będzie.
Mają parcie do męskich zawodów bo takie feministki się dzisiaj porobiły. Tym proponuję przyjąć się do kopalni i codziennie zjeżdżać pod ziemię.
Współczuję zyniatym trzymanym na uwięzi, gnębionym, cierpliwie znoszącym upokorzenia i inne nieciekawe zachowania.

Stach
1 rok temu

…polscy mężczyźni przewodzą w UE w smutnej statystyce największej liczby skutecznych samobójstw, popełniają ich10 razy więcej od kobiet.
Może o tym konferuje Prezydent Bożek, z radą vaginopozytywnych?

Niebinarnany
1 rok temu
Reply to  Kobieta

Panie Prezydencie Bożek, takie pytanie – czy przy kandydawaniu do Pana Rady Kobiet wystarczy czuć się kobietą, czy też kandydatki w ramach spełniania kryterium kwalifikacji, są zobligowane, aby okazać Panu narząd? Jak przeprowadzacie weryfikacje?

Edek
1 rok temu
Reply to  Niebinarnany

Dobre! Właśnie sobie wyobraziłem jak Prezydent Bożek sprawdza członków rady, przed wejściem na salę obrad, czy posiadają „organ kwalifikujący” do zasiadania w radzie.
Ciekawe, czy robi to metodą „na Kiełba”, czy jakoś inaczej?

równość
1 rok temu
Reply to  Stach

Dokładnie. Ja poszedłbym o krok dalej oczekując powołania dodatkowo tarnobrzeskich rad jedzących mięso, wegetarian, kierowców, pieszych itd. Skoro standardowa rada miasta jest niewystarczająca, to dlaczego jakiekolwiek środowisko ma być nieuwzględnione przy doradzaniu prezydentowi?

Stach
1 rok temu
Reply to  równość

Z tymi kategoriami, które wymieniłeś, nie byłoby aż takiego problemu i złamania prawa, bo np. kierowcą się bywa – jeżeli dzisiaj nie jesteś, to zrobisz prawo jazdy i zostajesz kierowcą.
Natomiast w Radzie Kobiet, kryterium kandydowania jest biologiczne, obywatele miasta zostali przez Pana Prezydenta podzieleni – z urodzenia – na dwie kasty: vagino-dodatnich i vagino-ujemnych. Następnie połowa mieszkańców vagino-ujemni, tylko z racji urodzenia bez odpowiednich organów jest przez Prezydenta Bożka WYKLUCZONA z możliwości ubiegania się o godność przyjęcia do rady doradzającej Prezydentowi.
Duży skandal i kompromitacja urzędu Prezydenta.

Orwell
1 rok temu
Reply to  Stach

Nie jęcz i pamiętaj!
Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła.
Dyskryminacja to walka o równouprawnienie!

Kobieta
1 rok temu
Reply to  Stach

Tak potwierdzamy: kobiety mają waginy a mężczyźni penisy o czym może jeszcze nie wiesz… 😉

Poprawny językowo
1 rok temu
Reply to  Kobieta

Można jeszcze inaczej: kobiety mają pipunie, a mężczyźni wacunie 🙂

walt
1 rok temu

foosharing,bookcrossing,znicze na cmentarzach to na pewno bardzo udane akcje.
brawo i powodzenia dalej.

Fantastico
1 rok temu

Dzięki bardzo jesteście super mądre i przepiękne

2268bd5479e556001f823bc565c4e467.jpg
Pomysłodawca
1 rok temu

Drogie Panie!

Może nie tylko trzeba doradzać, ale też zakasać rękawy. Proponuje zająć się parkiem przy muzeum bo wymaga nieco zabiegów porządkowych, kosmetycznych a jak widzę nikt się nim nie zajmuje na co dzień. Niezbędne wyposażenie to: grabki, miotły, szufelki, wiaderka, mocne szczotki, woda.
Wskazane zagrabienie terenu, zgarnięcie liści, oczyszczenie murów z bazgrołów bo te nie przynoszą dobrego wizerunku terenowi. Przy nowych latarniach brakuje ziemi.
Jakoś majstry nie zadbały o bliskie otoczenie tych latarń po ich umocowaniu w ziemi.
To niewiele do zrobienia prawda?
Ruch Wam dobrze zrobi, a praca w ziemi uszlachetnia. Można wejść w porozumienie z klubem emerytów. Coś dla miasta też mogą poczynić razem z Wami, w zamian za użyczenie przez miasto lokali. W Tarnobrzegu nawet jak się coś zrobi, zbuduje, to potem się zapomina, że trzeba czasem posprzątać, poprawić, naprawić.
Wiosna niebawem. Powodzenia. Czekam na zadbany teren parku.

