Decyzją prezydenta w Tarnobrzegu, w niedzielę rano, nie zawyją syreny

W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8.41 we wszystkich województwach w całym kraju włączone zostaną syreny alarmowe – poinformował minister Mariusz Kamiński. Pomysł na upamiętnienie katastrofy smoleńskiej wzbudził oburzenie, włodarze niektórych miast, w tym prezydent Tarnobrzega, podejmują decyzje o niewłączaniu syren. 

Jutro o godz. 8:41, w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, zawyją syreny alarmowe we wszystkich województwach w całym kraju. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę. Cześć Ich Pamięci ” – napisał w sobotę, na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński”.

„Do osób posiadających ukraińskie karty SIM logujących się do polskich sieci komórkowych przesłany zostanie Alert RCB z informacją o uruchomieniu jutro syren w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej – poinformowało na Twitterze MSWiA. – SMS zostanie wysłany w języku ukraińskim – wyjaśniono.

– Uznałem, że nie warto fundować stresu – zarówno mieszkańcom naszego miasta, a także obywatelom Ukrainy, których gościmy w Tarnobrzegu. Sądzę, że dziś wszyscy bardziej potrzebujemy spokoju i pozytywnego myślenia, że ten niespokojny czas za naszą wschodnią granicą, wreszcie się skończy. Pamiętając oczywiście o 12. rocznicy tragicznej katastrofy smoleńskiej, liczę na Państwa zrozumienie wobec zaistniałej sytuacji – mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154M, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
 
Dziś na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy komunikat od rzecznika prasowego Wojewody Podkarpackiego o następującej treści: „Szanowni Państwo, w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w dniu 10 kwietnia o godz. 8:41 na terenie województwa podkarpackiego, nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy.

Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96).  

Syreny będą emitować sygnał ciągły przez 3 minuty.”

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
123 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucy
1 miesiąc temu

Brawo! Precz że świętowaniem klęsk.

misia
1 miesiąc temu
Reply to  Lucy

Smolensk

MWSnap004.jpg
misia
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Opuchlak traci zmysły

161.jpg
odp
1 miesiąc temu
Reply to  misia

a kto ich nie tracji?

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Tylko tal k…….. wa. Czy widzisz co napisałeś

Symatyl. Lewicy
1 miesiąc temu
Reply to  Lucy

Lewica o to prosi U nas tak będzie.

Adim
1 miesiąc temu
Reply to  Lucy

Walka z Pamięcią opiera się na niezrozumieniu. Syreny nawiązują do morderstw z historii w których ginęli ci co byli wierni Polsce do końca. Syreny stawiają niejako przed każdym z nas przed nami pytanie o naszą Polskę. Czy chcemy Polski według Tuska i Putina czy też takiej ojczyzny o już jaką walczą i oddają życie na Ukrainie. Syreny są w ostatecznym rozrachunku wołaniem o odpowiedź.

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Lucy

Zaoraj cmentarze i posadź marychę komuchu.

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Lucy

Zgineli ludzie a Ty mowisz o klęsce
Brak empatii i szacunku do czlowieka to najwieksze zagrożenie dla obecnej ludzkości

Fiskus dębolistny
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze

Alf
1 miesiąc temu

Swoją drogą taki pomysł w czasie , gdzie wycie takich syren u naszych wschodnich sąsiadów oznacza alarm przeciwlotniczy to czyste szaleństwo jak dla mnie. Brawo Panie Prezydencie

misia
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Byc syreną

155.jpg
misia
1 miesiąc temu
Reply to  misia

yyyyy…

157.jpg
Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Buhahahaha!

