Aby pomóc małej Glorii z Tarnobrzega można pobiec z mistrzynią, pospacerować, upiec słodkości lub wylicytować ciekawą rzecz

Trwa akcja pomocy skierowana do dwuletniej Glorii z Tarnobrzega, która urodziła się przedwcześnie, z rozszczepem kręgosłupa. Dziewczynka jest co trzy godziny cewnikowana w związku z pęcherzem neurogennym, nie ma czucia w stopach i palcach. Rodzice z pomocą przyjaciół zbierają pieniądze na rehabilitację, która sprawi, że Gloria postawi pierwszy krok.

„Yeti Run – bieg w szortach dla Glorii” odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 lutego br., jako impreza towarzysząca kolejnej edycji Biegu Zimowego wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Uczestnicy biegu dedykowanego dziewczynce, trasę wokół zbiornika pokonają jedynie w szortach, czapkach, rękawiczkach i butach, panie dodatkowo będą miały topy.  Za każdy 1 km przebiegnięty na biegu Yeti Run sponsorzy płacą na konto Glorii 5 zł. W wydarzeniu udział weźmie Adrianna Czyżowska, Mistrzyni Polski w dystansie na 100 km. Start godz.11.

Dla tych którzy chcą lub nie mogą biegać, przygotowano „pielgrzymkę dla Glorii”, czyli po prostu spacer wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, którego start zaplanowano na godzinę 10.

W trakcie niedzielnej imprezy sportowej, nad jeziorem odbędzie się piknik słodkości, z którego dochód również wesprze zbiórkę dla Glorii. Placki, ciastka można kupić, można też upiec słodkości – w tej sprawie należy kontaktować się z organizatorami bazarku, link tutaj. Licytując ciekawe fanty lub wystawiając własne rzeczy na bazarku charytatywnym, można również wesprzeć małą Glorię.

Dla dziewczynki została również utworzona zbiórka na platformie zrzutka pl. – link tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content