Tarnobrzeg: Pensje roczne czterech osób w urzędzie kosztować będą teraz milion złotych – komentarze prezydenta D. Bożka, radnego K. Kalinki i szefa lokalnej PO N. Mastalerza

Wracamy do tematu podwyżek przyznanych przez prezydenta Tarnobrzega swoim najbliższym współpracownikom, o których napisaliśmy jako pierwsi. W sprawie tej wypowiadali się podczas marcowej sesji między innymi prezydent Dariusz Bożek i radny Kamil Kalinka, oraz podczas środowej konferencji prasowej, szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Norbert Mastalerz.

Powołując się na swoją pracę dziennikarza oraz wieloletnie doświadczenie samorządowca, Norbert Mastalerz stwierdził że cyt: Takiego rozwarstwienia w kwestii podwyżek w urzędzie miasta jeszcze nie było

– To co się stało dla mnie jest niewyobrażalne, horrendalne podwyżki, skok na kasę, ciekawe co prezydent jest w stanie powiedzieć urzędnikowi (…) dlaczego dostał regulację niewiele większą od tej, nakazanej ustawą – mówił szef lokalnej PO.

N. Mastalerz nawiązał również do wypowiedzi prezydenta Dariusza Bożka, której ten udzielił Tygodnikowi Nadwiślańskiemu. Prezydent powiedział tam , że Jeżeli nie byłoby moich najbliższych współpracowników to nie udało by nam się przez ostatnie trzy lata pozyskać ok.170 mln złotych środków zewnętrznych

– Będę chciał się dowiedzieć jak to jest z tą kwotą tych 170 mln złotych pozyskanych jako argument, że takie wysokie apanaże się należą, czy to jest 170 które pozyskaliśmy już, czy to jest 170 mln zł które przerobiliśmy w inwestycjach czy to jest 170 mln zł które pozyskaliśmy kiedyś i teraz – zapowiedział N. Mastalerz.

Do wypowiedzi dla Tygodnika Nadwiślańskiego odniósł się również podczas marcowej sesji radny Kamil Kalinka.

– Zadałem sobie trud pokazać, jaka orkę wykonaliście państwo w sprawie tych 170 mln zł (…) Przeanalizowałem wszelkie możliwe środki jakie wpłynęły do budżetu miasta w ciągu ostatnich trzech lat – mówił radny, w dalszej części wypowiedzi wyliczając inwestycje, które choć realizowane są przez obecne władze, to przygotowanie ich projektów jak i pozyskanie na nich środków odbyło się jeszcze w poprzedniej kadencji.

– Jaki wkład mieliście pan i pana zastępca żeby pozyskać 43 mln zł na obwodnicę miasta Tarnobrzega (…) Jaki panowie prezydenci mieliście wpływ na pozyskanie kolejnych 12 mln zł na obwodnicę (…) Jaki mieliście wkład na pieniądze pozyskane z pierwszego projektu na drogi nad Jeziorem (…) Jeśli chodzi o drugi projekt rewitalizacji nad jeziorem, został przygotowany i złożony również w poprzedniej kadencji, natomiast kilka dni po zaprzysiężeniu pana prezydenta odbyło się uroczyste podpisanie umowy – to kolejne 7 mln zł (…) Tarnobrzeg bez smogu – projekt poprzedniej kadencji, projekt dotyczący fotowoltaiki to też poprzedniej kadencji projekt, Polski Ład – jaki wkład mieliście na to, że ponad 30 mln zł wpłynęło do Tarnobrzega, czy oddanie pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych można uznać za sukces pana wiceprezydenta , czy może należy się podwyżka za ściankę wspinaczkową wykończoną z pieniędzy pozyskanych z tarczy – wyliczał radny Kalinka.

– Pensje roczne czterech osób w urzędzie kosztować będzie teraz milion złotych. Moje zdanie jest takie, że nikt w samorządzie nie zasługiwał, nie zasługuje i nigdy nie będzie zasługiwać będzie na to, żeby dostać 100 % podwyżki – dodał.

Radnemu Kalince odpowiedział prezydent Dariusz Bożek.

– Skok na kasę dojna krówka, próbuje się pokazać społeczeństwu, że chyba niezgodnie z prawem to robione jest. Na podstawie zarządzenia Rady Ministrów z 25 października 2021 roku w sprawie wynagrodzeń pracowników samorządowych, prezydent, burmistrz, wójt, otrzymali akurat takie narzędzie, dzięki któremu można faktycznie docenić pracę najbliższych współpracowników czyli zastępców, sekretarzy i skarbników. I po raz kolejny powtórzę, dziękuję rządowi za to, że wsłuchał się w apele samorządowców. Samorządowcy od wielu lat o tym mówili,  że dzisiaj bez podwyżek, a przypomnę od 2009 roku nie zmieniała się stawka, z jednym wyjątkiem, w 2018 roku była obniżka, to z wyjątkiem tej obniżki nie było regulacji dla kierowników, zastępców, sekretarza – przekonywał prezydent.