Olo
1 miesiąc temu

O to apelował sam prezydent Zelensky do prezydenta Dudy i prezesa Kaczyńskiego, aby 10 kwietnia nie budzić syrenami traumy u ukraińskich dzieci i kobiet. To nie jest autorski pomysł prezydenta Bożka. Głośno o tym w całym kraju. To przy okazji kolejny pstryczek dla ekipy rządzącej

Pytanie
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

Co Bożek teraz powie uhonorowanemu marszalkowi Ortylowi. Ze nie idzie razem z pisem pod rękę

Tarnobrzezanin
1 miesiąc temu
Reply to  Pytanie

Bozek to caly czas manipuluje.
Decyzje wynikaja z emocji anie z przemyslen
Rozbieznisci Raz przymila się do pis a drugi raz przymila się do anty pisowców
Pod koniec kadencji przypomnial sobie ze wygral aby przegral Kalinka i pis.
W tej decyzji o nie wykonaniu zarządzenia chodzi o to aby PO go pokochalo Najpierw wzorowal się na Nadbereznym a teraz to guru Fijolek

Adim
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Śmieszy mnie hiPOkryzja tych pseudo prezydentów miast. Nie włączamy syren, bo ukraińcy się wystraszą. Mniej więcej to samo było z sylwestrem w Zakopanem, Niedźwiadki mogą się PObudzić ze snu, Przy przekopie mierzei wiślanej ptaszki stracą legowiska, a przy budowie gazoportu w Świnoujściu żuczek gnojarek może stracić gniazdko .POwiedźcie,że macie to w dupie, bo jesteście czerwonymi świniami i szwabskimi sługusami, a nie będziecie ideologię do tego dorabiać.

Po
1 miesiąc temu
Reply to  Pytanie

Nikt nie może mieć wątpliwości ze Bożek to pityk PO nie pisu
To po co oszukuje
Komu chciał się przypodobac zabraniajac syren

Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

Ten pstryczek to ukłon do PO

Część
1 miesiąc temu

Dobrze chleb

bc0e0a58d38fe010f3c8f72b685cdb12e557cfd5a4857ae8552ca2dc86439030.jpg
jan
1 miesiąc temu
Reply to  Część

To nie chleb tylko produkt głeboko mrozony

Eustachy
1 miesiąc temu
Reply to  jan

Polaków nie stać na chleb więc muszą jeść produkt chlebopodobny.

Odyseusz
1 miesiąc temu

To już nie jest śmieszne to jest już chore co wyprawia sekta smoleńska. Dajcie spokój tym ofiarom niech już lezą spokojnie w grobach , po co wyciągać i na nowo otwierać rany. Po za tym dziennie w Polsce umiera tysiące ludzi czy ich śmierć jest mniej ważna niż tamtych ?

Adim
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Ruska onuca

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Adim

hahaha odezwała się kozacka onuca:)

misia
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

cuchnąca ruska onuca

MWSnap006.jpg
Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Zamilcz kozacka onuco. Rusek to przynajmniej miał od wieków swoje państwo a nie to to dzicz kozacka !

słudzy kozaków.jpg
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Pierwszy raz się z Tobą w pełni zgadzam!

HistorykSztuki
1 miesiąc temu

Pierwsza od dawna dobra decyzja Pana Prezydenta. Ktoś tutaj syrenami chciał zrównać Smoleńsk z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Ciekawe jak długo cały Naród będzie musiał przerabiać traumę jednej osoby, kiedy większość rodzin ma już tej tematyki po dziurki w nosie. Nie dał im przeżyć w spokoju żałoby, ekshumował, promował i promuje szarlatana Macierewicza, który swoją drogą zdewastował Wojsko Polskie.

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

Niestety jedna z niewielu

misia
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

Zasługuje na order ruskiej onucy

162.jpg
HistorykSztuki
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Miałem nie wchodzić w taką polemikę, ale jako Tarnobrzeżanin znam opowieści Tarnobrzeżan z „wyzwalania” Naszej Okolicy w 1944. Wiesz co to były walki o przyczółek baranowsko-sandomierski? Czy może wkleisz znów jakiegoś średnio-śmiesznego mema? Moja Rodzina doświadczyła napaści Rosjan. To, że Pan Kaczyński i jego kompleksy niepoparte żadnym logicznym wnioskowaniem nie oznacza, że jest to trauma całego Narodu. Zwróć uwagę, że oprócz Kaczyńskiego i kilku jego pomagierów, żadna z Rodzin Smoleńskich nie chce ciągnięcia tematu w nieskończoność. Nazwałeś/nazwałaś mnie onucą, argumenty poproszę. Czytałeś, czytałaś/czytałaś Sołżenicyna? Feliksa Konecznego o cywilizacji turańskiej? Ja tego nie chcę w Polsce, ale zasypywanie dość kiepskimi memami forum nie dość że jest uciążliwe (wszak nie każdy lubi Twoje „poczucie humoru”), to na dodatek wystawia Panu/Pani kiepskie świadectwo w sprawie talentu polemicznego. Nie pouczaj, od onuc nie wyzywaj ludzi, którzy genetycznie nie przepadają za Ruskim Mirem. A Jarosław Kaczyński Nas od tego miru nie odgoni, a raczej wepchnie w jego ramiona.

