Zobacz jak w środku wygląda ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu (fotoreportaż)

Ścianka wspinaczkowa jest już gotowa, są również instruktorzy oraz przeszkoleni operatorzy. Brakuje jeszcze jednego, przekazania budowli przez miasto w zarząd Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

Drugi etap budowy ścianki zakończył się w grudniu ubiegłego roku. W międzyczasie okazało się, że do jej obsługi potrzeba wykwalifikowanych instruktorów. Nabór na to stanowisko zakończył się 2 lutego br. Z informacji które uzyskaliśmy od dyrektora MOSiR Przemysława Smolińskiego wynika, że umowy zostaną podpisane z trzema instruktorami.

– Jest trzech instruktorów, są przeszkoleni operatorzy, pod kontem personalnym nie ma już więc żadnych przeszkód w uruchomieniu ścianki – tłumaczy portalowi NadWisłą24.pl dyrektor Smoliński. – Teraz czekamy jeszcze na przekazanie obiektu przez miasto – dodaje.

*************************

Ścianka wspinaczkowa była jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego 2016 roku. Twarzą tego projektu był obecny prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, pełniący wówczas funkcję przewodniczącego Rady Miasta. W grudniu 2017 r odbył się odbiór techniczny budowli o wysokości 18 metrów i wymiarów podstawy 10×10 m. Wstępnie koszty szacowano na około pół miliona zł, jednak ostatecznie ścianka wybudowana została za kwotę 669 tysięcy zł.

Jak zaznaczał podczas odbioru technicznego ówczesny prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, aby amatorzy wspinaczki mogli z niej korzystać, „gołe” ściany wnętrze budynku musi zostać odpowiednio przygotowane i wyposażone w niezbędny sprzęt. Na ten cel prezydent miał  zarezerwować w budżecie 250 tysięcy złotych (budżet na rok 2018 – przyp.red)), dodatkowej sumy niezbędnej do zakończenia prac, magistrat miał szukać w zewnętrznych programach dotujących.

O pieniądze na dokończenie budowy poprzedni samorząd ubiegał się w Ministerstwie Sportu. Podobne działania podjęły obecne władze Tarnobrzega, które wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej wraz zapleczem” złożyły w marcu 2019 r. Z treści złożonego wniosku wynikało, że do wykończenia ścianki brakuje 1 646 296,4‬ zł brutto.

– Wartość zgłoszonego zadania wynosi 2 293 293,94 zł brutto, w tym 646 997,54 zł brutto to wartość prac już wykonanych. Wysokość wnioskowanego dofinansowania z Programu Sportowa Polska  wynosi  877 000,00 zł brutto – informował nasz portal rzecznik UM Tarnobrzeg Wojciech Lis, w październiku 2019 r.

Ostatecznie na dokończenie budowy ścianki, władze Tarnobrzega przeznaczyły pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Drugi etap budowy ścianki czyli wyposażenie jej wnętrza, kosztował 2 276 741.20 zł. Ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na ten cel przeznaczono 2 180 000,00 zł, zaś kwotę rzędu 96 741,20 zł stanowią środki finansowe z budżetu miasta.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
1 rok temu

Szkoda, że trwało to tak długo, ale warto było czekać! Oby więcej takich inwestycji było w naszym mieście! Teraz jeszcze tylko odpowiednia kampania reklamowo-informacyjna w regionie i sądzę, że zainteresowanie turystów ścianką, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy sporo osób będzie wypoczywało nad jeziorem, będzie rosnąć! Być może wyklują się na tej ściance przyszli olimpijczycy? 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A zegar jest ???
A jak jest to gdzie ???
Czy wykonawca zakupił i zamontował zegar w ramach kasy zgodnie z umową ???

Teraz tylko czekać na ZYSKI dla miasta ( ha, ha, ha) i zobaczymy czy zyski będą większe czy mniejsze od tych z zalewu ???

Jakie koszty utrzymania przewidziało miasto na utrzymanie tego czegoś ??

Jak Julcio wiesz i dawaj !