– Dzięki temu, że takie narzędzie włodarze miast otrzymali, kadra nam nie ucieka. Nie uciekają nam Ci, którzy są najbardziej wartościowymi fachowcami. Można się śmiać, ale lepiej uciec do spółki skarbu państwa, albo do prywatnego biznesu niż pracować na rzecz miasta. Jak pan tego nie przerobił, to jak pan mówił ręce opadają – dodał.

Wypowiedź włodarza w mocnych słowach skomentował radny Kalinka.

– Panie prezydencie Dariuszu Bożek, „prze bezczelność” (…) Pierwsza sprawa, obniżenie pensji było tylko dla pana i panu podobnych na stanowisku, nie dla zastępców. Ja uważam, że to był błąd, cieszę się, że to zostało zmienione (…) Panie prezydencie Dariuszu Bożek, czy chce mi Pan powiedzieć, że pan prezydent Pluta jakby nie dostał 100% podwyżki, to nie pracowałby dla miasta? … to tam są drzwi. Jeżeli ktoś nie chce pracować dla miasta za 10 – 14 tys. zł, to mówię, tam są drzwi (…) nikt łaski nie robi – mówił radny.

– Próbuje pan głupio wytłumaczyć swoje decyzje (…) Podniósł pan wszystkie możliwe opłaty i podatki dla mieszkańców i w ogóle się pan z ludźmi nie liczy. Pana maska opadła (…) Jeśli podwyżki byłyby 12-14 tysięcy zł to nie poruszałbym tego tematu. Pani skarbnik, pani sekretarz odejdą nam z tego miasta, nie wiem, taki warunek panu postawili, żeby Pan taką głupotę tu nam opowiadał i wciskał nam ten głupi kit? Nie wierzę w to – dodał.

Zarówno Norbert Mastalerz jak i radny Kamil Kalinka zapowiedzieli, że wystąpią o informację dotyczącą podwyżek pensji dla szefów miejskich spółek. Jak mówił N. Mastalerz, prezes spółki, której nazwy nie zdradził, ma podniesioną pensję z 10 tys.500 zł na 16 tys. zł, zaś jego zastępca z 8. tys. zł na 13 tys.500 zł brutto.

Wypowiedź N. Mastalerza w sprawie podwyżek w materiale video od 29 minuty

Subskrybuj
Powiadom o
87 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca Prawa i Sprawiedliwości
1 miesiąc temu

Chamstwo jakim wykazał sie Kalinka na ostatniej sesji sięga zenitu.
Wielki dobroduszny i dbający o kase. To niech się zorientuje ile jego koledzy z Pisu na szczeblu administracji samorządowej nie mówiąc o skali ogólnopolskiej z Obajtkiem na czele zarabiają.
Kalinka dał popis potwornego i niewyobrażalnego Chamstwa z mównicy.
Do pięt nie dorasta w swoim zachowaniu zarówno Prezydentowi Nadbereżnemu jak i Ministrowi Rafałowi Weberowi. Nie dziwię się że wstydzą sie z nim pokazywać

Hulter
1 miesiąc temu

a mnie się podobał, mówił konknretnie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Hulter

I prawdę tylko szkoda że nie nazwał tego po imieniu , jak piszą w słownikach.
Ciekawe czy mierny wójt pójdzie ( poszedłby) z Kalinka do sądu ???
Wójcina jest zerem.

Nie z pisu
1 miesiąc temu

Jakiego jexyka tytaj się uzywa.
Zero argumentów.
Nazwamie Kalinki chamem to prosta sprawa o zniesławienie
Na miejscu Pana Kalinki podjął bym taka decyzję
Prezydent Bozek mowi ze nusial dac takie podwyżki i bo ludzie odejdą
Pani sekretarz to chyba wrocila po raz drugi na stolek bo po odejsciu pierwszym nie zalazla innej lukratywnej posadki
Pani skarbnik zaczynala karierę od referenta w urzędzie
Stanowisko zawdzięcza Kielbowi którego pierwsza zdradziła
A Pluta to cwany lisek.
Te podwyzki to jego dzieło

Panie Prezydencie przyznanie się do błędu to nie wdtyd
Wstydem jest zaklinanie rzeczywistości. Mowiemie ze ta trojka zdobyla jakieś pieniądze to uderzenie w twarz pozostałych urzędników.
Dodam ze z Kalinką mi nie po drodze. Zostalem przez niego sponiwierany. Ale teraz daje szacun za odwagę we wskazaniu na patologie tarnobrzeskiej wladzy.
Nie lubię Kalinki a teraz jako wyborca Bozka najbardziej nie lubie Bozka za takie tlumaczenie skoku na kase i bute i niesprawiedliwe krzywdzące ludzi decyzję

Panie Bozek Pluta odejdzie z tego miasta a Pan zostanie w nim w niesławie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Nie z pisu

Niech płytka zabierze raz na zawsze też swojego bożka .

pracownikadministracji
1 miesiąc temu
Reply to  Nie z pisu

Bożek to nie ma za wiele do gadania bo to kita rządzi z tylnego fotela a Bożek wykonuje polecenia – wszyscy to wiedzą w urzędzie.

