Tarnobrzeskie Centrum Seniora oficjalne otwarte

Oficjalne otwarcie Tarnobrzeskiego Centrum Seniora odbyło się w miniony wtorek. Lokal o powierzchni 134 m2, mieści się na parterze kamienicy przy Placu Bartosza Głowackiego 34.

Lokal z zasobów komunalnych miasta, z przeznaczeniem na centrum seniora, przekazał zainteresowanym prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Podstawowym celem działania centrum jest poprawa jakości życia seniorów, zwiększenie ich uczestnictwa w życiu społecznym, w tym w obszarze edukacji, zdrowia, kultury i sztuki oraz aktywności fizycznej.

– Seniorzy tarnobrzescy zawsze mieli szalone plany. Wreszcie mogą je realizować. Włączacie się państwo w różne akcje, działacie na różnych polach, wiem, że macie pomysły na różne warsztaty służące aktywizacji tych seniorów, którzy jeszcze nie odważyli się aktywnie korzystać z życia – mówił podczas otwarcia centrum prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

To, jak potrzebne są takie miejsce spotkań, miejsca które aktywizują starszą cześć społeczeństwa podkreślała także goszcząca na otwarciu Tarnobrzeskiego Centrum Seniora wicemarszałek Podkarpacia, Ewa Draus.

Przedmiotem działania Tarnobrzeskiego Centrum Seniora jest realizacja i koordynacja zadań związanych z aktywizacją osób starszych, ale także integracja międzypokoleniowa mieszkańców Tarnobrzega. Co ważne, instytucja będzie otwarta dla wszystkich seniorów, nie tylko tych zrzeszonych w klubach czy stowarzyszeniach.

– Chcemy wychodzić do ludzi, współdziałać międzypokoleniowo. Chcemy wykorzystać potencjał, który drzemie w seniorach – zapewnia kierujący centrum Janusz Macierzyński.

Centrum już współpracuje z „Fundacją Damy Radę” honorującą Tarnobrzeską Kartę Seniora, Tarnobrzeskim Bankiem Żywności oraz z Akademią Seniora wraz z którą już w marcu rozpoczyna realizację projektu „W zdrowym ciele – zdrowy Senior” dotyczącego profilaktyki zdrowia seniorów. W centrum działa też kafejka internetowa.

Tarnobrzeskie Centrum Seniora jest czynne od poniedziałku do piątku. W poniedziałki, środy i piątki od 10.00 do 18.00, a we wtorki i czwartki od 12.00 do 20.00.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 rok temu

No i fajnie Tylko czy kazdy może wejsc z ulicy czy tylko organizacje

Leon z.........
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Mysle ze ,,przydupas” nijaki J….. C…… to wyjasni.!?

Zwykly senior
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Czy zwykly senior tez tam moze wejsc czy tylko ten ktory jest „kims”?
Nie mialbym chyba odwagi sie pokazac , bo jestem zbyt przecietny i nie pasuje do towarzystwa ze zdjec.

Tarnobrzeskie Centrum Seniora
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Do Tarnobrzeskiego Centrum Seniora może wejść każdy Senior. Organizacje senioralne również są jak najbardziej mile widziane.
Zapraszamy do kontaktu podanego na stronie http://www.tcs.tarnobrzeg.pl
Pozdrawiamy

Odyseusz
1 rok temu

A seniorzy maja obowiązek przebywania w maskach na twarzy i wdychania swojego CO2 czy też będą uprzywilejowani i zwolnieni z tego obowiązku jak ci na zdjęciu ???

Optymista
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

To trzeba zgłosić na policję, do SANEPIDU i do straży miejskiej, Ciekawe ile w tym dniu policja wystawiła mandatów za nie manie zwykłym śmiertelnikom ?Pozdrawiam

obywatel
1 rok temu

Bawcie się dobrze bo nie za swoje .

fach
1 rok temu

Czyli wszystko wraca już do norny po uniesieniu humanitarnym 🙂 Minęło chyba też zagrożenie przebiegłym wirusem. Nic tylko czekać na kolejne wystawy w muzeum, uroczystości w domu kultury oraz biegi i morsowania na riwierze 😉

Lucas
1 rok temu
Reply to  fach

W porywach odbiór jakiejś drogi zmodernizowanej według schematu: – jezdnia 1 pas w jednym kierunku,
– obudowa krawędzi jezdni, miejsce postojowe lub pas zieleni,
– chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa z kostki, najlepiej czerwono-szara żeby udawała ścieżkę rowerową przylegającą do chodnika.

fach
1 rok temu
Reply to  Lucas

Oprócz tego, co wymieniłem, pewnie coś jeszcze będzie, wyżej skupiłem się na rzeczach kluczowych dla satysfakcji mieszkańców 😉 Jeśli chodzi o drogi, to ja projektowałbym je inaczej i myślę, że z moich koncepcji więcej osób byłoby zadowolonych. Ale nie będę rozwijał tego wątku, bo moje koncepcje drogowe i tak nie przekonają ludu do budowania komitetu obywatelskiego, nikt ich nie doceni, ani nikt za nie mi nie zapłaci 🙂

Odyseusz
1 rok temu

Gdzie są maseczki na twarzach – już powinny posypać się mandaty !!! Pójdziesz do urzędu to nie wpuszczą bo wielki srovid sieje postrach ale nie dla tzw elytyyy !

