Tarnobrzeg: Interaktywne przejście dla pieszych przy ul. Warszawskiej

Działa już interaktywne przejście dla pieszych w Tarnobrzegu, przy ulicy Warszawskiej na osiedlu Wielowieś. To pierwszy tego typu innowacyjny system oświetlenia na Podkarpaciu – informuje w mediach społecznościowych spółka Rejon Dróg Miejskich.

– Przejście typu Crossnig Pole „widzi” zbliżającego się pieszego i gdy jest on w jego zasięgu zwiększa natężenie oświetlenia z lamp ulicznych i uruchamia pulsacyjne światła ostrzegawcze. Pilotażowy projekt został zrealizowany przez naszą firmę na zlecenie prezydenta miasta Dariusza Bożka – wyjaśnia RDM.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 rok temu

Kiedy ta firma starbag należąca do rosyjskiego biznesmena skończy budowę obwodnicy i galerii?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

W Tbg nigdy ! bo tu jest pełno PZPR, Milicji, ORMO, ZOMO, UB, SB i TW a teraz ich potomstwa przy korycie !

ahcos
1 rok temu
Reply to  obywatel

brawo towarzyszu !!!

potwierdzam
1 rok temu
Reply to  ahcos

ormo czuwa

Leon z.........
1 rok temu
Reply to  potwierdzam

GDZIE.?? Ja nalezalem do T.O.T.O.,(Tajna Organizacja Tempienia Ormowcow.)

Neutralny
1 rok temu

I zacząłeś zapewne od siebie 🙂

Men
1 rok temu
Reply to  obywatel

Niestety prawda jest okrutna oni tylko wiedzą jak dać sobie podwyżki i premie co roku. Decyzję, które podejmuję są conajmniej kretyńskie, np. Szalet- trzeba dopłacać. Nasadzenia – dofinansowanie- ale trzeba dopłacać, jezioro- trzeba dopłacać- inwestorów nie widać. Urzędasy nie mają pojęcia wcale o biznesie.

Ps. Ktoś wie dlaczego prezydent Tbg zarabia więcej niż ten w Stw?

roberto
1 rok temu
Reply to  obywatel

O , święty , jeb nięty , bez winy co był w bloku ormowcem…..

Leon z.........
1 rok temu
Reply to  Bozo

Po wojnie.!!?

cxcx
1 rok temu
Reply to  Bozo

Rozumiem, że w chalupie nie korzystasz z ruskiego gazu na znak protestu

wrzos
1 rok temu

BARDZIEJ JADOWITEGO CZLOWIEKA OD CIEBIE NA FORACH NIE SPOTKALEM, ZAPEWNE WIELU OSOBOM ZAZDROSCISZ, ZE ONI OSIAGNELI JAKIES SUKCESY W ZYCIU A TY NIE MASZ NIC I DLATEGO TYM JADEM NA WSZYSTKICH I WSZYSTKO PLUJESZ COZ STAROSC I ZGORZKNIENIE PRZYSZLO.

Bozo
1 rok temu
Reply to  wrzos

Oj tam nie przesadzaj. Musi być zachowana równowaga (patrz juliusz cezar)

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Ha, ha, ha – to nie wrzos , to WRZÓD .

Na marginesie : mam wszystko co mi potrzeba ale wrzody i tak wiedzą swoje ( jak to przy korycie ).

obywatel
1 rok temu
Reply to  wrzos

Wolę nie osiągać żadnych sukcesów niż być oszustem, kłamcą i złodziejem
– ale dla takich jak ty to nie ma żadnej różnicy .

podatnik
1 rok temu
Reply to  obywatel

to masz problem, wybory się zbliżają a kampania sama się nie pociągnie… a tu taka sprzeczność w deklaracji, „ha, ha, ha”

rowerowy
1 rok temu

Podobne rozwiązania w kraju widziałem już lata temu, w końcu dotarły i do nas na prowincję. Ciekawe dlaczego wybrano akurat to przejście. Takie oświetlenie bardziej by się przydało m.in. na Sikorskiego na przejściu przy znanym wjeździe w pobliżu wieżowców, wydaje mi się, że był tam wypadek kilka miesięcy temu.