Hulter
1 miesiąc temu

nie ładne nabijanie łapek w górę, obłuda

oszust
1 miesiąc temu

w minutę przybyło 16 łapek, oszust

OOOOOO!!!!!!!@@@@@@@@@@@@
1 miesiąc temu
Reply to  oszust

manipulacja niskich lotów

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  oszust

Rodzina i znajomi tylko w akcji.

obywatel
1 miesiąc temu

Chamstwo to jest działanie oligarchii urzędniczej ( miejscowej).tylko i wyłącznie.
Dla takich jak ty to są ważne piękne słówka a nie prawda , wycieraczkę sobie gęby poprawnością polityczna i słowotokiem pięknych ( fałszywych) słówek.
Tego się nie da obronić i nazwać inaczej niż zwykły bezczelny, chamski skok na kasę – kasę mieszkańców.
CZAS NAZYWAĆ RZECZY PO IMIENIU i też ludzi tak jak na to zwyczajnie zasługują .

Mieszkanic
1 miesiąc temu

Tego hejtera ktoś sponsoruje Nie trudno zgadac kto Jak również nie trudno zgadnac kto w pare minut byly lejkowa
Panie Kalinka prosze się nie przejmowac ludźmi bez honoru.

Gość.
1 miesiąc temu

Dla mnie za delikatny. Powinien bardziej dosadnie ich określić. Moim zdaniem to już nie ludzie! Te określenia które tu padają: „świnie przy korytach” to też nie zbyt mocne określenia tej sytuacji która od tzw. samorządowej Polski dzieje się w naszym mieście. Przez okres 30 lat doprowadzili miasto do ruiny i co niektórzy wciąż trwają w tej radzie. Dbają tylko o swoje interesy tak jak by trumny miały kieszenie. „Panie” i „panowie” samorządowcy belzebub już czeka a te srebrniki których się nachapaliscie na dobrzecz waszym rodzinom nie wyjdą bo zła karma ZAWSZE POWRACA.
P.S. Świnia jak się oje to od koryta odejdzie….

członek Platformy
1 miesiąc temu

Wyborco PIS Wielka trójka dostała duża [podwyżkę o 100% i wynosi prawie 20 tys miesięcznie. Jeżeli uważasz ,ze Kalinka nie ma racji to się spójrz mieszkańcom w oczy.
Ta akcja z tymi lajkami pod Twoim wpisem jest sprawdzana. Może wreszcie zostanie ujawniona siedziba hejterów zatrudnionych na zlecenie.

obywatel
1 miesiąc temu

Tylko że to ci wszyscy powiązani z KO ( po, SLD, itd) z wójtem na czele .
Nie ogłupiają mieszkańców !

wicek rostoski
1 miesiąc temu

piniendzy nima i niebedzie,tusk był w zakopanem,mówi ,że tam tysz nima piniendzy zakopanych

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Te 44lajki to obnaża te władze
Zadnego dystansu zazenowania ze zrobili skok na kase
Wstydze sie takich wladz.
Buta i bezkarnosc to poczatek wszelkiego zla ze strony wladzy
Obecnie mamy az nadto przykladow zle władzy
Niech sie dalej bawią na ściance wspinaczkowej

Pani Wanda z Tarnobrzega
1 miesiąc temu

Wstyd dla miasta taki radny. Kalinka darł morde wczoraj z mównicy gorzej niż jakiś prymitywny poseł Konfederacji w sejmie. Zachowanie godne rynsztoku. Wstyd dla miasta i całej Parti Prawa i Sprawiedliwości to co Pan są reprezentuje

Hulter
1 miesiąc temu

przynajmniej jeden co się nie boi, powiedzieć prawdy władzy. Jak tak dalej pójdzie to ma mój głos. Na olewkę trzeba odpowiadać dobitnie.

