Nowa strona magistratu: prezydent.tarnobrzeg.pl

Tarnobrzeski Urząd Miasta ma odświeżoną stronę internetową. – Strona https://prezydent.tarnobrzeg.pl/ jest bardziej funkcjonalna, przejrzysta i łatwiejsza w obsłudze. Co ważne – strona została przystosowana dla osób niepełnosprawnych – WCAG 2.1* – wyjaśnia rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Witryna dodatkowo została wzbogacona o kilka ważnych elementów, których nie było na starej stronie internetowej. Są to: animowany pasek najważniejszych wydarzeń, zapis do newslettera, mapa dojazdu Google Maps, przejrzyste pogrupowanie treści do odpowiednich kategorii (nieaktualne informacje zostały zarchiwizowane). Interfejs pozwalający na proste i intuicyjne poruszanie się po stronie. Strona w pełni responsywna – dzięki temu użytkownik może w komfortowy sposób przeglądać treści nie tylko na ekranie komputera, ale również na tablecie czy smartfonie. Strona zawiera również certyfikat SSL** – tłumaczy W. Lis.

Strona została również wyposażona w algorytm automatycznego uzupełniania fraz kluczowych w publikowane treści, wspierających pozycjonowanie SEO, co powinno przełożyć się na zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach.

Zarówno strona, jak i panel administracyjny służący do zarządzania treścią są rozwiązaniem indywidualnym – wykonanym w najnowszych dostępnych technologiach. Ma to wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo przechowywanych danych.

– Strona, która ma służyć mieszkańcom, jest nowoczesna, a wizualnie nawiązuje do barw zawartych w herbie Miasta Tarnobrzega – podkreśla prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

—————–

*WCAG to skrótowiec od Web Content Accessibility Guidelines czyli wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych. Obecnie obowiązuje wersja 2.1 tych wytycznych.

Wyjaśniają one, jak tworzyć strony internetowe i aplikacje aby udostępnić je osobom z niepełnosprawnościami np. wzroku, słuchu, ruchu, ale też z niepełnosprawnością intelektualną czy zaburzeniami poznawczymi.

Strony internetowe i aplikacje mobilne, które spełniają wytyczne WCAG nazywamy dostępnymi cyfrowo.

** SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.). Oznacza to, że za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera FTP, strony WWW itp.

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
103 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 rok temu

Ta strona jest nam tak potrzebna jak paździerz w dupie. Ile pieniędzy na to poszło?

Marek
1 rok temu
Reply to  Bozo

Strzelam w jakieś marne 30-50 tysięcy, co to jest?

oszczędny
1 rok temu
Reply to  Marek

Raczej słabo wyceniasz nas magistrat Na reklamę i podziw idzie duża kasa każdego roku budżetowego I to za przyzwoleniem radnych ,bo w budżecie są zawsze środki . Na to też były A na hospicjum nadal brakuje.
Narracja prezydenta jest taka .Miasto zasługuje na lepszy wizerunek ale własny. Wszystko dla dobra mieszkańców. ????

obywatel
1 rok temu
Reply to  oszczędny

A na dopłaty do wody dla mieszkańców też NIE MA
a ktoś publicznie obiecał ????

urzędnik
1 rok temu
Reply to  obywatel

Czasy są ciężkie zresztą nikt ci się nie karze codziennie kąpać jak ci brakuje na opłaty za wodę.

obywatel
1 rok temu
Reply to  urzędnik

Właśnie pokazałeś prawdziwa twarz urzędasie – od koryta sobie r….
nie odejmiesz a tu porady dajesz !

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  urzędnik

Nie odpisuj mu, bo z tym przypadkiem dyskusja nie ma sensu. Lepiej przekonywać innych, z którymi można porozmawiać na poziomie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jaki wrażliwy się znalazł ?

mat
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dokad bedziemy płacić za wywóz śmieci dwa razy więcej jak w Stalowej?

obywatel
1 rok temu
Reply to  mat

Dopóty w Tbg nie będzie miejskiego zakładu komunalnego oraz miejskiej spalarni , której właścicielem będzie w 100 procentach samorząd a działaność taka nie będzie prowadzona na zasadzie non profit ( patrz St.Wola itd) w interesie mieszkańców – proste jak drut .

obywatel
1 rok temu
Reply to  mat

Poprawnie powinno być ” działalność taka będzie ” – bez słowa ” nie”

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

Żebractwo jest karane. Idź do pracy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Doucz się geniuszu – żebractwa jest pełno w tej krainie , należy tylko to ubrać w opakowanie typu” fundacja, stowarzyszenie ” ,postawić pojemniki na odzież ( patrz w Tbg ) , ogłosić zbiórkę na jakiś CEL .
Niektóre to tylko funkcjonują za publiczne ( z podatków) aby dać zarobić swoim i zrobić fałszywych społeczników ( ciemny lud to kupi jak mawiał chyba tow,. Kurski).

Pracować nie muszę błaźnie ( sprawdź w słowniku słowo błazen).

