Co się zmieni, co będzie tak jak w ubiegłym roku? – od 1 maja rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim (zdjęcia oraz video HD)

Powiększenie plaż o ok.800 metrów, szkółka windsurfingu, dodatkowe punkty gastronomii mobilnej, dziewięć punktów monitoringu, drugi park wodny  – to nowości, jakie czekają na wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim w nadchodzącym sezonie. Nie zmieni się opłata za zaparkowanie nad akwenem, która obowiązywać będzie już od 1 maja br.

Konferencja dotycząca nadchodzącego sezonu nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się dzisiaj, tj. w czwartek 28 kwietnia br.

PARKINGI

Za zaparkowanie nad jeziorem trzeba będzie zapłacić 10 zł, we wszystkie dni tygodnia, w godzinach od 8 do 18. Opłaty można uiszczać w urządzeniach-punktach poboru opłat, rozmieszczonych nad jeziorem, lub za pomocą aplikacji. Dostępnych jest 1700 miejsc parkingowych, choć naczelnik wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa nie wyklucza, że na terenach należących do miasta, mogą pojawić się jeszcze dodatkowe miejsca parkingowe.

WIĘKSZA PLAŻA I ZARZĄDZANIE JEZIOREM

Do dyspozycji wypoczywający będą mieć dodatkowe 800 metrów plaży. – Plaża jest poszerzona w tej chwili o około 800 metrów. W kierunku ulicy Plażowej to ok. 500 metrów, i 300 metrów w kierunku ronda – mówił prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Obecnie trwa przygotowanie gruntu, piasek zaś zostanie przywieziony w maju – dodał Łukasz Mędrykowski.

TTBS będzie, podobnie jak w ubiegłym roku zajmował się między innymi utrzymaniem porządku nad jeziorem. Spółka jako jedyna złożyła ofertę w przetargu pn. „Zarządzanie Jeziorem Tarnobrzeskim wchodzącym w skład zasobu nieruchomości Miasta Tarnobrzega wraz z wykonywaniem sezonowych prac porządkowych”. Za wykonanie tego zadania TTBS otrzyma 799 830,00 zł brutto. Jak poinformował prezes Mędrykowski, do prac nad jeziorem oddelegowanych zostało 12 pracowników.

GASTRONOMIA I ATRAKCJE

O punktach gastronomicznych i innych atrakcjach dla wypoczywających, mówił naczelnik Wydziału Geodezji.

– Nad jeziorem mamy cztery całoroczne punkty gastronomiczne całoroczne oraz cztery punkty mobilne na terenach należących do miasta. Dodatkowo wczoraj w Kopalni Machów odbył się przetarg na siedem punktów mobilnych, na terenach należących do kopalni. Pięć z nich znalazło swoich najemców – tłumaczył Stanisław Czuchara.

– Będzie również sześć wypożyczalni sprzętu pływającego, będzie działała tyrolka, „wake park”, park linowy, dodatkowo osoba, która prowadzi park wodny zaproponowała, aby znaleźć miejsce na drugi park wodny. Jako ciekawostkę mogę podać, że osoba wystąpiła do prezydenta miasta o dzierżawę terenu pod szkółkę windsurfingu, z wypożyczalnią desek – dodał.

GRILOWANIE NAD JEZIOREM

Jak mówił komendant Straży Miejskiej, strażnicy będą zachęcać osoby grilujące na plażach, do przeniesienia się na tereny zielone lub w miejsca ku temu dedykowane. 

– Na plaży będzie to nakazowo, możemy wykorzystać artykuł o zapewnieniu bezpieczeństwa wypoczywającym – tłumaczył Robert Kędziora. – Jeśli chodzi o posprzątanie po sobie, to też jest na to artykuł kodeksu wykroczeń, gdzie wymaga się od osób które grillują posprzątania po sobie. Strażnicy będą egzekwować, aby z plaży grilujący przenosili się na terany zielone – dodał.