Odyseusz
1 rok temu

Na pierwszym planie kadru zdjęcia bodajże pani Zych dyrektorka Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu. Która to zakazała odwiedzin przez rodziny swoich bliskich w zakładzie, tym samym narażając Ich na niepotrzebny stres, samotność, odizolowanie ze względu na strasznego srowida. Ale ta sama pani już poza zakładem i godzinami pracy w miejscach publicznych już się nie boi strasznego srovidaaa !!! Reżyser Bareja uśmiałby się z hipokryzji i zakłamania obecnych czasów !!!

Magdalena
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

racja Odysie, ta pani to chodząca sprzeczność

obywatel
1 rok temu

Hm ??
Do urzędu w maseczkach, do przychodni w maseczkach , do sklepu w maseczkach – ja pierd…e a w klubie seniora maseczki są niepotrzebne ( zbędne) ???? Koniec covida już jest ( dla oligarchii – tylko dla nich).

Magdalena
1 rok temu
Reply to  obywatel

maseczki nie są potrzebne bo seniorzy mają świadomość, że są (niektórzy som) już dawno po tamtej stronie więc co niby może im się stać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Magdalena

Jeśli bez maseczek zapraszają seniorów to chyba z ZUS- em muszą umowę lub zakładami pogrzebowymi .
Że ścianką dla emerytów ( mało frajerów – ha ha ha ) nie wyszło to teraz może z klubem wyjdzie .
Pewnie maseczki będą za darmo w klubie bo mieszkańcy raczej w tym temacie nie dopisali ( odbiór w urzędzie).

Radzio
1 rok temu

ta blondyna w czerwonej sukience musi być gorąca jak brazylijska samba albo hiszpańskie flamenco

obywatel
1 rok temu
Reply to  Radzio

Ha, ha ha – w klubie czy poza nim ???

Sok z siusiaka
1 rok temu
Reply to  Radzio

Dokładnie taka jest

tarnobrzeżanka
1 rok temu
Reply to  Radzio

To koleżanka tej Pani w krateczkę.

Zygmunt
1 rok temu
Reply to  Radzio

To pani Bożena jest przecież!!!!

Pawełło matko
1 rok temu

Hmmm gdzie maseczki?

wrzos
1 rok temu

BABKI JUZ KIECKI SZYKUJA ABY W WEEKEND TWISTA TAM ZATANCZYC

obywatel
1 rok temu
Reply to  wrzos

Czas na bale , powiadasz ???
Pewnie tak – oligarchia niech się bawi , konferencje robi I TAŃCZY , przecież są wolontariusze a władza pyk do zdjęć jak dary ktoś przywiezie ( patrz że Szwajcarii) wystarczy konferencje zrobić i już jest to co najważniejsze dla celebryty .
Niby post ( dla katoliczek) a tu imprezki na pokaz !
A niech się babcie i dziadki BAWIĄ.

Juliusz Cezar
1 rok temu

Brawo! Tarnobrzeg – miasto przyjazne seniorom! 🙂 Dzięki tego typu inicjatywom władze miasta skutecznie udowadniają, że życie seniora nie musi być szare i nudne, jestem przekonany, że dzięki Tarnobrzeskiemu Centrum Seniora, życie wielu starszych tarnobrzeżan nabierze dodatkowego kolorytu, a nasze miasto będzie bardziej rozpoznawanym ośrodkiem atrakcyjnym dla starszych grup wiekowych 🙂

Brutus
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Julek, a czy to przypadek, że kierownikiem Tarnobrzeskiego Centrum Seniora został członek drużyny Bożka – kandydat na radnego z Komitetu Wyborczego Wyborców Dariusza Bożka Razem Dla Tarnobrzega, powołany w 2019 roku przez wójta Bożka na członka Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Brutus

Prywatne kontakty nie mają tutaj zapewne żadnego znaczenia, liczą się kompetencje. Jeśli ktoś będzie dobrym kierownikiem, to mnie nie interesuje, z kim ta osoba spędza czas prywatny.

do Cezara
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nikt tu nie mówi o prywatnych kontakach a jedynie o fakcie ,że ten Pan był kandydatem w wyborach na radnego z komitetu Bożka. Różnica czy nie? Cezar weż się ogarnij .

eryk
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ty jesteś sam z siebie tak zakłamany czy musisz być, bo ci za to płacą?

Radna Kobiet
1 rok temu

Dlaczego nic się nie mówi o tarnobrzeskiej Radzie Kobiet?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Radna Kobiet

Niech siedzą lepiej w domach , angażowanie się w pokazy, konferencje , robienie sobie zdjęć nie czemu i nikomu nie służy , zwłaszcza pod skrzydłami tej ekipy.
Póżniej wiele z nich będzie się wstydzić tego .

Piotr
1 rok temu

Z tego co wiem , na otwarciu mieli być przedstawiciele ” Głosu Seniora ” z Krakowa . Co się stało ,że nie doszło do tego faktu a jesteśmy jako miasto w tej koalicji seniorów.?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Piotr

Ważne że żarcie jest , co widać.

Bogdan
1 rok temu

Podziękowania dla Radnego Leszka O grzałka za podarunek dla Centrum Seniora zegara ściennego

Postaw mi kawę na buycoffee.to
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content