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Strona jest potrzebna, każde liczące się miasto dba o swoją rozpoznawalność i promocję, również przez oficjalną stronę www. Obecnie mamy jeszcze ładniejszą, bardziej czytelną i nowoczesną stronę, co może tylko pozytywnie wpłynąć na odbiór naszego miasta przez potencjalnych turystów czy inwestorów. Inicjatywę popieram i podpisuję się pod nią obiema rękami. A jeśli komuś się ta koncepcja nie podoba to prawdopodobnie nie rozumie roli budowania odpowiedniego wizerunku w sieci.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Widzę juliusz cezar, nie czytam bo zbiera mnie na wymioty. Propaganda niczym z kremla

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Jakiś argument? Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. Mnie zbiera na wymioty, jak widzę komentarze internetowych hejterów, którzy będą krytykować wszystko. Więc skoro jedni mają prawo do krytyki, to inni mają również prawo do pochwały.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Gdzie dopłaty do wody? Na stronę pieniądze są a na dopłaty nie ma?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Może trzeba trochę oszczędniej korzystać z wody? Jak ktoś prowadzi gospodarstwo domowe w sposób racjonalny, to te rachunki nie wyjdą mu jakieś wysokie.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie aparatczyku. Gdzie są te obiecane dopłaty do wody?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Może będą, ale nie teraz. Teraz miasto ma naprawdę sporo różnych problemów, a sytuacja finansowa nie jest łatwa. Poza tym, czy ktoś obiecywał, że dopłaty będą dla wszystkich i w określonym terminie? To było zdaje się takie ogólne hasło, nie można wszystkiego traktować dosłownie tylko wyczuć pewien kontekst sytuacyjny.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Na pierdoły takie jak ta strona pieniądze znajdują non stop. A na to co obiecał cały czas nie ma. Najważniejsze że w adresie strony jest słowo „prezydent” przecież to jest kpina

Do Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Sytuacja finansowa miasta nie jest najlepsza Ale pogoda dla urzędników a wvszczegolnosci Pluty sekretarz i skarbnik jak najbardziej.
100 procent podwyzki to nic w sytuacji braku środków
A kto planuje wydatki i je wydaje.
Chyba nie mieszkancy
Krytyka wladzy to zbójeckie prawo mieszkancow
Ogarnij się wreszcie Cezar

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kłamiesz oszuście – zapytaj się wójciny : kiedy obiecywał i na jakie lata ???

Gość.
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu ja dalej czekam na odpowiedz czy twój prezydent uczestniczył w konsultacjach dotyczących kolejnictwa w woj. Podkarpackim w 2019 roku. Co tam załatwił dla Tarnobrzega? Moim zdaniem nic jeśli tam wogóle był. Ale dlaczego nie wnioskował przynajmniej o zmianę nazwy przystanków kolejowych w Sobowie i Ocicach na Tarnobrzeg/Sobów i Tarnobrzeg/Ocice ? Od czegoś trzeba zacząć a zmiana tego nazewnictwa przynajmniej uświadomi PKP w Warszawie ze Tarnobrzeg obszarowo to duże miasto a nie jakaś
mieścina na trasie z Rzeszowa do Warszawy !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Większej bredni nie słyszałem- takiej fałszywej , przypomnijmy słowa wójta:
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://nadwisla24.pl/2021/08/12/tarnobrzeg-podwyzka-oplat-za-wode-i-scieki-od-wrzesnia-obiecanych-doplat-nie-bedzie/&ved=2ahUKEwjr5bqgoMr2AhVk-ioKHbn5CLkQFnoECAUQAQ&usg=AOvVaw3AVgqo5PPwudQeuLnZyGsi

Takie rady cwaniaku to udziel wójtowi o oligarchii : MOŻE OSZCZĘDNIEJ z KASĄ MIESZKAŃCÓW z premiami i podwyżkami dla SIEBIE , z wydawaniem ich kasy na bzdety ( ścianka, nasadzenia, strony internetowe, witacze, świecidełkami na ulicach i rynku, biletomaty nad zalewem, parkometry , sprzedażą majątku miasta ( tereny nad zalewem dla LOK-u, sprzedażą udziałów Wodociągów, obligacjami itd).

Jesteś fałszywy do cna z takimi radami, mieszkańcy mają oszczędzać aby oligarchia napychala sobie koryto.

urzędnik
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dokładnie

obywatel
1 rok temu
Reply to  urzędnik

Pewnie do koryta sporo dostałeś ?

walt
1 rok temu
Reply to  Bozo

Dopłaty, 500+, zasiłki, itp. itd. roszczeniowa hołota+. Weź sie za pracę pracę byczku, to nie będziesz musiał żebrać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A mnie jak ty zabierasz głos posługując się bolszewicka propagandą, poprawnością polityczna i glupawymi argumentami rodem z bolszewicko- lewackiej propagandy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A gdzie w tym wszystkim mieszkańcy ??? ZBĘDNI dla oligarchii urzędniczej.
Gówno spuszczone do złotego sedesu zawsze będzie tylko gównem.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czytam Twe posty Juliuszu, i nie wiem czy przypadkiem nie jesteś Królem Tarnobrzeskiego Trollingu. Rób swoje, przydajesz Nam rozrywki. Przecież Twe posty są zbyt absurdalne, żeby były prawdziwe i pisane z serca. Fan Monty Python’a? Gratuluję gustu, bo skecze i filmy robili świetne.