misia
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

No cóż! Niech będzie, że dałam się z prowokować. Z twojego wpisu wynika, że ani z ciebie historyk, ani sztuka. Naczytałeś się Sołżenicyna, który z ruskiej onucy zachwalającej Lenina i Stalina przez przypadek, raptem stał się wrogiem ludu. A czy wiesz dlaczego pod koniec życia zmienił swoje poglądy? Powołujesz się na Konecznego, a czy przynajmniej wiesz jakie było dla niego najważniejsze kredo życia. Łyknąłeś cos tam z ich twórczości i myślisz, że wszystkie rozumy pozjadałeś.  Mówisz o przyczółku baranowsko -sandomierskim i że twoja rodzina cos tam przeżyła. No to słucham. Proszę o szczegóły: gdzie była budowana przeprawa mostowa przez Wisłę i kto w znacznej części ją wykonywał. Czy wiesz, że przeprawa ta budowana była na wysokości wsi Machów a do budowy zagoniona została ludność cywilna z okolicznych wsi zarówno z jednej jak i z drugie strony Wisły przy nalotach bombowych ze strony niemieckiej. Czy wiesz, że ślady po wybuchu bomb, tzw. leje znajdują się do dnia dzisiejszego po drugiej stronie Wisły? Czy wiesz, gdzie budowana była droga drewniana przez tak zwanych „budzionów”, gdzie ich kwaterowano i gdzie spali? Czy wiesz gdzie po drugiej stronie Wisły przebiegała linia frontu, czy wiesz, gdzie po drugiej stronie Wisły ludność cywilna budowała okopy, które… Czytaj więcej »

167.jpg
Adim
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Brawo misia

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Później za złotych czasów Siarkopolu zaczęli przysyłać do Tbg różnej maści działaczy partyjnych , Milicjantów i SB – w aby trzymać za mordę robotników i okolicznych chłopów a teraz wielu z tej oligarchii jest u sterów władzy samorządowej tylko teraz pod innymi szyldami a wszystko aby pozostać z rodzinami ( potomstwem) przy korycie .

HistorykSztuki
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Po kolei: przepraw było kilka, prawdą jest że znajdowała się w okolicy Machowa, z relacji świadków przeprawa istniała w okolicach Wianka. Mój Dziadek pamięta kolumnę spalonych niemieckich czołgów w okolicach Chmielowa – Nowej Dęby. Kto budował? Czerwoni dysponowali oddziałami inżynieryjnymi, ale mając na uwagę skalę przedsięwzięcia zapędzano ludność terenów zajętych. Często jeżdżę w kierunku Krakowa, w okolicach Pacanowa, Buska mieszkają starsi ludzie którzy pamiętają co się wtedy działo. Gdzie kwaterowano „budzionów”, tego nie wiem. Wiem, że na kwaterze w Nadbrzeziu znalazła się banda kałmuków, którzy spalili radio bo bali się światełka i dźwięku. Egzekucje NKWD robiło na tyłach chałup, chodziło oczywiście o czystki we własnych szeregach. Jedyny CKM jaki został zakopany o którym wiem to ten w pobliżu Starej Przychodni, ale to było w 1939. Na kwaterach na Rólkach u Mojego Dziadka stacjonowali dwaj piloci, co w dzisiejszym kontekście zabawne – Ukrainiec i Rosjanin, załoga kukuruźnika. Jak popili to strzelali do wszystkiego co się rusza. Zakwaterowali ich w tej okolicy, bo niedaleko w okolicach Lidla było lotnisko polowe. Ruskom nie daruję spalonej biblioteczki pradziadka, gwałtów, prymitywnej grabieży i niszczenia tego czego nie znają, no i szkód w mentalności Narodu, która do tej pory jest pokiereszowana. Wybacz, nie jestem historykiem zajmującym… Czytaj więcej »

heniek
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

no c ty a niektorzy mowia ze kacapy dawali im jesc i ze wogole byli bardzo grzeczni