BEZPIECZEŃSTWO

Jak wyjaśniał komendant Straży Miejskiej, cyt: w nadchodzącym sezonie nad jeziorem zainstalowanych zostanie dziewięć punktów kamerowych z czternastoma kamerami, które będą obserwować zarówno linię brzegową, i plażę jak i linię lustra wody.

– Centrum podglądu będzie umieszczone w pomieszczeniach policji i WOPR-u – dodał.

Ratownicy nad jeziorem pojawią się od początku maja, o czym mówił prezes Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tarnobrzegu.

– Ratownicy będą obecni nad jeziorem od 1 maja, na początku w godzinach od 10 do 18. Jeśli tylko aura się zmieni to godziny ich pracy będą wydłużane, włącznie z dyżurami nocnymi – tłumaczył  Mateusz Bejer. –  Od wakacji czyli 25 czerwca kąpieliska strzeżone zostaną otwarte – dodał.

PROMOCJA I IMPREZY NAD JEZIOREM

W kwestii planowanych wydarzeń nad jeziorem, od kierownika Biura ds. Promocji i Współpracy z Mediami dowiedzieliśmy się tylko, że końcem lipca odbędą się tam Dni Tarnobrzega.

– Jeżeli chodzi o szczegóły, to dowiecie się państwo na konferencji prasowej, którą zwołamy w tej sprawie – mówił Wojciech Lis.

– Jeśli chodzi o promocję Jeziora Tarnobrzeskiego to trwa ona cały czas i będzie trwała (…) Wczoraj w czasie sesji rady miasta mieliśmy przesunięcie 150 tys. zł na rzeczy również promujące jezioro tarnobrzeskie, bo wśród nich jest między innymi facebookowy profil Jeziora Tarnobrzeskiego, który również jest opłacany i również go promuje – dodał.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gogo
25 dni temu

A co z komunikacja.?Metro, tramwaj czy auto-stop.??

olo ho ho
25 dni temu
Reply to  Gogo

wsk lub junak

HistorykSztuki
24 dni temu
Reply to  olo ho ho

Tylko WSK! Dla sportowców Romet albo Wigry.

rowerem po kamieniach
23 dni temu
Reply to  Gogo

rowerem po kamienistej drodze. To poleca prezydent

Aleksandra
21 dni temu
Reply to  Gogo

Helikopter ale tylko do dyspozycji urzędników Dostali podwyżki 40-60 % to ich stać

Marek
18 dni temu
Reply to  Gogo

szprychą nr 6

nastepny sezon
25 dni temu

niech teraz miasto sie zasanowi ile bedzie dokładac kasy do tego sezomu bo paliwo ma kosztować ponad 10 la litr wiec bede ludzie rowerami jezdzic bo ludzie nie beda specialnie wydawac 1000 zł aby dojechać z białego stoku do tarnobrzega
ile bedzie razy kursowac linia 6 na jezioro skoro zwiekszy sie utrzymanie koszty przerz pol car i um niech to przemyśli nasz bystry prezydent
punktów gastronolicznych ubywa bo dzierzawa jest za drogie
a ile bedzie kosztowało utrzymanie parkomatów bo hulajnogi beda na siebie tylko zarabiały

Zigi
24 dni temu
Reply to  nastepny sezon

Ale to nie miasto będzie dopłacać, tylko podatnicy mieszkający w tym mieście
.

Dzialo
25 dni temu

Zastanawia mnie czy bedzie nad jeziorem w obszarze plaz darmowe WiFi dla turystow i mieszkancow Tarnobrzega.W obecnej dobie kiedy internet jest jednym z nosnikow reklamy jeziora przydaloby sie to jako zacheta dla turystow i gosci naszego Jeziorka….he he Mieszkam na florydzie od ladnych kilku lat i dostep do darmowego Wi Fi dla turystow jak i mieszkancow jest norma….Pozdrawienia ze slonecznej Florydy dla mieszkancow Skalnej Gory i miasta….Dzialo

Mundry
24 dni temu
Reply to  Dzialo

Jeszcze tego brakowało!!! Wi-Fi to stale promieniowanie wysokiej częstotliwości. Bije w… dekiel. To dlatego ludzie coraz głupsi. Takie rekreacyjne miejsca powinny być od tego wolne.To miejsce dla wypoczynku a nie do siedzenia w smartfonach, tabletach. Tutaj wskazany jest ruch.

odp
24 dni temu
Reply to  Mundry

większości ludzie oglądają live przez neta wiec nie dziwie się że spada oglądalność tv ale wzrasta popularność rydzyka bo biedaki mu dają a jego nie interesuje że w poslce wszystko drożeje tylko myśli o sobie to są najgorsi darmozjady w pl oprócz posłów lekarzy itp bo oni są najgorsi?

