Tarnobrzeg: Ścianka wspinaczkowa oficjalnie otwarta (fotoreportaż oraz video HD)

Ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu oficjalnie otwarta. Jej budowa, z przerwami, trwała ponad pięć lat i kosztowała prawie 3 mln zł.

Ścianka mierzy blisko 18 metrów wysokości i posiada ponad 20 tras o różnym stopniu trudności. W obiekcie zanotowanych jest 11 lin do asekuracji górnej („na wędkę”). Dla bardziej doświadczonych wspinaczy dostępnych jest 10 tras z zamontowanymi expresami do wspinaczki z asekuracją dolną. Można się również sprawdzić w wspinaczce szybkiej z automatyczną asekuracją. Z kolei dzieci do lat 10 mogą spróbować swoich sił, na małej ściance, specjalnie dla nich przygotowanej.

Ścianka otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 16 do 21.30, w weekendy zaś od 10 do 21.30. Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy zaś 15 zł (dla klientów do 18 r.ż). Na miejscu można wypożyczyć uprząż i przyrząd asekuracyjny (kubek i karabińczyk) – w cenie 5 zł za każdą rzecz. Z kolei 10 zł kosztuje wypożyczenie liny dynamicznej, do asekuracji dolnej.

*************************

Ścianka wspinaczkowa była jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego 2016 roku. Twarzą tego projektu był obecny prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, pełniący wówczas funkcję przewodniczącego Rady Miasta. W grudniu 2017 r odbył się odbiór techniczny budowli o wysokości 18 metrów i wymiarów podstawy 10×10 m. Wstępnie koszty szacowano na około pół miliona zł, jednak ostatecznie ścianka wybudowana została za kwotę 669 tysięcy zł.

Jak zaznaczał podczas odbioru technicznego ówczesny prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, aby amatorzy wspinaczki mogli z niej korzystać, „gołe” ściany wnętrze budynku musi zostać odpowiednio przygotowane i wyposażone w niezbędny sprzęt. Na ten cel prezydent miał  zarezerwować w budżecie 250 tysięcy złotych (budżet na rok 2018 – przyp.red)), dodatkowej sumy niezbędnej do zakończenia prac, magistrat miał szukać w zewnętrznych programach dotujących.

O pieniądze na dokończenie budowy poprzedni samorząd ubiegał się w Ministerstwie Sportu. Podobne działania podjęły obecne władze Tarnobrzega, które wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej wraz zapleczem” złożyły w marcu 2019 r. Z treści złożonego wniosku wynikało, że do wykończenia ścianki brakuje 1 646 296,4‬ zł brutto.

– Wartość zgłoszonego zadania wynosi 2 293 293,94 zł brutto, w tym 646 997,54 zł brutto to wartość prac już wykonanych. Wysokość wnioskowanego dofinansowania z Programu Sportowa Polska  wynosi  877 000,00 zł brutto – informował nasz portal rzecznik UM Tarnobrzeg Wojciech Lis, w październiku 2019 r.

Ostatecznie na dokończenie budowy ścianki, władze Tarnobrzega przeznaczyły pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Drugi etap budowy ścianki czyli wyposażenie jej wnętrza, kosztował 2 276 741.20 zł. Ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na ten cel przeznaczono 2 180 000,00 zł, zaś kwotę rzędu 96 741,20 zł stanowią środki finansowe z budżetu miasta.

foto&video: Piotr Morawski

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
130 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 rok temu

A nie mówiłem. Nie odpuścił. Focie muszą być

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Ktoś tu widzę zazdrości 🙂 Zamiast się cieszyć, że w końcu możemy się wspinać, to jak zwykle trzeba dopiec…brak słów.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zazdrościć to można innym okolicznym miastom rozwoju. Jeżeli według ciebie ta ścianka wzbudza zazdrość to jesteś bardzo ubogi umysłowo

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Ubodzy umysłowo są ci, którzy niezależnie od okoliczności wylewają pomyje na Prezydenta, Radę Miasta czy urzędników. A co do zazdrości to wiele razy byłem świadkiem tego, jak mieszkańcy innych miast zazdroszczą właśnie Tarnobrzegowi, że ma dobrego gospodarza i ciekawą ofertę dla turystów (nie mówię tylko o jeziorze czy muzeum, ale także innymi drobiazgami jak choćby ozdoby świąteczne, różne ciekawe eventy typu foodtrucki itp.).Jak ktoś nie dostrzega tych dobrych, pozytywnych rzeczy, to albo jest ślepy lub ograniczony, albo cynicznie i z premedytacją zakłamuje rzeczywistość, bezskutecznie próbując przy tym dyskredytować osoby odpowiedzialne za zarządzanie naszym miastem. A ze ścianką to jestem pewien, że na brak zainteresowania narzekać nie będzie, już teraz praktycznie wszystkim bardzo się podoba.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ciekawe. Ja słyszę od wszystkich znajomych że Tarnobrzeg to zapadła dziura bez infrastruktury z rozjebanymi drogami bez miejsc pracy. A atrakcje turystyczne ich gówno interesują. Taka jest prawda

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Prawda jest taka, że takie masz otoczenie, a to jeszcze nie oznacza, że każdy myśli w ten sposób. Na szczęście sporo ludzi patrzy szerzej na rzeczywistość i interesuje się potencjałem turystycznym czy inwestycyjnym miasta.