Łysy
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ścianka jest ok. Zróbcie jeszcze coś z basenem odkrytym najlepiej drugi basen bo na tym jednym jest czasem tłoczno.

misia
1 rok temu
Reply to  Łysy

żeby nie było…

106.jpg
Z Tbg-u
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

„Szkoda, że trwało to tak długo”

Szkoda to taka, że wydali kasę na zachcianki dla nielicznych. To się szybko znudzi. Można było wydać na coś innego dla większej ilości ludzi.

Panczo
1 rok temu
Reply to  Z Tbg-u

Urok demokracji. Zgłoś do BO inicjatywę dla większej ilości ludzi i głosuj.

dr n. med. Pińcur
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar, wracaj na oddział!

Zbigniew
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tylko otwórzcie ją przed letnim sezonem. W lecie wszyscy spędzają czas na świeżym powietrzu. Są jakieś informacje dotyczące oficjalnego otwarci? Ktoś coś wie?

Zbigniew
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy wiadomo kiedy jest otwarcie ścianki?

Paweł
1 rok temu

Zdjęcie nr 8: na blacie ekspres do kawy a pod jakiś piekarnik lub inne urządzenie kuchenne. Niezbędne elementy wyposażenia ścianki wspinaczkowej. Chyba trzeba się cieszyć, że skończyło się na 3 milionach…

Bozo
1 rok temu
Reply to  Paweł

Jeden ekspres do kawy to nic. W urzędzie miasta jest ich kilkanaście

Olo
1 rok temu
Reply to  Bozo

No co, ekspres do kawy to dziś podstawa, tak jak muszla klozetowa czy umywalka. Niech urzędnicy, którzy w końcu nie zarabiają wiele, mogą chociaż pracować w ludzkich warunkach.

oczko
1 rok temu
Reply to  Olo

Sarkazm pierwsza klasa 😉

Leon z.........
1 rok temu
Reply to  Paweł

Ten ekspres siwobrodu pozyczyl na potrzeby propagandy.

Odyseusz
1 rok temu

Bardzo droga zabawka zasponsorowana przez mieszkańców Tarnobrzeg, dla bardzoooo wąskiej grupy ludzi. A można było wydać te pieniądze na bardziej pożyteczne cele służące ogółowi !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Zabawka na koszt wszystkich mieszkańców bo to mieszkańcy będą utrzymywać zabawkę aby wąska grupa cwaniaków mogła realizować swoje hobby .
Podobnie jest z terenami nad zalewem – sprzedaż nieruchomości dla LOK ( teren ogrodzony) za rekultywację którego zapłacili Polacy ????

Kowalski
1 rok temu
Reply to  obywatel

racja w 100% !!! szlachta bedzie sie bawic kosztem mieszkancow.a co do scianki wspinaczkowej podobnie,napewno emeryci i rencisci pieja z zachwytu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Kowalski

Panie Kowalski – JAKA SZLACHTA ???
To postkomunistyczni aparatczycy i ich potomstwo .

Jerzy
1 rok temu
Reply to  obywatel

Zapisz sie do LOK i też będziesz korzystał.

Jurek
1 rok temu

Dlaczego miasto wprowadza w błąd mieszkańców i ukrywa faktyczną kwotę wydaną na tą ściankę wpisując na tablicy tylko 2,2 mln zł? Na ściankę miasto wydało 3 mln złotych a nie 2,2mln Po co wprowadzać ludzi w błąd? Czemu to ma służyć?

1206IMG_9667.jpg
obywatel
1 rok temu
Reply to  Jurek

Bo to jest TBG a od witaczy do witaczy prawdy nie ma ???

Odyseusz
1 rok temu

Czy mi się wydaje ale ta ścianka wspinaczkowa w dalszym ciągu nie jest wykończona w 100%. Spójrzcie na elewację brak ocieplenia , sam goły beton na wierzchu czyli bardzo duże straty ciepła !!! A więc do 3 mln trzeba doliczyć kolejne 200-300 tyś złotych !!!! Brawo wy tak właśnie marnuje się publiczne pieniądze w TBG na bzdury !

Bober
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Spokojnie, to konstrukcja ocieplana od wewnątrz wełną mineralną.

