Tarnobrzeg Ukrainie! Magistrat uruchomił specjalne konto

Urząd Miasta Tarnobrzega uruchomił specjalne konto, na które już można wpłacać darowizny na pomoc Ukrainie. Wsparciem obejmiemy głównie miasto partnerskie, Czernihów oraz uczącą się w tarnobrzeskich szkołach młodzież z Ukrainy.

Każdy chcący wesprzeć społeczność Ukrainy może już korzystać z wiarygodnego konta, uruchomionego przez Miasto Tarnobrzeg, z którego całość środków przeznaczona zostanie na ten właśnie cel.

Nr specjalnego rachunku bankowego Tarnobrzeg Ukrainie: 05 1240 6292 1111 0011 1188 2215

– Konto otworzyliśmy z myślą o niesieniu mądrej pomocy społeczności Ukrainy. Zaledwie tych kilka dni pokazało, że potrzeby są nie tylko olbrzymie, ale też zmieniają się z dnia na dzień, ba, z godziny na godzinę. Dziś potrzebna odzież, jutro środki opatrunkowe. Co ważniejsze, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pomoc mus być długofalowa, nie może się skończyć na zbiórkach odzieży w pierwszych dniach działań wojennych. Zdecydowaliśmy, że najrozsądniej będzie zebrać fundusze, które rzeczywiście posłużą zaspokojeniu najważniejszych potrzeb społeczności ukraińskiej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Z uwagi na to, że nie będziemy w stanie wesprzeć wszystkich potrzebujących, zdecydowano, że pomocą obejmiemy przede wszystkim miasto partnerskie, Czernihów, a także uczącą się w tarnobrzeskich szkołach  młodzież z Ukrainy. – W naszych szkołach mamy 149 uczniów z Ukrainy. Na nieszczęście w czasie, gdy rozpętała się wojna dzieciaki były w rodzinnych domach na feriach. Dokładamy starań, by mogły wrócić i kontynuować naukę. Część, co zrozumiałe, chce być tu ze swoimi bliskimi. Część nie może niestety wrócić. To osiemnastolatkowie, którzy musieli zostać bronić swojej ojczyzny. Prawdziwe dramaty – dodaje prezydent Bożek.

Włodarz jest też w stałym kontakcie z przedstawicielami samorządu Czernihowa, od 2008 roku miasta partnerskiego Tarnobrzega. – Czernihów znajduje się na linii ataków najeźdźcy. Niszczone są bloki mieszkalne, inne obiekty. Jak w ostatniej rozmowie przekazał mi mer tego miasta, jest bardzo źle. Wiemy, że pomocy będą potrzebować nie tylko teraz, ale i  później, gdy już ten koszmar się skończy – dodaje prezydent Bożek.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Odyseusz
1 rok temu

Myślę że pan Bożek po ostatnich podwyżkach pensji powinien conajmniej co miesiąc przelewać na to konto połowę swojej pensji. Będzie to świetny przykład dla pozostałych pracowników budżetów i w końcu jakieś czyny a nie puste słowa !

obywatel
1 rok temu

Wpłacie sobie swoje premie , te milion złotych ???? coście dostali w roku 2021 ( lub za ten rok), a wójcina te 20 procent co (niby) nie chciał a kolesie mu dali !

Bozo
1 rok temu

Pasożyty zgarnęły 1milion to niech wpłacają

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Pewnie że tak i niech napiszą że to ” OD MIESZKAŃCÓW MIASTA TARNOBRZEGA , zgodnie z prawdą a nie urząd czy też urzędnicy . DOŚĆ KŁAMSTW !

Bozo
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ja pierdole gdyby to było miasto jak np Londyn czy Paryż to bym zrozumiał że 1M poszedł na premie. Ale nasze miasto…. To przecież pipidówa trzeciej kategorii, a oni sobie 1 milion przyznali. Przecież to korupcja i kolesiostwo niczym w Rosji

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

A w lokalnych szmatławcach medialnych ( dotowanych przez urząd i w których pracują znajomi urzędasów) ANI SŁÓWKA w tym temacie ???
Tam chyba nie ma dziennikarzy ???
Wolność prasy ma służyć rządzonym a nie rządzącym !

Bozo
1 rok temu
Reply to  obywatel

Zapomnij. Napisałem kiedyś do tygodnika nadwiślańskiego (bo oni wszędzie informują żeby do nich natychmiast pisać w ważnej sprawie) że Tarnobrzeg oddał ponad 8 mln zł dofinansowania na drogi. Nie musiał?. Zero odzewu od redaktorka. Nie raczył nawet odpisać na mojego mejla. Presstytucja dziennikarska

urzędnik
1 rok temu
Reply to  Bozo

Jaka korupcja? Dobrze pracujemy mieszkańcy zadowoleni więc są nagrody.

Jacek
1 rok temu

Ja bym wpłacił ale jak by taka sytuacja była np.w Czechach,Słowacji czy na Węgrzech bo niestety ale ukraincy nigdy w historii nie byli dla narodu polskiego przyjacielem.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  Jacek

Cofnijmy się do XVI-XVII wieku, dlaczego Kozacy wzniecali powstania? Jeśli polski, czy litewski chłop pańszczyźniany miał źle, to na Rusi stosunki były o wiele gorsze. Pierwszy z brzegu przykład: dlaczego Chmielnicki wzniecił powstanie, a były to sprawy z początku osobiste. Nie usprawiedliwia to bestialstwa Wołynia w XX wieku, ale też święci nie byliśmy, a może przez własną głupotę straciliśmy w XVII wieku świetne oddziały kozackie, które mogły znajdować się w naszej armii. Ale wiadomo, sprawy „rejestru”. Niestety narobiliśmy błędów za Wazów (których oceniam skrajnie negatywnie, prócz dobrze zapowiadającego się Władysława IV, ale on zmarł przedwcześnie). Dopiero w Powstaniu Styczniowym jawnie wyrażono ideę Polski-Litwy-Rusi, tak to niestety wyglądało. Błędy się mszczą, czasem odkładane latami ze zwielokrotnioną siłą. Nie wspomnę o próbach nawracania Rusi, bo to już był pomysł samobójczy. Historia to nauczycielka życia.

HistorykSztuki
1 rok temu

Przepraszam, niestety na to konto nie wpłaciłem i nie wpłacę pieniędzy. Jeśli ktoś chce – niech wpłaca jak najwięcej – cel jest szczytny. Wpłacajmy nawet na konto miejskie, wspierajmy oddolną działalność Tarnobrzeżan. Nie żebym nie ufał „Włodarzom”, ale dałem na PAH. Nie chcę po prostu lansowania się „Włodarzy” na tragedii, a istnieje wielka obawa że skazani będziemy na zalew lansu (według mnie nieetycznego) opartego na krzywdzie Ukraińców. Bo pewnie urządzą konferencję prasową chwaląc się dobroczynnością w celach promocyjnych. Tak robi PiS, tak robią samorządowcy. Wolę dać kasę osobą, którzy pomocą humanitarną zajmują się od lat. I jeśli jest jakiś fundusz w sprawie walki z dezinformacją, z chęcią dołożyłbym się. Niestety Przemyśl był tego dowodem.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Wybaczcie: błąd językowy – osobom*

Łysy
1 rok temu

Na jednym z portali informacyjnych wyczytałem że ktoś organizuje zbiórkę pieniędzy na ewakuację psów z ukrainskiego schroniska!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content