Tarnobrzeg przyjazne miasto.
1 rok temu

Trzeba w ramach projektów z polskiego ładu takie przejścia porobić, tak by Tarnobrzeg nie oddawał żadnej złotówki. Trzeba zgłosić do kolejnego ładu całą Wiślną, Sikorskiego, Sienkiwicza, Wisłostrada, Rusinowskiego, Św. Barbary, Fabryczna ulice na osiedlach wiejskich, trzeba budować nowe drogi i rozbudowywać już istniejące w tym ww.

Bozo
1 rok temu

Czytaj to parówo julek bo później będziesz gadał swoim bełkotem że nikt nie dawał propozycji i w ten sposób będziesz tłumaczył nieudolność swoją i swoich kolegów z pracy

Tarnobrzeg przyjazdne miasto.
1 rok temu

Gdyby załapały się do kolejnego ładu wszystkie ww. , zrealizować po cichu przy pomocy ładu widno i bezpiecznie na tych ulicach, tak by nie oddawać żadnej,ani to żadnej złotówki, kasa, którą dostajemy ma zostać u nas, musicie tak zrobić kosztorys by nie zwracać nic. I nie wybierać ofert po taniości, z najniższą ceną, tylko dodać jeszcze inne kryteria wyboru. Nie zgłaszacie tych samych projektów przed rozstrzygnięciem, bo wychodzimy na totalnych durni.

Lucas
1 rok temu

Dobre to jest, ale punktowe ulepszenia nie przemogą ogólnego zacofania drogowego. Czy w mieście przyjęto jakiekolwiek akty prawa miejscowego regulujące kwestie takie jak parametry dróg, standardy infrastruktury dla rowerów i dla pieszych, czy rozwój sieci drogowej? Pytam, bo się z takimi nie spotkałem. Ci, którzy znają angielski, mogą zobaczyć realia holenderskie na filmie pod linkiem niżej i porównać do tego, co mamy w Tarnobrzegu.

https://www.youtube.com/watch?v=d8RRE2rDw4k

Serum
1 rok temu
Reply to  Lucas

Są pewne zapisy w Miejskim Planie Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Tarnobrzega do roku 2027. Jest jednak jakiś problem z ich wdrażaniem.
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/VIII/511.pdf

plan.jpg
Lucas
1 rok temu
Reply to  Serum

Rzeczywiście, jest wzmianka dotycząca dróg. Tyle że działania wymienione w tych zapisach są sformułowane taj ogólnikowo, że w konkretnych przepisach mogłyby występować najwyżej jako tytuły rozdziałów. Przez to ich zastosowanie zależy od interpretacji danego zadania przez urzędników. W dokładnych standardach byłoby napisane konkretnie, że przy realizacji określonych zadań na poszczególnych drogach stosuje się dane rozwiązania, które z kolei stosuje się w taki lub taki sposób itd. Wtedy byłoby jasne co kiedy ma być zrobione, gdzie i jak.

Neron
1 rok temu

Żeby nie wiem jakie kolorofony zainstalować, to jak pieszy będzie chciał wleźć pod koła, to wlezie. Nie ma lepszego rozwiązania niż aktywne światła. Cały czas zielone a jak jakiś pieszy będzie chciał przejść to naciska przycisk i czeka na światło zielone dla siebie. Robienie dyskoteki na ulicy, to żadne rozwiązanie.

Olo
1 rok temu

Takie przejście, a nawet światła na żądanie potrzebne jest na Wisłostradzie pomiędzy cmentarzami. Tam piesi nie są widoczni !

Jaszczur
1 rok temu
Reply to  Olo

władza słucha!!!! Tam jest takie coś potrzebne

Dobromir
1 rok temu
Reply to  Olo

A na Sikorskiego koło wieżowców kładka dla pieszych.

