Seniorzy i rodziny wielodzietne będą zwolnione z opłat za parkowanie nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

Interpelacje dot. zwolnienia z opłaty parkingowej przy Jeziorze Tarnobrzeskim seniorów oraz rodziny wielodzietne złożyła do biura Rady Miasta radna Anna Pekar. Opłata za parkowanie nad zbiornikiem pobierana jest od 1 maja do końca września.

W interpelacji dotyczącej zwolnienia z opłaty parkingowej seniorów, radna napisała m.in. cyt:

– Uchwalą Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 20 maja 2020 roku. Miasto przystąpiło do realizacji programu „Ogólnopolska Karta Seniora” oraz programu „Miasto przyjazne Seniorom”. Program jest skierowany do osób które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie miasta Tarnobrzega. Program umożliwia osobom, które ukończyły 60 rok życia ubieganie się o wydanie „Ogólnopolskiej Karty Seniora” a tym samym korzystanie z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień przygotowanych przez partnerów programu w całej Polsce.

Zwracam się więc do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o zastosowanie przywileju dla czcigodnych zmotoryzowanych Seniorów w naszym mieście i zwolnienia ich z opłat parkingowych podczas korzystania z uroków Jeziora Tarnobrzeskiego.22.40-1-1

W przypadku rodzin wielodzietnych, radna Pekar przypomniała, że od 2020 roku w Tarnobrzegu zaprzestano realizacji miejskiego programu „Bon rodzinny 3+”, wprowadzonego w 2014 r, który miał wspierać rodziny z co najmniej trójką dzieci.

– Pan prezydent Dariusz Bożek uspakajał wówczas beneficjentów tego miejskiego programu, że pieniądze nie uciekną z systemu i będą przeznaczone na różne inicjatywy im dedykowane.

Zwracam się więc do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o zastosowanie przywileju dla rodzin wielodziemych (w tym zastępczych) w naszym mieście i zwolnienia ich z opłat parkingowych podczas korzystania z uroków Jeziora Tarnobrzeskiego.- napisała radna 22.41-1

Do Biura Rady Miasta Anna Pekar złożyła jeszcze jedną interpelację dotyczącą Jeziora Tarnobrzeskiego. Chodzi o zakup specjalistycmego wózka-amfibii, którego lekka konstrukcja pozwala na łatwy transport po piasku i bezpieczeństwo podczas kąpieli w wodach naszego jeziora osób niepełnosprawnych.

Wózek daje możliwość zanurzenia się w wodzie, aż po szyję. Cena amfibii to 20 tys. złotych. To wysoki koszt, ale warty poniesienia, aby umożliwić niepełnosprawnym chwilę kiedy po raz pierwszy raz w życiu zanurzą się w jeziorze. Wózek byłby udostępniany bezpłatnie, a chęć skorzystania należałoby zgłosić ratownikowi, który pomógłby przy jego użyciu oraz zabezpieczyłby kąpiel niepełnosprawnej osoby – wyjaśnia radna.22.42-1

Subskrybuj
Powiadom o
66 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zdziwiony
1 miesiąc temu

Dlaczego Bożek zlikwidował Kartę rodziny.
Oszczędności z tego tytułu poszły na ściankę wspinaczkową. A jak było głosowanie za dofinansowaniem ścianki to radna Pekar podobno była za.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  zdziwiony

Co to za jakiś wiek 60 lat , w Tbg są emeryci( seniorzy) w wieku różnym ????

Reklama miasta
1 miesiąc temu
Reply to  zdziwiony

Oszczędności z karty rodziny nie widać. Jedna z porażek tej władzy. Po co teraz dawać coś na pokaz, wystarczyło nie zabierać.

Wera
1 miesiąc temu

Prezydent i cała swita, radni i urzędnicy z urzędu miasta też powinni być zwolnieni z wszelkich oplat!!! A co tam idzmy na całość!!!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Wera

Akurat Pan Prezydent jest seniorem, więc ten przywilej by go objął, proszę się aż tak nie martwić. Nie chodzi o radnych czy urzędników, ale o to, żeby w Tarnobrzegu się dobrze żyło właśnie seniorom, czyli w większości emerytom i rencistom. A jezioro jest również dla nich, tym bardziej jeśli mówimy o osobach płacących w Tarnobrzegu podatki. A jak powstanie duże hospicjum w Miechocinie, to osób starszych będzie jeszcze więcej, więc miasto powinno prowadzić politykę przyjazną właśnie dla turystów oraz dla seniorów, a długofalowo także prorodzinną.