obywatel
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Jak pisane to raczej z urzędu lub zaplecza politycznego a serce to dla niego tylko pompa która jak widać za słaba aby dopingować do organów myśliwych odpowiednich substancji.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ale to co pisze Juliusz Cezar jest tak głupie i nie przystające do rzeczywistości, że naturalnym odruchem jest określenie go jako trolla. Zapewne chodniki na Pigalaku uzna za równe, a losy „nasadzeń” przy Wisłostradzie za całoroczne kwitnienie. To zbyt nachalna propaganda, żeby była prawdziwa, bo chyba wiemy jak wygląda to wszystko. No i ślepy zapał do radosnej twórczości El Presidente. Zmiłujmy się, to nie może być na poważnie. Chyba że to jednostka nadgorliwa, a jak wiadomo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Wiele razy krytykowałem też Prezydenta czy Radę Miasta, więc jestem bardziej obiektywny niż ci, którzy będą zawsze krytykować, niezależnie od tego co robi władza. Ale rozumiem, że taki mamy tutaj klimat. Jak ktoś jest uczciwy, to za złe działania będzie ganił, a za dobre chwalił. A krytykowanie wszystkiego co robi Prezydent Bożek jest po prostu śmieszne i mało wiarygodne. W Internecie to sobie można pisać głupoty, w prawdziwym życiu jakoś większość mieszkańców chwali to co robi nasz Prezydent. A to, że dla niektórych jest to niewygodne tylko potwierdza, że takie decyzje są słuszne z punktu widzenia interesu Miasta.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wiesz, może należę do tej grupy malkontentów, którzy widzą że to miasta umiera. Może sprawy demografii, odpływu ludzi wykształconych, sprawiają że Tarnobrzeg to ZombieLand. Kocham Tarnobrzeg i odpuściłbym sobie krytykę, gdyby mi na Naszym Mieście nie zależało. Niestety miasto prowadzone jest w kierunku upadku. Ile inwestycji miasto poczyniło żeby przyciągnąć inwestorów? Nie porównuję oczywiście Naszego Miasta ze Stalową Wolą, która korzysta z koniunktury politycznej. Sam jestem przeciw temu, żeby partyjni wszelkiej maści politycznej trzymali się z dala od samorządu. Co do krytyki Prezydenta Miasta: wścieka mnie samozachwyt, konferencje prasowe co pięć minut z byle jakiego powodu. Wizerunkowo kojarzy mi się to z wioskami Potiomkina. Niby ładnie, fasada jest (choć kamienice w rynku się sypią), ale nie wiem czy to nie impreza na Titanicu. Niech władze Tarnobrzega zadadzą sobie podstawowe pytanie: dla kogo to miasto? PR i propaganda sukcesu z TVL do młodych nie przemawiają, podobnie jak i różne imprezy wspominkowe przy pomnikach. Do Pana Prezydenta nawet odczuwam pewną sympatię, jak historyk do historyka. Brak koncepcji rozwoju, brak wizji Tarnobrzega za kilka-kilkanaście lat. A są u Nas ludzie zdolni – przykładem niech będzie centrum Natura 2000. Póki co widzę jedynie proces zwijania miasta i jego wymierania. A już imprezki dla emerytów… Czytaj więcej »

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Mi niektórzy hejterzy również dostarczają tutaj rozrywki 🙂 Ale niech sobie szczekają, na szczęście takie osoby nie mają żadnego wpływu na decyzje w naszym mieście.

góral
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A informacja o obsadzie parafii jest aktualna???

Gość.
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Z każdego liczącego się miasta można zobaczyć przekaz na żywo w internecie i telewizji. Np w zoom tv w godzinach porannych pokazywane są miejscowosci na żywo i prognozy pogody. Taka darmowa reklama. W Tarnobrzegu jakiś idiotą umieścił aż 2 kamery na plaze (jak by się czymś różniły leżące tam „gołe” dupy) a w centrum miasta żadnej!!! Można chyba zainstalować tak kamerę aby obejmowała boczno-tylną cześć pomnik Bartosza Głowackiego kamieniczki po prawej gdzie jest izba skarbowa i widok na klasztor Dominikański z CUDOWNYM OBRAZEM. Oczywiście bez tego paskudnego Kaprysu którego elewacji (przy okazji remontu) miasto nie wystylizowało na stare kamieniczki. Tylko teraz Bożek chce go obsadzić krzaczorami jak za komuny !!! Mam nadzieje że Cezar doniesienia to do burmistrza a urzędasy pójdą po rozum do głowy. A jeszcze tak na marginesie . Moim zdaniem zbyteczna zakładka o Żydach. Jak już to powinna byś o przemyśle siarkowym i profesorze Pawłowskim bo toSIARKA zbudowała miasto. Niby strona miasta a tu taka prywata?

