Tarnobrzeg: W ubiegłym roku miasto zapłaciło ponad 1 mln zł więcej za energię

Rachunek za energię elektryczną, który za 2021 rok zapłacił Tarnobrzeg był o ponad 1 mln wyższy od tego za rok 2020. Skąd wzięła się tak duża różnica? Radni chcą kontroli.

O wyższych rachunkach za energię elektryczną mówił podczas styczniowej sesji radny Kamil Kalinka.

– Faktury w urzędzie miasta porównując 2020 do 2021 roku wzrosły o 50%, w MOSiR również o 50%. (…) Za energię zapłaciliśmy o 1 mln 300 tys. zł. więcej. Czy słyszeli państwo żeby w roku 2021 ceny energii poszły tak do góry? – mówił radny.

Od 2018 roku do 2020 roku za prąd miasto płaciło na podstawie porozumienia zawartego z PGE. W 2021 roku porozumienie to nie zostało przedłużone, do tej pory nie podpisano również nowego przetargu.

– Porozumienie było podpisane poza ustawą o prawach zamówień publicznych w związku z czym postanowiliśmy po opinii radców prawnych nie podejmować takich czynności dalej i omijać tej ustawy i przygotować dokumentację do przetargu (…) taka procedura jest pracochłonna, punktów w mieście było ponad 400 – tłumaczyła naczelnik wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa.

Odnosząc się do wyższego rachunku za energię Barbara Trzeciak wymieniła szereg nowych inwestycji które powstały w mieście w 2021 roku, których uruchomienie wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną. – Dołożyliśmy też ponad 800 opraw oświetleniowych w okresie od 2019 roku do końca 2021 roku, to są również koszty – dodała naczelnik. Wypowiadając się później Łukasz Nowak przypomniał naczelnik, że zmiana opraw nastąpiła na oświetlenie energooszczędne typu LED.

Decydując się na nie podpisanie nowego porozumienia, miasto nie ogłosiło jednak przetargu w pierwszych miesiącach 2021 roku, tylko pod jego koniec. Efektem takiego działania są maksymalne stawki opłaty za prąd za rok 2021 i początek 2022.

– Chciałbym poznać motywację, czy może jest to niegospodarność, czy może niedopełnienie obowiązków. Warto, żeby tej sprawie przyglądnęła się Komisja Rewizyjna – mówił radny Kalinka.

Interpelację o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w przedmiocie zlecenia Komisji Rewizyjnej przeprowadzenia kontroli (…) dotyczącej kwestii dostawy energii elektrycznej dla miasta Tarnobrzega i jego jednostek organizacyjnych w okresie od 1 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2021 roku, złożył radny Damian Szwagierczak.

foto: archiwum

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
79 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 rok temu

Co za kretyn podjął decyzję że nad jeziorem całymi nocami mają się lampy świecić?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

A kto rządzi w mieście – przypadkiem nie wójt i jeszcze dostał podwyżkę na maksa – bezczelność nie zna granic??

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Zazdrość nie zna granic chyba. Trzeba było startować i wygrać, ewentualnie mieć odpowiednie kontakty i dobrze płatną pracę, to byś teraz nie narzekał. Poza tym Prezydent nie chciał, zdaje się, tak wysokiej podwyżki, ale to RM ją uchwaliła, więc w czym problem? Jakbyś w pracy dostał premię za dodatkowe zadania to byś odmówił? Natomiast zgadzam się, że to oświetlenie nad jeziorem to marnowanie pieniędzy, zamiast na prąd to można byłoby trochę lepiej wynagradzać urzędników, albo przynajmniej zabezpieczyć środki na nowe inwestycje nad jeziorem lub w strefie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie bredź , jak by nie chciał to by załatwił z członkiem swojego komitetu ( przewodniczącym rady) , takie brednie to możesz wciskać sobie ?
Co do reszty to do polityki idą nieudaczniki a wiadomo że w polityce podstawa to kłamstwo .