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar wróciłeś po urlopie???
A juz bylo tak milo Nikt nie pisal infantylnyvh przemyslen i nikt nie zaprzeczal rzeczywistości.

Wizja Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Mamy to! Według Cezara „miasto powinno prowadzić politykę przyjazną właśnie dla turystów oraz dla seniorów, a długofalowo także prorodzinną”. Czyli, jak rozumiem, dla rodzin to kiedyś tam, jak będzie już luksus dla turystów i seniorów. Tylko że do tego czasu głównie rodziny będą musiały ponosić koszty tworzenia tego luksusu, co znacząco pogorszy jakość ich życia, co z kolei skłoni wiele z nich do opuszczenia miasta. Jeżeli nie zadba się tu i teraz o interes społeczny tarnobrzeskich rodzin, to przypuszczam, że za 15-20 lat Tarnobrzeg będzie liczył ok. 20 tysięcy mieszkańców, stając się zapuszczonym miasteczkiem koło jeziora.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co z leczeniem chorób wewnętrznych w TARNOBRZESKIM SZPITALU.? Chyba zdrowie ważniejsze od opalania starego ciała? Jak się prezydent czuję okłamany przez marszałka Ortyla? Ja fatalnie bo to kolejna degradacja naszego miasta .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

A dopłaty do wody dla mieszkańców TBG to kto obiecywał ???
To kłamał ????
Woda w TBG podrożała ????
Kto kłamał ????
Mieszkańcy nie odczują podwyżek za wodę ???
Kto kłamał ????

Kto i kiedy publicznie oszukał i kłamał ????

zmartwiony obatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

1. Pan Prezydent zarabia niemała kasę i jego zniżka za wjazd nad jezioro nie powinna obowiązywać. Powinna być brana wysokość zarobków, emerytur, rent przy uznaniu czy się komuś zniżka należy.

2. Seniorzy od miasta otrzymali pomieszczenia , jedno przy placu Czerwonym, drugie w budynku usytuowanym w pobliżu wejścia do parku dzikowskiego. Co w zamian dla miasta poczynili? Może by tak czasem wziąć grabki, wiaderko, mietłe i wio posprzątać chociaż park w ramach podziękowania?

3. miasto jest zaśmiecone i trzeba się nim zająć a nie igrzyskami. Gdzie by nie popatrzeć to zawsze coś leży na trawniku, chodniku, w zakamarkach (puszki z piwa, butelki, śmieci). Dawniej były prace interwencyjne a teraz nie ma? Czeka miasto aż goście z Ukrainy wam Tarnobrzeg posprzątają?

I jeszcze taka uwaga. za PRL-u nie było zniżek za wyjątkiem przejazdów PKP czy autobusami i jakoś się żyło. Skromniej, biedniej, ale wyrośli niektórzy na ludzi.

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jednym słowem, młodzi wyjeżdżajcie z tego miasta bo ; przy obecnych polach nie będziecie mieć emerytur jak obecni seniorzy, miasto nie przewiduje Was w swoich planach na chwilę obecną ( chyba, że jako turystów ).
Przykre to bardzo, ale inne miasta – większe dadzą Wam większe możliwości rozwoju.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No pewnie – znowu niech mieszkańcy płacą za oligarchę – ” wyp….j” z forum tyle było spokoju a ty znowu swoje objawienia pier…e wypisujesz???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

W Stalowej budują hospicjum MIEJSKIE !
Nie wycieraj sobie gęby hospicjum w Miechocibie – powstaje ono z ofiar .

Gość
1 miesiąc temu

A co ? Radnej Pekar jeszcze mało rozdawnictwa ?! Rodziny wielodzietne po to dostały 500+ aby ich było stać na tak niskie opłaty za parkingowe. A co do emerytow. W Tarnobrzegu jest duzo milicyjnych i siarkowych emerytow co kasy maja jak lodu. Wiec nie widzę potrzeby aby z automatu zwalniać wszystkich jak lec!!! Niech bedze imienny karnet wydawany w opiece społecznej na cały sezon ! No chyba ze radnej chodzi aby jej partyjny kolega emeryt Stasiak ktory doprlwadził szpital do zapaści i uciekł na emeryture w nagrode parkiwał nad zalewem za friko ?! Radna Pekar niech lepiej publicznie zapyta prezydenta co dała sesja z udziałem marszałka Ortyla. Bo dziś mamy połowe maja a oddziału wewnetrznego jak nie było tak nie ma a marszałek obiecał ze bedzie wskrzeszony najpozniej do 24 kwietnia !!! MAM ROZUMIEC ZE MARSZAŁEK MOZE NIE DOTRZYMYWAĆ SŁOWA I WSZYSTKO JEST OK ?!!!

Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

JAK WIDAĆ MARSZAŁEK SWOIMI OBIETNICAMI NAPLUŁ RADNYM W TWARZ A ONI MYSLELI ZE DESZCZ PADA 🙂 Z tego co pamietam kwietniowa sesja była juz po 25 kwietnia i nie znalazł sie ani „jeden slrawiedliwy” z radnych ktory by zapytał o szpital i pozamykane oddziały. KPINA Z URZEDU RADNEGO I MIESZKAŃCÓW !!!

do Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Panie Kuba zapomniał Pan ,że Ortyl Marszałek dostał medal za zasługi dla miasta w tym dla szpitala.Takie było uzasadnienie do uchwały Rady Miasta. He,He

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  do Kuba

A działaczki nad zalewem nie dostał ? Za kwitnący rozwój Tarnobrzega i chyba jedynego szpitala wojewódzkiego w Polsce bez oddziału chorób wewnętrznych !!!

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Wojewódzki to tylko z nazwy po lepszych czasach. to zwykły szpital powiatowy , który w przyszłości może stać się szpitalem specjalistycznym

Pacjent
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Będzie szpital prywatny

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Pacjent

STOP DLA PRYWATY W SZPITALU. Wystarczy ze usługi dentystyczne ktoś kiedyś zrobił prywatne!!! Dzis trzeba mieć fortune na ładny uśmiech. Tylko jak tu sie uśmiechać po takim obdzieraniu z kasy przez stomatologów ?!

mecz
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

tutaj juz każdy łapówki bierze a pamietam 3 lata temu że PDB obiecywał że rzadnej łapowki nie weznie a juz w tym roku laiczyłem że siedem razdy dostał w kieszeń a że jezioro wygląda jak martwa natura po tych zmianach i kupie asfaltu i kostki brukowej to się zastanawiam jak będzie tam mozna ryby łowic lub grzyby zbierac?

Beata
1 miesiąc temu
Reply to  mecz

Proszę się podpisać lub zgłosić odpowiednim organom. Odwagi! W innym razie publiczne posądzenia nadają się do sądu. Prezydent powinien to zgłosić.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Beata

ale on nie ma jaj to jest baba
nie zadowolony mieszkaniec zasranego miasta tbg-u

wojewodztwa juz nima
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

dlaczego ten szpital ma w nazwie wojewodzki skoro wojewodztwa juz nima?

Kuba
1 miesiąc temu

Bo zarzadza nim marszałek Ortyl ze swoją świtą. A raczej niszczy i zamyka oddziały no i oczywiscie pogotowie ratunkowe ktore połknął Mielec. Prosze zapamietać nazwisko Ortyl bo pewnie bedzie wisieć na płotach przed wyborami. STOP DLA LUDZI KTORZY NISZCZA TARNOBRZEG !!!!

Tom
1 miesiąc temu
Reply to  do Kuba

Kto zgłosił kandydaturę? PIS

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

I słusznie że jak piszesz ” napluł” to tak jak. radni i wójt z załogą pluje w twarz mieszkańcom – co najwyżej trafił swój na swojego .

Tom
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Po co pytać prezydenta? Nie można bezpośrednio marszałka?. Pani radna zapyta marszałka także z PIS-u i zreferuje na RM.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Tom

Po to bo jest prezydentem miasta Tarnobrzeg . W szpitalu lecza sie mieszkańcy Tarnobrzega a nie kosmici. Pod naciskiem opini mieszkańcow zaprosił marszałka na sesje. Marszałek na sesji składał obietnice prezydentowi i radnym a nie mieszkańcom na tarnobrzeskim rynku. Jak coś zaczeli to niech monitorują i doprowadza do szcześliwego finału czyli ponownego otwarcia oddziału chorób wewnętrznych w naszym szpitalu!!!! Jesli natomiast obecny prezydent uwazał ze do jego obowiazkow bedzie nalezało tylko remontowanie dróg to sie bardzo mylił. Nastepnym razem niech startuje na sołtysa okolicznych wsi. Moze go wybiora. Chodz osobiscie uwazam ze nie ma szans bo tam teraz madrzejsi ludzie niz ci w miescie Tarnobrzeg. Przykład: Pluta nie miał szans na wioskach więc przytulił sie do Tarnobrzega.