oszczędny
1 rok temu

Redakcja Nadwisłą24 powinna zapytać ile mieszkańców kosztuje ten wizerunek miasta i prezydenta – przed wyborami.

obywatel
1 rok temu
Reply to  oszczędny

A po co pytać przed wyborami ??
Teraz można i zapytać czy już premia poszła , czy pójdzie i ile.
Kolejne bezużytecznie wyj…e pieniądze aby się pochwalić i uzasadnić że coś się robi .
A 8 mln oddał bo ponoć kasy na wkład nie było???

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  oszczędny

Wizerunek? Chyba akcja promocyjna nie działa, skoro na tym forum El Presidente nie ma najlepszej opinii, a osładzanie wizerunku prowadzi do efektu odwrotnego od zamierzonego. TVL nie da się oglądać, nawet z pobudek humorystycznych, bo już jest bardzo przykro, a śmiech przez łzy nie każdemu odpowiada. Przeraża mnie jedynie dobre samopoczucie „elit miejskich”. Samozadowolenie, lans i pycha.

obywatel
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Zwłaszcza jak pytania zadają – jak w rosyjskiej tv ( aby władzy nie urazić).

obserwator
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Samozadowolenie to cecha tej władzy. Bez cienia refleksji. Nawet po totalnej krytyce podwyżek dla trzech napuszonych i nieuprzejmych muszkieterów Bożek idzie w zaparte. Broni tej niesprawiedliwej decyzji , a krytykujących urzędników traktuje jak nieudaczników , którzy zadroszczą fachowcom. W urzędzie zdaniem Bożka są zatrudnieni przez niego najlepsi z najlepszych ,bo wygrali ustawione konkursy .
Sprawdza się powiedzenie ,że każda władza nawet ta z wyborów mieszkańców rodzi samozadowolenie a krytyka władzy zawsze jest niesłuszna.

Do czasu radni i urzędnicy w tym najwyżsi w strukturze dotyczyć będzie was taka narracja. Zapamiętamy.

Kostkobrzeg
1 rok temu
Reply to  obserwator

Wypłata (moja) plus i waloryzacja emerytury (mojej) ze względu na podwyżki płac – wspólne punkty wszystkich opcji od lewa do prawa. Tymczasem miasto wygląda jak wygląda.

img.jpg
obywatel
1 rok temu
Reply to  NW24

Redakcja niech się zapyta czy te premie w urzędzie miasta były : regulaminowe czy też uznaniowe ( za co) .
Wyrok SA w Szczecinie z 13 marca 2019 roku, sygn akt III APa 6/18,
Wyrok SN z dnia 14 czerwca 2018 roku , sygn akt III PK 130/17 ( chyba)?

do redakcji nadwisłą24
1 rok temu
Reply to  obywatel

Prosimy o uzyskanie informacji jak urzednicy byli nagradzani w postaci nagród uznaniowych regulaminowych i innych (w tym trzej muszkieterzy) czy w postaci też premii I to w tabelach od początku kadencji.

zadowolony
1 rok temu
Reply to  NW24

Na szczęscie nie każde media są nieprofesjonalne w przekazie informacji.
Tylko nadwisła24 pokazuje profesjonalizm.

Redakcja tylko zadaje pytanie.

A że one nie zawsze są miłe władzy to władza powinna się z nich wytłumaczyć.
A nasza tarnobrzeska tego nie obroni bo niektórych błędnych decyzji nie da się obronić .
To co robi ?kpi ze sprawy a krytykę w nazywa hejtem
I jeszcze się procesuje z mieszkańcami ,aby przestraszyć pozostałych mieszkańców.

obywatel
1 rok temu
Reply to  zadowolony

Sam wójcina mówił publicznie w TVL , że ” od wystawiania OCEN są mieszkańcy ” i dostał taka OCENĘ OPISOWĄ a teraz nauczyciel historii jest obrażony .
Dziadzia myślał chyba , że oceny mogą być tylko mile dla ucha , przyjazne , przyzwoite .
Dostał ocenę, opinie prawdziwą .

Sprowokował i jeszcze czuje się obrażony ???

Czy to w czystej postaci oszustwo , kłamstwo i okradanie z prawdy ,???
Ocena to ocena, opinia to opinia, pogląd to pogląd – bez względu na treść i słowa napisane.

maniek wiesniak
1 rok temu

w tak malym miasteczku jak tarnobrzeg juz dawno powinien byc burmistrz

Tarnobrzeg najlepsze miasto
1 rok temu

troll Pławski, mający jad w gębie i siebie ujada

BartoszGłow
1 rok temu

A nie ma ?

eryk
1 rok temu

prezydent.tarnobrzeg… noż kurwa, tego Bożka już całkiem poyebao.
Czyżby Darius XIV? Państwo to ja?
A głosowałem na niego i teraz pluję sobie w brodę, choć lepiej by było jemu napluć…

Ewaryst
1 rok temu
Reply to  eryk

A ja nie głosowałem na niego i wyrzutów sumienia mieć nie mogę. Głosowałem na kontrkandydatkę bo wiedziałem że po kompanach wiele się spodziewać nie będę w stanie. Więcej już by nam przyszło z Kamila mimo wszystkich jego niedoskonałości.

urzędnik
1 rok temu
Reply to  Ewaryst

I ty myślisz że ta kobieta byłaby dobrym gospodarzem miasta ?