Gost
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co sie chwalisz że prezydent nie chciał podwyżki? A wiesz co z taką pozdwyżką jeśli ją miał dostac a również nie chcial, chce zrobić prezydent Kielc? Wpisz sobie i wyszukaj. Jak prezydentowi przeszkadza podwyżka to niechaj przeznaczy tą podwyżkę na jakiś sport dla dzieci ot tyle i AŻ tyle.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Gost

Docenicie Prezydenta Bożka, jak przyjdzie jakiś gorszy…najlepiej pluć jadem, szkoda, że nie dostrzegacie, jak wiele dobrego robi Prezydent dla miasta. Na szczęście jesteście w mniejszości.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ta szczególnie mi robi ???
Są dopłaty do wody ???
Mieszkańcy nie odczuwają podwyżek wody z 2021 roku???
Jeszcze ma czelność pozwy wnosić ??? zamiast cicho siedzieć i przeprosić każdego mieszkańca miasta .
Jeszcze w dodatku nauczyciel ???
– dał przykład uczniom ( jaki ???),
– autorytet nauczyciela legł w gruzach ( ???) a co to za nauczyciel który słowa nie dotrzymuje ????

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ty się ciesz, że tych pozwów nie było więcej, bo mogło być. A co robi? Przede wszystkim zarządza miastem i walczy o jego interesy na szczeblu wojewódzkim i krajowym (spotkania, negocjacje itp.). Jak ktoś ma dobrą wolę to widzi ile się trzeba najeździć, nagadać i napisać, żeby wyższe instancje zrozumiały potrzeby społeczności lokalnej. Ktoś te problemy musi przedstawiać i przekonywać, że np. inwestycje w infrastrukturę (S74, S9, szprycha szybkiej kolei) czy jezioro mają sens.

Gość
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

W nawiązaniu do szprychy kolejowej. „Drogi” Cezar na stronach PKP jest info ze w drugim półroczu 2019 roku odbywały się Regionalne Konsultacje Strategiczne dotyczące kolejnictwa na Podkarpaciu. Czy Twój prezydent Bożek i WSZYSCY radni miasta tam byli i co załatwili dla miasta? Moim zdaniem swoją bezczynnością i bezradnością właśnie wtedy pozwolili odciąć Tarnobrzeg od kolejowego świata!!! Do tego okresu w planach PKP było bezpośrednie połączenie Rzeszowa z Warszawą przez Tarnobrzeg a nawet budowa drugiego toru bo to najkrótsza trasa. Stalowa Wola sprowadziła nas na ziemię bo to ona załatwiła sobie budowę torów Rzeszów – Łętownia i tym samym przebieg szprychy kolejowej przez ich miasto. Pewnie w tym czasie zapadła również decyzja o renowacji dworca w Rozwadowie. Napisz co załatwili nasi ?! PROSZĘ O PRAWDĘ I KONKRETY BO PODWYZKA DLA BOŻKA JEST KONKRETNA I PRAWDZIWA.

Gość
1 rok temu
Reply to  Gość

Zadałem proste pytanie a Juliusz Cezar milczy. Zapadł się pod ziemię ze wstydu? Tacy ludzie to chyba nie mają wstydu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gost

Ta już to widzę jaki chojny ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jakie dodatkowe zadania ???
Co ty bredzidz , premia to może być za realizację i wykonanie planu .
To tak jak ten wójt przyznał premie : ZA PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ – czyżby to było jakieś specjalne zadanie ???

Gość
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dodatkowo to odpuścili Tarnobrzeskie Pogotowie Ratunkowe które przejął Mielec!!! A że tego było mało to pozwolili na zamknięcie 3 pięter oddziału wewnętrznego i chirurgi dziecięcej JESZCZE w Tarnobrzeskim szpitalu. Uznając że to nie w ich gestii bo tam leczą chyba ufoludków a nie mieszkańców naszego miasta!!! INFO z ostatnich dni: kolejny oddział do zamknięcia to dziecięcy. W dalszym ciągu marszałek Ortyl nie powołał dyrektora. Obecny p/o to chyba bardziej interesuje się młodą k… niż placówką która mu podlega? Ale to tak na marginesie zasłyszane na mieście i może to tylko zbieżność nazwisk i faktów.

olo
1 rok temu
Reply to  Gość

co chcesz nowy lad pisu wchodzi w zycie

Gość
1 rok temu
Reply to  olo

Nowy Ład czy raczej platformiarskie podejście władz miasta ? Po co szpital w Tarnobrzegu skoro jest w Stalowej Woli. Po co pociągi przez Tarnobrzeg skoro będą jeździć przez Stalową Wolę nam ochłap wystarczy w postaci szynobusów. Po co Pogotowie Ratunkowe, Krwiodawstwo i tak dalej i tak dalej…
W takim razie po co prezydenci, radni i ich rzecznik?!