HistorykSztuki
24 dni temu
Reply to  Dzialo

Należy dodać średnią hawajską dla każdego.

HistorykSztuki
24 dni temu
Reply to  Dzialo

Po pierwsze: Tarnobrzeg nigdy nie będzie miał takiego statusu jak Floryda. Stety-niestety. Sorry, taki mamy klimat. I warunki.
Po drugie: jak można robić z grupy blokowisk kurort? Nic ciekawego dla Turystów do zaoferowania nie mamy, prócz przejrzystości wód w Jeziorze. Tarnobrzeg nie może być punktem docelowym. Według mnie jedyna rozsądna taktyka to oparcie promocji Jeziora w kontekście Sandomierza, Baranowa Sandomierskiego, Kurozwęk, Krzyżtoporu, Krzemionek Opatowskich, Szydłowa zwanego niefortunnie „Polskim Carcassonne”.

Internauta
24 dni temu
Reply to  obywatel

Spółdzielnie to mafie. Tak mówili w Telewizji.
„Była zarządzana jak prywatny folwark” – To o tej spółdzielni wypowiedź sędziego.
Brawa dla sędziego. Za podsumowanie wszystkich oskarżonych, syndyka i za wyrok dotyczący kasy. Powinien ich zostawić w samych skarpetkach.

obywatel
24 dni temu
Reply to  Internauta

A w Tbg pod są ochroną .

HistorykSztuki
24 dni temu
Reply to  obywatel

Niestety w realiach tarnobrzeskich są to państwa w państwie. Moja ukochana opłata to zadania „kultorowo-oświatowe”. A więc spędy dla emerytów, którzy są bardzo rozrywkowi w Naszym Mieście. Aż wstyd patrzeć w TVL na ich imprezki towarzyskie.

obywatel
24 dni temu
Reply to  Internauta

Brakuje jeszcze oceny dokonań lustratorów i tzw związków rewizyjnych ( według nich na papierze było wszystko ok).

HistorykSztuki
24 dni temu
Reply to  obywatel

„Związki rewizyjne” to bardzo eleganckie określenie dla zrzeszenia osób które nic nie robią. Żadna „rewizja” z ich udziałem mi się nie przypomina. Może nazwijmy to po imieniu: klub miłośników paluszków i wody niegazowanej?

HistorykSztuki
24 dni temu

Ciekawe priorytety ma Nasza Władza.

obywatel
24 dni temu
Reply to  HistorykSztuki

A mnie ciekawi wypowiedź prezeska TTBS o oddelegowanie pracowników – wychodzi na to że tyłu jest zbędnych w TTBS skoro można ich oddelegować na taki długi okres bez uszczerbku dla TTBS .
Po co ich w takim razie zatrudniać w TTBS przez pozostały okres ???
Dlaczego mieszkańcy z TTBS muszą ich utrzymywać i opłacać ???

Miszkaniec
22 dni temu

Ale drużyna. Prezydent nie moze się na chwalić.

A co z drogami nad jezioro?
21 dni temu

Władze miasta odnawiają asfalt na ścieżce pieszo-rowerowej na Wisłostradzie. Czyli tu będą kłaść asfalt na asfalt, a kiedy remont ścieżek w kierunku jeziora? Tych na mapie, są oznaczone czerwona-kamienista, błękitna to droga wyjazdowa dla aut od Mariny. Są utwardzone ale, ciężko sie jedzie, skoro miasto ma tyle kasy na remonty, to w głowie sie nie mieści że jeszcze tego nie zrobili?

brak_drog.jpg
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content