Olo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu twierdzisz Pan, że jego otoczenie jest większe aniżeli Pana Bozo?
No fakt Ludzką rzeczą mylić się jest.

Marzena
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ścianka jest ok – na pewno będą chętni do uprawiania wspinaczki bo miłośników tego sportu ekstremalnego jest w tym mieście wielu (sama też się wybiorę w najbliższym czasie) ale chciałabym w końcu przeczytać i zobaczyć jak prezydent z dumą przecina wstęge i otwiera jakiś duży zakład produkcyjny jak to jest często w sąsiednim mieście bo jak na razie praktycznie wszystkie większe miejsca pracy powstają poza granicami miasta. Dlaczego tak jest niech mi ktoś odpowie.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Marzena

Proszę się kiedyś przejechać do strefy i zobaczyć ile zakładów już teraz tam prężnie działa. A to nie koniec, jestem pewien że po powstaniu drogi obwodowej potencjał ekonomiczny miasta wzrośnie jeszcze bardziej, a po uruchomieniu S74 Tarnobrzeg stanie się jednym z kluczowych miast dla inwestorów. Potrzeba tylko trochę zaufania i cierpliwości, ciągłe narzekanie nikomu nie pomaga. A póki co to cieszmy się ścianką, dzięki niej również sporo osób odwiedzi Tarnobrzeg.

Gość
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nadchodzi sezon turystyczny więc pojawiły się w sprzedaży nowe mapy i przewodniki. Wziolem dziś do ręki kilka map wydawnictwa EURO-PILOT. Były to: mapa zamków i pałacy, mapa geoturystyczna i mapa campingów. Na każdej z nich jest zaznaczone nasze miasto chodź z dziennika Nowiny zniknał ostatnio Tarnobrzeg z mapy pogody w przeciwieństwie do Stalowej i Mielca. Ale wróćmy do wydawct turystycznych. W żadnej z tych map nie ma zaznaczonego jeziora tarnobrzeskiego! Na mapie i w opisie jest zamek w Sandomierzu i Baranowie Sandomierskim. Tarnobrzeskiego oczywiście brak! . Na próżno też szukać wzmianki o słynnej kolekcji Dzikowskiej. Słynnej chyba tylko dla tarnobrzeskich urzędasów? Czyli Juliuszu o jakich turystach ty myślisz? O tych że Stalów i Żupawy co przyjadą nad wodę z piwem z Biedronki. Oni raczej nie pojadą do zamku który mieszkańcy muszą utrzymywać już od kilku lat. Tak samo jak urzędników i dyrektora muzeum którzy jak widać nie potrafią albo im się nie chce zadbać o dobrą promocje miasta. CZY SIĘ STOI CZY SIĘ LEŻY KASA Z MIASTA SIĘ NALEŻY. TYLKO MIASTA ŻAL…

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość
obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel
Niewdzięczny łaskawca
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Mając takich jak ty propagandzistów i media po swojej stronie to wszystko można ludziom wmówić.

Juliusz Cezar
1 rok temu

Ja tylko wyrażam swoje zdanie, tak jak inni. Jedni mogą się wypowiadać (często wulgarnie i obrażając lub pomawiając innych), a innym chcesz zamykać usta? Ciekawe, na szczęście żyjemy w wolnym kraju i każdy może wyrażać swoje poglądy. Jedni mogą krytykować władze (byle z kulturą), a równocześnie inni mają prawo, aby jakieś działania pochwalić, jeśli im się podobają.

Tbg
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Płacą ci za te komentarze, to taka praca, czy też nudzi ci się? Jesteś bardzo aktywny w swej propagandzie, mało obiektywnej. Aż dziw że ktoś ma tyle czasu żeby pisać takie androny, a zatem zlecenie czy bezrobotny troll?

Marek
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czego nam niby zazdroszczą ty tępy gamoniu, dochody miasta z cit17, czyli z działalności dużych podmiotów gospodarczych wynoszą 0,7%
Ścianki nam zazdroszczą, gdzie zatrudnionio operatorów z kopalni mocy, którzy o wspinaniu wiedzą tyle co ty, czyli kurwa nic.

inbound14509059.png
Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Marek

Tym komentarzem sam o sobie wystawiasz świadectwo, co mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że takimi jak ty nie da się normalnie dyskutować, a władza powinna wam dokręcać śruby w różnych opłatach, póki się nie nauczycie, że wspólnota lokalna to nie tylko prawa, ale i obowiązki. Co do CIT to bardzo dobrze, że nie są to duże kwoty, ważne, żeby kwoty dotacji były jak najwyższe. A przedsiębiorcy niech płacą jak najniższe podatki, bo dzięki nim coś powstaje w miastach.

