Han Ying wraca do składu Mistrzyń Polski

Świetne wiadomości dla kibiców KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. W dzisiejszym (16 lutego, g. 20:00) rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzyń z Linz AG Froschberg zagra Niemka Han Ying.

We wtorek Han Ying przyleciała z Japonii, gdzie występowała w meczach tamtejszej Ekstraklasy, do Austrii. Bardzo się cieszymy, że jest z nami i wystąpi w arcytrudnym spotkaniu z bardzo silnym zespołem z Linzu – mówi Zbigniew Nęcek, trener-menedżer tarnobrzeskiej drużyny.

W niedzielę, w pierwszym meczu półfinału Champions League, KTS Enea Siarkopol przegrał w swojej hali z Linz AG Froschberg 2:3. Punkty zdobyły Elizabeta Samara, zastępująca Han Ying, i Fu Yu. W ekipie z Tarnobrzega zagrała także Yang Xiaoxin.

Zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby w rewanżu dysponować jak najmocniejszym składem. Zdajmy sobie sprawę, że czeka nas bardzo trudne zadanie, lecz z całych sił powalczymy o awans do finału – powiedział szkoleniowiec Zbigniew Nęcek.

Trener triumfatorek Ligi Mistrzyń z 2019 roku ma w Linzu 5-osobową drużynę, którą tworzą Han Ying, Fu Yu, Yang Xiaoxin, Elizabeta Samara, Kinga Stefańska.

W tym sezonie KTS Enea Siarkopol grał już w hali Linz AG Froschberg i w fazie grupowej zwyciężył 3:0! Powtórka tego wyniku jest marzeniem kibiców tarnobrzeskiego zespołu. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, w przypadku wygranej Mistrzyń Polski 3:0 lub 3:1 to one awansują do finału, a gdyby zwyciężyły 3:2, wówczas dojdzie do tzw. Złotego Meczu.

Wraz z polskim zespołem w Austrii jest również fizjoterapeuta Sebastian Eisler.

info: PZTS

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content