Tarnobrzeg: W piątek i w sobotę koncerty charytatywne „Gramy dla Ukrainy”

Z potrzeby chwili, z potrzeby serca, w odpowiedzi na pomysł Tomasza Sałaty – trójka tarnobrzeskich animatorów kultury – Damian Wojciechowski, Tomasz Sałata oraz Krzysztof Miśkiewicz, łączą siły i zapraszają Państwa do udziału w koncercie Tarnobrzeg Ukrainie.
 
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek zostanie przeznaczony na wsparcie ukraińskich uchodźców.
 
Koncert pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, przy współpracy z Tarnobrzeskim Centrum Wolontariatu, oraz stowarzyszeniem Plus odbędzie się w dniach 25-26 marca dzięki uprzejmości Darka Chmielowca w Wozowni Framu w Parku Dzikowskim. Bądźmy razem!
 
Zagrają:
 
  • 25 marca (piątek), godz. 18:00, bilet 20 zł
 
 
 
 
  • 26 marca (sobota), godz. 18:00, bilet 20 zł
 
 
 
 
 
 
Informacja o wydarzeniu – tutaj
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
j konfederacje
1 rok temu

super inicjatywa w tym smutnym mieście

walt
1 rok temu
Reply to  j konfederacje

ale pis też ? 😉

łysy
1 rok temu
Reply to  walt

***** ***

walt
1 rok temu

brawo dla organizatorów,kapel biorących udział w wydarzeniu i wszystkich,którzy pomogli.

szykuje się fajny muzyczny weekend.

Odyseusz
1 rok temu

Zauważyliście że odkąd Ruscy zaatakowali Ukrainę w końcu możemy się cieszyć czystym niebem bez białych smug – a tak właściwie opryskami chemicznymi. Czyżby te fabryki produkujące ten syf określane w mediach jako fabryki z butami straciły swoje zdolności produkcyjne ! Pomagać humanitarnie ofiarom jak najbardziej ale bez włażenia w dupę bez wazeliny ! Zadzieramy z ruskimi a odpowiedzieliście sobie na pytanie kto Nam Polakom pomoże w analogicznej sytuacji- obawiam się że nikt tak jak to miało miejsce podczas 2 wojny światowej , mało tego jeszcze wbiją widły w plecy !

prawda o naszych czasach.jpg
As
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Już konfederacie ruski trollu miałem nadzieje ,że wreszcie poszli po rozum do głowy i cię zbanowali. Ty jednak wyszedłeś ze swojej szczurzej nory i dalej próbujesz jątrzyć i dzielić

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  As

Czyżbyś negował słowa wielkiego Polaka jednego z ojców Odzyskania przez Polskę Niepodległości ? Jeżeli tak to śmiało mogę cię nazwać ukraińską onucą !

Józiek
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

A może byś się tak udał w TĘ ostatnią Odyseję #Idinahui

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Józiek

O odezwała się typowa ukraińska onuca 🙂

polak kopnij ruska.jpg
Kacper
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

W punkt ten obrazek!

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Może za młody jestem, ale Twój komentarz przypomina taką przyśpiewkę: „Pust wsiegda budiet sołnce”. Jak można ludobójstwo (bo jak nazwać ataki na cele cywilne) przykrywać subiektywnym odczuciem opartym na teoriach dość kontrowersyjnych? Co tam Mariupol, co tam nasze miasto partnerskie Czernihów – smug na niebie nie ma! Jak pięknie, jak słodko, jak uroczo. Wypowiedź Twa jest co najmniej niesmaczna. Baćka i Putin to zbrodniarze, nawet jeśli chemitralisów brak, to nie ocieplisz ich wizerunku. Zadzieramy z Ruskimi, fakt. Ale jak można debatować z ludożercami? Żal tylko Dostojewskiego, Bułhakowa, Czechowa.

JacekPlacek
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Ty naprawde tak wierzysz we wszystko co wmawiają w tvp ?
Źle z tobą.

walt
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

no jeszcze kilku Wysockich by znalazł 😉
ale masz niestety rację.
Bułhakow generalnie to chyba dla mnie numero uno z rosyjskiej literatury.

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Lemingu po to Tobie Bozia dała rozum abyś mógł pojąc rzeczy które się obok dzieją, Świat jest zafałszowywany i czasami nie wiadomo kto wróg a kto przyjaciel – przekonacie się o tym niebawem jak amerykańskie szczypawki zaczną działać . Po za tym czy ktoś wie czy Ukraina przeprosiła za ludobójstwo na Polakach ? Oskarżają ruskich o tę zbrodnie ale ile tam ich zginęło 200-300 osób szkoda bo każde życie jest cenne. Ale na Wołyniu wymordowali naszych przodków w liczbach 100-200 tyś. I teraz jest ludobójstwo ale kiedyś nie było – gorszej hipokryzji Świat nie widział !

ukraińskie ofriary.jpg
Józiek
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Nie skaluj zbrodni, gnoju.
Zbrodnia do zbrodnia.
Won do Moskwy, onuco!

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Józiek

haha ukraińsko onuco ja tylko upominam się o prawdę. Czemu chcesz na siłę zapomnieć o ludobójstwie na Polakach dokonywanych przez ukraińców całymi wiekami???

prawda o ukraińcach.jpg
Roman
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Bardzo prawdopodobna jest misja pokojowa NATO na Ukrainie a Biden już zapowiedział że żołnierze US Army nie wezmą w niej udziału więc pewnie to polscy żołnierze zostaną wysłani do Kijowa do walki z rosyjskimi wojskami.