Marek
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jesteś Pan nie tylko gamoniem, ale i ekonomicznym nieukiem. Znikomy udział w budżecie podatku CIT
/ Corporate Income Tax / na poziomie
2 mln zł oznacza, że w mieście nie ma dużych podmiotów gospodarczych, spółek z.o.o, akcyjnych, grup kapitałowych, banków….pisząc prościej PRACODAWCÓW, a wpływy z podatków to najważniejsza grupa dochodów własnych jednostek samorządu terytorialnego. Rozumieją to w miastach prawdziwych, nie takich jak Tarnobrzeg udających miasto, tam podatki stanowią 1/3 budżetu. Wątku o dokręcaniu śruby nie skomentuje, bo to poziom małego hitlerka, którym zapewne Pan jesteś.
Miłego lizania dupy i bez odbioru.

Wyborca
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Sprawdzian będzie przy urnie.
Na twoim miejscu nie bylbym taki pewny wyniku

Zigi
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cysarzu !!!!! Jeżeli jest tak super to dlaczego jest tak źle? Popatrz na wodę, śmieci, podatki itd, itd. Czy masz klapki na oczach, czy żeś troll?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Zigi

Jak komuś jest źle to niech zmieni nawyki, wody można mniej używać, śmieci segregować, energię i gaz oszczędzać. Co do podatków, to są obniżane, PIT z 17 do 12%, kwota wolna już wynosi 30 000, a nie 3 091 zł. Najwięcej szczekają ci co najmniej robią. Jak ktoś uczciwie pracuje i żyje ekologicznie to nie będzie narzekał, mimo trudnej sytuacji którą mamy jako państwo i świat (to problem światowej inflacji a nie jakiegoś Tarnobrzega), trzeba uczciwie powiedzieć, że kiedyś było gorzej.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A gdzie w tym zasługa wójta i miejscowej oligarchii – TU WRĘCZ przeciwnie – nie wycieraj sobie gęby dokonaniami rządu .

Zigi
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Oszczędności to ty możesz swoje dzieci uczyć nie mnie! A tekst „jakiegoś Tarnobrzega” to dopiero pojechałeś, zdecyduj się?

Piotr
1 rok temu
Reply to  Zigi

TVP info też wmawia że jest super, paliwo i żywność droższe tylko na zachodzie,inflacja też wszędzie jest wyższa niż w PL, podatki też są „niskie” a pisowi cały czas rośnie poparcie – pewnie przez wsparcie chachłów bo niby z jakiego innego powodu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Piotr

Ale przynajmniej coś próbują i coś kapną a tu ????

Juliusz
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar Kiedys przyjdzie się z tego tłumaczyć
Nie obronisz się bo dzialasz na zlecenie

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Juliusz

Z czego się tłumaczyć? Z wyrażania opinii? Ty się martw o siebie, żebyś nie musiał się tłumaczyć z pomówień.

Paweł
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Masz dzisiaj wolne, że tyle piszesz, czy to pisanie to twoja robota?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Paweł

Nie.

Tbg
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Że śmieciowe jedzenie, serwowane z niezbyt higienicznych aut to sukces pana Prezydenta? Gratuluję. Jaki prezydent takie sukcesy.
Coś jeszcze w sukcesach?
Na defibrylator paru groszy nie ma, jak odpisał prezydent na interpelację… A może dlatego ze podwyżki po 5000 na miesiąc sobie i samym swoim się przyznało?
A może się należy?!? Jak Beacie Szydło???

wiera
1 rok temu
Reply to  Tbg

nie 5 tylko duzo więcej

Kucharz amator
1 rok temu
Reply to  Tbg

„…śmieciowe jedzenie, serwowane z niezbyt higienicznych aut”

O to to… Gdzie jest Sanepid. Scigają wlaścicieli sklepów, sprawdzają czy jest woda i gdzie umywalka zamocowana a tutaj nikt sie nie pokusi, aby sprawdzic czy w ogole woda w takiej budce jest.

Gość
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A jak się Juliuszu podobają puste place budowy galerii w centrum i na Mokrzyszowie? Cieszy to prezydentów i bezradnych? Gdyby się tak nie pieprzyli z pozwoleniami i papierologiom to te galerie funkcjonowałyby jeszcze przed pandemią.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeszcze z kapitanem Nemo zrealizujecie wizję ” miasto podwodne z tunelami „, centrum tenisa itp. pierdoły i będzie okey – CO ???

Mieszkańcy się tym najedza i popija ???

Bozo
1 rok temu
Reply to  obywatel

Znam kilka osób upośledzonych umysłowo. Mam do nich szacunek i jestem świadomy ich problemu. To nie był ich wybór że tacy się urodzili. Ale nawet oni nie wpadli by na taki pomysł z podwodnymi tunelami i miastem. To jest apogeum i najwyższy szczyt głupoty aby wpaść na pomysł podwodnego miasta. To w ogóle szkoda komentować.