olo
1 rok temu
Reply to  Gość

co ty glupi jestes chyba ze wojewodztwem rzada platfusy a nie pisiory a ja o niczym nie wiem jak to sugerujesz

Gość
1 rok temu
Reply to  olo

Rządził, rządzi i będzie rządził PiS w województwie podkarpackim. Szkoda tylko że Bożek ze swoją ekipą o tym chyba nie wiedział bo pchał się oj pchał się do miejskiego korytka 🙁 🙂
Po co?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co ty k …a z tym zalewem – tam będą tylko koszty a kasę która już włożono to chyba za 50 lat nawet się nie zwrócą o ile kiedykolwiek się zwrócą ???
Przestańcie już pier…
ć z tym zalewem i ewentualnymi zyskami z zalewu bo to czyste oszustwo, kłamstwo i złodziejstwo ( okradanie z prawdy) .!!!!!

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Na razie te inwestycje przynoszą ogromne straty. Około milioma chyba nie licząc prądu

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Śmieszne to jest to , że bezradni nagle się obudzili ( albo ktoś im podpowiedział).
Energia drożeje od kilku miesięcy , media trąbią na okrągło a tu OLŚNIŁO śpiących królewiczów ???
Każdy mieszkaniec to zauważa w rachunkach a giganci z rady NIE zauważyli???
Sami głosowali na projekty z latarniami , ściankę, zalew i ku….a się obudzili nagle ???
Oni chyba k…..a myśleli że energia do oświetlenia jest za darmo ???
K…a co za radni ???? komisje potrzebna ??? Po jakiego ch….a, zresztą w tej komisji to chyba sami specjaliści ( inteligentni inaczej chyba )???

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nie chodzi tylko o wynik finansowy, możemy mieć rok w rok stratę, ale jeśli Tarnobrzeg może być bardziej wypromowany dzięki Jezioru to warto inwestować. Poza tym, to nie jest tylko Jezioro dla ciebie, czy mieszkańców miasta, ale dobro wspólne i perełka całego województwa, a nawet regionu. Ty byś tylko doił turystów, jak Janusz biznesu. Najpierw trzeba zainwestować i sprawić, żeby były tu warunki do odpoczynku, również dla tych bardziej wymagających. Wówczas można samemu wymagać zapłaty odpowiedniej ceny. A póki co, to jednak brakuje infrastruktury, więc musimy jak najwięcej inwestować, żeby osobom przyjeżdżającym pozostawały same miłe wspomnienia.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A pewnie co ROKU STRATĘ ???
Czy TY jesteś normalny ???
Wam tam wydaje się że taki TBG to studnia bez DNA ???
W CO INWESTOWAĆ ??? Narazie tylko twój wójcina, urzędasy , radni inwestują tylko i wyłącznie w koszty ( zalew, muzeum, ścianka) i jeszcze pop….com śnią się : miasto podwodne z tunelami , centrum sportu, centrum tenisa stołowego
– kto to ku ..a ma utrzymać ( energia, woda, ścieki, odpady, place nowych pracowników ) ???
Ta galeria nic tego nie zmieni , nawet trzy .

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Akurat Europejskie Centrum Tenisa Stołowego to jest coś co powinniśmy wspierać i przy tylu sukcesach na arenie międzynarodowej Tarnobrzeg na nie zasługuje, oczywiście nie własnymi środkami, ale przy dużym wsparciu rządowym. Natomiast tunele podwodne szybko by się zwróciły, powiedz mi gdzie na świecie występuje takie naturalne oceanarium? To byłaby promocja na skalę światową. Mam trochę zastrzeżeń w wielu kwestiach do Prezydenta Bożka, ale te pomysły inwestycyjne to są naprawdę bardzo oryginalne i w ciemno się można pod nimi podpisywać – oczywiście jeśli byłoby wsparcie finansowe na poziomie unijnym czy krajowym. Na jakiś mały wkład własny to jeszcze można ewentualnie wziąć kredyt, ale na całą inwestycję to mamy zdecydowanie za mały budżet.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak że wsparcie unijnego mają tunele przynosić takie korzyści jak nasadzenia Bożkowe wzdłuż ulic miasta to odpuście zanim zaczniecie !
Zresztą to ponoć pomysł tych od nurkowania ( tak ktoś wspominał ).

