Bezpłatny pokaz odcinka serialu Diabeł Łańcucki oraz spotkanie z autorem w Tarnobrzeskim Domu Kultury

W niedzielę 6. marca br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się bezpłatny pokaz pierwszego odcinka serialu pn. „Diabeł Łańcucki”. Premiera odcinka odbyła się 19. lutego br., na zamku w Krasiczynie.

„Diabeł Łańcucki” powstał na podstawie powieści Jacka Komudy, który specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Większość bohaterów Diabła Łańcuckiego to postacie autentyczne, prawdziwi awanturnicy Rzeczpospolitej początków XVII wieku.

Na powstanie pilotażowego odcinka serialu złożyło się prawie 950 osób. Jak tłumaczy autor książki, pilotażowy odcinek powstał po to, by zachęcić ewentualnych producentów,  telewizyjnych, czy związanych z platformami streamingowymi, do sfinansowania dalszych sześciu odcinków „Diabła Łańcuckiego”.

W serialu występują: Radosław Pazura, Piotr Zawadzki, Mateusz Banasiuk, Emilia Sulej, Antoni Sałaj, Michał Białecki, Urszula Nawrot, Wojciech Konikiewicz, Piotr Warszawski, Marek Richter i inni. W serialu występują również Sławomir Partyka i Szymon „Okrutny”, reprezentujący Agencję Eventów Historycznych Sarmata.

Wstęp wolny

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 rok temu

Sławomir Partyka to jest jeszcze radnym RM Tarnobrzega czy już tylko szołmenem ? Kiedy sesja rady z marszałkiem Ortylem ? Mam nadzieję że radny będzie miał dużo pytań do Pana Ortyla? Może trochę pomogę.
1. Kiedy nowy dyrektor szpitala?
2.Kiedy otwarcie oddziału wewnętrznego z nowym ordynatorem ?
3. Dlaczego prezydenci i starości radzą sobie ze szpitalami a marszałek nie? Jeśli się Pan marszałek wypalił na tym stanowisku to może już czas zabrać zabawki i na emeryturę?
4. Może już czas na nowego marszałka który przewietrzyć urząd i zacznie rozwijać całe województwo a nie tylko Rzeszów i Stalowa Wolę?
5. Mieszkańcy Trzebowniska, Sokołowa, Nowej Sarzyny I Rudny Wielkiej protestują przeciwko przebiegu szprychy kolejowej przez ich miejscowości. To może nie trzeba uszczęśliwić Stalowej Woli kosztem tych mieszkańców i zmienić trasę szprychy nr 6 na tą krótszą przez Tarnobrzeg?
RESZTĘ PYTAŃ PROSZĘ WYMYSLEĆ SAMEMU BO TO PAN BIERZE DIETĘ RADNEGO Z BIEDNEGO MIASTA TARNOBRZEG!!!

gość II
1 rok temu
Reply to  Gość

Niestety samymi pytaniami rzeczywistości się nie zmieni …

Jan
1 rok temu
Reply to  gość II

Ale pytać i zabiegać radni muszą!!! Jeden dziennikarz z Nadwisla24 nie poradzi! SZKODA ZE JEST TYLKO JEDEN BO RESZTA REDAKCJI I OSOBY TAM PRACUJACE ( nie mylić z dziennikarzami)TO TYLKO DLA OZDOBY TAM SIEDZĄ. Radny Kalinka że swoją ekipą też nie zapyta. Bo znając życie jeśli tylko marszałek się pojawi to będą mu cukrować i przysłowiowe cztery litery lizać.
To moje skromne zdanie w tym temacie .

mariusz sando
1 rok temu
Reply to  Gość

miasteczko tarnobrzeg nie jest pepkiem swiata i szprycha nie musi tedy przebiegac

zbych
1 rok temu
Reply to  mariusz sando

a tobie potrzebny jest lekarz

Gość
1 rok temu
Reply to  mariusz sando

Według ciebie Stalowa Wola jest? Tarnobrzeg jest miastem na najkrótszej trasie z Rzeszowa do Warszawy i o to tu chodzi! Ciekawe czy będziesz się tak cieszył jak za kilka kadencji PiS Sandomierz będzie w powiecie Stalowowolskim?

mariusz sando
1 rok temu
Reply to  Gość

apropo degradacji nie bylo wiekszej dla sandomierza niz umieszczernie go w slawetnym wojewodztwie tzw tarnobrzeskim

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content