Tarnobrzeg: Dlaczego ul. Chemiczna, Mechaniczna i Siarkopolowa zostały zgłoszone do dofinansowania po raz trzeci? (AKTUALIZACJA) Czekamy na odpowiedź z magistratu

W miniony czwartek na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego ukazała się lista zadań, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na liście rezerwowej znalazł się projekt złożony przez Tarnobrzeg, który jak wszystko na to wskazuje, dofinansowanie otrzymał już dwukrotnie.

O to, czy tarnobrzeski magistrat będzie składał zadania do dofinansowania w ramach bieżącej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zapytaliśmy prezydenta Tarnobrzega podczas styczniowej konferencji prasowej.  Odpowiadając na nasze pytanie o ewentualne wnioski, które złoży do dofinansowania w ramach RFRD prezydent powiedział: „Tak, oczywiście (…) będziemy składali również do Funduszu Dróg Samorządowych”.

Wyniki bieżącej edycji RFRD ogłoszone zostały w ubiegłym tygodniu, lista zadań zakwalifikowanych do dofinansowania z tego programu udostępniona została m.in. na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w czwartek 17 lutego br. Na liście znaleźć można jeden projekt dotyczący Tarnobrzega (na liście rezerwowej), pn. „Budowa dróg gminnych – ulicy Chemicznej (G122187), Siarkopolowej (G122186) oraz Mechanicznej (TB1T/00064058) na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu„. Zadanie to otrzymało już dofinansowanie w ramach ubiegłorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z pieniędzy tych miasto jednak zrezygnowało, bowiem m.in. ta inwestycja otrzymała również niemal 100% dofinansowanie w ramach I naboru Rządowego Funduszu Polski Ład.

O to, dlaczego projekt dotyczący remontu dróg w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej został zgłoszony po raz trzeci, choć jak wszystko na to wskazuje, otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu, zapytaliśmy rzecznika UM w czwartek 17 lutego br. W. Lisa poprosiliśmy również o wymienienie wszystkich zadań zgłoszonych do bieżącej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (maksymalnie można było zgłosić trzy zadania). Na odpowiedź czekamy

AKTUALIZACJA

Od rzecznika UM Tarnobrzeg otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania:

Portal NadWisłą24.pl: Ile wniosków zostało złożonych do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
2022 i których dróg te wnioski dotyczyły (proszę o podanie również szacunkowej wartości robót)

Rzecznik UM Tarnobrzeg: W 2021 r. do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostały zgłoszone trzy projekty:

1.Budowa dróg gminnych – ulicy Chemicznej (G122187), Siarkopolowej (G122186) oraz Mechanicznej
(TB1T/00064058) na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu.
Wartość zadania 11 752 615,30 zł

2.„Przebudowa dróg powiatowych w Tarnobrzegu nr P1093R (ul. J.Bema) w km od 2+961 do 3 +936 oraz nr P3101R(ul. M. Dąbrowskiej) w km od 0+004 do 0+705” wartość zadania 6 456 139,68 zł.

3.„Przebudowa dróg gminnych – ul. Tarnowskiego (G122065R) w km od 0+003 do km 0+351, ulicy Marczaka (G12053R) w km od 0+003 do km 0+407 oraz ulicy Konfederacji Dzikowskiej (G 122063R) w km od 0+198 do km 0+532 w Tarnobrzegu”. Wartość zadania wynosi 4 302 260,04 zł.

Portal NadWisłą24.pl: Dlaczego do tego programu zgłoszone zostało zadanie pn. Budowa dróg gminnych – ulicy Chemicznej (G122187), Siarkopolowej (G122186) oraz Mechanicznej (TB1T/00064058) na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu. Czy na to zadanie nie otrzymaliśmy wcześniej dofinansowania z Polskiego Ładu?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Projekt pn:„Budowa dróg gminnych – ul. Chemicznej (G122187), Siarkopolowej (G122186) oraz Mechanicznej (TB1T/00064058) na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu” został zgłoszony w 2020 r. do dofinansowania w ramach naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg .W wyniku oceny wniosków projekt został umieszczony na liście rezerwowej. W dniu 26 sierpnia 2021 r. ponownie złożono niniejszy wniosek do dofinansowania w ramach naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W dniu 25 października 2021 r. miasto otrzymało informację o przyznaniu środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację projektu pn.: „ Budowa i przebudowa kluczowych dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, strefie turystyczno—rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega”. W związku z wyższym poziomem dofinansowania zadań z programu Polski Ład, wynoszącym 95% zdecydowano o wycofaniu projektu z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w którym poziom dofinansowania wynosi 50%.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dobry i miły doradca spoleczny
1 rok temu

