Trener Zbigniew Nęcek: Mamy super team, z którym przyjemnie pracować

– To jest super team, z którym przyjemnie pracować. Jesteśmy w finale, mamy to! – mówi Zbigniew Nęcek, który po raz czwarty doprowadził Enea Siarkopol Tarnobrzeg do finału Ligi Mistrzyń. W sezonie 2021/2022 rywalem w walce o trofeum będzie TTC Berlin eastside.

W Austrii polski zespół, który już zapisał się w historii międzynarodowego historii tenisa stołowego, pokonał Linz AG Froschberg 3:1. W niedzielę w Tarnobrzegu triumfował Linz 3:2.

– Mocno przepracowaliśmy taktycznie pojedynki rozegrane w Tarnobrzegu. W porównaniu do pierwszego meczu dołączyła do nas Han Ying. Biedna była Hania, bo jej nogi się „trzęsły” po 48 godzinach w podróży. Z Polcanova zagrała na „charakterze” – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

Han Ying wygrała z Sofią Polcanovą 3:1 i tym samym zapewniła awans do finału. Niewiele zabrakło, aby do tej w ogóle nie doszło. W drugim pojedynku Han Ying prowadziła z Suthasini Sawettabut 2:0, a w 3 secie uległa jej 12:14. „Hania” obroniła 3 piłki setowe, ale końcówka dla Tajki. Ostatecznie było 3:2 dla Sawettabut.

Punkty dla Mistrzyń Polski zdobyły również Fu Yu i Yang Xiaoxin. – Obydwie rozegrały świetne pojedynki – komentował szkoleniowiec.

W rezerwie Enea Siarkopolu była bohaterka niedzielnego spotkania Elizabeta Samara (wywalczyła punkt przy 0:2), która odniosła kontuzję w związku z upadkiem w 5 secie z Sawettabut (w niedzielę), i Kinga Stefańska, grająca asystentka trenera.

– Wielką pracę „na ławce ” wykonały Kinga Stefańska i Elizabeta Samara. Świetny i skuteczny był nasz fizjoterapeuta Sebastian Eisler – dodał Zbigniew Nęcek.

Tarnobrzeżanki wygrały Ligę Mistrzyń w 2019 roku, a w finale były również w 2016 i 2017 roku, za każdym razem przegrywając z Berlinem. Do rewanżu Siarkopol Tarnobrzeg będzie miał okazję już w kwietniu. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Tarnobrzegu, drugi w Berlinie.

źródło: PZTS

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sariusz
1 rok temu

Zbyszek, chcesz się bawić dalej w sukcesy w swojej meganiszowej dyscycplinie – to baw się.

Tylko rób to za prywatne pieniądze: swoje lub prywatnych przedsiębiorców, którzy łykną twoje kity o promocji.

Nie wyciągaj już łap, co robisz od 30 lat po kasę podatników z miasta i ze spółek skarbu państwa. Czyli z naszych pieniędzy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Sariusz

No , fakt – same rodowite mieszkanki miasta w tym super team-e..
Faktycznie szkolenie młodzieży na super światowym poziomie – same wychowanki ???
A radni przy….ja się do wysokich kosztów energii w mieście ????

KSSTBGS
1 rok temu
Reply to  Sariusz

Pan Sariusz rozsiewa skoncentrowaną słowną truciznę. Dlaczego go tak boli KTS? Czy mieszka w naszym mieście czy tez gdzieś obok? Czy daje jakieś swoje pieniądze na KTS? Czy wszystko co pisze to po prostu ze swojej niemocy? pytań jest bardzo dużo. My czekamy na 2 puchar LM, a ty patrz i zazdrość, ewentualnie szczekaj. Panie Sariusz odejdź maro nieczysta, a kysz…………

KSSTBGS
1 rok temu

Wygramy! Bo Puchar jest Nasz, ten puchar do Tarnobrzega należy.

henryk tarnobrzeski
1 rok temu
Reply to  KSSTBGS

ale po co?

KSSTBGS
1 rok temu

Po to byś mógł zazdrościć

henryk tarnobrzeski
1 rok temu
Reply to  KSSTBGS

a czegoz tu zazdroscic?

Rumbens
1 rok temu

Już niedługo KTS Tarnobrzeg po raz drugi najlepszą drużyną Europy, na przekór trolom, wormsom i innym gadom internetowym. KTS Tarnobrzeg najlepszy jest.

henryk tarnobrzeski
1 rok temu
Reply to  Rumbens

i co z tego kogo to interesuje? kto o tym slyszal?

Rumbens
1 rok temu

Trole, wormsy i inne gady internetowe wrogie Tarnobrzegowi agitują i mącą ludziom w głowach, dzięki wcześniejszej agitacji zlikwidowano sekcje koszykówki, a kasy z tej sekcji ani widu ani słuchu, młodzi zdolni przestali trenować, wszystko przepadło. Opamiętaj się!!!

henryk tarnobrzeski
1 rok temu
Reply to  Rumbens

ja nie jestem wrogiem tarnobrzegu to bardzo sympatyczne miasteczko napisalem tylko ze ten tenis stolowy prawie nikogo nie interesuje

Rumbens
1 rok temu

interesuje, tylko skąd to możesz wiedzieć, jak siedzisz w dziupli

henryk tarnobrzeski
1 rok temu
Reply to  Rumbens

bedzie dyszcz malpy zeszly z drzew

Postaw mi kawę na buycoffee.to
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content