Zielony
1 rok temu
Reply to  Bozo

Jasne. Powinien być program dla Tarnobrzega „więcej zieleni jad jeziorem i w mieście”.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Jak tylko będzie dofinansowanie, to Miasto będzie na pewno działać aby realizować kolejne etapy rewitalizacji terenów nad jeziorem. Miasto ma stwarzać warunki do rozwoju i własnej przedsiębiorczości a nie karmić i poić – wędka, a nie rybka. Ty byś chciał wszystko na tacy, a poza narzekaniem to czy dałeś coś od siebie, aby polepszyć swoją sytuację?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To dlaczego ten twój wójcina i jego świta chce się nachlać i nażrec tylko przy korycie z kasy mieszkańców ??
Dać tej oligarchii z K(omitetu) O(szustów ) tylko wędki i niech zapie… ŁOWIĆ rybki nad zalewem a odebrać KORYTO.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Sam dałeś to koryto – przypomnij nam na kogo głosowałeś w ostatnich wyborach? Do kogo masz więc pretensje hipokryto?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

to fakt tylko nie podpieraj sobie teraz tym gęby – obiecywał co innego !!!!

To nie stan umysłu, to tarnobrzeska rzeczywistość
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Panie Juliuszu chcemy rozwoju miasta i pracy w Tarnobrzegu, jezioro jest biznesem dla wybrańców, którzy kupili tam działki, miasto, a więc każdy mieszkaniec będzie dopłacał do tego przybytku całkiem nie mało w skali roku. Może trzeba pomyśleć, aby obniżyć ludziom ceny śmieci i wody, bo są sztucznie zawyżone. Wystarczy popatrzeć dookoła wszędzie jest taniej, dlatego coś jest nie tak, a piękne słówka mnie nie przekonują, bo to zwykła manipulacja. Panie Juliuszu proszę przekazać dalej. Pozdrawiam i czekam na lepsze jutro dla Tarnobrzega, które będzie namacalne dla każdego, a nie tylko elity żyjącej ponad stan, gdzie reszta ciężko przędzie.

Juliusz Cezar
1 rok temu

Każdy może sobie kupić tam działkę, więc dlaczego dla wybrańców. Co do cen za śmieci to przecież Prezydent działa w tym kierunku – chce wybudować spalarnię, oczywiście są protesty. Sami Państwo nie wiecie czego chcecie. Co do wody to zgadzam się, że jest wysoka, jednak w ostatnich latach jakość tej wody również uległa znaczącej poprawie. A na lepsze jutro nie trzeba czekać – trzeba je budować krok po kroku. Ja to lepsze jutro dla Tarnobrzega widzę już teraz – potrzeba tylko więcej optymizmu i może…uśmiechu! Pozdrawiam również 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Na salę gimnastyczną kasy nie ma a tu dla oligarchii zachcianki się realizuje – przestań popaprancu ściąć propagandę w stylu bolszewików i faszystów.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

No tak, najlepiej zabrać tym co mają i dać tym co nie mają. Kto tu jest bolszewikiem, to bym polemizował. Ale w komunizmie przecież było tak, że każdemu po równo. A teraz mamy kapitalizm i każdy ma tyle, na ile sobie zapracuje, dostanie lub wygra. Więc jeśli ci źle to się weź do roboty, ewentualnie wyprowadź z tego miasta, skoro jest tak beznadziejnie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ta najlepiej zabrać z czegoś co jest pożyteczne ( dla dzieci) i na bzdety wydawać . Miejmy nadzieję że na żadne urojone wizje nie dostaną grosza bo mieszkańcom to na c….. potrzebne ani się nie najedzą ani napiją tylko paru hobbystów (przy korycie) ma zabawę na koszt ogółu mieszkańców .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Oby nigdy nie dostali – na takie brednie.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Rozumiem że ci turyści mają dojechać na ściankę tą rozpi3rdolona ulicą Kościuszki bo infrastruktura nar

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bozo

Jak ktoś jest zainteresowany ścianką to spokojnie dojedzie, może też wybrać komunikację miejską lub przejść się dla zdrowia. Dla chcącego nic trudnego. A ul. Kościuszki będzie remontowana, więc niedługo ten argument będzie nieaktualny.

Łysy
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A prawda to jak mówią baby koło fontanny że ma być linia tramwajowa z Dzikowa do centrum ?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Łysy

Proszę pytać bab o źródło tych newsów.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To nie jest głupi pomysł. Miasto jest rano i po 15 zakorkowane na maksa, miejsca parkingowe płatne i darmowe zajęte praktycznie przez cały dzień a samochody stoją nawet na trawnikach. Obwodnica moim zdaniem niewiele zmieni bo tylko odciąży tranzyt ciężarowy od strony Sandomierza na Mielec ale korki osobówek będą nadal. Co z tego że jest komunikacja miejska z Dzikowa jak są to małe busy jadące z prędkością 30km/h a ludzie są ściśnięci w nich jak ryby w puszce. Może jakieś nowe większe autobusy na prąd by chociaż miasto kupiło jak wiele innych miast to zrobiło.

geodeta
1 rok temu
Reply to  Bozo

widać, że bozo jest kompetentny w temacie, zna się na nazwach ulic i topografii miasta

mariusz sando
1 rok temu
Reply to  Bozo

czy ta wasza sciana placzu to jest atrakcja turystyczna?