Niemiec
1 miesiąc temu

Proszę powiedzieć Nie mial racji czy mial.
Osobie ktora dużo zawdzięcza Bożków i łatwo atakowac tego co mówi prawdę. I obrazac bo czuje się bezkarny
Nikt tutaj nie jest bezkarny
Prezydent Bożek moze podpowiedzieć jak się wyłapuje piszacych na tym forum.
Trzeba ustalic osobę ktora tak atakuje Kalinke za prawdę

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Niemiec

A kto atakuje za prawdę – chyba można się domyślać ( kolesie wójta) ci przy korycie – to jest oczywiste .

oszust
1 miesiąc temu

10 łapek przybyło w 1 minutę

Mieszkanic
1 miesiąc temu

Mordo Ty moja
Wstyd za taki poziom magla.

do Pani Wandy
1 miesiąc temu

W Pani przekonaniu to nie był skok na kasę. Czy Pani zauważyła podwyżke o 100 % .W jakiej firmie są takie podwyżki .Za pieniądze podatników to można szaleć. Święta Trójca powstała w Tarnobrzegu .

Trzeba zapytać ile zarabiają na tych stanowiskach w Stalowej Woli, Mielcu , Krośnie Przemyślu i opublikować aby obnażyć hipokryzję naszego prezydenta.

Pani Anna z Tarnobrzega
1 miesiąc temu

Głosowałam na Pana Panie Kamila w ostatnich wyborach ale po Pana zachowaniu jestem zażenowana tym co Pan wyprawia. Jest mi poprostu wstyd za takiego radnego jakim Pan jest.
Już Pan Łukasz Nowak ma więcej taktu i klasy w stosunku do Pana.
Pan co najwyżej nadaje się do otwierania i zamykania wiejskiego targu a nie zasiadania jako radny w mieście.
Jeszcze raz powtórzę to jeden Wielki Wstyd dla miasta – Pana zachowanie

Hulter
1 miesiąc temu

obłuda i nabijanie łapek

Mieszkanic
1 miesiąc temu

Pani na pewnie nie głosowała na Kalinke
Stary numer tna tym forum

Mieszkanic
1 miesiąc temu

Pani Aniu Kawa wystygla. Proszę zwolnić bo dojdzie do zatkania forum.

Jan
1 miesiąc temu

A za radą Kapuściak i radnego Ogorzałka ci nie wstyd? Moim zdaniem nigdy do rady miasta nie powinni trafić.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

A Martynika to co robi w tej radzie , bo oprócz podnoszenia rączki za to chyba nic, podobnie vel Partyka.
NIE WSTYD ???

wstyd
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Wstyd mi za radnych Kapuściakową, za Partykę za Pekar za Trybulę za Szwagierczaka . Dalej nie wymienię bo to 100% Tak jak z podwyżkami. Tylko jeden radny Kalinka poruszył temat .Reszta siedzi cicho bo akceptuje takie podwyżki. W myśl zasady do władzy idzie się dla kasy. Chociaż o ile pamiętam Pluta był za rozsądkiem i krzyczał przy nagrodach dla Kopalni po 50 TYSIAKÓW. Panie Pluta z żalem stwierdzam ,że punkt widzenia zależy od punku siedzenia.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wstyd

Wielu z tych radnych czerpie korzyści pośrednio , jest uzależniona od koryta z kasy mieszkańców , niby co mają mówić i podrzynać gałąź na której siedzą .
Wystarczy powiązać rodzinne koneksje ( praca w urzędzie, działalność stowarzyszeń ) .

obywatel
1 miesiąc temu

Ha, ha,ha – może i więcej taktu i klasy ale co to ma wspólnego z uczciwością, przyzwoitością .Na pokaż to można mieć wszystko tylko co z resztą ???

Timi
1 miesiąc temu

Super Gruber bęc

9ab18dd694849e1c2476228438a9.jpeg
Alf
1 miesiąc temu

Kolejny raz jaracie się . tymczasem nikt nie pisze ,że zaczyna się właśnie kampania wyborcza dla gawiedzi. Zdaje się ,że jeden w jedną kadencję podwoił prawie zadłużenie miasta. Jego poprzednikowi zajęło to trzy kadencje z tego co pamiętam. Były wtedy jakieś inwestycje w mieście? Drugi zamiast odpowiedzieć jakie konkretne działania i zasługi ma w pozyskaniu tych mitycznych środków idzie w pyskówki. Trzeci nie ma lepszych argumentów to krytykuje tych przy korycie , bo nie ma chyba na razie lepszego pomysłu. Ot i całe nasze miasto w pigułce. Pamiętajcie, że kruk krukowi oka nie wykole

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Przepraszam bardzo, ale ja zwróciłem kilka razy uwagę na to, że wybory co raz bliżej, więc zgoda i współpraca dla dobra miasta będą co raz bardziej ustępować różnicom zdań i rywalizacji, również dla dobra miasta 🙂 Co do reszty tego typu realia streszczam w dwóch słowach: urodziny Mazurka 😉

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Taka jest miejscowa oligarchia urzędniczo- polityczna , pozostaną tylko DŁUGI które będą spłacać biedni mieszkańcy ( bo oni się nachlapia).

Alf II
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Temat 100 % podwyżek dla urzędników to dla Ciebie kiełbasa wyborcza.
To nie tak. Mówimy o faktach.