HistorykSztuki
1 miesiąc temu
Reply to  heniek

Wyżerali chleb pieczony w domach, potrafili do pieca nasikać. Krzepiący jest rozkaz C.K. z 1914, żeby alkohol z Naszego Browaru zanieczyścić i wylać do rowów. Ilu kacapów przez to zdechło? Aż serce rośnie. Podobno według Marczaka lub Słomki pili to z rowów melioracyjnych. I dobrze, znaj swojego wroga 🙂

z Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

To zawsze była i jest do dzisiaj dzicz.

z Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

Cytat: Obraz operacji baranowsko-sandomierskiej znam w dużej mierze z opowieści, czy są jakieś fachowe publikacje w tej tematyce? 

Tarnobrzeskie Zeszyty Historyczne, nr 28. Może w nim znajdziesz info.

Slabe
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

Decyzja a Bozka to slaba decyzja..
Nakjerowana na skłócenie

HistorykSztuki
1 miesiąc temu
Reply to  Slabe

A może to decyzja władz wściekła samorządowców? Brak empatii i buńczuczność. Żałoba nie wymaga syren, chyba że jakiś osobnik to lubi. Ale na syrenach zależało chyba tylko Prezesowi. Nie należę do żadnego KOD-u, po prostu takie akty żałoby w obecnym kontekście napływu przybyszy z Ukrainy są przykładem braku empatii. No i odgrzewaniem kotleta. Przecież Pan Jarosław na dłuższy czas odesłał Pana Antoniego w polityczny niebyt. Ale teraz, w obliczu wojny można dorobić katastrofie alibi. Jakoś Prezes milczał na temat zamachu w ostatnich latach i cudownie odnalazł wyjaśnienie dla trapiących go bolączek. Przypadkowe, a raczej żałosne. I co najgorsze: dzielenie Narodu w myśl trolli Putina.

anna
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

a byłeś w wojsku?

HistorykSztuki
1 miesiąc temu
Reply to  anna

Za młody jestem na powszechny pobór. I co w związku z tym?

ex żołnierzyk
1 miesiąc temu
Reply to  HistorykSztuki

Macierewicz wypier… z wojska skostniałych komuchów. I dobrze poczynił, bo już była pora. Tak poza tym to za jego czasów powstały Wojska Terytorialne.Mimo, że nawiedzony to jednak dobrze mówił „chcąc utrzymać pokój, szykuj się do wojny”.

Łysy
1 miesiąc temu

I bardzo dobrze!

Janusz
1 miesiąc temu

W historii tego kraju rozbiło się co najmniej kilka samolotów pasażerskich w których zginęli zwykli obywatele a nie vipy i nigdy nie było żadnych „miesięcznic” w centrum miasta,blokowania ruchu ulicznego czy włączania syren alarmowych ewentualnie tylko msze w intencji ofiar katastrof lotniczych.

telewidz
1 miesiąc temu
Reply to  Janusz

Np. rozbił się podczas podchodzenia do lądowania samolot wojskowy Casa z oficerami wojska polskiego wracającymi z konferencji dotyczącej bezpieczeństwa lotów. Ot taka ironia losu.
Cisza w tej sprawie.

Marzena
1 miesiąc temu

O tej porze w niedzielę wielu mieszkańców jeszcze śpi po ciężkim tygodniu w pracy i na pewno nie życzą sobie pobudki przeraźliwie wyjącymi syrenami alarmowymi.

misia
1 miesiąc temu
Reply to  Marzena

lenistwo

158.jpg
odp
1 miesiąc temu
Reply to  misia

raczej nie każdy chce tego zrobić ze względu na to że nie mają szacunku dla drugiej osoby?
mało kto pamięta co zrobił dobrego dla rp?
a teraz każdy na samego siebie patrzy bo myśli że nie wie kim jest?