Diabeł
1 rok temu
Reply to  mariusz sando

Nie.To ściana samobójców 😉

wiera
1 rok temu
Reply to  mariusz sando

no ,tak jak wasza zamknieta brama łopatowska

Niewdzięczny łaskawca
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Twój Łaskawca DB jakiś jest niewdzięczny. Nie widzę na otwarciu byłego prezydenta, który zdecydował o budowie znacznie większe

Niewdzięczny łaskawca
1 rok temu

ścianki. Zresztą to on jest twórcą sukcesu DB czyniąc go przewodniczącym Rady Miasta. Juliusz trochę więcej kultury. Nie bądź taki nerwowy jeszcze cały rok będziecie rządzić

Polityk
1 rok temu

Poprzedni prezydent popelnil najwiekszy błąd nie to że zadał z niewlasciwycmradnym ktoryzaprowadzil do do utraty stolka. tylko taki ze pozbył się Kalinki i pozwolil zostac Bożkowi przewodniczacym rady.
Jak zostal przewodniczacym rady to Bożek zostal przechwycony przez niewlasciwych ludzi
Skutki takich błędów spadaja na mieszkańców
Nie moge się pogodzić z tym że Bożek twierdzil za nie będzie podwyżki za wodę za jego kadencji
A jak jest wszyscy wiemy.
Najgorsze to to że nawet nie wyjasnia tego porzedniego zaklęcia bo dobrze wiedział że podwyżki będą.
Po to zreszta zmienil prezesa

obywatel
1 rok temu
Reply to  Polityk

Jesteś w błędzie – został pochwycony przez właściwy h ludzi, w odpowiednim momencie i co najważniejsze ” przez swoje środowisko i swoich ludzi, w celu realizacji jedynego plany TKM ” KORYTO”

Zigi
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To się wspinaj !!!

Gość
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tak wspinać i bujać w obłokach 🙂 🙁 A miasto lezy i kwiczy…
Dzis 25 kwietnia czyli dzień po granicznej dacie jak ja nazwał marszałek Ortyl i dodał ze nie ma powodu aby ten termin uległ zmianie .Termin ten oczywiście dotyczy ponownego uruchomienia oddziału wewnetrznego w naszym wojewodzkim szpitalu. Juliuszu czyli z kim i o ktorej godzinie prezydent Bozek będzie otwierał wspomniany oddział w TARNOBRZESKIM SZPITALU?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Gość

Szpital jest wojewódzki, organem prowadzącym jest Zarząd Województwa Podkarpackiego, więc Prezydent Bożek nic do tego nie ma. Gdyby to był szpital miejski lub powiatowy, to byłoby to w gestii władz miasta.

Gość
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale głupkowate tłumaczenie na poziomie sołtysa a nie prezydenta byłego miasta wojewódzkiego. A leczą się w nim mieszkańcy Tarnobrzega czy ufoludki?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

I całe szczęście bo już dawno zostałby sprywatyzowany.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Nie trzeba mówić przecie to oczywista oczywistość , tylko jestem zdziwiony że nie ma nikogo z PIS , nawet zasłużonego dla tej mieściny a już że nie poświęcono , oj to dziwne .
Czyżby odwracano się od WIELKIEGO PANA ???

Sluchajacy
1 rok temu
Reply to  obywatel

Prezydent powiedzial że to wstępny odbiór????
Właściwy będzie wtedy gdy będzie się wpinal osobiście na najwyższą wysokość tej ścianki i z tej wysokosci oglosi mieszkańcom sukces na miarę tej prezydentury.i zobowiąże cieszyc się z takiej atrakcji również seniorom.
Zażartował też że może spaść.
Upadek bedzie zapewne bolesny z tej wysokości.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Sluchajacy

Patrz na zdjęcia ” wspinał się ???
Jaki k….a ” wstępny odbiór ” ???

A szkoda ????

Tarnobrzeskie Marzenia
1 rok temu

Scianka wspinaczkowa to szczyt marzeń naszego prezydenta
Prezydent powiedzial ze wszyscy nam zazdoszcza bo tworzymy środowisko.
Ta ściank a to jedyny sukces za 3 mln Bozka. Dyrektor OSIR to tez autor sukcesu mimo ze jest dopiero dwa miesiące

Odyseusz
1 rok temu

Kolejne publiczne pieniądze wyrzucone w błoto. Spójrzcie na ościenne miasta tam inwestują w przemysł i infrastrukturę drogową, a u nas w pierdoły nic nie wnoszące do życia codziennego !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Bo tam jest to dla mieszkańców a tu dla turystów i nawiedzonych .

Bozo
1 rok temu
Reply to  obywatel

A czy ktoś tu kiedykolwiek widział jakiegoś turystę? (Uprzedzam odpowiedź: Ludzie z okolicznych wsi i miast przyjeżdżających nad jezioro z prowiantem z biedronki typu żubr, tatra, śląska na promocji)

odp
1 rok temu
Reply to  Bozo

tak na rynku jak ludzie oscypa nasprzedaż przywozili teraz sie nie opłaca
i winna po zamkiem za sprawa ptz co sprzedawał beż akcyzy i dobrze że skarbówka nie przywaliła z grubej rury finansowa tylko kazała to zamknać

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Przecież ja p tym wiem np. wtedy kolejki w Lokullusie zwłaszcza po browary .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

A nie słychać i widać : mieszkaniec z Krosna i z Dymitrowa !
( Ha ha ha)

Ten z rowerem
1 rok temu
Reply to  Bozo

Taaa… widziałem. Rowerzystów z sakwami. Bywali tutaj w samym mieście i nad jeziorem. Zapewne mieli złe zdanie o tarnobrzeskich drogach rowerowych.

