Z Tarnobrzega wyruszył transport darów dla Czernihowa

W czwartek, 10 marca przed południem z Tarnobrzega wyruszył transport darów przekazanych przez mieszkańców miasta dla ukraińskiego Czernihowa.

– Do Przemyśla, pojechały dwa samochody z przyczepami, wioząc 11 palet na których znalazły się m.in. artykuły medyczne (bandaże, opatrunki, leki, kroplówki, koce termiczne itp.), artykuły higieniczne (pampersy, chusteczki nawilżane, papier toaletowy, ręczniki papierowe, szampony, żele, pasty i szczoteczki do zębów, mydła itp.), a także artykuły spożywcze (woda, makarony, konserwy, kasze, kaszki dla dzieci, słodycze, kawa, herbata, cukier) – mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Dary zostaną w Przemyślu. Tam zostaną odebrane i przez Lwów trafią do Czernihowa.

Przypominamy, prócz darów rzeczowych ukraińską społeczność można wesprzeć przekazując darowizny. Wsparciem, dzięki zebranym środkom, obejmiemy głównie miasto partnerskie Czernihów oraz uczącą się w tarnobrzeskich szkołach młodzież z Ukrainy.

Każdy chcący wesprzeć społeczność Ukrainy może korzystać z wiarygodnego konta, z którego całość środków przeznaczona zostanie na ten właśnie cel.

Nr specjalnego rachunku bankowego „Tarnobrzeg Ukrainie”:

13 1020 4913 0000 9202 0194 1095

Dla transakcji zagranicznych:

PL 13 1020 4913 0000 9202 0194 1095

By móc swobodnie przekazywać zebrane środki bezpośrednio na Ukrainę rachunek bankowy dla tarnobrzeskiej pomocy, zainicjowanej i koordynowanej przez samorząd Tarnobrzega, otwarło tarnobrzeskie Stowarzyszenia PLUS, organizator Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi
2 miesięcy temu

Zastanawia mnie jak te dary dotrą do mieszkańców Czernichowa skoro miasto jest oblężone, ludzie siedzą w piwnicach a konwoje humanitarne ostrzeliwane.

Kuba
2 miesięcy temu
Reply to  Zibi

ważne że na facebooku wszystko się zgadza

obywatel
2 miesięcy temu

Szanowna Redakcjo – a gdzie fotka z wójtem Tbg ????

Marzena
2 miesięcy temu

Do Mariupola konwój nie dotarł.
„Żołnierze rosyjscy przechwycili konwój humanitarny, który jechał do obleganego przez siły rosyjskie Mariupola na południowym wschodzie Ukrainy – poinformowały władze obwodu zaporoskiego na Telegramie. Na każdym punkcie kontrolnym okupanci przemocą wyjmowali jedzenie, odzież i środki higieny”

HistorykSztuki
2 miesięcy temu
Reply to  Marzena

Konkretne informacje: Tarnobrzeski konwój przejęli Ruscy? Piszesz o Mariupolu. Gdzie Rzym, a gdzie Krym?

Odyseusz
2 miesięcy temu

Może dlatego cenzura zachodu blokuje komentarze odnośnie wojny na Ukrainie !

labolatiria upadlinyy.jpg
Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Ciekawe co nie i jakoś cisza o tym w mediach !

tajne labolatoria upadlina.jpg
okular
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Przypomina mi to trochę pogłoski na temat jednostki w Starych Kiejkutach.

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  okular

Posłuchajcie ludzi którzy jeszcze starają się samodzielnie myśleć https://www.facebook.com/103563132233032/videos/1122236488320644

Darek
2 miesięcy temu
Reply to  okular

No i pogłoski okazały się prawdą (po latach)

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Czemu redakcja nie zablokuje tego ruskiego trolla ? Od dawna sieje tu antyukraińską propagandę konfederat jeden

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Pisze tu face newsy o rzekomej broni biologiczenej ????????
Szanowna redakcjo na co jeszcze czekacie ????/

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Skąd masz pewność że to fake newsy , a może to prawda i ty jesteś ukraińskim trollem? Jeżeli twierdzisz że piszę kłamstwa podaj źródła i strony swojej wiedzy, z chęcią skonfrontuje wiadomości !!!

Janusz
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Nie wiesz że teraz jak ktoś pisze jakieś info „antyUA” to jest fake newsem i zarazem „ruskim trolem który pisze za kopiejki”

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

To dlaczego kilka dni temu napisałeś fake o zdobyciu Czernihowa przez rosjan ?? Żeby zbiórkę zakończyć ????

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Posłuchaj mądrego człowieka majora Wojska Polskiego w stanie spoczynku z zawodu lekarza. Jeżeli nie chcesz słuchać całego wywiadu przewiń do 20 minuty. To może otworzą ci się klapki na oczach albo powiesz że to też ruski troll- tylko dlatego że człowiek stara się samodzielnie myśleć a nie łykać propagandę medialną jak młody pelikan ! https://rumble.com/vw9f75-dr-piotr-wojciechowski-zostay-ostatnie-miesice.-co-zrobicie-jak-przyjd-po-w.html?fbclid=IwAR1hQHHaOrzuc0jWbGj4v-Ie-BbfoO_NHkzJyU3xMc-eDzzE1qlnl_s5mdA

wykrzyknik.jpg
Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

haha od kiedy prawda jest ruską propagandą ? Jeżeli ja jestem ruskim trollem to ty ukraińska onucą! Jestem Polakiem i zależy Mi jako Polakowi na prawdzie aby docierała do jak największej grupy. Wierz dalej w to co ci podadzą w telewizji !