Adam
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Niestety nie nadejdzie,dlaczego?z prostego powodu,niewystarczającej opl,syreny zawyją później,do wyciągnięcia ludzi z pod gruzów!

Bolek
1 miesiąc temu

Sprawny i niezawodny system alarmowy jest absolutnie potrzebny w obecnej sytuacji.By taki był potrzebne są treningi i ćwiczenia.Okazuje się że są jednak ważniejsze rzeczy niż nasze bezpieczeństwo czyli rzekomy stres czy spokój mieszkańców czy trauma naszych przyjaciól z Ukrainy by go odwołać.Czyli co odwołujemy treningi i sprawdziany by mieć święty spokój czy może wrócimy jak tylko nie będzie on niejako przy okazji poświęcony ofiarom smoleńskim.Wówczas władzom nie będzie przeszkadzał stres , zakłócanie spokoju czy nie do zniesienia trauma.Zapewniam ze raczej wcześniej niż później syreny zostańa włączone i mam nadziej ze to będzie tylko trening to warto wówczas zapytać co się takiego stało ze już można narażać na stres ,zakłócać spokój mieszkańcom, kwestionować pozytywne myślenie czy narażać na traumę uciekinierów wojenny.Polityka jednak odbiera trzeźwość umysłu .Smutne 🙁

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

w razie w syreny mie zawyją z prostego powodu,brak opl

Śpioch
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

O czym ty bredzisz. Jaki trening, jakie ćwiczenia.
Jak chcesz ćwiczyć to wyjdź na zewnątrz i zacznij wyć, Dostaniesz doniczką w łeb od sąsiada to może ci się klepki pokładają i zaczniesz czytać ze zrozumieniem.
Można potwierdzić w twoim przypadku, że polityka odebrała ci trzeźwość umysłu.

Adim
1 miesiąc temu
Reply to  Śpioch

Ruska onuca sie odezwala

misia
1 miesiąc temu
Reply to  Adim

Onuca – mniejszość ruska w polskim sejmie

164.jpg
Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Zacznij myśleć kozacka onuco !

przesiedleńcy.jpg
Adim
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

he,he,he… Zabolało?… i dobrze…takich od razu należy demaskować i won za Don kacapski wypierdku

MWSnap007.jpg
Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Adim

Trzymaj kozacka onuco !

mózg.jpg
Waldi
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Może chachały to są twoi przyjaciele ale na pewno nie moi.

Pawel
1 miesiąc temu
Reply to  Waldi

Z racji interesów zawodowych znam wielu Rosjan i osobiście nic do nich nie mam a za szczucie Polaków na Rosjan i Rosję odpowiedzialni są politycy pis i media które od co najmniej kilku lat szerzą rusofobię i ogłupiają Polaków.

alex
1 miesiąc temu
Reply to  Pawel

83% ruskich popiera wojnę,kumasz?

Tomek
1 miesiąc temu

Niewłączenie syren wystarczy, żebyście zapomnieli o podwyżkach, budżecie obywatelskim itd.? Serio??

Fix
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Niektórym widać tak.

Jerzy
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Ostatnio mówili że ludzie biorą masowo zwolnienia chorobowe bo niexstac ich na paliwo do samochodów na dojazdy do pracy a normą jest teraz dojeżdżanie do roboty w 5-6 osób .

bezradny
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

bo Tarnobrzeg to stan umysłu. Brak syren i już Bożek cudny i podejmujący same trafne decyzje. To tak nie działa

wrzos
1 miesiąc temu

WYSTARCZY, ZE CODZIENNIE BELZEBUBY Z KOSCIOLA NA SKALNEJ GORZE BIJA W DZWONY O 6.30 RANO I CALE PRZYWISLE PRZEZ TO NA NOGI STAWIAJA!!!! NIE LICZA SIE Z TYM, ZE WIELE LUDZI PO NOCNEJ ZMIANIE WLASNIE ZASYPIA!! BO LICZA SIE DEWOTY I TACA W KOSCIELE!!!!!