Bozo
1 rok temu
Reply to  eryk

Zważaj na słowa. Bo będziesz miał sprawę w sądzie. Nie zapominaj że plac czerwony mamy jak w Moskwie. I nasz mer Cię poda. Tak jak było to niedawno za nieprzychylne komentarze

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Chodzi po prostu o szacunek do osoby będącej funkcjonariuszem publicznym. Wystarczyłoby kulturalnie wyrażać swoje poglądy i sądzę, że nie byłoby żadnych spraw sądowych. To chyba dobrze, że ktoś dba o swoje dobre imię.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Na szacunek trzeba sobie zapracować !
Putina też szanowali przez lata a efekty teraz są widoczne.
Ciekawe dlaczego Putina teraz nazywają bandyta, morderca – ale to chyba kulturalne słowa ???
Nie można nazwać czegoś pięknymi słówkami kiedy coś jest prawda.
Przez takich oszołomów zera moralne, etyczne dostają się do władzy !
Czas nazywać wszystko po imieniu a nie bezczelnie kłamać , oszukiwać i okradać ludzi z prawdy !

prawnik
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak się sprawuje władze to jest się krytykowanym. To oczywiste. Nasza tarnobrzeska władza nerowo reaguje na każdą krytykę którą zalicza(tak jak Cezar) do naruszania dobrego imienia prezydenta.
Pomylone pojęcia . Są prawnicy miejscy to niech wyjaśnią to prezydentowi -co to jest naruszanie bezkarne dóbr osobistych a co jest krytyką władzy nawet ostrą i niesprawiedliwą ale wynikającą z prawa do oceny.
A u nas bez refleksji piszą pozwy przeciwko mieszkańcom aby już nikt się nie odważył napisać coś krytycznego.
Te czasy mam nadzieję się skończyły.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  eryk

No właśnie PREZYDENT, a nie Dariusz Bożek. Chodzi o organ wykonawczy naszego Miasta. Proszę się na przyszłość chwilę zastanowić, zanim Pan będzie kogoś tak podle oczerniał. Niezależnie kto jest prezydentem, to reprezentuje majestat naszego Miasta, więc jak już ktoś napisał, proszę ważyć na słowa. Konstruktywna krytyka jest oczywiście wskazana, ale wszystko ma swoje granice.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ciekawe dlaczego media nie piszą tylko prezydent i podają jeszcze dane ( imię i nazwisko).
Prawda nie ma granic – Putin jak i reszta dyktatorów zawsze zaczynała od ograniczania wolności słowa, nazywanie po imieniu rzeczy i faktów, karała i wsadzała do więzienia.
Tak to ma bolszewicka ideologia !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kongres USA uznał Putina za zbrodniarza – wyroku sądu jeszcze nie ma i tylko patrzeć jak wniesie pozew przeciwko kongresowi USA za naruszenia godności i czci !
W Tarnobrzeskim sądzie sprawę Putin ma wygraną jeśli tylko warchoł będzie go reprezentował.

ciekawy
1 rok temu
Reply to  obywatel

Obywatel. .Masz już wyrok . To podaj do publicznej wiadomości . Koniecznie Strach się bać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ciekawy

Przyjdzie i na to czas – odpowiedni ale najpierw do Prezydenta RP, RPO, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Fundacji ” Ciepło i Serce ” bo wójcina chce na jej rzecz kasę.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  obywatel

Rece opadają

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wiesz, przypominasz mi apartyczyka z PiS, o ile nie jesteś ironicznym trollem. Łączy Was mania tytułów. Prezydent, owszem, każdy chyba Tarnobrzeżanin uznaje ten fakt, Jeśli w prywatnej rozmowie, czy też na forum napiszę: Dariusz Bożek, to jest to obelgą wobec wyżej wskazanego? Nie. Chyba nie żyjemy w carskiej Rosji, gdzie trzeba chylić się pod nazwą spełnianego urzędu i imię z nazwiskiem okraszać tytułami?. Nie ubliżam Panu Bożkowi, potrafię nazwać go również Prezydentem, wszak taką funkcję pełni. Stanowisko pełnione demokratycznym wyrokiem. Zgodzę się, że Prezydent reprezentuje majestat Tarnobrzega, ale wielokrotnie zdarzało się w naszych tarnobrzeskich dziejach, że majestat nie szedł w parze z godnością. Najbardziej żal mi Dzikowa, jako tła dla miejskiej polityki. Konstruktywna krytyka chyba nie powinna mieć granic, bo przecież jest konstruktywna i raczej nie opiera się na inwektywach.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Krytyka, w której się kogoś obraża, pomawia i używa wyrazów obraźliwych nie jest konstruktywna. Poza tym, jeśli ktoś ciągle krytykuje i nigdy nie docenia tego co robi władza, to jest to ewidentnie oznaka braku obiektywizmu, więc taka krytyka również nie jest konstruktywna. A mani tytułów nikt nie ma, w prywatnej rozmowie można sobie mówić nawet po imieniu, ale jeśli zwracamy się do urzędnika, zwłaszcza funkcjonariusza publicznego, należy używać tytułu. Wszędzie tak jest.

