Tarnobrzeg: Trzy projekty złożone do drugiej edycji Polskiego Ładu

Tarnobrzeg złożył trzy projekty do drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Nabór wniosków kończy się 11 marca br.

Wnioski do drugiego naboru Polskiego Ładu można składać w 36 obszarach inwestycyjnych. Poziom dofinansowania może wynieść do 95% wartości inwestycji.

Złożenie pierwszego wniosku, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł jest obligatoryjne.

– Projekt do 5 mln zł to budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni sztucznej z infrastrukturą techniczną, zakup i montaż hali balonowej, nad obiektami sportowymi przy ul. Zwierzynieckiej. Jest to pierwszy etap projektu Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tarnobrzegu – mówił podczas minionej sesji RM prezydent Tarnobrzega.

– Mam nadzieję, że jest to takie wyjście naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców – dodał.

Drugi wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł dotyczy remontu dróg i chodników w mieście.

– Całkowita wartość tego zadania tj.31 mln 500 zł, natomiast wartość dofinansowania wynosi 29 mln 925 zł – wyjaśniał D. Bożek.

– Do realizacji mamy tutaj tj. Garażowa, Konopnickiej, Sielecka plus chodnik, Sztygarów, Gwarków, Sobowska plus chodnik, Rusinowskiego wewnętrzna, Wyspiańskiego, Tracza, wewnętrzna do ulicy Czereśniowej, droga wewnętrzna do ulicy Jasień, 12 Października, Chrobaka, Niepodległości, Plac Tysiąclecia, Armii Krajowej, Skalna Góra, Kosmonautów, Narutowicza, Wianek, Waryńskiego, droga wewnętrzna Zbożowa pierwszy etap, droga wewnętrzna Szczęśliwa i droga wewnętrzna do Jaśminowej – kontynuował prezydent Tarnobrzega.

Wysokość dofinansowania trzeciego wniosku nie może przekroczyć 65 mln zł.

– Duży projekt do 65 mln zł to rozszerzenie tego projektu drugiego, krótko mówiąc również budowa kluczowych dróg w strefie ekonomicznej, turystyczno-rekreacyjneij i centrum miasta Tarnobrzega, drugi etap. I tu niektóre drogi się oczywiście powtarzają, inne zostały dodatkowo dołożone jako uzupełnienie, Garażowa, Konopnickiej chodnik, Szygarów, Gwarków, Sobowska chodnik, Rusinowskiego wewnętrzna, Wyspiańskiego, Tracza, wewnętrzna do Czereśniowej, wewnętrzna do ulicy Jasień, 12 Października, Błonie, wewnętrzna z rondem na Ocickiej, Chrobaka, Niepodległości, Plac Tysiąclecia, Armii Krajowej, Skalna Góra, Kosmotautów, Narutowicza, Wianek, Waryńskiego, Pazia, Zbożowa, Szczęśliwa, Jaśminowa oraz droga opaskowa wokół Jeziora Tarnobrzeskiego w tym również ulica Wakacyjna i ulica Turystyczna – dodał prezydent Bożek.

Przypomnijmy, w ramach pierwszej edycji programu Tarnobrzeg pozyskał 35 625 000 złotych dofinansowania na realizację projektu pod nazwą „Budowa i przebudowa kluczowych dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, strefie turystyczno—rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega”. Projekt zakłada budowę i przebudowę dróg w trzech strefach miasta tj. siedmiu dróg powiatowych i siedmiu róg gminnych o łącznej długości 8,4 km 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
1 rok temu

Sporo dróg, ale projekt trzeci to praktycznie projekt drugi plus trochę innych dróg. Rozumiem, że gdyby drugi i trzeci projekt uzyskały dofinansowanie, to trzeba będzie zrezygnować z 30 mln?

Pablo
1 rok temu
Reply to  fach

Jest szansa przebić zwrot 8 milionów.

POWTÓRZONE DROGI
1 rok temu
Reply to  fach

Znowu zgłoszono część dróg dwukrotnie do odrębnych wniosków. Czy drogi zgłoszone do drugiej edycji ładu w połączeniu z drogami zgłoszonymi do edycji pierwszej wyczerpują listę dróg wymagających modernizacji? Co np. z ul. Wiślną czy ul. Kossaka? Są one w zadowalającym stanie?? Nie mówiąc o budowie nowych dróg…

fach
1 rok temu

Widać mało kto o tym wie i tylko nieliczni zwracają na to uwagę. Teraz ludzi od tego, co dzieje się u nas, bardziej interesuje to, co dzieje się na Ukrainie. Ciekawe jakie prawa zostaną uchwalone i jakie decyzje zapadną w naszym kraju i samorządzie w czasie, gdy będziemy wpatrzeni w Ukrainę 🙂