Fakt : 100% podwyżki dla Wielkiej Urzędowej Trójki.

Uzasadnienie : bo zdobyli w trójkę 170 mln dla miasta .

Ocena społeczna : brak przyzwolenia mieszkańców na takie podwyżki.

Alf: mnie to nie rusza . Mojego Prezydenta nie wolno krytykować nawet jak fakty są przeciwko niemu.

Wniosek : Teraz każda krytyka to kampania wyborcza dla gawiedzi.

Dla pamięci mieszkańców : Wrzuć kartę wyborczą pamiętając o wszystkich uczynkach Prezydenta z podwyżkami włącznie

I jeszcze jedno : Czy Tarnobrzeg ma wroga?
Odp: każdego myślącego inaczej należy zaliczyć do wroga.

Odyseusz
1 miesiąc temu

Bida w mieście aż piszczy ale za to prosiaki maja się w najlepsze !

świnia 2.jpg
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Moja babcia miała świnie. Świnia jak pojadła to odchodziła od koryta. Proszę nie obrażać tych zwierząt.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

nikt zwierzat nie obraża tylko zachowanie ludzi w tym mieście każdy ma wysoką dupę poniesiona a jak kasy brakuje to gorzej sie zachowują niż świnie bo ty co nie maja zjeść to zabierają jedzenie z lodówki koło rynku bo to są ludzie beż honoru a jest takie powiedzenie kto bogatemu zabroni a nie maja kasy aby taką świnie kupić bo nie jest tania a gdzie jest kosztu utrzymania jak nie ma eksportu tanich produktów bo tam jest wojna?

HistorykSztuki
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Niech zarabiają nawet wielokrotność średniej krajowej, byle by byli fachowcami. A z kieszeni podatnika opłacani są klakierzy, fasadowe jednostki i eksperci dobrani po znajomości. Jako obywatel i podatnik z chęcią opłaciłbym „hydrę urzędniczą”, gdyby tylko miała jakiekolwiek kompetencje, bo dziś fachowiec, czy to masarz, krawiec, szewc czy urzędnik wyedukowany w prawie krajowym, unijnym jest w cenie podobnie jak dobry menadżer. Ale wiadomo, nikt pro publico bono nie chce mitrężyć własnych kompetencji. Więc mamy Panią Kapuściak, mamy Pana Trybułę, mamy Pana Kalinkę, mamy El Presidente, mnożyć można przykłady „ludzi z powołania”.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

Najgorsza jest propaganda w wydaniu tej władzy
Ja jestem dobty ja się nie mylę mie będę odpiwiadal na krytykę
To prrzydent powiedzial ze jego wladza opiera się na jego zstepby skarbniku sekretarz
Pytanie co konkretnie robia te osoby w zarzadzaniu miastem Oprocz zastępcy z to stanowiska administracyjne jednna Panii odpowiada roxlicxaniw wydatkow i ich planowanie na wniosek prezydenta a druga Pani zarzadza organizacja urzedu i tyle.
Odpowiedzialności zero.

MiejskiObłęd!
1 miesiąc temu

Mdli mnie na samą myśl o Kalince czy Mastalerzu ale to „tłumaczenie” Bożka jest poniżej wszelkiego poziomu. Już to widzę, jak ktoś prowadzący poważny biznes zabija się o te urzędnicze ofiary. Czy w tym mieście zawsze musi być wybór tylko między dzumą a cholerą?!

psychiatra
1 miesiąc temu

Można popełnić błąd. Ale uzasadnienie błędu i nawet nie przeproszenie ,ze się zagalopowałem w decyzji to robienie z wyborców ludzi prymitywnych , bez mózgowych i wystraszonych .
Tak nie jest Panowie Prezydenci, urzędnicy i radni. Trochę myślimy i proszę nas nie obrażąć.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  psychiatra

On nic nie robi , oni to tak mają w genach, tak myślą i są o tym przekonani .

Bierny obserwator
1 miesiąc temu

„Samorządowcy od wielu lat o tym mówili, że dzisiaj bez podwyżek, a przypomnę od 2009 roku nie zmieniała się stawka, z jednym wyjątkiem, w 2018 roku była obniżka, to z wyjątkiem tej obniżki nie było regulacji dla kierowników, zastępców, sekretarza – przekonywał prezydent.”

Żenująca ta wypowiedź. To wyregulujcie tym co najmniej zarabiają w urzędzie, a nie tym co za dużo.

urzędnik
1 miesiąc temu

Tłumaczenie ,ze podwyżki zastępcy , skarbnikowi i sekretarz się należały bo ich nie objęła regulacja obniżki to dla tumanów i niezorientowanych. Obniżka i podwyżki obligatoryjne odejmowały tylko prezydenta.
Bożkowi przypominam jakie było larum jak Kiełb podwyższył swojemu sekretarzowi wynagrodzenie, Przecież był Pan Bożek wtedy przewodniczącym rady i to krytykował bo przymilał się Kalince.
Punk widzenia zależy od siedzenia i dlatego ma się często krótką pamięć..

