28.03 (poniedziałek) Promocja książki „Muzeum żółtego złota”, w Tarnobrzegu

Promocja książki pn.”Muzeum żółtego złota” i spotkanie z jej autorem, dr. Adamem Wójcikiem – Łużyckim odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu, w poniedziałek 28 marca br. Początek godz.18.

Publikacja ta prezentuje jedyne na świecie muzeum poświęcone siarce, jej wydobyciu, przetwórstwu i ogromnej roli, jaką przemysł siarkowy odegrał w historii Tarnobrzega oraz całej Polski w II połowie XX wieku. 

Autor książki, a zarazem założyciel i twórca Muzeum, przybliża podstawowe fakty oraz najciekawsze kolekcje, jakie udało się  zgromadzić w ciągu zaledwie dziesięciu lat. Imponujące zbiory siarkowe, wraz z rewindykowaną niedawno po wielu latach historyczną Kolekcją Dzikowską sprawiają, że tarnobrzeskie Muzeum jest dziś jednym z najwartościowszych i najciekawszych w Polsce południowej.

info: MBP

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chętny do zakupu
1 miesiąc temu

Jaka cena?

Czytelnik
1 miesiąc temu

20 złociszy.

Czytelnik
1 miesiąc temu

Posiadam tę książkę. Mam pretensje do wydawcy za niską jakość fotografii.Brakuje lepszego kontrastu. W dobie fotografii cyfrowej dużo można było w tej materii poczynić, by jakość poprawić. Jakość kopii dokumentów jest niska, fotografie medali pamiątkowych wykonanych z siarki też nie wyglądają najlepiej.
W książkach o Tarnobrzegu częste zjawisko, że ktoś nie przyłoży się do pracy i nie wykona pracy jak należy, by zadowolić odbiorcę.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content