Tarnobrzeg: W geście solidarności z Ukrainą (zdjęcia oraz video HD)

Ponad sto osób spotkało się w niedziele przed pomnikiem Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, w geście solidarności z Ukrainą. Zapalone również znicze dla uczczenia pamięci ofiar wojny.

Foto&video: Piotr Morawski

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pętla
1 rok temu

Czemu nie było podobnej manifestacji przeciwko sprzedaży budynku po gminazjum nr 3, w którym mają podobno być lokowani uchodźcy? Teraz ten obiekt, który rzekomo był w złym stanie, jest już potrzebny i dobry, tak? A po wojnie pewnie wróci temat jego sprzedaży i znowu będzie zwrot o 180 stopni…

ex wojak
1 rok temu
Reply to  Pętla

Po wojnie powinien wrócić temat przekazania budynku dla WOT, Strzelca i innych tarnobrzeskich organizacji. Tam jest wszystko co potrzeba do ich funkcjonowania. Plac do apeli, boiska, hala sportowa, duże sale lekcyjne…

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  ex wojak

Ta wojna z tego co widać i słychać raczej szybko się nie skończy poza tym z tego co wiem to los budynku jest przesądzony bo na teren mają klienta.

Tylko rozwój.
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

Nie damy sprzedać tego budynku, będzie dla WOTu. MON odnowi budynek, który w sytuacjach kryzysowych będzie służył społeczeństwu i miastu.

Łysy
1 rok temu
Reply to  Tylko rozwój.

MON od kilkunastu lat wyprzedaje nieruchomości a ty chcesz żeby wyremontowali budynek szkoły pozatym miasto jest właścicielem więc MON remontu nie zrobi.

ex wojak
1 rok temu
Reply to  Łysy

Miasto może budynek przekazać dla WOT i w tym przypadku państwo wyłoży kasę na remont.

Wojna na Ukrainie dobitnie wskazuje, że w każdej miejscowości powinny być oddziały lokalne broniące swojego terenu. Widać to na Ukrainie jak się ludzie przygotowują do działań przeciwko Sowietom. Dużo wcześniej powinien ktoś pomyśleć o przygotowaniu ludzi do takich obronnych działań, zanim załatwi sprawę wojsko, które nie wszędzie może się na zawołanie zjawić.

W Polsce było za PRL-u coś takiego jak Obrona Cywilna, jak zajęcia z Przysposobienia Obronnego w szkołach. Pora do tego wrócić. Zanim dojdzie do wojny, to powinny być prowadzone intensywne szkolenia (takie prawdziwe a nie byle jakie) z obronności terenu. Powinno się opracować plany działań na wypadek usiłowania wtargnięcia wroga do miast i wiosek. Nikt nie zna swojego terenu tak dobrze jak miejscowi.
Mam nadzieje, że z tej wojny i w Polsce ktoś wyciągnie wnioski i zacznie przygotowywać naród na wypadek działań wojennych.

telewidz
1 rok temu
Reply to  ex wojak

Czemu minusujesz? Jesteś deweloperem czy zwykłą d… wołową co to nie zna realiów życia, nie był nigdy w wojsku?

Panczo
1 rok temu
Reply to  Pętla

Mogłeś zebrać ludzi i protestować! łatwo mówić, trudniej działać.

wrzos
1 rok temu

NIEZBYT WIELU NAS TU NA RYNKU TARNOBRZEZAN, ALE NIE LICZY SIE ILOSC TYLKO CHECI, W TYGODNIU FREKWENCJA PEWNIE BYLA BY WYZSZA, KAZDY SPOSOB DOBRY ABY POMAGAC TYM BIEDNYM LUDZIOM Z UKRAINY,KTORZY MUSZA UCIEKAC ZOSTAWIAJAC WSZYSTKO DO INNEGO KRAJU PRZED PIEKLEM WARIATA PUTINA

Wena
1 rok temu

Sami starzy byli Jak zwykle mlodzi mają wszystko w 4 literach A za chwilę mogą być powołani do wojska I skończy się matrix w którym żyją

Janusz
1 rok temu
Reply to  Wena

Ktoś o tym wiedział oprócz pewnych środowisk, złożonych głównie z osób starszych?

Odyseusz
1 rok temu

Patrząc po zdjęciach jedne i te same twarze plus ludzie chcący na nowo robić karierę w lokalnej polityce!

ahcos
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

co w tym złego ?? ty nawet nie masz jaj i wolisz siedzieć cicho 🙂 i coś się opuściłeś w propagandzie obrazkowej

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  ahcos

haha każdy głupek umie wyjść i pobeczeć przy zniczach. Taki kozak jesteś to jedz walczyć za Ukrainę skoro masz takie wielkie jaja 🙂 Ja nie mam zamiaru nadstawiać karku za potomków zbrodniarzy z UPA ! zdjęcie z 2019 roku tuż przed wybuchem tzw pandemii

bandera.jpg
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Poczytaj książkę „Skazy na pancerzach”. Tam dowiesz się jacy byli tzw. żołnierze wyklęci. Nie tacy krystaliczni.
Komuniści mieli swoich bohatirów, PiS-owcy mają swoich, Ukraińcy swoich. Stale żyje się przeszłością i na siłę z ludzi czyni bohaterów, stawia im pomniki.

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Podajesz przykład i powielasz propagandę pisaną przez komunistycznych działaczy. To tak jakbyś swoją wiedzę czerpał na książkach pisanych przez polskojęzycznego żyda Grossa w których na każdym kroku oczernia Polaków o zbrodnie nie przytaczając ani jednego dowodu !

As
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Zaprzeczysz ,że Bury jeszcze na Kresach zgłaszał się na ochotnika do każdej egzekucji. Nawet jego towarzysze broni bali się go za sadystyczne skłonności, chociaż o dyscyplinę w oddziale potrafił trzymać ale zamordyzmem. Co zrobił na Podlasiu zimą 1946 roku , pacyfikując i paląc prawosławne wsie, Tylko za to ,że nie chciały dawać kontyngentów dla podziemia. Dziś zarzuca im się sprzyjanie komunistom . Ci ludzie byli terroryzowani i przez leśnych i przez komunistów a chcieli tylko spokojnie żyć . A co twoja konfederacja myśli o konflikcie na wschodzie i o putinie celowo z małych liter bo jakoś cicho z jasnymi deklaracjami u was ostatnio. Na konferencjach mówicie coś mętnie o zagrożeniu napływem fali uchodźców a poseł braun szarpie się z szumowskim w szpitalu próbując go siłą zatrzymać w gabinecie rzekomo do przyjazdu policji .

Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Poczytaj książkę to takich bredni nie będziesz pisał. Autor książki nie był komunistą. Pisząc książkę wykazał się obiektywizmem i wnikliwym podejściem do tematu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content