Ktoś zawalił, ale jest z tego wyjście, wziąć to nowe dofinansowanie i nie zwracać go jak to zrobiono ostatnio hańbiąc się. A w Polskim Ładzie wprowadzić zmiany i zrobić inne drogi wojewódzkie np. Wisłostradę lub Wiślną . Kasa ma zostać w Tarnobrzegu co do grosza, inaczej mówimy o niegospodarności.

Wisłostrada cała do zrobienia
1 rok temu

No Wisłostrada jest cała do zrobienia: nowe pobocza,usunięcie drzew, pas pieszo-rowerowy,lampy. Wystarczy porównać jak wygląda Wisłostrada a jak wygląda obwodnica Sandomierza. Różnica przepaść. Ale tam droga ma status drogi krajowej, więc kasę mieli.

Hochsztaplerstwo
1 rok temu

A my człowieku oddaliśmy 8 mln, czy to mądre? Jak wiele dróg do zrobienia zostało? poza tym trzeba budować nowe i rozbudowywać stare dostosowane do lat 80 ubiegłego wieku, ale klapki na oczy, ktoś próbuje nam założyć.

obywatel
1 rok temu

Najważniejsze są te nad zalewem razem z parkingami a reszta kto to wie ????

parkingi za 11mln
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nad zalewem najważniejsze parkingi. No przecież nie mogły być zwykłe, tylko za 11mln, a Wisłostrada którą sie dojeżdża do zalewu może być zrobiona z psiej kupy i tak wszyscy bedą zadowoleni.
Tak swoją drogą to oni nie zbudowali tych dróg tam, bo od miasta nadal nie ma normalnego dojazdu, tylko od ulicy Siarkowej jest. ALE KOGO TO OBCHODZI???

obywatel
1 rok temu

Zwykłe to mogą być w Tarnobrzegu (ha ha ha) ale nad zalewem jest miejsce na parkomerty (czy też biletomaty) ha ha ha a w Tarnobrzegu ( w mieście) aby postawić te cuda to znowu trzeba przeorganizować ruch (najlepiej na jednokierunkowy) tak dla bezpieczeństwa (ha ha ha).

Tomek
1 rok temu

Raz że w Sandomierzu to droga krajowa. Dwa że S-z nie ma statusu powiatu grodzkiego, dzięki czemu drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi zajmują się tam inne zarządy dysponujące innymi budżetami. Trzy że tam jest woj. świętokrzyskie, a nie bastion podkarpacki. A Tarnobrzeg dalej bierze na siebie wszystkie drogi publiczne w mieście i inne zadania powiatu grodzkiego, wspominając minioną świetność i wierząc, że może przywrócić ją zalew.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tomek

Czyli pozorny prestiż kosztuje ???

Hochsztaplerstwo
1 rok temu
Reply to  Tomek

Na te wszystkie drogi Tarnobrzeg dostaje dotacje, a 3 zarządy w Tarnobrzegu to dzielenie tortu na okruszki, więc przestań agitować, bo tak mamrotają ci z zawiedziona ambicja zza Grębowa,

Tomek
1 rok temu

Gdzie widać te pieniądze z dotacji? W ulicach po jednym pasie w jedną stronę nawet bez pasa środkowego do zjazdów i lewoskrętów, nie mówiąc o dwóch jezdniach po 2 pasy? Bądźmy poważni. A polecenia i aluzje kieruj do osób, które ci podlegają, nie do mnie.

obywatel
1 rok temu

Jako jedyni w Polsce ZWRÓCILI KASĘ
( jeśli ktoś wie czy gdziekolwiek w kraju wójt zwrócił to dawać takie info tutaj).
A NIE MUSIELI ???? Ha, ha, ha