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  urzędnik

Pewnie że tak – wyciera sobie gębę rządem a przecież rząd tylko włodarzom umożliwił danie podwyżki a nie partyjnym towarzyszom KO – to jest właśnie bezczelna, cyniczna hipokryzja .

mat
1 miesiąc temu

Ja jak mało zarabiałem to zmieniłem pracę.

HistorykSztuki
1 miesiąc temu

Nic już mnie nie zdziwi w Naszym Mieście. Może zapasy w kisielu lub makaronie dla politycznych oponentów? Wierzę w samorządność, ale dać małpom brzytwę. Skutki są łatwe do przewidzenia. Nie ma na kogo głosować. Tak jak nie lubię pychy i samozachwytu ekipy prezydenckiej, tak funkcjonariusz partii antysamorządowej jakim jest Pan Kalinka też mi nie odpowiada. Presidente robi wszystko, żeby go kochano. Jego Oponent chce wykazać się w strukturach partyjnych. Nie wiem co gorsze dla Tarnobrzega.

zgoda
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

W znacznej części zgoda. To.że prezydent uwielbia rauty ,przecinanie wstęg i fotki zawsze gdzie się pojawia nawet przy darach i chce aby go wszyscy kochali nie może być twarzą tej prezydentury . Po pierwsze Prezydent idzie si do zarządzania miastem i jego finansami anie dla słupków uwielbienia. Z tym kochaniem władzy to jest tak jak milością w rodzinie.. Należy podejmować dobre decyzje a za złe ponosi się konsekwencje.
Mnie brakuje właśnie odpowiedzialności ze strony tej ekipy.
Uchwały unieważniane -władza się nie zgadza
Koszty związane z przegranymi sprawami- władza udaje ,że nic się nie dzieje
nepotyzm do potęgi – władza mówi że to nieprawda w spółkach i radach nadzorczych sami kompetentni
podwyżki dla swoich – władza to nieprawda,ze są duże.

ITD ITD .Już mi się nie chce wymieniać.

HistorykSztuki
1 miesiąc temu
Reply to  zgoda

I tego właśnie brak: Odpowiedzialności za pełniony urząd. Tarnobrzeg wygląda niestety jak miasto wymarłe, prócz dni targowych. Priorytetem dla Władz jest klub seniora i rzeczy leżące w ich gestii jak naprawa dróg i chodników. A nade wszystko w oczy rzuca się jedna sprawa: „Niemoc”. Nowe witacze przy Nagnajowie wyglądają paskudnie, wybaczcie ale apolitycznie patrząc poprzednie wyglądały lepiej.

Mieszkaniec Serbinowa
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

Przez cala kadencje się bawią. JNoa poczatku jak był problem to byla wina poprzednika.
Teraz jak jest prpblem to prrzydent zaklina ze go nie ma.
Jak czlowiek chce cos zalatwic w urzedzie to w czasie pandemii wystawili namiot w ktorym czekalo się pol dnia
Po pandemii nikt nie przyjmie i nie wyjasni bowszyscy zajeci.
Jeden jedyny raz mialem problemz urzędem
Potulnie czekalem w korytarzu
Prezydent zajety. Zastępca w terenie. Skarbnik nie udziela wyjasnien bo jest od ksiegowania A sekretarz po godzinie czekania musiala pilnie wyjsc do jakiejs spółki.
Wszyscy w tym czasie zalatwiali miliony dla miasta
Rece opadają Podwyżki się nalezaly.

Część
1 miesiąc temu

Tylko tak

eVyv8aIPi7vTSOfv.jpg
jadźka
1 miesiąc temu
Reply to  Część

Dobre . Tak tłumaczył prezydent w sprawie podwyżek dla trójki .

Tomek
1 miesiąc temu

Wypowiedzieli się, wytoczyli wielkie działa argumentów i co z tego? To, że część mieszkańców uwierzy przez to w miejscową walkę polityczną i wybierze tych samych ludzi na kolejną kadencję. I tak w większości dalej będą ci sami radni, urzędnicy, może i prezydent. A mieszkańcy znowu będą narzekać i krytykować ludzi, których sami wybiorą. Nie ma nadziei dla Tarnobrzega.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Coś w tym jest. Prezydenci się zmieniają, a przykładowo ścieżki dla rowerzystów w centralnych osiedlach miasta, z jednym wyjątkiem ścieżek na ul. Kopernika, są wykonywane z kostki przez kolejne kadencje. Są tylko dwie możliwości: albo kolejni prezydenci zgodnie wolą ścieżki z kostki, albo kto inny decyduje o ich standardzie.

