Wejdź do świata baśni

Piękny janowiecki park obudził się już do życia i od 29 kwietnia czeka na gości. Tylko tam zobaczysz jak natura przenika się z baśnią.

Magiczne Ogrody to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany, wyhodowane przez Czarodzieja Magicznych Ogrodów, Romana Szymańskiego. Pierwszy z nich powstawał aż 25 lat i nosi nazwę „Magiczne Ogrody”. Tu także rośnie najczarniejszy tulipan na świecie „Fringed Black” i „Ice Cream” który wyglądem przypomina lody. Kiedy spaceruje się wśród tych pięknych kwiatów i czuje się ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.

Baśń czeka na każdego

Bo oprócz zachwycającej przyrody, w parku poznajemy prawdziwą baśń i jej bohaterów. Spacerując po 15 Baśniowych Krainach i poznając ich nazwy, rozbudzamy naszą wyobraźnię. Dom Czarodzieja, Ogród Wróżek, Kwiatowa Dolina czarują małych i dużych. Radość i zachwyt wzbudzają Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo czy Krasnoludzki Gród. Miejscem unikalnym w skali Europy są Drzewa, gdzie można spędzić aktywny czas w podziemnych tunelach i na mostach linowych w koronach drzew. Na parkowych alejkach spotykamy baśniowe postaci. Czarodzieja, Wróżki Smużki, Bulwiaki i psotne, włochate Mordole można zobaczyć tylko tu.

Czekają nowe przygody

Mieszkańcy Magicznych Ogrodów zakończyli już zimowe lenistwo i pracują nad przygotowaniami do nowego sezonu. Czekają na gości od 29 kwietnia do 3 maja. W czasie tego długiego majowego weekendu będzie można zatańczyć zumbę z Mordolami, pomalować świat kolorami tęczy z Wróżkami Smużkami, wziąć udział w turniejach w Krasnoludzkim Grodzie i zobaczyć iluzjonistyczne i żonglerskie popisy Czarodzieja Pokus Hokus na scenie w Kwiatowej Dolinie. Na Dziedzińcu co godzinę rozbrzmiewać będą dźwięki wspólnej zabawy i tańca radości.

Brama Lubelszczyzny

Już dziś zaplanuj wizytę w największej atrakcji turystycznej Lubelszczyzny, w której spędzisz co najmniej cały dzień z najbliższymi.

Magiczne Ogrody zostały uznane w zeszłym roku za najlepszy w Polsce park dla rodzin z dziećmi. (Katarzyna Węgrzyn „Gdzie w Polsce na weekend”).

Rok wcześniej po raz trzeci otrzymały tytuł najlepszej rodzinnej atrakcji turystycznej w Polsce. Organizatorem plebiscytu był portal Dziecko w Podróży. Janowiecki Ogród, dzięki głosom internautów trzykrotnie zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Top Atrakcje organizowanym przez portal turystyczny PolskieSzlaki.pl.

Otwarcie Magicznych Ogrodów 29 kwietnia, godzina 10:00

Godziny otwarcia 29 kwietnia – 3 maja 10:00 – 19:00

www.magiczneogrody.com

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

www.instagram.com/magiczne_ogrody

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_Ogrody

artykuł sponsorowany

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content