Adim
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

W 1945 r. na czolgach kacapow do Polski przjechalo 19 tys oficerow ruskich onuc z rodzinami i ok. 70 tys. NKWD – dzistow z rodzinami wiec reszte mozna juz sobie dospiewac jaki jest ich cel. Coz powiedziec jest to cyniczne wykorzysyanie ukraincow do walki politycznej i niestety prezydent tym POciagnieciem wpisal sie w ta gre ruskich onuc.

Piekło
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Pójdziesz do piekła jak się nie zmienisz

e9ae28f4-f1fd-4c45-9e07-c7d7df64fa9b_w520_r1.33_fpx47_fpy57.jpg
owieczka
1 miesiąc temu
Reply to  Piekło

Nie strasz piekłem niedobry człowieku bo piekła nie ma

ziemianin
1 miesiąc temu
Reply to  owieczka

Jest, ale na ziemi.

Lawenda
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Tacy na tygodniu nie ma, ale co ty ancymonie możesz wiedzieć, belzebub czeka na ciebie z rozżażonym kotłem.

misia
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Lepiej wypierz onuce

166.jpg
- Z -
1 miesiąc temu
Reply to  misia

Ja ljublju barszcz ukraiński i ruskie pierogi

ziemianin
1 miesiąc temu
Reply to  - Z -

Symbol -Z- jest tutaj nie na miejscu!!!

alex
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Trzeba było się uczyć to nie musiał byś po nocach tyrać

julia
1 miesiąc temu

Gdyby prezydent wywodził się z prawicowego środowiska, to z pewnością syreny by zawyły.

Tarnobrzezanin
1 miesiąc temu
Reply to  julia

To powiedz z jakiego się aywodzi.
Bo ja juz nie wiem. W urzedzie zarudnia pis Nawet w scislym gronie ma ludzi z pisu na żądanie pisu. W ten sposob pokazal gest kozakiewicza swoim wyborcom
Teraz udaje ze nie jest z pisem pod rękę
To sie nazywa brak wyrazistości politycznej i manipulacja.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Wystarczy popatrzeć kto za nim stał i stoi – KO, PO, SLD, Nowoczesna, Milicja, UB, SB , PZPR .
Nie oglupiajcie mieszkańców że niby bezpartyjny !.

jan
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

dokładnie

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobrzezanin

swoim wyborcom?czyli komu?odpowiedz;starym komuchom i ich rodzinom,co emeryturki obcięte i brakuje?

Witek
1 miesiąc temu
Reply to  julia

A wywodzi sie z jakiego.? Do tej pory nie powiedział.

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  julia

Środowiska prawicowe i kościelne będą pamiętać o tej decyzji Teraz przy wyborach

Ruski Onucy
1 miesiąc temu

W pełni zrozumiałe , wszak dziś okrągła 12 rocznica

Obiektywny
1 miesiąc temu

Prezydent t Bożek dołączyll do tych kolegów których Smolensk kłuję w oczy.
Nagle jest z opozycją
Nie jest to przekonywujące zwlaszcza ze odznacza marszalka Ortyla.
Nie byloby zdziiwienia gdyby Oryl nie przyjechal po order
A w Warszawie syreny byly i nikt nie doznal urazu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obiektywny

Kameleon , zmienia barwy dla krótkoterminowych korzyści wizerunkowych : raz z PIS ( jak kasa potrzebna aby się lansować) , raz w totalnej opozycji ( patrz obchody Adamowicza) ale jedno jest pewne : KORZENIE to korzenie a za nim stoi postkomuna ( ko, po, SLD, PZPR, milicja, SB, UB ) od początku a ci niby z PIS w urzędzie ( z czasów kalineczki) to tylko farbowane lisy co dla koryta są w stanie wszystko zrobić a bożek dla nich to kasa, kasa, kasa.

Sok z siusiaka
1 miesiąc temu

Ogólnie to koło chuja mam jego decyzje…

Beata
1 miesiąc temu
Reply to  Sok z siusiaka

Aleś zabłysnął poza tym imię też masz ciekawe siusiaku.