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ten twój tenis to tylko sport niszowy i wątpliwe jest aby promowało miasto w Europie poza wtajemniczonymi ( zapaleńcami).
To nie piłka, nożna, siatkowa, ręczna, koszykówka itd.
Tak na marginesie – to dlaczego ten sport ( klub) nie jest dochodowy ????

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A europejskie centrum wspinaczkowe TO KIEDY ???
Ścianka niby już jest ( chyba jeszcze nieodebrana) ???
Już widzę te tabuny wspinaczy z całej europy ( ha ha ha ) ????

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Turystów to wójcina, urzędasy i radni ??
Ja bym tam nigdy opłaty za wjazd nie wprowadził , bo to wszystko za kasę wszystkich obywateli zrobiono ( z NFOŚ ) i nigdy nie powinno trafić do cwaniaków z miasta aby sprzedawali działeczki ( LOK).

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jest według Ciebie normalne ,że zarabia więcej od Prezydenta Warszawy ?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

No nie wiem czy więcej, oprócz wynagrodzenia podstawowego dochodzą przecież różne wydatki, jakby się je policzyło, to myślę, że jednak Prezydent Warszawy zarabiałby więcej. Poza tym jakim aparatem urzędniczym dysponuje Prezydent Warszawy (i jakie to koszty dla miasta), a jakim skromnym i niskobudżetowym kapitałem ludzkim dysponuje Prezydent Tarnobrzega, skoro koszty są mniejsze, a efektywność nie gorsza niż ta w Warszawie, to chyba świadczy o tym, że zarządzanie jest na dobrym poziomie, więc pensja dla kierownictwa najwyższego szczebla powinna być na odpowiednio wyższym poziomie. W każdej normalnej firmie to tak wygląda.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Prezydent Warszawy zarządza kilkudziesięciomiliardowym rocznym budżetem. Prezydent Tarnobrzega 346 milionowym o ile się nie pomyliłem. Budżetem stagnacji

Alf
1 rok temu
Reply to  Alf

Prezydent Warszawy zgodził się na 6 tysięcy podwyżki z tego co mi wiadomo

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

A Wenta z Kielc ???
Można ???

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

I ma łatwiej, gdyż łatwiej się zarządza stolicą, która jest perspektywiczną aglomeracją, niż biednym, wyludniającym się miastem średniej wielkości. Poza tym ilu specjalistów ma taki Prezydent Warszawy, a ilu Prezydent Tarnobrzega. Ale zgadzam się z jednym – skoro pensja poszła w górę to mieszkańcy mają prawo wymagać jeszcze więcej!

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A w jakiej to dziedzinie jest takim unikalnym specjalistą Pan Bożek? Z tego co mi wiadomo był nauczycielem historii i dyrektorem szkoły. Ale może nie mam pełnej wiedzy to oświeć mnie proszę

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

W zarządzaniu podmiotem publicznym i budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich, a to chyba umiejętności, które powinien posiadać prezydent miasta.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy te studia z zarządzania to nie zaoczne przypadkiem ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To kiedy to wójcina będzie dopłacał do wody – tak w ramach relacji miedzyludzkich ???? OBIECAŁ przecie ????

z Tbg, nie z W-wy
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czaskoski ma takich specjalistów, że co rusz to są jakieś zalania ulic Warszawy albo wylewy gnojówki do Wisły. Facet sobie nie radzi.

dr Pińcur
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wracaj na oddział!

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  dr Pińcur

Nieee!

alter ego
1 rok temu
Reply to  obywatel

kampania wyborcza „obywatelu”?, przedstaw się z imienia i … choć samo i mię wystarczy, styl ten sam co nie tak dawno

obywatel
1 rok temu
Reply to  alter ego

To może zacznij od siebie i się przedstaw , daj przykład skoro chcesz wymagać od innych.
Swoją drogą kampania mnie nie interesuje ale faktycznie można domniemywać po wystąpieniach niektórych radnych ( bezradnych ) , że kampania faktycznie rozpoczęta , bo nagle jest krytyka ( tylko taka na pokaz).

fach
1 rok temu
Reply to  obywatel

Wybory co raz bliżej, więc będą występować różnice zdań (nikt szkody nie poniesie), a przed wyborami powstaną różne komitety, żeby zwolennicy różnych opcji politycznych mieli na kogo głosować. A po wyborach wróci współpraca mimo różnic dla dobra miasta 🙂

Tomek
1 rok temu
Reply to  fach

Najgorsze, że wielu uwierzy. Znowu.