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

A może mówmy więcej o pozytywnych rzeczach, a nie tylko drażliwych kwestiach. Np. w Galerii Tarnobrzeg przybywa coraz więcej chętnych najemców, dzięki czemu już w nie tak odległej przyszłości będziemy mieli w naszym mieście wiele znanych marek. Jakoś do tej pory nigdy nie było tak dobrze, jak wkrótce będzie w Tarnobrzegu, trochę więcej optymizmu. Tutaj link z naszej lokalnej gazety:
https://tyna.info.pl/znamy-kolejne-marki-ktore-otworza-sie-w-galerii-tarnobrzeg/?fbclid=IwAR0pH9M8NY0YGC6YJstAKrVbPKAL1c-fOKs6a7jD-CRNRNZWZEK-eKQ4DGc

Ewaryst
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przecież doceniamy również pozytywy. Chwalimy dobre dla miasta decyzje. Nie wolno jednak pomijać oczywistych potknięć urzędniczych. Gdyby ich nie było to nie mielibyśmy 3/4 tematów do pisania. Na tym również urzędnikom powinno zależeć. Popatrz na bliskie nam miasta. Można uznać, że my tylko narzekamy. Jednak do tego wybitną pożywkę dostarczają nam podobne do tych decyzje podjęte w naszym magistracie. Znasz inne miasto, gdzie urzędnicy oddaja kasę, która jest na talerzu bądź walkowerem składając jeden temat kilkukrotnie? Wiadome, kto nie ryzykuje nie pije szampana. Ale nas nie stać by darowanego szmpana rozlewać na prawo i lewo.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Ewaryst

No ja się zgadzam z tym, że trzeba też krytykować (byle merytorycznie), ale jednak czasami jakiś miły komentarz też byłby pewnie dobrze widziany. Od razu chce się pracować, jeśli widać, że mieszkańcy są zadowoleni i pochwalą. A jeśli czyta się ciągłą krytykę, plucie jadem, to to może zniechęcać do wytężonej pracy na rzecz miasta. Tutaj UM wybrał bezpieczną opcję, może i oddał to dofinansowanie 50%, ale mamy to na poziomie 95%. Jakby były dwa różne projekty, to mogłyby przejść oba, a mogłoby też nie być żadnego. Trzeba się cieszyć, z tego co jest.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Na miły komentarz to trzeba zapracować , zwłaszcza osoba na cenzurowanym, która wiedziała co robi i na co się pisze.

As
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

W nie odległej przyszłości dorżniemy miejscowy handel. Zdaniem części tu piszących to może i lepiej Galerie zapłacą tu tylko podarek od nieruchomości , ale zadowolenie gawiedzi najważniejsze. Leczenia kompleksów ciąg dalszy

Lokalny handel do internetu
1 rok temu
Reply to  As

Lokalny handel przeniesie już w całości do internetu, bo na lokalnym rynku będą działać już tylko korporacje. Lokalni przedsiębiorcy będą rozsyłać towary na cały kraj wysyłkowo, co już ma miejsce na dużą skalę, a dzięki galerii to będzie już w 100%. Tak działa kapitalizm. Ja jako mieszkaniec nie jestem w stanie tu niczego kupić, bo wszystko jest w internecie. I tak to działa, zamiast pójść do lokalnego sklepu, muszę wejść do sklepu internetowego. Trudno mówić o zadowoleniu zawiedzi. Chyba tylko dzieci się ucieszą. Głupie te dzisiejsze czasy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chłopie od galerii mieszkańcom przybędzie kasy ???
Czy dzięki tej galerii będą ponosić mniejsze koszty utrzymania ( wody) ?
Jaka w tym zasługa wójciny i urzędasów ( poza zgoda na budowę )???
Przestań już dawać przykłady które nic nie wnoszą de facto dla mieszkańców .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tak tak, mówmy tylko o pozytywnych rzeczach , porażkami nie ma co głowy zaśmiecać (ha ha ha).Z porażki trudno zrobić sukces – ha ha ha.

misia
1 rok temu

spokojnie, będzie się działo

126.jpg
parkingi za 11mln
1 rok temu
Reply to  misia

tylko nie tych co trzeba, bo te poczekają jeszcze parę lat, aż do nowych wyborów samorządowych, gdy nowy włodarz wreszcie zainteresuje sie wisłostradą i innymi drogami. Ale to musi sie zmienić cała ta ekipa na samej górze