Ewelina
1 miesiąc temu
Reply to  Beata

Pewnie ma mikrusa dlatego tak się podpisuje 🙂

Prośba do Admina
1 miesiąc temu
Reply to  Sok z siusiaka

Administrator, proszę o wykreślenie tego wulgarnego tekstu.
Gdzieś muszą być granice wulgaryzmów czy zwykłego chamstwa.

obywatel
1 miesiąc temu

Wystarczy nie zaglądać na to forum i po sprawie .??
Lewacka poprawność polityczna .

delikatny
1 miesiąc temu

odezwał się delikatny z urzędu miasta.

bezradny
1 miesiąc temu
Reply to  Sok z siusiaka

Ale ja nie chcę już takiej drugiej prezydentury .

alex
1 miesiąc temu
Reply to  bezradny

nie tylko ty

jerzy
1 miesiąc temu

U nas nie wyły syreny, u nas wyło lewactwo co widać powyżej.Ambasador Ukrainy powiedział, że syreny to hołd oddany tym co zginęli a prezydent Zelenski wyszedł ze schronu i zlożył kwiaty ofiarom katastrofy. I jak się czujecie ormowskie dzieci ?

jebać konfederacje
1 miesiąc temu
Reply to  jerzy

bardzo dobrze 😉 dziś wielki dzień 🙂 marta czworga nazwisk bedzie musiała oddać 3 bańki z odsetkami 😉

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  jerzy

Zelenski jeszcze kilka miesięcy temu występował na tle czerwono-czarnej banderowskiej flagi upa a teraz zrobił się z niego wielki przyjaciel Polski i Polaków. Ciekawe czy po wojnie też taki będzie.

smoleńsk
1 miesiąc temu
Reply to  jerzy

Oni śię nie czują Oni wiedzą tylko tyle aby nachapać sie . Jaki to bezwstyd. Dać podwyżki 100 % to ok. 20 tysiecy brutto. To takie małostkowe i niesprawiedliwe. Ale jest odważny ,bo nie włączy syren,He He.
Jerzy to przynajmniej wyważony głos do przemyślenia.

Iga
1 miesiąc temu

Syreny nie zawyły bo w Tarnobrzegu rządzą platformiane kacapy.

jebać konfederacje
1 miesiąc temu
Reply to  Iga

najważniejsze , że dzwony na skalnej i serbinowie napierdalają od 6.30 co niedziela

As
1 miesiąc temu

Można zrobić pomiar natężenia hałasu. W przypadku przekroczenia norm , poprosić o ściszenie. W przypadku braku reakcji powiadomić straż miejską. Straż w naszym mieście może się bać wychylić . Wtedy pozostaje proces cywilny. W skali kraju robi tak setki osób.

jebać konfederacje
1 miesiąc temu
Reply to  As

nie rozśmieszaj poważnych ludzi 😉 który papuga z tej prowincji stanie przeciwko kościołowi ?? chyba się wczoraj urodziłeś 😉

jan
1 miesiąc temu

koniowi zamelduj,hłe,hłe

jebać konfederacje
1 miesiąc temu
Reply to  jan

hłe hłe dej na tace

parafianin
1 miesiąc temu

Przynajmniej masz darmową pobudkę to dla ciebie zaszczyt.

heniek
1 miesiąc temu
Reply to  Iga

syreny nie zawyly bo w tbgu nie ma syren

fach
1 miesiąc temu

My tu będziemy się kłócić w oparciu o sympatie polityczne, czy coś należy robić czy nie, a ludzie u władzy będą współpracować ponad podziałami 🙂

DRAMAT
1 miesiąc temu

Artykuł na temat niewłączenia syren – 79 komentarzy. Artykuł na temat szeregu umów dotyczących zleceń m.in. na wykonanie dokumentacji fotograficznej w czasie których promowane jest miasto – 19 komentarzy. Czyli syreny ważniejsze od zleceń za niemałe pieniądze…

jebać konfederacje
1 miesiąc temu
Reply to  DRAMAT

pierwszy raz tu ??

dramat II
1 miesiąc temu
Reply to  DRAMAT

Tak Dramat , Mieszkańcy nie umieją rozliczyć z niesłusznych decyzji. W urzedzie się cieszą ,ze zlecenia nie interesują mieszkańców. Jedn ze zleconibiorców to nawet powiedział gdzie nma te wypowiedzi . Umowę ma do 2223 do końca kadencji.