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

W odpowiedziach na pytania do przetargu na wykonanie dróg z Ładu jest napisane:

„Do wszystkich zadań:
1) Ze względu na duży zakres brukarski, a także problemy z dostępnością ekip brukarskich, proszę o dopuszczenie alternatywnej zamiany wykonania nawierzchni z bruków dla parkingów, miejsc postojowych oraz ciągów pieszo-rowerowych na nawierzchnie wykonane z mieszanek bitumicznych.

Odpowiedź: Zamawiający podtrzymuje warunki SWZ.”.

Czyli nie dość że dla ciągów pieszo-rowerowych zaprojektowano nawierzchnie kostkowe, to jeszcze ktoś się przy nich upiera mimo prośby potencjalnych wykonawców. Tak to wygląda.

Jurand
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

Pewnie jakiś producent kostki rekomendowany, wszystko da się sprawdzic

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

Wykonawca bez powodu tej prośby nie wystosował, pewnie wie z praktyki, że z asfaltu byłoby prościej i taniej niż z kostki. Do tego jazda rowerem byłaby dużo bardziej komfortowa. Ale jest jak jest, w Tarnobrzegu rozwój infrastruktury dróg rowerowych oznacza budowanie w większości dróg pieszo-rowerowych z kostki, wyjątek nad jeziorem dla turystów.

ten z rowerem
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Najważniejsze, aby zaznaczyć „v” przy projekcie. Znaczy się projekt zrealizowany.

Niewiele dróg rowerowych zostało do zrobienia. Chyba tylko jedna w kierunku cmentarza w Sobowie. Była w telewizji lokalnej info, że jest w planie. Warto i tę drogę spieprzyć i wykonać z kostki , najlepiej tez nierówno ułożonej, i byłoby to kwintesencją budowy dróg rowerowych w Tarnobrzegu !!!

Kostkobrzeg
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

W „biednych” miastach Szwajcarii kładą asfalt, żeby ograniczyć koszty.

comment image

W „bogatym” Tarnobrzegu układają kostkę, bo nas przecież stać.

wsiok ze wsi Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Kostkobrzeg

Cza by sprawdzić skund te koste majo?

Anna
1 miesiąc temu

Hipokryzja radnego K.K nie ma granic…
bibliotekarz , który tylko dlatego, że tatuś mu załatwił prace w Rzeszowie, potem z ramienia partii został dyrektorem word, potem z ramienia partii został przez chwilę ( na całe szczeście ) „prezydentem” .. przegrał wybory z kretesem w I rundzie…
ojciec tylnymi drzwiami wszedł do Siarkopolu i obsadza swoich z pisu, robią co chcą, żyja i bawia sie jeden i drugi od lat za kasę publiczną i on śmie mówić cos krzyczec z mówinicy… ? (co prawda osobiście też nie pochwalam tych podwyżek , ale to musi mieć radny pretensje do swoich bo przeciez nie kto iny jak PIS to wprowadził w życie 🙂 )
jak On , i jego podobnie z PiS mogą rano wstać i patrzeć sie lustro nie mając nic sobie do zarzucenia, tylko wszyscy inni winni, źli, niedobrzy, oni kryształowi i bez nich ta Polska by nigdy sie nie podniosła z kolan… wybrańcy z bożej łaski…

Anna też
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

Nic nie zrozumiałaś z tego co mówił KK. On tylko mówił o faktach A Anna od razu wytacza partie. Co ma partia do rozsądku i uczciwości włodarzy naszych tarnobrzeskich.
Myśleć i czytać trzeba ze zrozumienie. Tak sobie myślę . A może Aniu jesteś beneficjentem tych podwyżek ?.bo nikt obiektywny nie broni tych podwyżek bo to się nie da obronić
Prawda ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Anna też

Dla niej fakty są nieistotne , kazali pisać i pisze a na dodatek kłamstwem próbuje odwrócić kota ogonem. To z KO tak ma ” kłam, kłam, kłam a coś z tego pozostanie” to mają w genach.

Jurand
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

Prawda nawet chamska jest lepsza niż piękne puste słowa, które są kłamstwem lub manipulacjom.

mat
1 miesiąc temu
Reply to  Jurand

ą

do Anny
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

A co ma życiorys Kalinki do decyzji Bożka o skoku na miejską kasę.
Za rządów Bożka powstała Święta Trójca w tym mieście. To jest w porządku według ANNY
Ja na miejscu tej Trójcy nie cieszyłby się z tej kasy. W ten sposób uzyskane pieniądze nie dają szczęścia. chyba ,że radość przyniesie wspinanie się na ściance.

walt
1 miesiąc temu

co za czasy,że skromności będą uczyć nas samozwańczy omnibus i złote dziecko partii 🙂

kto zatrzyma tę karuzelę śmiechu ? 😀

Jurand
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Karuzela będzie się kręcić dalej, tylko do cna wyskubanym mieszkańcom nie do śmiechu.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Jurand

ale cóż nam zostało ? 😉

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Nie badzmy obojętni
Taka wladza ktorej mieszkańcy przeszkadzają w skoku na kase to musi odejść w niesławie.