As
1 rok temu
Reply to  Pomysłodawca

Czyny społeczne to w minionej epoce były.

walt
1 rok temu
Reply to  As

ale teraz też jedna partia,jeden wódz 🙂

Kobieta
1 rok temu
Reply to  Pomysłodawca

Oczywiście. Zapraszamy do pomocy i współpracy. Najlepiej to usiąść i klikać złośliwe komentarze. 🙂
Ruch wszystkim dobrze zrobi 🙂

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Kobieta

Brawo, dobrze mu Pani napisała! Proszę się nie przejmować takimi komentarzami, nic nie pomagają a tylko przeszkadzają i zniechęcają do pracy tych, którzy mają coś do powiedzenia w tym mieście. Trzeba robić swoje i tyle. Pozdrawiam! 🙂

Pomysłodawca
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu Cezarze! Niepoprawnie odebrałeś moją wypowiedź. Zawiodłeś mnie na całej linii.

As
1 rok temu
Reply to  Pomysłodawca

Jak byś jak Joliusz Cezar obrywał z każdej strony to też byś mógł sie pomylić

Pomysłodawca
1 rok temu
Reply to  Kobieta

To nie jest złośliwy komentarz.Źle został odebrany. Wszelakie działania na rzecz miasta są mile widziane. Korzyści wiele. Jednoczenie, a nie dzielenie ludzi. Przyjemne (ruch w parku pełnym zieleni) z pożytecznym (poprawa wizerunku parku).
Jak było za PRL-u mnie nie interesuje, ważne jak jest, czy może być teraz. Skoro miasto nie ma funduszy na wiele inicjatyw to warto uruchomić tzw. czynnik społeczny. Razem można zrobić wiele dobrego minimalnym kosztem.Tylko grabki, miotełki, wiaderko… Niewiele to kosztuje.

Przy blokach są tzw. ogródki. Ludzie wrażliwi na piękno, zieleń, kwiaty, sami chwytają za grabki, motyczki i w ogródkach pracują, aby pod oknami było ładniusio, kolorowo. Nie czekają aż im to poczyni spółdzielnia mieszkaniowa. Tak uważam, ze sprawy trzeba wziąć w swoje ręce i nie czekać aż się ktoś obudzi i pomyśli co zrobić i nie czekać na finansowanie „z góry”.
Tyle wyjaśnień chyba wystarczy.

walt
1 rok temu
Reply to  Kobieta

Ja chętnie dołącze, kiedy organizujecie następne znicze, footsharing, asfucnig i swinging na cmentarzu?

usemka
1 rok temu

Tak tylko zapytam czy nazwisko potański nie opanowało czasem miasta!

naco
1 rok temu

Chcąc nie chcąc nasz ukochany pan prezydent wystawia niechlubną laurkę innym radom i greniom doradczym, którzy mieliby brać przykład z naszych drogich pań. A takich rad jest kilka: seniorzy, młodzież i niepełnosprawni. Jak wynika ze słów naszego pana jedynego prezydenta nie potrafią z nim współpracować albo też są indolentami i bieudacznikami.Ale jest i jeszcze jedna sprawa – Panie Prezydencie – byli ludzie chętni do współpracy, ale to Pan ich nie chciał. Ma Pan fałszywą ofertę współpracy dla nich. To smuyne!!!

mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  naco

Na wspólpracę z panem prezydentem trzeba zasłużyć. Jak widać wszystkie Panie są zasłużone po tej kadencji.

fach
1 rok temu

Czy członkini Małgorzata Zych to ta pani od konferencji w parku? Bo jeśli tak, to mamy do czynienia z nową formułą opozycji, w której raz krytykuje się daną władzę, a innym razem się jej doradza 😉 Ale w sumie w krainie iluzji i pozorów nie takie rzeczy się dzieją 🙂

Małgosia
1 rok temu
Reply to  fach

Malgorxata Zych to yez zona dyrektora muzeum

Uwaga
1 rok temu
Reply to  Małgosia

Nie dyrektora muzeum, ale dra Witolda Zycha tego od wód siarczkowych.