Szerzy się samo zło.

elita sie promuje
1 miesiąc temu
Reply to  DRAMAT

A z czego my mamy sie cieszyć? Że elita sie promuje, że elita promuje swoich ludzi na swoich stołkach, że elita robi sobie reklamę, że elita reklamuje swoje biznesy, swoje projekty robione przez kilka osób? A co ma z tego te 45 tys nie siedzących na stołkach? Ano nic, są poza i ich nie dotyczy, nawet nie mają głosu czy im sie podoba czy nie. Zdjęcia miasta, gdzie każda ulica ma dokładnie ten sam kolor, kształt, wzór i tło? Ja na to nie głosowałem i nie ma w tym nic ciekawego ani dla nas ani dla potencjalnych inwestorów. 4 miesiące w roku działa jezioro, reszta czasu to czas zapomnienia.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  DRAMAT

Wołanie na puszczy 😉 Temat syren wyrósł na najważniejszy temat w naszym city, a tymczasem szykowana jest uchwała upoważniająca prezydenta do realizacji zadań związanych z pomocą obywatelom Ukrainy, czyli w uproszczeniu przydzielania kasy na takie zadania z budżetu miasta.
https://tarnobrzeg.esesja.pl/posiedzenie/9e3f91cc-0474-4

Ale co tam 🙂

Ukraińcy szansą na rozwój miasta
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Powiem tak, obywatele Ukrainy są szansą na jego rozwój, na wyjście z ujemnego przyrostu naturalnego. Nastroje w mieście są od lat fatalne, jeszcze tylko młodzież trzyma miasto przy życiu, reszta społeczenstwa to już zapaść, jakoś działa ale nie ma żadnej perspektywy. Już nie wspomnę o braku rozwiniętych relacji społecznych. sztuczny twór,który trzyma tylko gospodarka. Gospodarka padnie i miasta nie ma. Władze wiedzą że to szansa. Szkoda że zrobili kpine z tym centrum pomocy humanitarnej,które raczej nigdy nie zostanie uruchomione, ale budynek tak czy owak sie przyda

Tropiciel idiotologii
1 miesiąc temu

To akurat popieram.
Lecz jednocześnie proszę o podpisywanie petycji. NIE DLA SPALARNI ŚMIECI W TARNOBRZEGU.!!!!! To tylko 400 m od Jeziora!!!! Prezydent w tej sprawie kluczy i kłamie nasze społeczeństwo. Walczmy

jebać konfederacje
1 miesiąc temu

nic nie podpisze 😉 nie agituj tu

bezradny
1 miesiąc temu

Bożek nigdy nie obchodzil tej rocznicy przed prezydenturą jak i po. Uwazał .z e lepiej politycznie jest nie być z pisem, Jak został prezydentem to pis mu odpowiada a nawet honoruje marszałka z pisu. Samorządowcy na Podkarpaciu nie moga teo zrozumieć. To tak jakby zjerść ciastko i mieć ciastko. To taki urok Tarnobrzegu

opcja prorosyjska
1 miesiąc temu
Reply to  bezradny

Bardziej istotne jest stanowisko osób stojących za prezydentem Bożkiem, którym jest znacznie bliżej do stanowiska PO, czyli prorosyjska i proniemiecka opcja, wykreowana przez Tuska, gdzie ważniejsze są interesy z Rosją niż suwerenność i honor, ważniejsze niż rzetelne wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Zrobili wszystko by to zamieść pod dywan. Nie udało sie, fakty wyszły na jaw

Zbyszek
1 miesiąc temu

U nas na Serbinowie to syreny wyły około 5 razy. To Rysiek z Mańkiem uruchamiali syrene z OSP, ręczą koło „Muszelki” , a koledzy przywozili im piwo. Dziś to samo od rana…

Tarnobrzezanin wkurzony
1 miesiąc temu
Reply to  Zbyszek

Dureń

Tarnobrzezanin wkurzony
1 miesiąc temu

Popis buty i zarozumialosci.
Brak szacunku dla człowieka
Gońcie sie oligarchowie tarnobrzescy

As
1 miesiąc temu

Ze co ,że syren nie kazał włączyć ,żeby ludzi nie straszyć ?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
123
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content