Kosmita
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

„W szpitalu lecza sie mieszkańcy Tarnobrzega a nie kosmici.”

Ja jestem kosmitą dla… innych kosmitów (UFO ludków) 🙂

Wizjoner
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Cytat: „Bo dziś mamy połowe maja a oddziału wewnetrznego jak nie było tak nie ma a marszałek obiecał ze bedzie wskrzeszony najpozniej do 24 kwietnia !!! ”

I już nie będzie.

Ola
1 miesiąc temu
Reply to  Wizjoner

A może nie będzie prezydenta Bożka i marszałka Ortyla?

fach
1 miesiąc temu

Czy emeryci i rodziny wielodzietne płacą vat w sklepie lub podatek od nieruchomości w innym trybie niż np. małżeństwo 35-latków z dwójką dzieci? 😉 Dlaczego nie postulować zwolnienia z opłaty po prostu wszystkich aut zarejestrowanych w Tarnobrzegu? Bo trzeba zostawić pole do rozwoju tej dobrej zmiany pod następną kadencję? 🙂

Odyseusz
1 miesiąc temu

Ciekawe kto to wszystko będzie utrzymywał – garstka ludzi.

zmartwiony obatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

O to to. Tu zwolnienia z opłat, tam zwolnienia z opłat a skąd brać kasę na utrzymanie obiektów i nie tylko.Stale rozdawnictwo dookoła: 500+, 400+, 300+, mamusia 4+, 13 i 14 emerytura, dopłaty rolnikom, dopłaty biznismenom czy artystom, aktorom z tytułu pandemii. Co macie do zaoferowania tym, którzy nie łapią się do żadnej z ww grup, tylko normalnie pracują za czasem mizerne pieniądze?
W Polsce nie namawia się ludzi do poszukiwania pracy tylko rozdaje kasę na lewo i prawo. Kasa jest potrzebna choćby z tego względu, że trzeba uzbroić Polskę. Uzbrojenie wojskowe kosztuje a przez lata takie zakupy były zaniedbywane.

Optymista
1 miesiąc temu

Zwracam się z prośbą o obniżenie wjazdu nad jezioro z 10 do 2 złotych i rezygnację z wszelkich obniżek , zwolnień z opłat, bonusów. przywilejów itp. Będzie normalnie

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Optymista

że ty chcesz za wjaz 2 zł płacic a ja za litr ropy 7.29 obniżka na 3 litr benzyny 7.24 na 3
litr gazu 3.49 na 1.50

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Optymista

Poje….o cię ??? Skąd wezmą na koryto dla oligarchii ???
Frajerzy tarnobrzescy niech bulą bo po to wprowadzono podatki : zalewowy i parkingowy !!!!

Beata
1 miesiąc temu
Reply to  Optymista

W Tarnobrzegu można dojść pieszo nad jezioro, można też dojechać rowerem. Inwalidzi nie płacą. Najlepiej wszystkich zwolnić, a koszty utrzymania poniosą Ci uczciwie pracujący, którzy nie łapią się na rozdawnictwo. A gdy wjeżdża pięcioosobowa rodzina to i tak wychodzi po te 2 złote

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Beata

tak pod marketetem stoja młodzi ludzie co zbieraja pieniadze na ukraine
na czerwonym placu codzienie jest przyjmowany towar dla nich
w swoim miescie sie czuje obcy a nie jestem rasista
i od kiedy w tym kraju za chleb bedzie sie płaciło 10 zł

JJTom
1 miesiąc temu
Reply to  Beata

Czyli mam zapierd… po pracy z dwójką malutkich dzieciaczków, parasolką i milionem innych rzeczy aby mogły w sezonie letnim te dwie godziny dziennie spędzić nad wodą, tak? Albo płacić jak frajer codziennie 10 zł za dwie godziny spędzone co daje 300zł na miesiąc. Myślenie tłuczka do kartofli

Vit
1 miesiąc temu

Sezon obietnic wyborczych uważam za otwarty.Im bliżej daty wyborów tym większy odlot chętnych zostania radnymi.Rozdawanie nie swojej kasy co niektórzy opanowali do perfekcji.Proponuję pójść na całość i zwolnić wszystkich że wszystkiego.Muzyka skocznie gra o łajbą nabiera wody.Umcyk,umcyk bum tarara bum

ciekawy
1 miesiąc temu
Reply to  Vit
super
1 miesiąc temu
Reply to  ciekawy

ale trafne.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  super

Prawdziwe oblicze wszystkich radnych ( bezradnych ) chcących dorwać się do koryta ponownie.