Na Wisłostradzie widno i bezpiecznie
1 rok temu
Reply to  Bozo

Ale to jeszcze nic. Otóż przy równoległej drodze, BARDZO ruchliwej i zatłoczonej, czyli Wisłostradzie na 8 km odcinku NIE MA ANI JEDNEJ latarni! Brawo, TAK SIE RZĄDZI W TARNOBRZEGU. Dziękujemy za troskę o nasze bezpieczeństwo, widno i bezpiecznie tylko nie tam gdzie trzeba!

Brak słów jak niszczą to miasto.
1 rok temu
Reply to  Bozo

Przez cały rok …. :)) a co tam ? stać nas ….

obywatel
1 rok temu

Pewnie że stać – świecidełka były , serducho jest – więc po co ten lament jak to turystom i przyjezdnym pasi a o to chodzi???

Alf
1 rok temu

Jeżeli urząd nic nie zrobił w celu obniżenia rachunków w tym roku , to ceny pójdą w górę o kolejne 66%

walt
1 rok temu

ciekawe za ile MOSiR wynajmuje swoje obiekty ?
czy uwzględnia w tym faktury za prąd ? hehehehe

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Ciekawe ile będzie za oświetlenie ścianki !?? Nowe budynek nowe koszty .

Szczepan
1 rok temu

Wszystko drożeje. Ale nasze pensje też idą w górę. Odprowadzamy większe podatki to i miasto będzie miało z czego zapłacić.

Więcej jawności
1 rok temu
Reply to  Szczepan

Ja mam mniejsze, i nie wiem czy będę tu płacić czy w Grębowie.

alex
1 rok temu
Reply to  Szczepan

to ile zarabiasz,że płacisz podatki?

Juliusza pies Cezar
1 rok temu
Reply to  alex

Czemu się interesujesz cudzymi pieniędzmi?

szczepan
1 rok temu
Reply to  alex

3010 brutto

Więcej jawności
1 rok temu

Czy w budynkach wydzierżawianych nad jeziorem w tym roku można było kopareczki bitconow uruchomić na koszt mieszkańców? Prawda czy fałsz? Bo chodzą słuchy, że ktoś płaci goły wynajem bez mediów.

fach
1 rok temu

Władze miasta wymieniają lampy uliczne na energooszczędne itd., a mimo to o ponad milion więcej za prąd. Efekt odwrotny do deklarowanego 🙂 Ale skoro interwencja polega na interpelacji w sprawie podjęcia uchwały, która dopiero wdrożyłaby kontrolę, która mogłaby wcale nie wykazać nieprawidłowości, to widocznie te pieniądze to drobne 😉

Paweł
1 rok temu
Reply to  fach

Drobne to tak poniżej 50 zł są.

fach
1 rok temu
Reply to  Paweł

Niech będzie 🙂 Zmieniam na: to widocznie są nieduże pieniądze 😉

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Jak się stawia nowe latarnie ” aby było widniej” to wiadome że miasto zapłaci więcej a więc dalej brnąć w propagandę w wydaniu bolszewickim ” aby było jeszcze widniej”.

Odyseusz
1 rok temu

Spokojnie podniosą Nam podatki to i od razu wystarczy na premie i nagrody !

wrzos
1 rok temu

NIE ROZUMIE TO ZLE, ZE MIASTO STAWIA CO ROKU WIECEJ NOWYCH LATARNII NA JEGO ULICACH? PRZECIEZ MIESZKANCY POSZCZEGOLNYCH DZIELNIC PRZEZ TO MAJA WIDNIEJ CO PODNOSI ICH BEZPIECZENSTWO. CENY ENERGII ROSLY I ROSNAC BEDA NIKT NA TO NIC NIE PORADZI MIASTO TEZ. MY W SWOICH DOMACH TEZ CO RUSZ DOSTAJEMY WYZSZE RACHUNKI ZA PRAD I NIC NA TO NIE PORADZIMY

Alf
1 rok temu
Reply to  wrzos

Ja pobudowałem instalację fotowoltaiczną i na 15 lat wzrost cen prądu mnie nie interesuje. Powinno mi się to zwrócić za ok. 5 lat przy obecnych cenach

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Wójcina też może pobudować ?? ( Ha, ha, ha) tylko najlepiej nie za swoje ( miejskie).