As
1 rok temu

Wisłostrada to miastu podlega ? Bieżące utrzymanie tak , ale generalne remonty to chyba gestia właściciela czyli województwa jest

relacje Tarnobrzega z innymi
1 rok temu
Reply to  As

A jakie są relacje Tarnobrzega z województwem? Prosta odpowiedź : ŻADNE .To miasto jest jak jakaś zbuntowana republika na Podkarpaciu, która sama sie rządzi

walt
1 rok temu

polski wał wam da dobre sobie hrhrhrhrhr

obywatel
1 rok temu

HA HA HA – jakby to napisał Julcio Cezio – ” władza wie lepiej”- co robi ???
Najpierw zrezygnowali , teraz znowu chcą ???? (ha ha Ha).
JULCIO CEZIO – aż ciśnie się na usta ” CZEGO CHCECIE ???” (Ha Ha Ha).

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Na pewno wie lepiej niż ty, widzę, że jeszcze nie masz nauczki i idziesz w zaparte. Jakbyś miał do wyboru dofinansowanie na poziomie 95% albo na poziomie 50% to co byś wybrał geniuszu? Projekt początkowo był zgłoszony w 2020 roku, kiedy nikt jeszcze nie słyszał o Polskim Ładzie. Wszystkich rzeczy się nie przewidzi, ale po fakcie to łatwo się krytykuje.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Po jakim fakcie ???
Niech jeszcze wpierw….li następne kilkadziesiąt mln w parkingi i bzdury nad zalewem .
Z tych twoich drobnych to podejrzewam że kilka mln chyba by się uzbierało błaźnie !

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dalej nie napisałeś, jak ty byś rozwiązał ten problem? Oskarżać łatwo, a sam jakbyś rządził miastem, to być lepszych decyzji nie podjął. Mamy jednego z lepszych prezydentów od lat, kto jest obiektywny to docenia poprawę sytuacji w mieście. A ty tylko plujesz jadem, co by nie było, to ci nie pasuje.

Gość
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

DALEJ MI MĄDRELO NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ CO TWÓJ PREZYDENT I RADNI ZAŁATWILI W 2019 PODCZAS REGIONALNYCH KONSULTACJI STRATEGICZNYCH DOTYCZĄCYCH KOLEJNICTWA NA PODKARPACIU? ! Przypomne Ci tylko ze to tam Tarnobrzeg został odcięty od kolejowego świata bo Stalowa Wola załatwiła sobie przebieg szprychy do CPK przez swoje miasto. Dziś mieszkańcy Trzebowniska, Sokołowa, Nowej Sarzyny i Rudny Wielkiej protestują przeciwko tej trasie a tym samym zachciankom Stalowej Woli. CZY TE PROTESTY WYKORZYSTAJĄ WŁADZE TARNOBRZEGA BY TA SZPRYCHY BRZEBIEGAŁA JEDNAK PRZEZ NASZE MIASTO. A MOŻE PRZESPIĄ TEMAT JAK W 2019 ?!

TarSan
1 rok temu
Reply to  Gość

Najbliższa droga do Warszawy przez Tarnobrzeg, tylko drugiego toru brak, ktoś ze Stalowej chce oszukać region, ale los się zemści wspomnienie moje słowo

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Poprawę sytuacji w mieście? Ostatni ciąg pieszo-rowerowy z podziałem na drogę rowerową i drogę pieszą powstał na osiedlach (nie nad jeziorem) na Wyszyńskiego i jest dziełem poprzedników. Od tamtej pory na osiedlach powstają drogi pieszo-rowerowe obowiązkowe dla rowerzystów. Więc poza enklawą inwestycji i przyzwoitego standardu dla turystów, zwaną jeziorem, sytuacja rowerzystów w mieście się nie poprawiła, a co najwyżej zmieniła, z asfaltu obok samochodów na kostkę między pieszymi.