eryk
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szanowny Panie Juliuszu, chodzi mi o wybujałe ego naszego Prezydenta Pana Dariusza Bożka, bo adres strony Urzędu Miasta Tarnobrzega prezydent.tarnobrzeg.pl o czymś takim według mnie świadczy.
Maże się zagalopowałem, ale tylko w kwestii 'państwo to ja’. Poprawiam się zatem: 'Miasto/Tarnobrzeg to ja’.
PS Teraz kulturalnie?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  eryk

Jakby Pan osobiście znał Pana Prezydenta, to by Pan wiedział, że jest on bardzo sympatycznym, kulturalnym, a przy tym skromnym człowiekiem. Każdy, kto zna Pana Prezydenta będzie się o nim dobrze wypowiadał. A krytykują zwykle Ci, którzy nigdy się nawet nie pofatygowali by z nim porozmawiać prosto w oczy.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale jakim kryterium jest „osobista znajomość” z Panem Prezydentem? Głosowałem na Niego (mea culpa, mea culpa maxima), dlatego mam prawo czuć się rozczarowany kierunkiem w jaki zmierza Tarnobrzeg, a raczej jego brakiem. Osoby miłe i czarujące są cenne i pożądane, ale „sympatyczność” nie przekłada się na zarządzanie Miastem. Czy jeśli obrano by Misia Pluszowego i usadzono w prezydenckim fotelu też byś się cieszył? Prezydent nie musi być miły, musi być skuteczny. Jeśli kierujemy się kategorią „bycia miłym”, to Panu Prezydentowi można by przyznać tytuł „Mistrza Uprzejmości”. Nie rozliczam go z obycia i stosunku do świata. Taki Churchill do przyjemnych typów nie należał, a jednak coś zdziałał. Wolę nawet dowolną jednostkę aspołeczną, byle z talentem w sprawach zarządzania i otwartą głową.

Miki
1 rok temu
Reply to  eryk

Państwo nie, ale patrząc na adres strony „miasto to prezydent” by pasowało. Swoją drogą, skoro ktoś utożsamia miasto z jednym z jego dwóch organów, to ciekawe czy rada miasta będzie mieć odrębną stronę, bo to organ stanowiący, czyli w teorii ważniejszy.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Miki

Dzięki takiemu adresowi strony osoba z zewnątrz widzi, że Tarnobrzeg to poważne miasto i interesujący partner do rozmów, gdyż nie jest to jakaś zwykła mieścinka, na czele której stoi wójt czy nawet burmistrz, a liczące się miasto, na którego czele stoi Prezydent. Świetny zabieg PR-owy i uważam, że to był dobry pomysł.

Miki
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Brak odniesienia się do utożsamienia miasta w adresie strony z prezydentem, przy jednoczesnym:
– nieutożsamieniu miasta z jego mieszkańcami (tylko jednym, który aktualnie jest prezydentem),
– nieutożsamieniu miasta z jego organem stanowiącym.
Za to minus i skoro moje argumenty są lekceważone, nie widzę sensu dalszej polemiki.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Miki

Ok, trudno.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Miki

Daruj sobie. Do niego takie merytoryczne argumenty nie trafiają. A slowo „prezydent” w tym adresie zostało chyba umieszczone specjalnie żeby jeszcze bardziej ludzi zdenerwować.

Greg
1 rok temu
Reply to  Miki

Ciekawe czy Pan Kalinka lub inny radny to dostrzeże i zainterweniuje o usunięcie wyrazu „prezydent” z adresu? Czekamy na reakcje radnych.

KOSZTY ENERGII
1 rok temu
Reply to  Greg
bez radny
1 rok temu
Reply to  KOSZTY ENERGII

Ani Komisja Rewizyjna ani żaden radny tej kadencji nie wykaże sie swoim działaniem , bo po prostu śpią i czuwają. Wymagasz za wiele. Chcesz otrzymać wyniki pracy komisji na temat zakupu energii. Nad tym trzeba się napracować .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ta widzą – oddali frajerzy 8 mln bo by nie starczyło na wypełnienie koryta dla oligarchii – nie ośmieszają się.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  eryk

Jeśli Darius XIV, to niech zbuduje Wersal i żeby od finansów miał takiego speca jak Colbert. Ale to niestety Nasze Miasto. Te same gęby w TVL, te same imprezy co roku i to samo dobre samopoczucie tzw. władz.