A jak na zewnątrz?
1 rok temu

Co mnie obchodzi jak wygląda w środku? Ważne jak wygląda na zewnątrz. W końcu wspinaczki robi sie po murach a nie w budynkach. Tymczasem na zewnątrz nie ma nic ,tylko goła ściana, żadnych elementów do wspinania. Ktoś se ubzdurał ,że mamy sie wspinać w środku tej kopuły. No, czyli absurdalny Tarnobrzeg ciąg dalszy, bez zmian

obywatel
1 rok temu

To jak to ???
Chyba wygrał projekt w BO który miał być na zewnątrz i to za około 600 tysięcy .
Czyżby znowu oszukali i okłamali pomysłodawcy ???
Czyżby złodzieje już wtedy okradli z prawdy co to kosztów ???

wrzos
1 rok temu

BARDZO FAJNY OBIEKT, MOI ZNAJOMI Z OSTROWCA JUZ ZAPOWIEDZIELI ZE BEDA KORZYSTAC MIMO ZNACZNEJ ODLEGLOSCI. A WIDZE, ZE NIEKTORZY TU TYLKO NARZEKAC POTRAFIA. JESLI JESTES BEZ FORMY STARY I GRUBY TO PO CO ZABIERASZ W OGOLE TU ZDANIE WIADOMO, ZE SCIANKA NIE DLA CIEBIE BEDZIE,ALE JEST WIELE OSOB SPRAWNYCH FIZYCZNIE DLA ,KTORYCH TO WIELKI RARYTAS, BRAWO DLA WLADZ MIASTA, ZE NASZE MIASTO JAKO NIELICZNE W POLSCE BEDZIE TAKA NOWOCZESNA SCIANKE POSIADAC.

znajomy z Ostrowca
1 rok temu
Reply to  wrzos

Moi znajomi z Ostrowca są bardzo zadowoleni z polskiego ładu. No i słusznie, bo teraz każdy ma więcej pieniędzy niż za PO
https://www.facebook.com/Krzysztof-Pylu-Pytel-1573993946066948/

obywatel
1 rok temu
Reply to  wrzos

A moi znajomi pytali się kiedy wójt z TBG zrobi taka wypasioną ławeczkę jak w Krakowie zrobił kolego wójta z Tbg , Majchrowski za 230 tysięcy złotych , też by przyjechali do Tbg bo mają bliżej niż do Krakowa ???

Fotoamator
1 rok temu

Mam zastrzeżenia do fotografii. Nie ilość tylko jakość powinna decydować czy być powinny fotografie zamieszczone w necie.
Dlaczego te pionowe linie (ściany, drzwi, ramy okienne) nie są pionowe tylko takie powyginane. Czyżby to jakiś nowy standard ram okiennych, drzwiowych?
Istnieje taki coś jak programy fotograficzne w tym umożliwiające wykonanie fotografii panoramicznych, istnieją różne obiektywy fotograficzne, które trzeba umieć zastosować.

Mamut
1 rok temu
Reply to  Fotoamator

Idź zrób a potem majacz. Nie pasuje nie oglądaj.

Krzysztof
1 rok temu

Czy mi tylko się wydaje, że aby dostać się z i do szatni trzeba będzie wyjść na zewnątrz? Jeśli tak to brawo za pomysł…naprawdę oryginalny.

Jak widzę tego typu szafki w szatni to normalnie szlag mnie trafia…co za debil coś takiego wymyślił? … a co za jeszcze większy debil sfinansował?

Neltah
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

trzeba będzie zbudować kolejny łącznik do hali mosir i przy okazji przerobić jedną z sal na 1 piętrze na korytarz. Ale będzie trzeba tak zrobić aby to była jedna całość

Sok z siusiaka
1 rok temu

To jest masakra,tyle kasy za takie coś.Za te pieniądze budynek po gimnazjum byłby super zmodernizowany i służył większej liczbie mieszkańców.Więc prezydencie nie pierdziel że nie było na to pieniędzy-były tylko zostały wrzucone do studni bez dna,a teraz budynek po szkole i atrakcyjny teren chcesz przepuścić jak syn marnotrawny.