doświadczony rowerzysta
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Pozwolę sie nie zgodzić z tymi stwierdzeniami. Jestem rowerzystą i jestem bardzo zadowolony z sytuacji. Są ulice trudne, gdzie faktycznie trzeba jeździć slalomem między pieszymi a samochodami, takie jak Piłsudskiego, Dekutowskiego,Mickiewicza, Kochanowskiego,Moniuszki. Brak ścieżki pieszo rowerowej do samego jeziora od miasta, bo nad jeziorem przecież jest. Ale nie są to żadne problemy dla doświadczonych rowerzystów. Brak ścieżek jest problemem dla kolarzy, ale to niewielka grupa. Ja kolarką po mieście nie jeżdżę.

rowerowy
1 rok temu

Mianujesz się doświadczonym, a piszesz bzdury. Kolarze najlepiej czują się na jezdni, więc dla nich problemem nie jest brak ścieżek tylko właśnie ich obecność połączona z obowiązkiem korzystania z nich. Nie wiem skąd ci się wziął slalom między pieszymi na Dekutowskiego lub Moniuszki, skoro tam nie ma ścieżek i należy jechać po jezdni. Brak odpowiedniej infrastruktury jest problemem dla każdego rowerzysty, bo zmniejsza sprawność, komfort lub/i bezpieczeństwo jego przemieszczania.

doświadczony rowerzysta
1 rok temu
Reply to  rowerowy

No to widać że nie masz pojęcia o czym piszesz. W całym mieście jest albo nakazane znakiem albo zalecane korzystanie ze ścieżek lub chodników. Jeśli chodnik jest szeroki na 3 metry to można z niego korzystać, tak aby unikać pieszych. Rowerzysta NIE JEST MILE WIDZIANY na wspomnianych ulicach, gdyż po prostu może wpaść pod samochód który np nagle wyjeżdża z parkingu, nagle sie zatrzymuje, albo robi jakieś manewry. Rowerzysta jedzie tam gdzie może. Jeśli chodnik jest pusty i możliwy do jazdy, to sie jedzie chodnikiem, a rzadko bywa pusty więc trzeba jechać slalomem ale zgodnie z przepisami. Ty widać mało jeździsz i nie nie wiesz, albo tylko na trasach jeździsz, no to jest inna kwestia. Ja akurat muszę korzystać ze wszystkich ulic ,a nie narzekać tak jak ty. Gdybym tak jeździł jak tu mówisz ,czyli szosami, to pewnie już dawno zostałbym rozjechany przez jakieś auto, bo wariatów też nie brakuje a sytuacje na jezni są różne

rowerowy
1 rok temu

To już wszystko jasne, mianowicie jeździsz jak ci wygodnie. Dlatego nie trafią do ciebie argumenty odwołujące się do obowiązujących przepisów ani wytycznych dotyczących infrastruktury. Uważaj, żebyś nie dostał mandatu za taką jazdę, bo raczej nie przekonasz policjanta bajkami o zalecanym korzystaniu przez rowerzystę z chodnika itp. A przymiotnik w twoim nicku powinien brzmieć nie „doświadczony” tylko „chodnikowy”.

doświadczony rowerzysta
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Nie, po prostu jeżdżę BEZPIECZNIE a nie wygodnie i cenię swój czas. Wygodnie to jeżdżą ci co na nic nie patrzą i niczego nie dostrzegają, byle do przodu. Ja nie mam problemów z przepisami, ani nie wjeżdżam w pieszych ani nie wjeżdżam pod auta, ani jak wspomniałeś policja nie ma powodu żeby mi zwracać uwagę. Myślę że tak jeździ większość ludzi,którzy używają rowera w celach praktyczny. To nie jest tak że można sobie jechać chodnikiem czy szosą kiedy sie podoba, tylko jest odpowiedni moment na zmianę pasa. Oczywiście mam szacunek i rozumiem ludzi jeżdża rekreacyjnie i bezstresowo.