wrzos
1 rok temu

MIASTO NA BARDZO POWAZNIE POWINNO ROZWAZYC BUDOWE NOWYCH DROG W MIESCIE TAK ABY W PRZYSZLOSCI /TEJ NIE ODLEGLEJ/ BYLY ONE ALTERNATYWA DLA JUZ ISTNIEJACYCH ,,WASKICH GARDEL,,KTOS WSPOMNIAL O BUDOWIE ROWNOLEGLEJ JEZDNI DO UL SIENKIEWICZA WRAZ Z TUNELEM POD PERONAMI DW.PKP BARDZO DOBRY POMYSL ALE SA TEZ INNE DROGOWE POTRZEBY BO TARNOBRZEG SIE NAM ,,DUSI,, ZBYT WIELKI RUCH, ZBYT MALO DROG TYCH GLOWNYCH A MIASTO BEDZIE SIE CORAZ TO BARDZIEJ ROZWIJAC

janwdupowkręt
1 rok temu
Reply to  wrzos
  • chyba ZWIJAĆ!…
spoko
1 rok temu
Reply to  janwdupowkręt

przewidywalne liczba ludnosci tarnobrzegu za kilkanascie lat to okolo 20 tysiecy

Tajfun
1 rok temu
Reply to  spoko

Troll pławski

wrzos
1 rok temu

JEDNA Z CENTRALNYCH ULIC – PILSUDSKIEGO ZBYT WASKA NA TAKI RUCH , JAKI TAM MAMY. WSKAZANA BUDOWA PRZEJSCIA PODZIEMNEGO DLA PISZYCH POD TA ULICA, ABY NIE BLOKOWAC POZNIEJ TEJ ULICY PRZEJSCIAMI DLA PIESZYCH. DOBRY CZAS TERAZ POKI BUDUJE SIE NOWE CENTUM HANDLOWE ,,DZIKOWIAK,,

Potrzebne projekty
1 rok temu

Moje 3 propozycje do 3 edycji nowego ładu. 1. Budowa Centrum Komunikacyjnego Północnego Podkarpacia przy PKP, w tym: budowa dużego zadaszenia nad stanowiskami autobusów i MPK, parking wielopoziomowy dla samochodów osobowych naprzeciwko Andbudu wraz ze zjazdem prawoskrętnym z obwodnicy w kierunku Dworcowej, alejki, mała architektura, zakup 15 nowych Eco MPK do obsługi miasta i tarnobrzeskiego powiatu ( projekt wspólny że Starostą). Budowa zjazdu z obwodnicy prawoskrętnego w kierunku ul. Kopernika. Zjazdy ( dodatkowy pas bezkolizyjny) z jednej strony. Koszt całości 45 mln 2. Budowa wiaduktu w okolicy węzła Zwierzyniecka/Skłodowskiej wraz z budową nowej 7 m drogi w kierunku os. Mokrzyszów i os. Sobów – koszt 80 mln. 3 Budowa nowej drogi z ronda od wiaduktu przez teren Sch, następnie za targowiskiem/Park Tarnobrzeg w kierunku ul. Zwierzynieckiej przecinając Skłodowską oraz budowa drogi Fabryczna – Zwierzyniecka na skos przez las – koszt budowy tych dwóch dróg ok 35 mln.

walt
1 rok temu

bez szału te wnioski.
boisko ? skoro na orlikach grają 40 latkowie w mieście ? czy to ukłon w stronę kolegów z wiadomej spółki,pierw sprzedali za bezcen grunty a teraz dobrem wspólnym wzniesiemy im boisko ? paradne.

zresztą nie łudziłbym się,że ten ruski ład maowieckiego cokolwiek komukolwiek da poza działkami dla niego samego i jego żony.

Ten z rowerem
1 rok temu

„…droga opaskowa wokół Jeziora Tarnobrzeskiego w tym również ulica Wakacyjna i ulica Turystyczna – dodał prezydent Bożek.”

Byle nie zapomnieć o szablonie: jezdnia asfaltowa,obok chodnik , droga rowerowa, najlepiej z kostki fazowanej. Ma się rozumieć też latarnie świecące całą noc też powinny być postawione. Tarnobrzeg- bis.

Rafał
1 rok temu
Reply to  Ten z rowerem

To jak inaczej byś zbudował? Pasy rowerowe?

Rafał
1 rok temu
Reply to  Ten z rowerem

Tak myślałem, krytyka bez przedstawienia lepszego rozwiązania.

Z obserwacji
1 rok temu

Czekam na remont ul. Wiślnej (do promu), Rusinowskiego (przy wieży ciśnień), w okolicy garaży przy lesie Kamionka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content