Lot widokowy śmigłowcem – niesamowite przeżycie

Czym jest lot widokowy śmigłowcem?

Lot widokowy śmigłowcem to jeden z elementów początku przygody z tego typu statkiem powietrznym. Osoba, która odbywa tego typu lot, zapoznaje się z pełną obsługą maszyny i podstawowymi przepisami związanymi z lataniem. W trakcie lotu widokowego poznasz wszelkie kwestie dotyczące procedury startu, lotu i lądowania.

To zarówno wielka atrakcja turystyczna, dzięki której zobaczysz wiele niesamowitych widoków, zapierających dech w piersiach krajobrazów i poczujesz się jak w filmie przygodowym. Lot widokowy śmigłowcem może być też świetnym wstępem do czegoś dużo większego.

W jaki sposób odbywa się lot widokowy śmigłowcem i dlaczego warto go przeżyć?

Podstawa lotu to procedura startu. Usiądziesz za sterami śmigłowca i będziesz mógł (we współpracy z doświadczonym instruktorem) samodzielnie decydować gdzie uda się sterowana maszyna. Dowiesz się też w jaki sposób przygotować maszynę do startu, jakie elementy należy sprawdzić i na co konkretnie zwrócić uwagę. Następnie odpalisz silniki i wzniesiesz się w celu odbywania lotu właściwego.

Tam poznasz tajniki sterowania helikopterem. Będziesz mógł zmieniać tor lotu, dowiesz się wielu cennych rzeczy o najważniejszych wskaźnikach, parametrach i urządzeniach. Zobaczysz świat nie tyle z miejsca pasażera, co miejsca osoby sterującej nowoczesnym śmigłowcem. Z pewnością będzie to niesamowite uczucie – szczególnie dla osób, które marzyły o pozostaniu pilotem.

Ile kosztuje lot widokowy? Cena waha się od 2500 do 3500 złotych, w zależności od miejsca przeprowadzenia usługi. Czy warto? Oczywiście! Tego typu lot to niepowtarzalna okazja, żeby zasiąść za sterami bez niezbędnych licencji. Może być też początkiem czegoś większego!

Co po locie? Masz kilka możliwości!

Loty widokowe to świetny wstęp do przeprowadzenia kursu na pilota śmigłowca. Podczas takiej usługi poznasz już pierwsze tajniki latania i przekonasz się, czy dalsze szkolenia mają sens. Jeżeli złapiesz bakcyla, to możesz zapisać się na pełen kurs zakończony egzaminem i uprawniający do samodzielnych lotów turystycznych. Z pewnością będzie to ogromna przygoda, której nie warto się opierać!

Pamiętaj, że lot widokowy śmigłowcem jest w pełni bezpieczny, przeprowadzony zawsze przez profesjonalistów. Nie jesteś zdany sam na siebie.

Sprawdź pełną ofertę na HeliPoland.com

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucy
20 dni temu

Norbert kupił w końcu helikopter?

HistorykSztuki
19 dni temu
Reply to  Lucy

No co? Chciał zobaczyć mecz na wyjeździe i wrócić szybko na Dni Tarnobrzega. Bycie El Presidente to nie takie hop siup. To ciężka (przepraszam, to nie aluzja do niczyjego gabarytu uwaga) praca. Swoją drogą dziwi mnie postawa władz PO, że na szefa lokalnych struktur wystawiają osobę która kojarzy się z jajecznicą, helikopterem i wydatkami na „fundusze reprezentacyjne”. Było o tym głośno, ale chyba wyborcy nie mają amnezji. Tak PO strzeliła sobie w kolano. Jak czuję odrazę do polityki prowadzonej przez PiS, tak z Helikopterem żadnego kandydata z list tejże partii nie poprę. No i była Pani Zych na listach. Droga do samopogrążenia.

walt
19 dni temu
Reply to  HistorykSztuki

część wyborców peo to ten sam level zacietrzewienia co wyznawcy smoleńskiej sekty.
zawsze i wszędzie będą dowodzić,że tusk,jajecznica czy kaczka to najwięksi mężowie stanu w dziejach.
przynajmniej mają żelazny elektorat co zapewnia im stały angaż przy korycie 🙂