rowerowy
1 rok temu

Zdecyduj się jakie masz stanowisko, bo najpierw piszesz, że korzystanie z chodnika jest zalecane (przez co lub kogo?) oraz, że jeśli chodnik jest szeroki na 3 m można z niego korzystać, a potem piszesz, że nie można jechać chodnikiem kiedy się podoba. Na razie mieszasz sprzeczne ze sobą poglądy jak Cezar.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A to mi płacą mieszkańcy za rozwiązywanie problemów ???
Ja dostaję 20 koła co miesiąc czy też ten twój wójcina ???
Ja startowałem na lokatora gabinetu w urzędzie miasta ???
Pogięło Cię już absolutnie i definitywnie .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Widocznie nauczki jeszcze nie mam a samo wniesienie Julcio pozwu cytując Sędziego ” nie przesądza jeszcze o winie „.Odbyła się rozprawa i czekamy ??? W interesie publicznym informują (skoro władza zbiera haki – wpisy) aby nie życzliwość ludzka (władzy) nie ścigała dalej zwykłych obywateli- mieszkańców tego miasta co następuje ::::::: Oświadczenie oskarżonego. Wysoki Sądzie – jestem niewinny. Zarzuty kierowane w moją stronę są bezpodstawne, są obrazą art 10 , art. 11 ust.1 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz art. 213. § 1 i §2 kodeksu karnego. Artykuł 10 Wolność myśli, sumienia i religii 1. Każdy ma prawo do wolności myśli, sumienia i religii. Prawo to obejmuje wolność zmiany religii lub przekonań oraz wolność uzewnętrzniania, indywidualnie lub wspólnie z innymi, publicznie lub prywatnie, swej religii lub przekonań poprzez uprawianie kultu, nauczanie, praktykowanie i uczestniczenie w obrzędach. 2. Uznaje się prawo do odmowy działania sprzecznego z własnym sumieniem, zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tego prawa. Artykuł 11 Wolność wypowiedzi i informacji 1. Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe. Kodeks karny Art. 213. § 1. Nie ma przestępstwa… Czytaj więcej »

JAKIE DROGI?
1 rok temu

Jeśli jest kasa na wymienione drogi z ładu, to po co je jeszcze gdziekolwiek zgłaszać? No i w końcu jakie drogi zgłosiło miasto do drugiej edycji ładu??

Zgłaszać niegospodarność!
1 rok temu
Reply to  JAKIE DROGI?

Bo jeśli kasa jest wywalona nie tam gdzie trzeba,nie na drogi miejskie, tylko tam gdzie chce jakiś prywatny przedsiębiorca,to jest to defraudacja i marnowanie publicznych pieniędzy. Gorsze od łapówki, A jednak nikt nie idzie siedzieć? Gdzie sprawiedliwość?

Józiek
1 rok temu

14 ulic, w tym 3 w SSE. Więc stul już dziób.

fach
1 rok temu
Reply to  JAKIE DROGI?

Możnaby zwrócić kolejne dofinansowanie 😉 A co do drugiego pytania, to rozwinąłbym je o: kiedy ruszą tegoroczne budowy na drogach, na które przyznano pieniądze w pierwszym naborze i które to drogi?

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Oto jest pytanie ???

Józiek
1 rok temu
Reply to  JAKIE DROGI?

Przecież tamte projekty były zgłaszane przed Polskim Ładem, musieliby być prorokami, żeby przewidzieć co oni tam na górze wymyślą, żeby porozdawać i wygrać kolejne wybory…

JAKIE DROGI?
1 rok temu
Reply to  Józiek

Na stronie bgk jest napisane:
„Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza
Termin naboru: 02.07.-15.08.2021 r.”,
z kolei tarnobrzeski rzecznik odpisał:
„W dniu 26 sierpnia 2021 r. ponownie złożono niniejszy wniosek do dofinansowania w ramach naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”.
Czyli wychodzi na to, że drugie zgłoszenie tych dróg do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg było po ich zgłoszeniu do pierwszej edycji Polskiego Ładu. Tak więc racjonalnym było, aby drugie zgłoszenie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotyczyło kolejnych dróg, najlepiej takich o mniejszym znaczeniu z racji mniejszego procentu dofinansowania, dla przykładu przebudowa ul. 1 Maja czy al. Niepodległości.

Rafał
1 rok temu
Reply to  JAKIE DROGI?

Jaki sens przebudowywać ulice 1 Maja i Niepodległości?

JAKIE DROGI?
1 rok temu
Reply to  Rafał

Moim zdaniem większy, niż zgłaszać te same drogi do różnych programów. W ubiegłym roku weszły w życie przepisy dotyczące ruchu hulajnóg elektrycznych, hoverboardów itp., więc możnaby chociażby przystosowywać kolejne ulice do poruszania się takimi urządzeniami. Chyba że Tarnobrzeg ma być w tyle za innymi miastami, to nie trzeba nic ulepszać.

skansen
1 rok temu
Reply to  JAKIE DROGI?

