Ból głowy przy komputerze? Poznaj przyczynę i skutecznie wyeliminuj problem

Prawdopodobnie każdy z nas niejednokrotnie w swoim życiu doświadczył bólu głowy. Jest to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości. Czasami jej przyczyną jest niezdrowy tryb życia lub złe nawyki, czasami ból pojawia się w wyniku poważnej choroby. A co, jeśli odczuwasz go regularnie podczas pracy na komputerze? Sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny i jak pozbyć się problemu.

Długa ekspozycja na światło niebieskie – główna przyczyna bólu głowy

Urządzenia cyfrowe takie jak smartfony, tablety i komputery emitują światło niebieskie, czyli widzialne światło o wysokiej energii. Warto zaznaczyć, że samo w sobie nie jest ono szkodliwe. Tak naprawdę człowiek w ciągu dnia potrzebuje światła niebieskiego, a przynajmniej tego pochodzącego ze słońca. Dzięki niemu reguluje się cykl dobowy – najprościej mówiąc, sprawia ono, że nie zasypiasz w ciągu dnia. Problemem natomiast jest zbyt długa ekspozycja na światło niebieskie pochodzące z ekranów urządzeń cyfrowych.

Jeśli spędzasz przy komputerze więcej niż 5 godzin dziennie, jesteś bardziej narażony na szkodliwe promieniowanie. Takie okoliczności z pewnością nie są korzystne dla Twojego zdrowia. Mogą być przyczyną pogorszenia wzroku i powstania chorób oczu, bezsenności oraz bólu głowy. Jak radzić sobie z takim problem? Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w okulary ze specjalnymi filtrami, które chronią oczy przed światłem niebieskim. Oprócz tego warto odwiedzić okulistę i odpowiedzieć o swoich dolegliwościach. Być może przepisze on odpowiednie krople nawilżające lub doradzi w doborze okularów.

Nieodpowiednia pozycja podczas pracy

To, że prawidłowa pozycja podczas pracy przy biurku jest kwestią obowiązkową, wie niemal każdy. Temat ten przerabiany jest nawet na szkoleniach BHP dotyczących bezpieczeństwa pracy biurowej. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że nieprawidłowa pozycja może być przyczyną nie tylko przykurczów mięśni i bólów kręgosłupa, ale również bólów głowy. Zgarbione plecy, spięte mięśnie karku, pochylona i wysunięta do przodu głowa – jeśli tak wygląda Twoja postawa w trakcie pracy przy komputerze, ból głowy jest uzasadniony.

Pamiętaj, aby stworzyć sobie wygodne i bezpieczne miejsce do pracy. Zainwestuj w ergonomiczny fotel, który będzie wspierał kręgosłup, oraz w odpowiedniej wysokości biurko. Niestety Twoje mięśnie mogą być pospinane, nawet jeśli zadbasz o poprawną postawę. Może warto udać się do fizjoterapeuty lub na masaż? Na początku możesz wspomóc się również lekami przeciwbólowymi, które zakupisz np. tutaj Wapteka.pl.

W pracy boli Cię głowa? Koniecznie zbadaj swój wzrok

Jeśli dawno nie badałeś wzroku, a zaczynasz odczuwać ból głowy w trakcie pracy przy komputerze, jak najszybciej umów wizytę w gabinecie okulisty lub optometrysty. Problemy ze wzrokiem również mogą być przyczyną silnego bólu w okolicy czoła i skroni. Odpowiednie okulary korekcyjne powinny wyeliminować problem.

Przemęczenie i stres powodem bólu głowy

Przemęczenie i stres to w dzisiejszych czasach powszechne zjawisko. Pracujemy za dużo i za ciężko. Martwimy się o wyniki, awans, a do tego dochodzą problemy życia prywatnego. Nic dziwnego, że organizm się buntuje. Czasami ból głowy to sygnał, że należy zwolnić i pozwolić sobie na odpoczynek. Pamiętaj, że długotrwałe odczuwanie stresu jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Zainteresował Cię temat i chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj na blogu Wapteka.pl o przyczynach bólu głowy.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tryb ciemny
1 miesiąc temu

Taki długi artykuł a nie napisano ani słowa o prostym rozwiązaniu jakim jest uruchomienie trybu ciemnego w systemie, lub w przeglądarce internetowej, albo włączenie czarnego tła w systemie operacyjnym(zamiast białego. Prosta sprawa ijuż żadne niebieskie światło nie razi.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content