HistorykSztuki
1 rok temu

Hey ho, Let’s go! A więc ekskluzywny klub dla emerytów, nowa strona magistratu, podwyżka dla biura prasowego. A przecież Pan Prezydent z parciem na szkło biura przecież nie potrzebuje, a z całym szacunkiem – media lokalne nie potrzebują osobnego stanowiska do kontaktu z nimi. Mam nadzieję, że nikomu do głowy nie wpadły Dni Tarnobrzega, bo to już jest koszmar dotowany z budżetu. Gustów mieszkańców nie da się zadowolić, a używkę będą miały osoby przyjezdne na przepłaconą gwiazdkę. Jezioro! Jak pięknie, jak miło. Proponuję, Drodzy Tarnobrzeżanie – porzućmy swe dotychczasowe zajęcia i skupmy się na turystyce. Będziemy przywdziewać stroje ludowe oferując przyjezdnym rękodzieło miejscowe, ewentualnie wskazywać drogę do najbliższego hotelu. No i pamiętajmy: balety Emerytów to podstawa życia kulturalnego miasta. Pardon, zapomniałem o „porywających” prelekcjach historycznych dla młodzieży szkolnej i garstki przypadkowych przechodniów. Tarnobrzeg gnije. Inwestorów brak, ale w branży turystycznej Nasza Miłościwa Władza widzi dla Nas – Tarnobrzeżan przyszłość. Ktoś ma na zbyciu strój w stylu Misia z Krupówek? Minionka też nabędę.

w sedno
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

No i prosze w mieście żyją i obserwują władzę mieszkańcy którzy potrafią mądrze ocenić władzę i ją skrytykować merytorycznie .
Cezar zadowolony ? Czy nie ?

. W SEDNO>HISTORYK SZTUKI

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  w sedno

Wścieka mnie robienie na siłę z Tarnobrzega kurortu. „Jezioro” trzeba było zalać, bo takie były wymogi z ministerstwa, że coś z dołkiem zrobić należało. Tarnobrzeg w sprawach turystycznych widzę jedynie jako element wypoczynkowy dla wycieczek do Sandomierza, Ujazdu – Krzyżtoporu i Baranowa Sandomierskiego. Mamy bardzo cenny z punktu widzenia historii sztuki kościół w Miechocinie, ale nie każdy jest „grupą docelową” skupioną na starych świątyniach, wszak w Sandomierzu ich pełno. Miechocin docenią miłośnicy tematu i regionaliści. I błagam, jako Tarnobrzeżanin: nie róbmy z Zalewu „Jeziora”.

Alf
1 rok temu

Może zamiast tej strony można było zatrudnić kogoś wreszcie na centrali do telefonów odbierania. Wstyd ,żeby w takim mieście dzwoniąc a nie znając numeru wewnętrznego do konkretnej osoby trzeba łączyć się z sekretariatem zarządu.

Tomek
1 rok temu

Ilu komentatorów. Jak Kostkobrzeg zaproponował zamieszczanie zdjęć z miejscami wstydu, to ledwie kilka osób wrzuciło, większość komentatorów nawet tak niewiele nie była w stanie zrobić. Ale do narzekania wielu chętnych, na to zawsze znajdzie się czas, chęci i możliwości. Nie ma nadziei dla Tarnobrzega.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tomek

Może 0Pabie trzeba popatrzeć na to z innej strony ???
Może wielu mieszkańców ( komentatorów) nie ma nadziei, że coś się tu zmieni : władza samorządowa, rada, podejście do rzeczywistych potrzeb itd. itp.

Wiadomo nadzieja umiera ostatnia ??

Tomek
1 rok temu
Reply to  obywatel

Reformy na rzecz mieszkańców można wywołać jedynie oddolnie. Ale skoro większości komentatorów nie chce się nawet zamieścić zdjęcia np. drogi, na której stan narzekają, to co dopiero ujawnić się z imienia i nazwiska itd. Nie ma o czym mówić – nadziei brak.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tomek

Pewnie że brak , nie ma złudzeń.
Jak chcesz zrobić zdjęcie to przejdź się za budynek urzędu skarbowego – przed wjazdami do garaży – czasy głębokiej komuny – trelinka !

Zupełnie Zielony
1 rok temu

W dniu dzisiejszym doszło do ostatecznego pogrzebania nadziei o normalności i uruchomieniu zamkniętych oddziałów w Szpitalu w Tarnobrzegu. Niestety Pan Ortyl za nic ma opinię o zarządzającym Szpitalem który z nazwy jest tylko wojewódzkim. A więc wice zostanie Dyrektorem. Brawo i jeszcze raz brawo.

ciekawe
1 rok temu

To dyrekorem został ten który ze Stasiakiem rozwalili szpital .Przecież obydwaj wspólnie podejmowali lub nie podejmowali decyzje.
Czekam na otwarcie sezonu leczniczego za rządów nowego dyrektora.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ciekawe

Co ty chcesz od Stasiaka ???
Jakby nie ON to już dawno oddziały by pozamykali , sprawdź sobie ile kasy załatwił dla szpitala ???