Szpak
1 miesiąc temu

A ja poruszę to,co zostało pominięte w tych wszystkich komentarzach.Pomijam wypowiedzi Kalinki i samo sedno tej sprawy,podwyżki.Jest takie przysłowie,”zapomniał wół jak cielęciem był” a odnosi się ono w tym przypadku do Mastalerza.Podnosi największe larum ten,który o skoku na kasę sporo może powiedzieć.O innych wydatkach także…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Szpak

Ha, ha, ha – doił równo spółki miejskie aby dawały na klubik, nawet wodociągi dawały a ludzie później zapewne w kosztach wody to płacili.
Podobnie było w KS Machów , ludzi zwalniali ale na klubik dawała kopalnia ( jak i na różnej maści stowarzyszenia powiązane z działaczami PO) a ludzi stadami zwalniali .
Bezczelną hipokryzja!!!!

Mieszkaniec Serbinowa
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A tersz zmienili prezesa Dostal podwyżki i cena wody w górę
Udajecie że tego nie widac
Nie broń Bozka
Niemoc i tyle

obywatel
1 miesiąc temu

Ja bronie bożka – dla mnie jest zerem , moralnym i etycznym .
Jakby odemnie zależało to bym go wy ….ł , a na miejscu radnych podjął uchwałę zmniejszająca wynagrodzenie do minimum ale że to tylko miernoty w radzie to i nic z tego nie będzie , bo trzeba mieć odrobinę honoru i przyzwoitości a że to tylko wszystko startowało dla koryta to bezradni ” NIC NIE MOGĘ.
Od początku pisze tu o tym że to samo towarzystwo jest za obecnego co za NM .

Kit
1 miesiąc temu

To super że dajecie sobie podwyżki i to jakie!!! Może ludzia byście lepiej płace podwyższyli zwykłym pracownika. Drogi i wszystko zazwyczaj są dofinansowane z UE pieniędzy wy nie dajecie własnej kieszeni. Można dać premie uznaniowa w kwocie 500 zł a nie aż tyle. To wszystko z podatków a ktoś musi na to zapracować no ale oczywiście nie wy. A wy i tak nie macie małych pensji to jeszcze takie premi w dupie wam się poprzewracalo. A jak się komuś nie podoba może zrezygnować ze stanowiska jest wiele młodych wykształconych osób na wasze miejsce ale przypuszczam że nie odejdzie nikt bo przy korycie najlepiej!!! Wstyd i hańba dla takich ludzi. Bóg was za to rozliczy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kit

Jak tacy fachowcy to droga otwarta – w urzędzie są drzwi, nikt was na siłę nie trzyma.
Ciekawe gdzie wy się nadajecie z tymi kwalifikacjami , prywatny od razu by was wypiera. ł z roboty .
Ciągle po …y wmawiają wszystkim że to jacyś wielcy fachowcy – od czego ???
Skoro dwóch miernych nauczycieli tam jest to może być równie dobrze Mietek i Edek spod sklepu monopolowego .
Jacy fachowcy ????? Od czego ???

b&b
1 miesiąc temu

Chyba się w dup..ch poprzewracalo.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  b&b

pytanie komu bo takich jest tysiace w tym miescie a w kraju miliony
kazdy chce miec łatwe zycię ale tego nie da sie zrobić
ludzie sa w strachu i kase w skarpety chowaja lub zabieraja biednym aby wiecej mieli

sasza
1 miesiąc temu

J….. was pies

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu

Szukam w komentarzach Juliusza Cezara… i nie widzę. „Klakier” Urzędu Miasta?

Asterix
1 miesiąc temu

Gdzie zaginał Juliusz Cezar ?
Został pominięty w podwyżkach wynagrodzenia i teraz chłopak kmini ?
Zapomniano o mnie …hmmm
Juliusz nie dostałeś wg. Twojej zasady za dobrego specjalistę trzeba zapłacić więc zostałeś pominięty.

mecenas
1 miesiąc temu
Reply to  Asterix

Milczy , bo został zidentyfikowany.
Podanie do publicznej wiadomości kto to Cezar ,będzie kolejną dobrą wiadomością dla mieszkańców. To trzeba wiedzieć kto takie głupoty pisał na tym forum i za ile?
Czekamy.

Lumpa
1 miesiąc temu

Sobie dali podwyżki, teraz czas na ludzi, nadszedł czas obniżyć ceny śmieci i wody o połowę, a co jak się bawić to się bawić.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
87
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content