Kto w tym miasteczku miałby się za to wziąć?

JAKIE DROGI?
1 rok temu
Reply to  skansen

Jak to kto? Urząd miejski. Ale to, czy tak się stanie, będzie zależeć od polityki, podejścia, wiedzy, umiejętności i woli decydentów. Na razie czekam na komunikat, jakie drogi zgłaszamy do drugiej edycji ładu.

Józiek
1 rok temu

„W związku z wyższym poziomem dofinansowania zadań z programu Polski Ład, wynoszącym 95% zdecydowano o wycofaniu projektu z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w którym poziom dofinansowania wynosi 50%.”

A więc dobra decyzja.

Dobry i miły doradca społeczny
1 rok temu
Reply to  Józiek

Nie, bo do Ładu za te dwie drogi można dorzucić inne w tej samej kasie

Józiek
1 rok temu

Widziałeś jak wygląda Mechaniczna?
Taką wizytówkę Tarnobrzega chcemy pokazać inwestorom?
Rusz dupę i się tam przejedź to się przekonasz.

Dyt
1 rok temu
Reply to  Józiek

To po co oddali 8 melonow

Józiek
1 rok temu
Reply to  Dyt

Nie możesz finansować tego samego projektu z kilku źródeł.
Wybrali rozwiązanie z mniejszym wkładem własnym, proste.
Dostali 35 milionów zamiast 8 milionów.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Józiek

Idz na szkolenie do Radnego Nowaka – to ci wyjaśni ???

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Józiek

Dokładnie, jeden głos rozsądku w całej dyskusji. Pan Rzecznik jednym zdaniem wyjaśnił prostą matematykę 😀

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Po twoim to już dwa głosy ( ha, ha, ha).
Rzecz w tym że jak nie ma się kasy na wkłady własne to się projektów nie zgłasza , słowem ktoś kasy nie dostał na miał na wkład własny .

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Tych głosów jest więcej, nawet nie masz pojęcia jak dużo. Po prostu nie każdemu chce się dyskutować z osobami, które używają hejtu jako argumentacji. Zresztą, przyszłe wybory pokażą, czego chcą mieszkańcy. Do tego czasu będzie i obwodnica, i galeria i lepsza infrastruktura nad jeziorem, a nie wspominając o strefie ekonomicznej czy upiększaniu naszego miasta mniejszymi inwestycjami.

I co jeszcze?
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Obniżka stawek za wodę i ścieki też będzie, czy to dopiero za 20 lat, jak akwen zacznie przynosić zyski na czysto?

obywatel
1 rok temu
Reply to  I co jeszcze?

Jak trzeba będzie to też , nawet wójt dopłaci z urzędu (ha ha ha)
– OBIECA – wszystko aby wygrać !
a jak złotousty powiedział ” dwa razy obiecać to jak obietnicy dotrzymać :///

Bo tam są bogaci biznesmeni
1 rok temu

Proste, biznes i kasa rządzi Tarnobrzegiem a nie mieszkańcy. Jak wiadomo Siarkopol leży 8 km za miastem, czyli za strefą zamieszkałą, tymczasem w mieście tam gdzie żyją ludzie, ulica KOchanowskiego ,Moniuszki, Wiślna się w ogóle nie liczy, gdyż tu nie ma biznesu i stąd nie płynie kasa, więc te ulice nie są ważne, chociaż są najbliżej urzędu miasta

Adim
1 rok temu

Czy ul. Rusinowskiego doczeka sie jakiegos remontu, czy parking przy Lukasie doczeka sie remontu

misia
1 rok temu
Reply to  Adim

…na święty Dygdy

124.jpg
Adim
1 rok temu

Nie biznes i kasa, a mafia i kasa

Lucy
1 rok temu

Tyle dróg w mieście jest dziurawych a ci geniusze składają w kółko te same zgłoszenia. Brak słów.

misia
1 rok temu
Reply to  Lucy

…bo te drogi wciąż są uszkadzane

125.jpg
Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Lucy

Są pewne priorytety w mieście. Jeśli jest jakiś projekt, który kiedyś był składany, a np. nie przeszedł, a jednocześnie jest dobrze napisany i korzystny dla miasta, to po co pisać nowe, skoro można złożyć ten wcześniej przygotowany projekt i zapewne za którymś razem przejdzie. A przy okazji nie traci się czasu na pisanie nowych projektów.