A co z Wisłostradą?
1 rok temu
Reply to  wrzos

latarnie poustawiane są nad jeziorem cały rok świecą, w miejscach gdzie nikt nie chodzi nocą, nic sie nie dzieje a nie ma na zatłoczonej szosy gdzie ruch odbywa sie non stop?

ZADOWOLONY Z PIS
1 rok temu

Jesteśmy zadowoleni z rządu PiS. Wszyscy mamy tyle pieniędzy ile jeszcze nigdy wcześniej. Brawo! Brawo! Brawo!
https://www.facebook.com/watch/?v=470078758145081

As
1 rok temu

Ceny też jak nigdy wcześniej zresztą

Obserwator mimo woli
1 rok temu

Zdziwiło mnie, kiedy nad tym niby jeziorem (Tarnobrzeg-bis) zamontowali lampy zasilane z sieci. O fotovoltaice nie słyszeli?

Mariy
1 rok temu

Cały zalew oswitlony był calą noc lampa kolo lampy a nad Zalewem pusto ludzie śmiali śię w głos niech zaplaci ten kto tak zadecydował.

Kabareciarz
1 rok temu
Reply to  Mariy

To jezioro , to jeden wielki „kabaret”.

Olo
1 rok temu

Akurat osobiście uważam, że te małe lampki nad jeziorem powinny świecić, ewentualnie jeżeli to możliwe co druga. Jest to oświetlenie LED, przynajmniej część Wisłostrady jest oświetlona.
Energia poszła w górę, już dawno całe oświetlenie powinno być wymienione w mieście.
Odnośnie wynajmu pomieszczeń miasta, też ciekawe jakie to są kwoty. Absurdem jest dzierżawa, czy wynajem bez opłat za media.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Olo

A będzie jeszcze więcej , ciąg dalszy inwestycji nad zalewem przecież jest ??
Będą nowe latarnie i super ???

Olo
1 rok temu
Reply to  obywatel

W większości podzielam Obywatelu Twój pogląd na całą sytuację, ale popadać w skrajności?
Nie podobają mi się propozycje budowy drogo wokoło jeziora, zwłaszcza, że spora część terenu nie leży w naszej gminie. Biorąc pod uwagę, że właściciele tamtejszych działek zaczną rozbudowę, to ciężki sprzęt tą drogę rozjeździe. Więcej świateł? Istotne jest światło dla ludzi, bo oświetlać parkingi? bez sensu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Olo

O jakiej skrajności mowa – zalew praktycznie służy mieszkańcom ( a przede wszystkim turystom ) w LATO i to podczas DNIA a w dzień oświetlenie zbędne .
W nocy to komu to oświetlenie potrzebna ??? Garstce ludzi i tym stowarzyszeniom ???
Bez jaj wszyscy mają bulić za energię która służy garstce ???
Jest budowana drogą obwodową i już widoczne są LATARNIE i aby znowu bezradni się nie obudzili że wzrosną koszty jak tym razem.

Lampa
1 rok temu

To dla nich

kobieta-młody-garnitur-modny-siada-plaża-człowiek-obraz_csp56165279.jpg
Fiskus dębolistny
1 rok temu

A ja się cieszę, że w mieście i nad jeziorem nie jest cimno, zimno i ponuro. Oświetlenie to bezpieczeństwo. Oczywiście można coś przeorganizować, ale bez przesady z tą krytyką. Co do terminów nowej umowy – nie wypowiem się, bo się nie znam.

DarekRG
1 rok temu

Dokładnie. Rano ciemno jak w dupie gdy ludzie idą do pracy a dzieci do szkół bo oszczędności na naszym bezpieczeństwie a nad jeziorem wszystkie latarnie świecą całą noc 7 dni w tygodniu. To jest popierdolone. O świcie jest bardzo niebezpiecznie na przejściach dla pieszych, bo na czarno ubrane ufolutki o przekonaniu o własnej nieśmiertelności łażą jak chcą bez chwili zastanowienia!

Elektromonter
1 rok temu

Może czas na inteligentne oświetlenie i nie oświetlać pustych placów i ulic.

Józiek
1 rok temu
Postaw mi kawę na buycoffee.to
79
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content