A co niby Stasiak miał zrobić jak lekarzy brak i nie chcą tu pracować ( zwłaszcza młodzi) bo nie widzą przyszłości w tym mieście – niby co załatwić nakazy pracy lekarzom sądowo ???
Dajcie spokój Stasiakowi bo mniej błędów z Dziubinskim zrobił niż kolejni włodarze po nim , którzy w większości tylko długi powiększali.

znowu letnie zdjęcia
1 rok temu

Czy to celowe czy przypadkowe wstawianie w czasie zimy letnich zdjęć do newsów? To nie przystoi. Mozna odnieść wrażenie że czytam news sprzed pół roku ,bo źle kliknąłem, ale nie, to dzisiejszy!

HistorykSztuki
1 rok temu

Moja opinia o obecnej stronie: fotki do pobrania, El Presidente w kiczowatej ramce rodem z clipartów z Worda. Kilka „spektakularnych” ujęć z drona, bez jakiegokolwiek tekstu świadczą o amatorszczyźnie. Tak wygląda dział Biznesowy, oto przykład przyciągający inwestora: Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z działu „biznes i gospodarka”. Czytam o inwestycjach: „Znajdziecie Państwo tu informacje dotyczące zakończonych, realizowanych i dopiero planowanych inwestycjach na terenie miasta Tarnobrzega”. Pole puste. Czyli nic, jakby w twarz napluć. Skoro tworzą stronę internetową to po pierwsze: „Calibri” to kiepski font dla promocji, wygląda jakby ktoś się bawił/uczył w Office. Kolory Nasze Miejskie nieznośne, drażniące. Idę dalej, załóżmy że jestem turystą spod Katowic (dodajmy dowolne miasto w ramach zastępstwa). I czego dowiaduję się o Tarnobrzegu? Sprawdźcie w tej zakładce. Wikipedia więcej mówi. To jest poważne, czy ktoś gościa Portalu Miasta uznaje za kretyna? No i kilka fotek dla Turysty do ściągnięcia: no jasny gwint i cholera jasna: Rondo na Serbinowie jako atrakcja dla potencjalnego Gościa? Zakładam, że przybysz z przykładowego Zamościa ma takie kilka metrów od swego bloku. Quo Vadis? autorze tejże strony. Pokaźny artykulik „Żydowski Tarnobrzeg” – nie mam nic przeciwko, ale gdzie informacje o dziejach Tarnobrzega jako całości? Rozumiem, że Żydzi przyjeżdżają na kirkut,… Czytaj więcej »

obywatel
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Sąd Najwyższy najważniejszy zabytek w mieście ( ale chyba o tym nawet mieszkańcy nie wiedzą).
Zapytajcie Pana Zycha jak przewodnik z wycieczki po Tarnobrzegu przedstawił cel budowy tego sądu, w filmie dowcipnie ” aby zakryć klasztor Dominikanów” .

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nawet bym to zrozumiał, ale budowa „Sądu Najwyższego” trwała już po upadku komuny. Pomysł zabawny i głupi: zasłonić barokowy kościół Dominikanów ceglanym czymś. Choć rozmach do tej pory robi wrażenie w kontekście Tarnobrzega i wygląda, jak to mówiła Znajoma: „Jak kosmita, który wylądował w galicyjskim miasteczku”.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Może się Pan przestać tak przyczepiać do wszystkiego? Te argumenty to są takie na siłę. Jak Pan ma lepszą koncepcję na stronę internetową to proszę się tym podzielić z władzami miasta, a nie pisać do osób, które i tak nie mają na nic wpływu (no chyba, że celem jest po prostu wspólne pohejtowanie, to jednak dobrze Pan trafił). Poza tym, strona internetowa to pewnego rodzaju działo artystyczne, każdy ma własną wizję takiego dzieła. Mi się osobiście strona podoba, Panu rozumiem nie. Jak Pan będzie Prezydentem czy przynajmniej jakimś naczelnikiem to będzie Pan realizował swoje koncepcje w mniejszym lub większym zakresie. A teraz to niestety (lub na szczęście) decydują o tym inne osoby. Każdy jest mądry, dopóki samemu nie przyjdzie mu się mierzyć z danymi problemami. Więc jednak proszę o trochę pokory i szacunku dla pracy innych ludzi. Stworzenie profesjonalnej strony internetowej to nie jest jakaś prosta sprawa.

Józef
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tak tak, wszystko jest super i w ogóle cacy. Możesz już iść.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Józef

Jak na stadionie w Moskwie na spotkanie z Putinem – wsjo gra .

mójprezydent
1 rok temu

wolalbym gdyby bylo „mojprezydent.tgg.pl albo naszprezydent.tgg.pl”, wtedy bym klikał od razu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
103
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content