Tomek
1 rok temu
Reply to  fach

Zdolność miejscowych polityków do współpracy mimo różnic i rzekomej wzajemnej niechęci jest godna podziwu.

Scena
1 rok temu
Reply to  Tomek

Tylko po co tyle różnych komitetów przy wyborach? Skoro tak współpracują, to zrobiliby jeden konglomerat i po sprawie.

fach
1 rok temu
Reply to  Scena

Po to, żeby obywatele społeczeństwa podzielonego na zwolenników poszczególnych partii telewizyjnych, tzw. antysystemowców itd. mieli na kogo głosować 🙂 Głosowanie np. zwolennika PO i zwolennika PiS na kandydatów jednego komitetu byłoby niemożliwe, bo jak to tak? Ale po wyborach już można współpracować, niezależnie od barw politycznych 😉

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  fach

U nas to brak wyrazistości we wszystkim.
Do tej pory nikt nie wie czy pis z Kalinką jest w opozycji do prezydenta czy tez wspolpracuja i razem ponoszą odpowiedzialnosc polityczną

fach
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

W mojej ocenie współpracują, na co wskazują chociażby wyniki większości głosowań nad projektami uchwał 🙂 Natomiast różnice zdań czy nawet kłótnie zdarzają się w każdej zbiorowości, także samorządowej 😉

mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  fach

czyli nie ma znaczenia na kogo głosowałem. Ja na Bożka czyli nie na pis a współrządzi pis z Kalinką.
Fajnie .tylko jak głosować za dwa lata.

fach
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Według mnie najlepiej byłoby stworzyć komitet obywatelski ponad podziałami. Ale póki co lud nie jest tym zainteresowany, widocznie wciąż za dużo dostajemy od gminy i za mało ponosimy kosztów jej działalności 😉 Jednak nawet w panujących realiach można wybrać inaczej, ja np. w ostatnich wyborach głosowałem na Panią Krukurkę i dobrze się z tym czuję 🙂

mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  fach

W wiesz co się z nią stało po wyborach?????

fach
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Przede wszystkim, czy stałoby się z nią to samo, gdyby wygrała wybory? 😉 Ale o tym się nie przekonamy, bo lud wolał Pana Bożka 🙂

Szymon Hujownia
1 rok temu
Reply to  fach

Stworzymy komitet miejski ponad podziałami. Naszym hasłem (jak zawsze): „Róbmy sobie na rękę!”. o szczegóły pytaj swojego O.P.

fach
1 rok temu

Lepiej głosować na sprawdzonych w lokalnej polityce, żeby znowu zasiedli w radach, sejmikach itd., racja 😉

Pozory demokracji
1 rok temu
Reply to  fach

To dobrze, że jest jedna osoba o odmiennych poglądach.

fach
1 rok temu

Ale zgodzimy się, że mamy do czynienia z nową formułą opozycji, tj. krytykująco-doradzającą? 😉

Pozory demokracji
1 rok temu
Reply to  fach

Każda władza na zarówno dobre, jak i źle pomysły. Najważniejsze jest dobro wspólne. Dla opozycji realizacja własnego programu też ma duże znaczenie. Nazwijmy to popularnym określeniem opozycją konstruktywną w przeciwieństwie do totalnej.

fach
1 rok temu

Tylko że to nie jest formuła ani opozycji totalnej, ani opozycji konstruktywnej. Nawet opozycjoniści konstruktywni nie uczestniczą w ciałach doradczych przy organie wykonawczym, do którego są, a raczej powinni być w opozycji, jak sama nazwa wskazuje. Czy np. jakiś poseł Konfederacji jest jednym z doradców premiera? Nie spotkałem się z czymś takim. Poza tym systematyczne mówienie o rozpisaniu referendum jak dla mnie ma więcej wspólnego z formułą totalną niż konstruktywną 🙂

Alf
1 rok temu

Gdzie Ty w naszym mieście realną opozycję widzisz ?

pytanie do radnych
1 rok temu

Dlaczego płacimy za wywóz smieci 2 wiecej niz Stalowa Wola?

