Jak możemy obliczyć OC bez podawania danych osobowych?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla samochodów osobowych i dostawczych można wyliczyć szybko dzięki specjalnemu narzędziu, jakim jest porównywarka. Dane osobowe mogą być podawane, ale nie muszą. Wiąże się to jednak z bardzo ograniczoną ofertą od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych chcących przed wyliczeniem składki sprawdzić swojego klienta w bazie.

Jakie dane osobowe są potrzebne do OC?

Wykorzystując do wyszukiwania kalkulator OC bez podawania danych – https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-bez-podawania-danych-jak-to-dziala/ trzeba podać niektóre dane osobowe. Na pewno istotne będzie podanie wieku kierowcy. Im młodszy kierowca tym polisa może być wyższa. Istotne jest również to czy kierowca jest panną, kawalerem czy może jest w związku małżeńskim. Dodatkowo podawane są dane dotyczące posiadanych dzieci. Trzeba zaznaczyć czy dzieci są pełnoletnie, ale jednocześnie czy mają mniej, niż dwadzieścia sześć lat. Potrzebne są też dane dotyczące płci czy zawodu wykonywanego przez kierowcę. Dlaczego takie dane są ważne? Na tej podstawie ubezpieczyciel wylicza składki. Im młodszy kierowca tym stawka wyższa, ponieważ jest większe ryzyko, że może dojść do szkody.  Wypełniając formularz trzeba również wypełnić pole miejsca zamieszkania. Różnice w stawkach dla większych miast czy dla wsi są bardzo różne, dlatego tylko wprowadzenie kodu pocztowego daje ubezpieczycielowi szansę na przedstawienie korzystnej dla klienta oferty. Ubezpieczyciele chcą od nas również takich danych jak numer telefonu lub adres email. Podając takie dane można otrzymać jeszcze lepsze oferty, co oznacza dla budżetu domowego większe oszczędności.

Czy trzeba podawać numer PESEL w formularzu?

Wiele osób bardzo obawia się podawania w kalkulatorze OC swojego numeru PESEL. Dane te są bezpieczne, dlatego nie dostaną się w ręce kogoś, kto mógłby je wykorzystać. PESEL nie jest obowiązkowy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że brak podawania numeru oznacza otrzymanie znacznie uboższej oferty z polisami? W porównywarce internetowej takie oferty są wtedy zamazane i dopiero wprowadzenie pełnych danych pozwala na otrzymanie dostępu. Przykład ten pokazuje, że warto podawać numer PESEL, aby o wiele łatwiej dopasować tanie ubezpieczenie OC dla swojego samochodu. Bez takich danych oferta będzie uboższa, a to oznacza, że potencjalny klient tak naprawdę nie wie wszystkiego i nie będzie w stanie wybrać oferty spełniającej jego wszystkie wymagania i oczekiwania.

Podawanie numeru rejestracyjnego

W rubryce z numerem rejestracyjnym można zaznaczyć, że się go nie zna. To akurat bardzo dobra wiadomość, ponieważ często rozglądamy się dopiero za samochodem i nie wiemy czy ma to być ta marka czy inna. W takiej sytuacji wyliczamy stawki OC bez numeru rejestracyjnego i dowiadujemy się, który samochód będzie najtańszy z ubezpieczeniem.  Korzystając z kalkulatora ubezpieczamy-auto.pl można się bardzo szybko dowiedzieć, jakie dane są potrzebne, aby można było wyliczać składkę ubezpieczenia OC. Podawanie danych jest bezpieczne i nie są przez nikogo później wykorzystywane. Podawanie danych zajmuje chwilę i klient otrzymuje pełen pakiet ofert dostępnych dla jego samochodu.

Bez podawania danych można otrzymać okrojoną ofertę, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych chce swojego klienta sprawdzić zanim zaoferuje mu ubezpieczenie. W takim razie czy warto nie podawać danych? Szukamy oferty, aby znaleźć taką, która jest najbardziej atrakcyjna pod względem ceny i dostępna na najlepszych warunkach, dlatego warto dane osobowe podawać.

reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content