Mokrzyszowiak
1 miesiąc temu

Ja mam interpelację do radnej Pekar. Zamiast na głupie pomysły proszę swoją energię skierować na załatwienie środków w województwie na remont ogrodzenia pałacyku myśliwskiego na TARNOBRZESKIM MOKRZYSZOWIE.

O oddziały TARNOBRZESKIEGO szpitala też proszę zawalczyć . Bo jakoś w Mielcu i Stalowej Woli nie zlikwidowali oddziałów chorób wewnętrznych. Ja jako mieszkaniec Tarnobrzega w razie potrzeby chce być leczony u siebie . Wystarczy że po śmierci będą mnie wieźli na spalenie do Stalowej bo w Tarnobrzegu nikt nie zadbał o spopielarnie zwłok chociaż wspaniały śp Ksiądz Prałat Józefczyk stworzył do tego warunki na TARNOBRZESKIM SOBOWIE.

Tomasz
1 miesiąc temu
Reply to  Mokrzyszowiak

Który to pałacyk myśliwski Tam gdzie ona jest hehe dyrektorem?

walt
1 miesiąc temu

seniorzy właśnie dostali od rządu zapowiedź kolejnej jałmużny zwanej 14tką 🙂

może trzeba by wesprzeć pracujących a nie tylko tych co już nic nie robią ? 😛

znajomy
1 miesiąc temu
Reply to  walt

wolcie a jak tam za twojego donka zyli emeryci? ap[ropo jak wycieczka do stolicy?wpuscili cie?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  znajomy

do zoo tylko i pokazywali jako szympansa z prowincji bo słomy z butów nie zdążyłem wyciągnąć 🙂

proszę mnie nie obrażać sympatią do pana tuska bo zdaje się,że byłem jednym z głośniej protestujących za prezydentury jego namiestnika pana od jajecznicy.

dla mnie tusk i platforma to bezideowa styropianowa i prokościelna centroprawica a ja raczej mam lewicowe poglądy.

Szczepan
1 miesiąc temu

Dlaczego po remoncie zlikwidowali karnet nad jezioro?

senior
1 miesiąc temu
Reply to  DiM

W punkt.
Dobrze ,ze jeszcze są mieszkańcy których stać na baczne obserwacje i wnioski nawet jeżeli sa sarkastyczne.
Bożek to chyba pamięta jak pisał w Tarnobrzeskim Niezbędniku (chyba ) również sarkastycznie.
I tak
Nastał czas pobudki dla naszych radnych.
Żałosne ,że budzą się przed wyborami.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DiM

To prawdziwe oblicze radnych z PIS- u tarnobrzeskiego tylko szkoda że tam w centrali PIS- u nie widzą kogo tu mają ???
Reszta radnych też podobna – za cudze, na cudzy koszt i aby uczknac kasę mieszkańców dla swoich ( radny z PIS-u że spółdzielni też dla swoich ) .

fach
1 miesiąc temu
Reply to  DiM

Jestem pod wrażeniem jakości tego wpisu 🙂 Jeżeli strona DiM-team będzie prowadzona w odpowiedni sposób, to może stanowić fundament i platformę dla komitetu obywatelskiego, o jakim pisałem kiedyś. Tak czy inaczej składam wyrazy uznania.