Moje miasto to Tarnobrzeg
1 rok temu

Bo nie mamy spalarni, a Stalowa jak wybuduje swoją za publiczne, oskrobie wszystkich dookoła, a najbardziej Tarnobrzeg, bo drugiego takiego jelenia to ze świeczką nie znajdą. Szansa w FCC, ale V kolumna miasta już działa, by nie powstała. Powiedzenie pasujące do miasta Tarnobrzeg: Czegoś wyzyskany boś głupi.

Niewiedza
1 rok temu

Lepiej zadajcie władzom pytanie dlaczego wszystkie sąsiednie gminy płacą mniej za śmiecie? I kto tu jest V kolumną dla mieszkańców? Wygląda na to ,że nieudolna władza. Wszyscy wkoło są bardziej zaradni i potrafią, tylko nie nasi włodarze, którzy jeszcze chcą zanieczyścić nam powietrze i jezioro.
https://www.facebook.com/groups/1084585102379010

brzoza
1 rok temu

oj naiwny naiwny jak dziecko we mgle….jeszcze chwilkę i zapłacimy dużo więcej…Tarnobrzega nikt nie skrobie, skrobie go jego własna głupota i nieudolność.

obywatel
1 rok temu

A czy to wasze FCC to napewno w całości Polskie ????
Podaj kto jest właścicielem tej firmy i jakie udziały ma miasto ????
Czy zachodni udziałowiec będzie prowadzić działalność za friko ????

kolok
1 rok temu

Ciekawa sprawa. Znikają komentarze. Cenzura jest tu czy cozzz

piki=fiki
1 rok temu

co to się dzieje, że komentarze znikają? cenzurę ktoś wprowadził czy co?

Internauta
1 rok temu
Reply to  NW24

Może pegasusa ktoś wam podpiął 😉 i to on krecią robotę czyni.

Kokop
1 rok temu

No no no!
Gratulacje!!!

Pawełło matko
1 rok temu

Po co?

Edek
1 rok temu

Jesteście kochane

600033aa3edac_o_large.jpg
......
1 rok temu

To teraz za ile wypiły kawy, pojadły ciastek, paluszków etc. 🙂

pytanie do radnych
1 rok temu

Proszę się zająć wysokimi opłatami,na poczatek woda i wywóz śmieci!Dlaczego w Stalowej Woli płaca za wywóz śmieci 13 zł,a my 26 zł?

Ten z rowerem
1 rok temu

i zająć się poprawą tych pseudo dróg rowerowych. Nie da się po nich jeździć.

piki=fiki
1 rok temu

Od dawna wszyscy wiemy, jak bardzo twórczą i kreatywną osobą jest nasz PDB. Ale na inauguracji drugiej kadencji Tarnobrzeskiej Rady Kobiet przeszedł sam siebie ocierając się o granice swojego geniuszu, a jego rada i recepta dla nas wszystkich jest prosta.
Zamiast tak ujadać i ujadać, bieżcie przykład z członkiń Tarnobrzeskiej Rady Kobiet i chciejcie współpracować na rzecz naszego miasta. W ramach wzajemnej współpracy, pogratulujemy wam zaufania, jakim was obdarzono, ale ten problem, to najlepiej będzie, jak załatwicie sobie sami, a my wam za to ładnie podziękujemy.

EROS
1 rok temu

Z podsumowania działalności Rady Kobiet:
” umieszczono skrzynki ze środkami higienicznymi (podpaski, wkłady higieniczne, tampony) przy Placu Targowym …”

A co dla mężczyzn macie panie do zaoferowania?
Jako „bożek miłości” proponuję takie podobne skrzynki z prezerwatywami też na terenie miasta założyć. Nazywałyby się condomaty.

erotoman
1 rok temu
Reply to  EROS

Można będzie pobzykać jak młody komar :-). Wiele materiału kobiecego jest niedobzykanego. Widać to po ich zachowaniu.

walt
1 rok temu
Reply to  EROS

i pigułki dzień po w wolnym dostępie bez recepty w razie czego.
niech żyje wolna miłość 🙂

