Tarnobrzeg: 4-latek chciał wyjść przez balkon na plac zabaw. Jego pijani rodzice spali

Pozbawiony opieki 4-latek, będąc na balkonie na I piętrze, wszedł na pufę i wychylając się przez barierkę prosił, aby zabrać go na plac zabaw, bo rodzice są pijani i śpią. Na miejscu interweniowali policjanci.

W niedzielę przed godz. 16, tarnobrzescy policjanci otrzymali informację, że 4-letni chłopiec bez opieki bawił się na balkonie na I piętrze, a jego rodzice śpią pijani. Do zdarzenia miało dojść w jednym z bloków przy ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Na jednym z chodników zauważyli kobietę z małym dzieckiem, która na widok oznakowanego radiowozu wyszła mu naprzeciw.

Zatroskana kobieta oświadczyła, że przechodząc w pobliżu bloku, zauważyła małego chłopca bawiącego się na balkonie bez żadnej opieki. Chłopiec stał na pufie i wychylał się poza balustradę balkonu. W pewnym momencie, zaczął wspinać się po barierce i na jej widok poprosił – „ciocia weź mnie na plac zabaw, bo rodzice śpią pijani”.

Kobieta pobiegła pod balkon, na którym znajdowało się dziecko i starała się namówić go do powrotu do mieszkania. Obawiając się o dalszy los dziecka, postanowiła spróbować dostać się do mieszkania, w którym był chłopiec. Weszła do środka i sama zabrała dziecko.

Policjanci udali się pod wskazany adres. W jednym z pokoi zastali w łóżku śpiącą kobietę i mężczyznę.

Policjanci zbadali ich trzeźwość. Okazało się, że 29-letnia matka chłopca miała 0,64 promila alkoholu w organizmie, a 54-letni mężczyzna 1,24 promila alkoholu w organizmie. Ponieważ chłopiec był głodny, policjanci kupili mu jedzenie. Z uwagi, że rodzice nie byli w stanie sprawować należytej opieki, 4-latek trafił pod opiekę rodziny.

O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny. Także dzielnicowi będą monitorować sytuację rodzinną oraz pracownicy MOPR. Jeżeli okaże się, że rodzice swoim zachowaniem narazili chłopca, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grazyna
1 miesiąc temu

Princet plus to jest super sprawa dla nierobów i pijaków

Janusz moczy was
1 miesiąc temu
Reply to  Grazyna

Za 500 dzisiaj nie popijesz, zazrościsz to zrób sobie dzieci i je wychowaj. Pies ogrodnika

Andrzej Tbg
1 miesiąc temu

Za +500 kupisz miesięcznie co najwyżej 24 butelki wódki lub 33 flaszki bimbru. Faktycznie nie popijesz…

Janusz moczy wąs
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej Tbg

Patrzcie wszystko przelicza na wódę i bimber. Ochlej modro. To chlaj jak musisz, i nie mierz swoją miarą innych ludzi, którzy biorą 500+.

Wspólczujący
1 miesiąc temu

Biedne dziecko. Ani ojciec ani matka nie byli w stanie udać się z nim na plac zabaw. Musiało prosić obcą osobę.

Dorian
1 miesiąc temu

Ot zwykły dzień w kraju kwitnącej cebuli Karyna z Mariuszem nie upilnowali małego Alanka, który do sąsiadek woła „ciocia”.
Może opijali nowe tatuaże…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content