Wyrazy uznania
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Ja tez skladam wyrazy uznania Tarnobrzrski Niezbednik Bozka to cienizna wobec DiM
Tak trzymac chlopcy. Byle do wyborów
A swoja drogą Czy Bozek odtajnil raport Pani Agnieszki
To jest ciekawa lektura.
Na razie w urzedzie jest polowanie na czarownice

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Bo oligarchia musi mieć na wypełnienie koryta dla siebie .

senior
1 miesiąc temu

Dobrodziej Bożek

1- Doprowadził do dużej ceny za wodę i ścieki poprzez sprzedaż udziałów i wybudowal drogi nad jeziorem
2- Doprowadzil do największej ceny na Podkarpaciu za śmieci
a teraz
uszczęśliwia tarnobrzeskich seniorów zniżką na jezioro dla których w upalne dni nie ma miejsca (dla seniorów.)
Preyzdent Bożek super zarabia i jeżdzi zapewne na luksusowe wczasy a seniorzy nad Jezioro Tarnobrzeskie nie mają darmowych dojazdów MKS.

To się wszystko zgadza z obietnicami wyborczymi. Kto może niech sprawdzi ulotki i przemowy

Beata
1 miesiąc temu
Reply to  senior

Najlepiej darmowe śmieci, darmowa, woda, darmowe wjazdy, darmowe parkingi, jeszcze darmowy gaz, prąd, jedzenie, może i ubrania. Ktoś jeszcze coś dorzuci? No i dopłatą 10 zł dla każdego, kto zechce przyjść nad jezioro. No i ogólnie dostępna drukarka pieniędzy

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Beata

a jak braknie drzew to na czym to wydrukujesz
zacznij sie bać bo juz bomba wychuchła koło jasła
a z tamtad jest ponad 100 km do tego nedznego miasta ze nawet student nie chce tutaj studiowac?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  senior

Macie klub seniora – macie,
Macie zabawy ( potańcówki ) dla seniorów – macie
– czego jeszcze chcecie ZA DARMO ???
( wam się wydaje że wszystko wam się należy za darmo a młodzi mają na was zapierd….ć – CO ???)

orzeł
1 miesiąc temu

Cały PiS, nadrukować pieniędzy i rozdawać, 300, pińcet, trynastki, pietnastki, same plusy. A z pracujących zdzierać. Czy ta pani kiedyś coś mądrego w ogóle powiedziała?

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

Nic nigdy

Proponuję
1 miesiąc temu

Zwolnić też niebieskookich, leworęcznych i tych, no pracowników z 4 brygadówek.

Gosc
1 miesiąc temu

A czy ja mogę napisać pismo że chcialam być wielodzietna rodzina ale z przyczyn zdrowotnych nie mogę…..I dlatego moje dwoje dzieci nie mogą sobie codziennie jezdzic nad jezioro….Bo codziennie 10zl jadąc na 2h to jednak sporo….. dla mnie taki pomysł jest śmieszny. Zmniejszcie opłatę i niech placi każdy. A nie bo ktoś ma 3 dzieci i już dajcie za darmo wszystko.

HistorykSztuki
1 miesiąc temu

Przepraszam za opóźnienie, ale kilka uwag. Rozumiem kwestie demograficzne – Tarnobrzeg to miasto w dużej mierze emerytów. Klub Seniora, bachanalia w śdk-u pt. „kabaret”, „seniorzy śpiewają kolędy” itd. W każdym odcinku TVL albo Domy Opieki albo Klub Seniora, no i występy artystyczne przedszkolaków. Widzicie jak wygląda komunikacja miejska. Raz na ruski rok zdarzy mi się nią przejechać. Zawsze narzekają emeryci, którzy stanowią 99.% pasażerów a więc jeżdżą za darmo. Nie da się wprowadzić symbolicznego biletu, choćby w okresie letnim dla Seniorów? Komunikacja miejska wygląda żenująco, obrywa się zazwyczaj kierowcom nota bene bogu ducha winnym, ale przyczyną jest brak dochodu z biletów. Niestety pokolenie Seniorów bywa roszczeniowe – jedna ekipa ze względu na liczebność, która udziela się w ichniejszym klubiku nie przekłada się na całokształt osób starszych w Tarnobrzegu. W kilku miastach które znam Kluby Seniora pomagały Ukrainie, nic nie słyszałem i niczego nie widziałem o inicjatywie która wyszłaby z Naszego grona Emerytów. Chyba że akurat nie obejrzałem odcinka TVL w którym coś organizowali. Bankiety, dancingi, pajacowanie. No i mają własną miejscówkę, którą lokalni dygnitarze otwierali. U wielu osób które znam działalność Klubu Seniora budzi jedynie zażenowanie. Co następne? Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem w wykonaniu Seniorów? Z całym szacunkiem dla Osób… Czytaj więcej »

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
66
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content