Sok z siusiaka
1 rok temu

Jesteśmy uratowani!!!.Tego nam było trzeba.Teraz miasto rozkwitnie na maxa-żenada.

Talizman
1 rok temu

Czekamy na nowe drogi takie jak budowana obecnie obwodówka i rozbudowe istniejących, pracę i budownictwo wielorodzinne dla naszych dzieci.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Talizman

Prosić to sobie możesz , nawet błagać , tyle pozostaje , aha petycje możesz napisać !

Bozo
1 rok temu
Reply to  Talizman

Zapomnij. Priorytetem jest jezioro. A następny priorytet to sprowadzenie do mezeum tarnobrzeskiego kilku mumi z Egiptu. Drogami to my za niedługo gruntownymi będziemy się przemieszczać. Na ul Kościuszki w dziurach widać już czystą ziemię, tak to się zapadło

odp
1 rok temu
Reply to  Bozo

na muzie z egiptu bym sam popatrzyał ale na to miasta nie stać nie chciał wybudować a teraz stoi dłumny jak paw i robi z siebie pośmiewisko a jezioro miało być zarobkiem turystycznym a gastromia na uciekła co to jest za człowiek tylko na imie i nazwisko pdb

jaś
1 rok temu
Reply to  Talizman

Teraz w potrzebie sa ludzie ze wschodu ,a nie twoje dzieci

Bolek
1 rok temu

Ścianka to pomysł nie władzy tylko kaprys mieszkańców ( urok demokracji )wskazany w projekcie obywatelskim.Ścianka oddana do użytku,fajnie się prezentuje i będzie służyć mieszkańcom i przyjezdnym.Hejterom
nic nie pasuje,zadowolenie i radość w zupełności daje im nieograniczony dostęp do internetu gdzie bezgranicznie mogą się oddawać swojej pasji wiecznego niezadowolenia z wszystkiego.

Lolek
1 rok temu
Reply to  Bolek

Nie kłam człowieku władzy. Mieszkańcy nie głosowali na ściankę wspinaczkową za 3 mln zł. Ścianka za 3 mln zł to pomysł władzy!!!! Na taką kwotę budżet obywatelski nie pozwalał. Ścianka miała być w odremontowanym budynku za bodajże 400 tys zł tak więc nie kłam po prostu.

Bolek
1 rok temu
Reply to  Lolek

Lolusiu szanowny tyle ja ma z władzą wspólnego co koń z koniakiem.Głosuję na PiS jak przystało na mohera tyle tylko że w przeciwieństwie do oszołomów z prawa czy z lewą szanuję kaprys wyborców czyli wynik wyborów.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bolek

Dokładnie. Nie dość, że mają ten Budżet Obywatelski to jeszcze pretensje, że władze realizuję projekt, który mieszkańcy sami wybrali.

As
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jaki budżet obywatelski w ostatnich latach zrealizowaliście? Tylko pośmiechowisko i przegrane sprawy

Lucy
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co za brednie! Mieszkańcy głosowali na małą ściankę za kilkaset tysięcy złotych. Idź gdzie indziej się wymądrzać.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Lucy

Koszty materiałów przez tyle lat wzrosły…

Olo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

” Nie dość, że maja…to jeszcze pretensje”
Bez komentarza … Juliuszu

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Olo

No czasami to mam wrażenie, że czego by władze miasta nie zrobiły, to zawsze będzie źle.

Olo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie Juliuszu, problem w tym, że władza bez względu na to czy jest źle, czy dobrze chce być CHWALONA, a krytykę traktuje jako hejt. Masz własne zdanie, zgadzasz się z działaniem władz ok, ale proszę cię nie pogrążaj tej władzy ( jako jej przychylna osoba ) takimi komentarzami. Sam w ten sposób dopełniasz tego, co rozwścieczyło niektórych internautów i potęgujesz niechęć. „Nie dość, że mają ten Budżet Obywatelski” no dzięki łaskawcom wielkim, że jeszcze chcą ( bo z realizacją gorzej ) przeprowadzać coś co jest mieszkańcom zagwarantowane przez ustawę. Juliuszu, więc jak mam odebrać ten komentarz ? Władza miasta mi dała, Prezydent – on jest organem wykonawczym – mi dał? Ty nie masz budżetu, czyli nie jesteś mieszkańcem miasta? Jeżeli nie jesteś mieszkańcem miasta to jaką masz korzyść w zabieganiu o uznanie dla decydentów Tarnobrzega? Pomogę Ci w odpowiedzi to Twoje hobby, albo wyrobione poczucie dobrego taktu i dyskusji, troska o sytuację mieszkańców zza miedzy, gdyż Ty w tym interesu nie masz żadnego ( już nie musisz odpowiadać 🙂 ) ” jeszcze pretensje mają”, a co mają klaskać i chylić kark, jak coś nie jest tworzone zgodnie z założeniem? Przemilczeć i klaskać, wołać hura, hura, hura. Bez różnych odmiennych opinii… Czytaj więcej »

Ola
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To może wiesz co będzie z niecką starego basenu ?