Józef
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Weź przeczytaj ze zrozumieniem artykuł zanim cokolwiek skomentujesz. Bo chyba nie doczytałeś, że te same drogi zostały zgłoszone po raz trzeci, mimo że uzyskały dofinansowanie 2 razy, w tym jedno zwrócone i drugie aktualne.

As
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli strategia jest taka ,że po co pisać nowe jak stare może za 100 razem przejdą .Ajak nie przejdą , to trudno. Inni będą realizować kolejne , a my z uporem miła zgłaszać ten sam licząc na cud albo litość i zmęczenie komisji. Takie rzeczy to chyba tylko w tym mieście

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ha ha ha – te swoje priorytety typu : parkingi nad zalewem, palmy, witacze, miasto podwodne, pomosty dla wędkarzy , ściankę wspinaczkowa i te europejskie centra to wsadź sobie w d ..e razem z wójtem!

Leon z.........
1 rok temu

Kawalek drogi do garazy na Kamionke , nie moga od lat wyremontowac kaealek polamanego chodnika w centrum miasta wyremontowac, a zajmuja sie jakimis bocznymi drogami, ktorych nawet na oczy nie widzieli.To dopiero trzeba byc tempymi glowami.

Miasto na prawach powiatu
1 rok temu

Tak właśnie uczyniło ustanowienie miasta na prawach powiatu i zawracanie d.py miejscowościami dokoła miasta sztucznie wcielonych do miasta. Każda normalna gmina w Polsce ma wydzielone miasto i wioski, każda wioska ma sołtysa a miasto burmistrza i każdy zajmuje sie swoim terenem i o niego dba. A w Tarnobrzegu nikt o nic nie dba, bo wszystko jest wsadzone w jeden worek i oto mamy takie kwiatki jak Wiślna, jak Moniuszki, taki bajzel, może mniejszy niż np w Łodzi, gdzie cała Polska komentuje ich lokalne drogi, ale niewiele lepiej. W 1999 roku każdy sie cieszył że miasto powiat to taka elitarna jednostka samorządowa. Okazało sie że miasta bez praw powiatu prosperują dużo lepiej od Tarnobrzeg przykładowo Mielec, Stalowa Wola ,Ostrowiec, wszędzie jest porządek, pieniądze jednej gminy nie idą na inne, tylko zostają na miejscu

Tarnobrzeg moim miastem
1 rok temu

Miasta, które wymieniłeś mają swoich polityków, którzy dbają o nie, a u nas tylko się nachapać i niech się przejmują się inni. Zgłaszanie tych samych projektów do 3 różnych projektów nie czekając na rozstrzygnięcie jest hańbą dla rządzących, podobnie jak zwrot 8 mln, gdy w Polskim Ladzie dostają kasę na 14 dróg. Żadne tłumaczenia i długie wywody tego nie zmienią. Nieudolność i tyle. Władza powinna dbać aby nie przepadł żaden grosz a tu maszzz. Nie mam słowa by właściwie nazwać ich działanie ……

Gość
1 rok temu

Zgłaszają te same drogi robiąc z siebie wariatów bo na inne nie mają własnego wkładu. Wszystko sprzedali i przejedli nawet wodociągi przej….. choć kasa z nich miala być na inwestycje.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

Aby zrobić ze siebie ” wariatów” to chyba trzeba nimi nie być ????

obywatel
1 rok temu

A czy sołtysi są w np. Sobowie, Zakrzowie, Wielowsi ???

TarUteń
1 rok temu

Czy miasto Tarnobrzeg przyjmie ewentualnie uchodźców z Ukrainy? Szkoła nr 5 nadaje się do tego celu., nie trzeba nic burzyć. Miasto przy pomocy rządu UE mogłoby zyskać i zatrzymać trend ujmemny w demografii miasta, bo jest nas już mniej o 7,5 tys. niż w 1999 roku

Postaw mi kawę na buycoffee.to
78
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content