HistorykSztuki
18 dni temu
Reply to  walt

Niestety tak wygląda polityka. Mało merytoryki, dużo emocji. To raczej pop-polityka. A jak słusznie twierdzisz, poziom zacietrzewienia i zamknięcia w bańkach informacyjnych jest po jednej i drugiej stronie. Brak dyskusji na argumenty, za co w dużej mierze winię stacje telewizyjne dobierające gości na zasadzie crash-testu: skrajny i pyskaty PO-wiec i chamski ideolog z PiS. Nie idzie w tym o dyskusję a obrzucanie się inwektywami. Dlatego zamiast stołu do dyskusji proponuję zapasy w kisielu/makaronie lub walki bokserskie dla zapraszanych gości. Dlaczego rzadko zaprasza się bardziej zrównoważonych polityków z obu stron? A przecież tacy są.

walt
18 dni temu
Reply to  HistorykSztuki

bo polaryzacja się im wszystkim opłaca.
natomiast ja tam nie tęsknię by ktoś kolaborował z pisowską władzą.
byłby w moich oczach zdyskwalifikowany.

dlatego tuskowi i jego konserwatywnym kolegom sługom kościoła rzymskiego też w dobre intencje nie wierzę.

HistorykSztuki
17 dni temu
Reply to  walt

Czy Tusk jest konserwatywny? Ostatnio nieco przeszarżował próbując licytować się na rozdawnictwo z PiS. Czy kościelny? Podczas drugiego expose twierdził, że przed biskupem klękać nie będzie. A jednak nadal jesteśmy może nie państwem wyznaniowym, ale klerykalnym na pewno. PSL, czy jak się teraz nazywają: „Koalicja Polska” chcą być niby prawdziwą konserwą, bo Platforma skręciła w lewo obyczajowo. Niestety klasyczny podział na prawicę i lewicę zanikł, czego najlepszym przykładem jest określanie PiS mianem partii prawicowej. Wiadomo: kto bardziej kocha Jana Pawła II i z łezką w oku wspomina Rzeczpospolitą Obojga Narodów oraz uznaje II RP za krainę szczęśliwości z automatu staje się prawicowy. A nie jest to prawda. Do tej pory na tym pomieszaniu pojęć zyskiwała głównie Konfederacja, ale coś ostatnio kiepsko im się wiedzie, oczywiście poza internetem. Powiesz coś co nie pasuje do poglądów PiS – nazwą Cię lewakiem, powiesz że opozycja jest niemrawa i sama sobie szkodzi – nazwą Cię prawakiem. Nie masz zdania – na pewno wspierasz PSL. Niemal każdy żyje w swej bańce informacyjnej, co demokracji nie służy.

Lotczik kosmonawta
17 dni temu
Reply to  Lucy

Taaa… prowadzi kursy na pilota helikoptera 😉

wrzos
20 dni temu

U NAS W MIESCIE BYL JUZ JEDEN TAKI PREZYDENT, KTORY ZAMIAST DBAC O NALEZYTY ROZWOJ MIASTA TO BUJAL SIE W HELIKOPTERACH A POTENCJALNYCH INWESTOROW WITAL Z PEJCZEM W REKU !!! UF JAK DOBRZE, ZE JUZ MIASTEM ON NIE ZARZADZA !!!

Patriota lokalny
11 dni temu
Reply to  wrzos

Czy łun z PO? To już wszystko jasne. PełO zwijało Polskę.

wrzos
20 dni temu

A PROPOS KIEDY PRZECHODZILEM DZISIAJ OBOK JEDNEGO ZE SKRZYRZOWAN W MIESCIE, WIDZIALEM JAK JAKIS ,,RUSKI,, NISZCZYL PRZYCISK NA SYGNALIZACJI SWIETLNEJ USILNIE WALAC W NIEGO PIESCIA, KIEDY ZWROCILEM UWAGE DLACZEGO TAK ROBI? ZWYAYWAL MNIE PO RUSKU I DALEJ TAK ROBIL. NIE WIEM CZY SIE SMIAC CZY PLAKAC?! PO CO TO ,,RUSKIE ZOO,, TU.

Alf
20 dni temu
Reply to  wrzos

Wolisz ruskich z karabinami ? Im też będziesz uwagę zwracał ? Cena jaką płacimy jest niewspółmiernie mniejsza niż nasza niepodległość. Pamiętaj ,że nic nie jest dane na zawsze , ale zawsze ruscy maczali paluchy we wszystkich naszych rozbiorach.

HistorykSztuki
19 dni temu
Reply to  wrzos

A wśród Naszej Młodzieży nie ma troglodytów (o ile ta historia nie jest fejkiem)? Poza tym młodzi z Ukrainy byli u Nas jeszcze przed wybuchem wojny, jakoś do samosądów nie dochodziło.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content