Pomnik rozrzutności władzy
1 rok temu
Reply to  Bolek

Tak wielka ścianka to pomysł DB wsparty przez GK, a nie ludzi. 400 tys to nie 3 miliony. Ludzie są rozsądni w przeciwieństwie do władzy.

Bolek
1 rok temu

Udzie są rozsądni zwłaszcza przy urnach wyborczych.Nieprwdaż

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Bo są oszukiwani , okłamywani i okradani z prawdy , bezczelnie, cynicznie , perfidnie przez różnej maści ?????? ????, ??????????
co za wszelką ceną chcą dorwać się do KORYTA pod pretekstem bezpartyjna i itp…

As
1 rok temu
Reply to  Bolek

Budżet obywatelski to 600 000 zakładał. Wyszło jak zwykle w tym mieście czyli ponad 5 razy drożej

Bolek
1 rok temu
Reply to  Bolek

Bolek Pytanie Czym się zajmujesz i gdzie pracujesz?
Chyba to nie wstyd?

Pawełło matko
1 rok temu

Godziny otwarcia porażka

wrzos
1 rok temu

WIEKSZOSC TU TYCH HEJTEROW TO STARE DZIADY, KTORZY JUZ NIC NIE MOGA TYLKO NARZEKAC I ZAZDROSZCZA MLODSZYM ZAPALU, ENERGII I SILY I KONDYCJI DO UPRAWIANIA SPORTU W TYM WSPINACZKI.!!! BRAWO DLA MIASTA I DZIEKUJEMY.

A może nie stare dziady?
1 rok temu
Reply to  wrzos

A może nie tylko stare dziady, ale i ludzie którzy są nikomu niepotrzebni, bo wszystkie stanowiska w mieście ,nawet te niskie są od 30 lat okupowane przez te same osoby . Może ludzie nie mają wyjścia tylko pisac, bo nie ma dla nich innej perspektywy?

Ciekawski
1 rok temu

Ciekawi mnie, kiedy ta ścianka wszystkim się znudzi i będzie stać pusta.

sportowiec
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

to nie jest zabawka dla dziecka żeby się „znudziła”, podumaj nad problemem sportowców, którzy uprawiaja wspinaczkę i nie maja gdzie trenować, ewentualnie nad treningiem służb mundurowych (tak, są takie szkolenia)

obywatel
1 rok temu
Reply to  sportowiec

Jacy k…a sportowcy , teraz zwykły hobbysta uważa się sportowca .
Jeszcze nie słyszałem aby gdzieś z BO robili inwestycje dla mundurowych . Widocznie to oszustwo od początku kosztem mieszkańców .

Ciekawski
1 rok temu
Reply to  sportowiec

Najbliższy teren do trenowania wspinania to Jura Krakowsko- Częstochowska.Tam jest naturalnie, zielono i świeże powietrze.

Mieszkaniec tbga
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

…. i 160 km od Tbga 🙁

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Zgody – tylko tam trzeba za swoje a frajerzy , mieszkańcy zapłacili i będą płacić za utrzymanie .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ciekawski

Ta to aż tyle do Rzeszowa ???
W Mielcu są na bulwarach ponoć ??

fach
1 rok temu

Spodziewałem się większego uhonorowania tego wielkiego święta w naszym nieszczęśliwym mieście 🙂 Jak dla mnie przyjęcie pomocy z Szwajcarii wyszło bardziej epicko. Może obchody pierwszej i kolejnych rocznic uruchomienia ścianki będą bardziej podniosłe 😉

Bolek
1 rok temu
Reply to  fach

No wlasnie ten lans przy szwajcarskich darach byl slaby i wrecz ośmiesza wladze ktora do kamery udawała ze dary podnosi a obok byly podnośniki.
Ujęcia nie kłamią Koszula nie tknieta pyłem.
Zabawy ciąg dalszy.

Bolek
1 rok temu
Reply to  Bolek

W moim języku człowieka kulturalnego brak jest słów na określenie
osoby który przywłaszcza sobie nick innego który od dawna używa tego nicka.W związku z tym że wolę z mądrym coś zgubić niż z głupcem znaleźć rezygnuję z tego nicka i proszę od tej chwili nie łączyć mnie z poglądami wyrażanymi przez osobę która podpisuje się jako Bolek..

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Bo właśnie – pierwszy był TW ” Bolek”,

NIE Ładnie zwracać innym takie uwagi .

