Jak zdobyć więcej followersów na Instagramie?

Internet to dla jednych źródło wiedzy, dla innych rozrywka, a dla jeszcze innych to miejsce pracy i zarabiania pieniędzy. Podobnie można podzielić media społecznościowe. Idąc dalej tym tropem, użytkowników mediów społecznościowych można podzielić w podobnych, jak wyżej wymienionych kategoriach. Spośród wielu serwisów społecznościowych niewątpliwie wyróżnia się Instagram. Jest to miejsce, w którym każdy znajdzie to czego oczekuje od mediów społecznościowych.

Instagram co to jest?

Jest to jeden z przodujących serwisów społecznościowych. Powstał głównie z myślą o tych osobach, które robią dużo zdjęć i chciałyby się swoimi pracami podzielić z innymi. Takie jest główne założenie Instagrama. Wraz z rozwojem serwisu i ciągle rosnącym zainteresowaniem, z czasem zaczął on ewoluować i rozszerzać swoją ofertę. Dziś oprócz zdjęć na tej platformie można zamieszczać różne treści, poczynając od zdjęć, poprzez różnego rodzaju teksty, grafiki na filmach kończąc. Dzięki takiemu rozwojowi Instagram stał się idealnym miejscem do prowadzenia akcji promocyjnych. Potężny potencjał Instagrama może być z powodzeniem wykorzystywany do promocji marki osobistej, firmowej czy produktowej.

Jak zacząć przygodę z Instagramem?

Podstawą jest rejestracja konta. Zanim jednak to nastąpi, warto zastanowić się, w jakim celu zakłada się konto. Są dwie podstawowe możliwości:

1. Konto rozrywkowe – jeśli Instagram ma służyć jedynie do dostarczania rozrywki i być zapchajdziurą wolnego czasu np. w drodze do szkoły, pracy czy oderwaniem od innych zajęć, zwykła prosta rejestracja wystarczy.

2. Konto promocyjne – chcąc wykorzystać społeczność Instagrama do wypromowania marki osobistej, firmowej czy produktowej zwykła rejestracja nie wystarczy. W takiej sytuacji należy do rejestracji podejść profesjonalnie i zgodnie ze „sztuką” marketingową przygotować tak zwanego wstępniak, w którym zawarte będą wszystkie najważniejsze i najistotniejsze informacje dotyczące konta.

Jak całą operację rejestracji dowolnego konta przeprowadzić w sposób bardzo intuicyjny podpowiada sam Instagram, podsuwając pytania w kolejnych miejscach wskazywanych w kolejnych ruchach.

Co dalej kiedy konto już jest zarejestrowane?

Jeśli ma być tylko dla celów rozrywkowych, to już można korzystać z tego co podsuwają algorytmy, albo uruchomić wyszukiwarkę i szukać interesujących treści.

W przypadku konta promocyjnego, po rejestracji należy włączyć się w życie społeczności. Chcąc zbudować popularność i rozpoznawalność konta, niezbędne jest pozyskanie swojej grupy odbiorców. Odbiorcy zamieszczanych treści to głównie followersi.

Kim są są followersi?

W przypadku Instagrama followersi to osoby zainteresowane profilem, na którym pojawiają się posty i zaznaczające obserwowanie tych profili. Zazwyczaj obserwacja w przypadku followersów bywa dwustronna. Oznacza to, że osoba obserwująca dany profil przyciąga zazwyczaj obserwowaną osobę do swojego profilu. Zaczyna wówczas działać niepisana zasada wzajemności „ja obserwuję ciebie, a ty obserwujesz mnie”. Jest to bardzo ulotne, ponieważ jeśli followersa przestaną interesować zamieszczane posty, to przenosi się on do kogoś innego. Każdy posiadający aktywny profil zabiega o to, aby mieć jak największą grupę followersów. Jest to bardzo istotne, ponieważ im większą społeczność posiada konto tym wyżej jest sytuowane przez algorytmy Instagrama. W szczególny sposób o followersów zabiegają osoby czy profile zajmujące się promocją.

Jak pozyskiwać followersów na instagramie?

Jest wiele sposobów na przyciąganie obserwujących i pozyskiwanie od nich lajków, komentarzy czy innych reakcji. Najpopularniejszym sposobem jest wchodzenie w interakcję z profilami, poprzez pozostawianie lajków, komentarzy itp. Działanie takie sprawia, że obserwowana osoba czy profil zaczyna odwzajemniać zainteresowanie. Istotne jest to, aby zamieszczane posty wzbudzały zainteresowanie, bo tylko wtedy można każdego followersa „zatrzymać na dłużej”. Ilość zamieszczanych codziennie postów przez użytkowników Instagrama jest tak duża, że tworzenie własnej społeczności to bardzo pracochłonne i czasochłonne zajęcie. Jeśli ktoś chciałby skrócić czas budowania swojej społeczności followersów, może skorzystać z usług firm oferujących pakiety followersów. Bardzo pomocne może być skorzystanie z oferty serwisu Kuplike.pl dostępnej pod tym linkiem: https://kuplike.pl/produkt/obserwujacy-na-instagramie/

Czym się zajmuje serwis Kuplike.pl?

Kuplike.pl jest to serwis oferujący swoje usługi w prowadzeniu i promowaniu kont na Instagramie. Serwis ten działa na rynku usług internetowych od wielu lat i w związku z tym może pochwalić się bardzo profesjonalnym prowadzeniem usług. Kuplike.pl ma w swojej ofercie także gotowe pakiety followersów oraz innych reakcji na Instagramie. Kupując pakiet followersów, można w sposób bardzo szybki zbudować dużą własną społeczność na Instagramie. Współpraca z Kuplike.pl daje możliwość odpowiedniego dopasowania followersów do promowanego profilu.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content