Dorian
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Polecam obejrzeć. Może niektórym otworzą się oczy, kogo wspiera nasz kraj

https://m.youtube.com/watch?v=H9Si12FN-Ns&t=135s

BHO
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Sprawdź sobie piosenkę „Ojciec nasz Bandera, Ukraina matka”, która jest tam bardzo popularna.

https://www.youtube.com/watch?v=9sJGEOBvsnc

Zaznaczam, że jestem przeciwny takim treściom.

Kacper
2 miesięcy temu
Reply to  BHO

W ZACHODNIEJ UA (Lwów i okolice) bandera jest uważany za bohatera narodowego.

Lysy
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Żelensky szuka mięsa armatniego do walki z ruskimi więc o tu jeszcze robisz na forum ?
Już powinieneś być w Kijowie.

HistorykSztuki
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Orędzie POTUSPL Mariusza Maxa Kolonki sprawdzone? Ten to dopiero ma pomysły. Zacząłem czytać i ogarnęło mnie, nawet laika w sprawach epidemiologii zażenowanie. „Liczne epidemie mniej, lub bardziej egzotycznych chorób”. Płakałbym ze śmiechu, gdyby nie to że ktoś odważa się publikować takie „informacje” publicznie. Masowa migracja oczywiście sprzyja migracjom chorób, ale chyba nie jest to wymysł i plan Zełeńskiego. A może Ruskie Sołdaty również roznoszą wszawicę? Jeśli podajesz takie, przepraszam za określenie „wysrywy”, błagam opatrz to przypisami, linkami do poważnych stron. Taki post przypomina typową ruską trollerkę. Najbardziej winny kto to produkuje, ale porównywalną winę ponoszą roznoszący takie syfy. Źródła, potwierdzone. Bo inaczej uznam to za kremlowską wklejkę. No chyba, że sam JKM zdobył się na taką refleksję.

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Kolejny który uważa że wszystko to co nie zgodne z wiadomościami z telewizji jest teorią spiskową. Czy Ty uważasz że ktoś kto za tym wszystkim stoi i ma w tym cel napisze prosto i podlinkuje swoje zamierzenia ? USA zaatakowało swego czasu kraju arabskie i tak naprawdę do dzisiaj nie wiemy w jakim celu , niby szukali broni biologicznej/chemicznej i do dzisiaj nie znaleźli! Czy wtedy USA na kilka lat wcześniej wrzuciło materiały do zapoznania się szerszej opinii publicznej z planowanymi inwazjami? Pomyśl trochę bo ręce opadają , tu nie chodzi o podanie na tacy tylko chodzi o wysuwanie wniosków i tez na podstawie własnych obserwacji! Zapoznaj się z różnymi źródłami wiedzy i zacznij sam wyciągać wnioski , po to Bozia Tobie i tobie podobnym dała to coś co masz między uszami;)

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Nie wiem czy zauważyliście ale odkąd zaczęła się wojna na Ukrainie, odtąd w Polsce możemy w końcu cieszyć się czystym niebem ! Czyżby ktoś na Ukrainie przerwał łańcuch dostaw, a może to była ta fabryka od „butów” co ją ruscy zbombardowali? Poszperajcie w necie jak opryskują ludzi trucizną niczym karaluchy !

chemitrals.jpg
HistorykSztuki
2 miesięcy temu

Jeśli ktoś kwestionuje zasadność pomocy dla Czernihowa, ten według mnie nie zhańbił się po pierwsze: brakiem rozeznania geopolitycznego, po drugie brakiem wrażliwości na krzywdę cywili. Nic więcej. Otwarcie Putina nikt nie pochwali, ale na forum cisi sojusznicy funkcjonują. Jeśli komuś marzy się „bratnia pomoc” – niech idą. Kiedy w Kijowie w X-XI wieku kwitła cywilizacja, wtedy w Moskwie rosły sobie w okolicach Kremla drzewa. Pewnie zamiast Czerwonego Placu były warunki Puszczy Sandomierskiej. I nie wynika moja opinia z chwilowego zachwytu nad bohaterską obroną Ukrainy, ale podstawowa wiedza o Wschodzie.

Stach
2 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Oj Bolek…

HistorykSztuki
2 miesięcy temu
Reply to  Stach

Za młody jestem, a i z Kodem nie spaceruję. Podobnie jak z dzieciarnią z miejscowej Konfy.

Stach
2 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Aaa, to Ty nie Bolek, który jest rentierem. Przepraszam, wybacz moją pomyłkę.

Bolek
2 miesięcy temu
Reply to  Stach

Bolek podobnie HistorykSztuki -jak mniemam – nie skacze z nicka na nick wieć pomyłka szanowny Stachu trochę zniesmacza

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content