Leon z.........
1 rok temu

I kto by pomyslal ze w Wielowsi jest takie natezenie ruchu pieszych.

Ewaryst
1 rok temu

Racja, pilotaż bardziej na Wislostradzie by się przydał.

Alek
1 rok temu

W tym miejscu było już kilka stłuczek i wypadek śmiertelny. Kto jeździ to drogą codziennie to wie jakie jakie tam jest natężenie ruchu , szczególnie rano i po 15.

Leon z.........
1 rok temu
Reply to  Alek

Mnie chodzilo o ruch PIESZY, nie samochodowy(czytaj uwaznie).

Pablo
1 rok temu

Doświetlenie przejścia dodatkowymi latarniami jak najbardziej, ale te żółte migotki wbrew pozorom mogą rozpraszać kierowców. Zresztą tanie to pewnie nie było, więc ile takich przejść zrobią, max 3? Według mnie albo samo doświetlenie latarniami, albo normalna sygnalizacja świetlna.

Pieszy
1 rok temu

UWAGA PIESI:
Nietrzeżwy lub pod wpływem środka odurzającego kierowca w ogóle Was nie zauważy. Świecidełka nie pomogą. Bądźcie ostrożni.

Najlepsze rozwiązania są najprostsze:
1) należy rozejrzeć się czy nie nadjeżdża pojazd. Popatrzcie w lewo, w prawo i znowu w lewo
2) nie wchodźcie na przejście dla pieszych dokąd samochód się nie zatrzymie przed nim. Nawet wtedy gdy jest dla Was zielone światło
3) zastosujcie zasadę ograniczonego zaufania wobec kierowców

kierujący
1 rok temu
Reply to  Pieszy

UWAGA:
1) Odurzony kierowca nie powinien kierować pojazdem.
2) Kierowca ma obowiązek zwolnić przed przejściem i ustąpić pierwszeństwa nie tylko pieszemu znajdującemu się na przejściu, ale także na nie wchodzącemu. To jest jak droga z pierwszeństwem, tylko dla pieszych.
3) Zielone światło dla pieszych to zezwolenie na przechodzenie, a nie sygnał ostrzegawczy. Wtedy od strony kierowcy jest światło czerwone, ewentualnie zielona strzałka zezwalająca na skręt po ustąpieniu pierwszeństwa wszystkim innym uczestnikom ruchu, w tym pieszym.

zebra
1 rok temu
Reply to  kierujący

Pkt 1,2,3 to tylko teoria. Gdyby wszyscy przestrzegali przepisów to nie byłoby wypadków drogowych, potrąceń pieszych.

piechur
1 rok temu
Reply to  zebra

Dlatego każde przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej powinno być budowane jako wyniesione.

comment image

Dzięki temu zlikwidowanoby niepotrzebne przejścia, a te na głównych drogach zyskałyby sygnalizacje.

żeby nie było wyskoków
1 rok temu
Reply to  piechur

wzwyż na każdej ulicy. Wyskok może byc jeszcze gorszy w skutkach niż rozpędzone auto na prostej drodze

piechur
1 rok temu

Kierowcy najbardziej dbają o swoje samochody, więc zwalnialiby przed wyniesionymi przejściami dla pieszych, co zresztą widać przy takich przejściach w Tbg. Jakoś na zachodzie, do którego podobno dążymy, to nie jest problem.

comment image

Wojna trwa a oni pi.. ą jakims przejsciu!
1 rok temu

Po pierwsze od kiedy Wielowieś jest w Tarnobrzegu??? Tylko na mapie, więc CO MNIE TO OBCHODZI????
Zamiast zajmować sie remontami dróg, przygotowywaniem miejsca, niesieniem pomocy, to ktoś sobie ubzdurał jakieś przejść dla pieszych które g.no nas obchodzi i NICZEGO NIE WNOSI do naszego życia. NW24 ,nie idźcie tą drogą!

Dement
1 rok temu

Pan je trollejbus

Postaw mi kawę na buycoffee.to
39
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content