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Roman

Obawiam się że zachodni Świat włącznie z USA dąży do wmanewrowania Polski w wojnę- pamiętamy jak to było z przekazaniem samolotów MIG. Zacznijmy od tego że to USA, Wielka Brytania i Francja gwarantowały Ukrainie bezpieczeństwo i pomoc w wyniku napaści innego kraju za pozbycie się broni nuklearnej. Wszyscy cichą siedzą tylko głupich polaczków wystawiają do odstrzału i cała złość i impet obróci się przeciw Nam. Zauważyliście że tam gdzie pojawiają się wojska USA tam zaczyna się piekło na ziemi – wojna , głód , zniszczenie !

hipokryzja 2.jpg
Janusz
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

I tak będzie.Po co Biden przyjechał do Polski jak myślicie bo na pewno nie na wycieczke.

Miłujący pokój
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

A tam gdzie ruskie wojsko to Mir, przyjaźń, umiłowanie do drugiego człowieka.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Żaden inny kraj nie dał większego wsparcia Ukrainie niż Stany Zjednoczone – powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Czyli to USA przyjęło 2 miliony Ukraińców pod swój dach ? Kozak pozostanie kozakiem zawsze łgał jak pies !

Paweł
1 rok temu

Jeśli pójdzie na to chociaż złotówka publicznych pieniędzy, to jestem przeciw. Kto chce niech płaci za bilet i wspiera zbiórkę, ale ja nie chcę dokładać się moimi podatkami do organizacji tego. Wystarczy mi, że współfinansuję jako podatnik świadczenia dla uchodźców. Tym bardziej, że potrzeb w mieście nie brakuje.

walt
1 rok temu
Reply to  Paweł

tak to jest w społeczeństwie.
są tacy co też nigdy nie chcieli by z ich podatków utrzymywano kler,nierobów,rozdawano 14 i 15 emerytury albo finansowali działalność prywatnych spółek a jednak wciąż to robimy i nawet musimy udawać,że sasin nie przewalił 70 milionów bo ma kolegów w prokuraturze więc tzw. c.uja można mu zrobić.nic nie poradzisz.
nie wspierasz to się nie wybierasz i tyle.
a inny chce wesprzeć i pójdzie wrzucić te swoje kilkadziesiąt złotych (2 x 20 zł = 40zł 😉 )

Paweł
1 rok temu
Reply to  walt

Ale podstawowym kryterium wydawania pieniędzy publicznych nie jest na co (kler, trzynastki itd.) tylko dla kogo, w tym przypadku dla Polaków a nie obcokrajowców. Bo gdyby przyjąć pierwsze kryterium, powinniśmy utrzymywać systemy emerytalne itp. wszystkich narodów świata. Skoro więc uznajemy, że jako Polacy płacimy podatki na rzecz Polaków, to za pieniądze publiczne mogą być organizowane koncerty dobroczynne dla potrzebujących Polaków a nie obcokrajowców. Kto zaś chce wspierać także obcokrajowców niech płaci dodatkowo oprócz podatków, przy czym może więcej niż 40 zł.

Bolek
1 rok temu
Reply to  Paweł

Zdumiewające podejście do tematu pomagania pokrzywdzonym. Odmawiasz jak mniemam pomagania słabszym i pokrzywdzonym publicznymi pieniędzy tylko dlatego że nie są Polakami czyli nie wysyłamy ratowników do krajów po trzęsieniu ziemi, strażaków którzy pomagają Skandynawom w pożarach lasów,nie wysyłamy żywności do krajów dotkniętych suszą czy lekarstw i lekarzy do krajów które mają epidemie
lub wojny i sobie sami nie radzą .Nie wysyłamy żołnierzy czy policjantów by gdzieś na świecie dbali o pokój i porządek itd tylko dlatego że to jest opłacane z publicznych pieniędzy pochodzących z moich i Twoich podatków.Zaiste dziwny jest ten świat bo jak domniemywam piszesz to prawdopodobnie jako katolik statystycznie rzecz ujmując.Żenujący brak empatii na rzecz ideologi.

Paweł
1 rok temu
Reply to  Bolek

To ile wydajesz miesięcznie na wsparcie potrzebujących z krajów 3. świata? 100, 300, 1000 zł? Krytykujesz moje podejście, więc pochwal się swoim. Najogólniej powiem tak: kiedy będzie nam zbywało jako państwu, będziemy mieli za co uprawiać dobroczynność wobec innych państw.

Odyseusz
1 rok temu

Pomagać humanitarnie owszem ale bez włażenia w dupę. Obudźcie się idioci bo przekładamy Ukrainy nad dobro Polski i Polaków ….

wyszyński o pomaganiu.jpg
Pokojowo nastawiony
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Dzisiaj oni, jutro Ty możesz być w potrzebie. „Dziwny jest ten świat”, śpiewał Czesiek Niemen.

Odyseusz
1 rok temu

I kto Nam Polakom pomoże – niemcy ? Jeżeli sami o siebie nie będziemy dbać nikt Nam nie pomoże !

Jemen
1 rok temu

Kiedy koncert dla pokrzywdzonych wojną w Jemenie, która trwa od 2015 roku?

Paweł
1 rok temu
Reply to  Jemen

Poważne kryzysy są nie tylko w Jemenie, ale także w Mozambiku, Syrii, Etiopii i innych krajach. Ciekawe ile życzliwi Ukrainie wydają miesięcznie na pomoc tamtym krajom. Bo jeśli należy pomagać potrzebującym z jednego kraju, to i z drugiego, trzeciego i dziesiątego. Ktoś będzie tłumaczył, że Ukraina to sąsiad Polski. A np. samotna matka z chorym dzieckiem mieszkająca piętro wyżej to nie sąsiadka?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content