22.04 (piątek) Centrum „Natura 2000” zaprasza po odbiór darmowych budek lęgowych i „Noc Sów”

Odbiór darmowych budek lęgowych dla ptaków i kolejna edycja „Nocy Sów” – to atrakcje przygotowane przez tarnobrzeskie Centrum „Natura 2000”, z okazji obchodów Dnia Ziemi.

 
W najbliższy piątek – 22 kwietnia obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. Z tej okazji zostały przygotowane dla Was dwa wydarzenia.
 
Od godziny 10.00 zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Przyrodników Wolne Rzeki rozdawać będzie nieodpłatnie budki lęgowe dla ptaków – można będzie je odebrać w siedzibie Centrum Natura 2000. Zapraszamy każdego, kto chce stworzyć miejsce do gniazdowania dla skrzydlatych przyjaciół w swoim ogrodzie.
 
Następnie wieczorem o godzinie 18.30 rozpoczniemy Noc Sów, wydarzenie, które organizujemy cyklicznie od 2017 r. Kwiecień to okres wzmożonej aktywności sów, związany z okresem godowym – pohukują tak, że włos jeży się na głowie. Dlatego też najpierw zapoznamy się z gatunkami rodzimych sów podczas wykładu, który poprowadzi przyrodnik Grzegorz Tota, a następnie pójdziemy do Parku Dzikowskiego, gdzie pod osłoną nocy będziemy z przerażeniem w oczach wypatrywać je w ciemnościach i nasłuchiwać. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content