Marysia
1 rok temu

Tarnobrzescy emeryci już przebierają nogami i rozgrzewkę robią Jak dopadną tej ścianki to…… będą szczytować A co im też się należy coś od życia

Dziadek ...do orzechów
1 rok temu
Reply to  Marysia

Trawkę skubać a nie myśleć o szczytowaniach w tym wieku.

Dorian
1 rok temu

Wszyscy tarnobrzescy fajnojnopolacy będą mogli poczuć się jak w serialu tvnu. Pamiętam, że w któtymś z tych seriali, jego bohaterowie- fajnopolacy, oddawali się właśnie takiej wspinaczce

Fakir
1 rok temu

Gorszego gówna jak pomysł budowy tego czegoś w historii tej zapyzialwj mieściny jeszcze nie było

Zenek
1 rok temu
Reply to  Fakir

A o lasowiackim klastrze ty słyszłaś ?

wrzos
1 rok temu

ZAL DI DUPE SCISKA PRAWDA. ZE U NAS JEST A W TWOJEJ PIPIDOWIE NIE.

Tarnobrzeg nasze wszystko
1 rok temu

Polska gotowa na uchodźców z Ukrainy? Czy Tarnobrzeg zgłosił chęć udzielenia pomocy? Mamy duży budynek szkoły nr 5 z salą gimnastyczną, który po ponownym włączeniu mediów, mógłby być idealny. W zamian oczywiście negocjując sprawy szpitala i dofinansowania priorytetowych inwestycji w centrum miasta.

TBGSerbinow
1 rok temu

Tarnobrzeg fifty-fifty, tam gdzie można zyskać należy wykorzystać to i zyskać.

obywatel
1 rok temu

Jeszcze nie – TTBS nie zdążył jeszcze wybudować tego największego bloku w TBG ???

Łysy
1 rok temu

A dlaczego Tbg ma przyjmować uciekinierów z UA? Zapłacisz za ich pobyt z własnej kieszeni bo ja na pewno nie.

As
1 rok temu
Reply to  Łysy

Jeżeli myślisz, że w przypadku ewentualnego konfliktu skończy się na Ukrainie to jesteś albo głupi albo naiwny. My będziemy być może kolejni. Ciekawe , czy gdybyś musiał wtedy opuścić swój dom i szukać schronienia u sąsiadów też będziesz taki mądry

rzecznik
1 rok temu

Kiedy uroczyste otwarcie z udziałem Prezydenta Dariusza Bożka?

Leon z.........
1 rok temu
Reply to  rzecznik

To pytanie powinno byc skierowane do nijakiego J…. C…., pieska, siwobrodego.

obywatel
1 rok temu
Reply to  rzecznik

To jeszcze nie było ???
Przecież w ubiegłym roku , na TVL wójt pie…..ł ” że ostateczny odbiór chyba we wrześniu 2021 roku „,

walt
1 rok temu

potwierdzam bo i mnie znajomi z Polski pytali czy już jest i chętnie się tu wybiorą na tę sciankę.

no kto wie może i sam się wybiorę.
lepiej późno niż wcale..

Leon z.........
1 rok temu
Reply to  walt

A moi znajomi.z Zadupia pytali mbie kiedy w centrum miasta beda poprawiona chodniki.

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

A mnie znajomi pytali kiedy wójt i bezradni zrobią ławeczkę taka ja w Krakowie za ponad 230 tysięcy .
Skopiowali serducho to teraz ławeczkę ?

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

podobno gdy tylko Polska stanie się liderem mitycznego Międzymorza a do Tarnobrzega dojedzie ekspresówka i tzw. szprycha…. czyli najprawdopodobniej – NIGDY:D

zocha
1 rok temu

Dobrze że w końcu skończona po tylu latach , niedobrze że nieczynna na feriach .Zjechała dzieciarnia do ciotek i dziadków można by było z nimi pójść .Widok za oknem tragedia.

Brak słów jak niszczycie to miasto.
1 rok temu

Wystrój też z lekka odpychajacy 🙁

Postaw mi kawę na buycoffee.to
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content