Kobieta
1 rok temu
Reply to  EROS

Informujemy osoby, które jeszcze nie wiedzą tego z biologii 🙂 – kobiety mają okres raz w miesiącu. I potrzebują artykułow higieny osobistej. W tym konkretnym projekcie finansowane z prywatnych aptek tarnobrzeskich. Proszę przeczytać sprawozdanie.
Szkoda że mężczyźni nie przechodzą raz w miesiącu okresu … Też nad tym ubolewamy. 🙁

Man
1 rok temu
Reply to  Kobieta

Informuje kobiety, które jeszcze tego nie wiedza z biologii :-)- mężczyźni mają czasem potrzebę kochania się fizycznego z kobietą (nie wiedźmą) i czasem potrzebują gumeczki. Nie jest ważne kto i czy im zakup sfinansuje.

Tak na marginesie, jeśli się pisze o środkach higienicznych dla kobiet, w sprawozdaniu ma się rozumieć, to nie ma potrzeby wyszczególniania o jakie chodzi. Szczególiki niech sobie zostawią dla siebie.

ahcos
1 rok temu

śmiechu warte

Gość
1 rok temu

I po co komu potrzebny ten kobiecy cyrk? Chyba tylko tym uczestniczkom bo mają się gdzie za friko kawy napić. Bardzo jestem ciekawy ile pieniędzy z budżetu miasta dostali na spotkania w pierwszej kadencji?

Ines
1 rok temu

Uważam, że gdyby chodziło o mężczyzn i ich działania to komentarze nie byłby tak uwłaczające i poniżające jak teraz…w stosunku do kobiet które chcą coś zrobić dla miasta i mieszkańców i to z dobrym skutkiem. Wystarczy zapoznać się ze sprawozdaniem z dwuletniej działalności. Komentarze pokazują żenujący poziom naszego tarnobrzeskiego społeczeństwa. I co ciekawsze, że większość mężczyzn ma najwięcej złośliwości i żalów o Radę Kobiet. Jakieś kompleksy życiowe za tym przemawiają ? Że dzisiejsze kobiety to nie tylko kury domowe. Że mogą coś zrobić i potrafią ? Wstyd mi za te komentarze i za płytkość niektórych osób na tym forum.

walt
1 rok temu
Reply to  Ines

błąd !
nie ma co się wstydzić za innych zwłaszcza,że to oni popisują się grubiaństwem,miałkością i biernością.
trzeba robić swoje i się takimi nie przejmować.
zwłaszcza prostakami i głupcami,którzy sami w swojej sprawie nie chcą kiwnąć palcem a co dopiero w sprawach publicznych.

tu jest dzięki anonimowości nadreprezentacja takich.
ale to chyba celowa polityka tego portalu.
tam wyżej też mnie ktoś podrobił sugerując swingowanie.
a gdzie mnie brzydkiego by wzięli na takie zabawy ? 😉

z Tbg-u
1 rok temu
Reply to  Ines

Niepoprawnie odebrane wypowiedzi forumowiczów? To tylko podpowiedzi, że można coś jeszcze zrobić dla miasta i jego mieszkańców.

Kobieta czy mężczyzna?
1 rok temu
Reply to  Ines

Cytat  „I co ciekawsze, że większość mężczyzn ma najwięcej złośliwości i żalów o Radę Kobiet.” 

Skąd wiadomo kto jest za nickiem, kobieta czy mężczyzna, he?

GOŚĆ
1 rok temu

Podpowiedziały już Bożkowi i Ortylowi co zrobić aby przyciągnąć młodych lekarzy do tarnobrzeskiego szpitala na oddział wewnętrzny bo chorzy mieszkańcy tułają się po obcych placówkach. Może znają jakiegoś dobrego kandydata na stanowisko dyrektora który przewietrzy szpital z emerytów i wyprowadzi na prostą.

pacjent psychiatryka
1 rok temu
Reply to  GOŚĆ

Jak dojdzie do władzy w Polsce PO, to niejaki Grodzki „przewietrzy” szpitale. Zlikwiduje szpital taki jak w Tarnobrzegu, Nowej Dębie, może i w Sandomierzu. Pozostaną tylko w miastach jak Lublin, Rzeszów, Kraków. |Uzdrowi” słuzbe zdrowia jednym cięciem wzorem „wzorcowej” Unii Europejskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to
86
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content