Bolek
1 rok temu

Scianka wstydu i buty

Zygmunt
1 rok temu

Dziadek smerf włazi na ściankę beż zabezpieczeń KOZAK

jebać konfederacje
1 rok temu
Reply to  Zygmunt

we wszystkim pierwszy 🙂 a w pozowaniu do zdjęć to już klasa światowa

rowerowy
1 rok temu

Na ściankę, która zgodnie z projektem z BO miała kosztować mniej niż 1 mln, wydano prawie 3 mln, w tym 2,18 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dla porównania za 1,7 mln z tego samego funduszu miał być zbudowany ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Litewskiej, ale ponad 0,6 mln na ten cel przeznaczono na Skrajną i budowa tego ciągu poszła w zapomnienie. W programie wyborczym rozwój infrastruktury dróg rowerowych, a co jest w kadencji to każdy widzi.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Ścianka wygrała wcześniej w BO, na ul. Litewską też przyjdzie czas. A co do infrastruktury rowerowej to jest rozbudowywana przy okazji każdego remontu niemalże (np. ul. Orląt Lwowskich, Wyszyńskiego, Mickiewicza w Miechocinie i wiele wiele innych).

jebać konfederacje
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

chyba ty nigdy infrastruktury rowerowej nie widziałeś . Kostka brukowa to nie jest materiał na ścieżki rowerowe

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wyszyńskiego została przebudowana w poprzedniej kadencji, na początku obecnej kadencji był tylko odbiór, więc jest to dzieło poprzedników. Inne ścieżki powstałe w mieście (nie w całej gminie) w tej kadencji są pieszo-rowerowe z kostki, więc mamy tam co najwyżej rozbudowę (nie rozwój pod względem nawierzchni itd.) infrastruktury dróg pieszo-rowerowych (nie rowerowych). Asfaltowe drogi rowerowe powstają tylko nad jeziorem dla turystów, zgodnie z wizją perły turystycznej dla przyjezdnych tworzonej kosztem miasta.

Lucas
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Dokładnie, nawet na rondach obwodnicy ciągi pieszo-rowerowe są układane z kostki. Ciekawe, czy chociaż zostaną na nich wyznaczone oddzielne drogi dla rowerów obok dróg dla pieszych, czy będzie powtórka z hitu na ul. Sikorskiego przy wieżowcach, gdzie mimo wyraźnego podziału na czerwoną ścieżkę rowerową i szary chodnik wyznaczono drogi dla rowerów i pieszych na całych szerokościach ciągów.
comment image

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Lucas

Skoro na Sikorskiego wyznaczyli drogę pieszo-rowerową mimo podziału na ścieżkę i chodnik, to przy obwodnicy pewnie zrobią tak samo.

skansen
1 rok temu
Reply to  Lucas

Widoczna na zdjęciu ścieżka pieszo-rowerowa, a właściwie udający ją chodnik, to jedno. Mnie rozwala widoczna bezpośrednio za nią łąka. Nie budynki, nawet nie parkingi, tylko zielsko. W śródmieściu…

Zielony
1 rok temu
Reply to  skansen

Nie łąka tylko trawnik. Powinno być zieleni jak najwięcej w naszym mieście. Dużo drzew, krzewów, trawników. To płuca dla miasta.

Jasio
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Szkoda sobie strzępić język na temat tarnobrzeskich tych niby dróg rowerowych. Jeśli mają budować z kostki na ul. Litewskiej to lepiej niech w ogóle nie budują. Może warto powiadomić CBA, CBŚ coby się przyjrzeli tym budowom?

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Jasio

Chodziło mi o to, że do puli na ściankę konsekwentnie dokładali, a z puli na ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Litewskiej przenieśli część na Skrajną jak brakowało, przez co ten ciąg nie powstał. Wiadomo jaki byłby standard, ale przynajmniej piesi, osoby o ograniczonej sprawności i niedzielni rowerzyści by korzystali. Wprawieni rowerzyści i tak jeżdżą po jezdniach z tego co widzę, poza tym jakby zmienił się prezydent, to może nakazałby oznaczyć wszystkie ścieżki kostkowe jako nieobowiązkowe dla rowerzystów albo przebudować je na asfaltowe.

Stasiu
1 rok temu
Reply to  Jasio

Brak słów na takie komentarze

Sobów to nie miasto
1 rok temu
Reply to  rowerowy

jeśli chodzi o Litewską, to wybacz, ale nie widzę potrzeby budowy chodników na wsiach ,w okolicach gdzie i tak mało kto spaceruje, a rowerem spokojnie sie jedzie szosą. Ja tam często jeżdże i naprawdę do szczęścia to niepotrzebne, a w samym Sobowie jest aż za dużo chodników, niewiadomo dlaczego też z pieniędzy miasta, chociaż to nie miasto , tylko wyraźnie oddzielona miejscowość

walt
1 rok temu

super.po majówce wybieram się tam.
dobrze,że jak widzę są tam znani w mieście pasjonaci instruktorzy więc pewnie pomogą wiedzą i radami wspinać się takiemu „kluskowi” jak ja 🙂

jaś
1 rok temu

Od kiedy dopłaty do wody?

obywatel
1 rok temu
Reply to  jaś

A to jeszcze NIE MA DOPLAT dla mieszkańców ????
Czaruś pewnie że dwa razy obiecał ……??? a dwa razy obiecać to jak dotrzymać obietnicy ( ha, ha, ha).

Postaw mi kawę na buycoffee.to
130
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content