Radny wraca do tematu kontroli w RDM i stawia prezydentowi Tarnobrzega ultimatum

Kolejny wpis w mediach społecznościowych dotyczący wyników kontroli w spółce Rejon Dróg Miejskich zamieścił radny Kamil Kalinka. jak wynika z treści wpisu, radny zapoznał się z wynikami i zażądał od prezydenta niezależnego audytu w spółce.

Szanowni Mieszkańcy Tarnobrzega
W zeszłym tygodniu Pan Prezydent Dariusz Bożek zaprosił mnie na spotkanie, które odbyliśmy dwa dni temu we wtorek z rana.

W sprawie… i tu mam problem: audytu, kontroli, analizy zarządczej, informacji, notatek, dokumentu szufladowego – tak nazwał to mecenas Urzędu Miasta na wtorkowym spotkaniu. Wersja jak to nazwać każdego dnia była inna. Wnikliwi obserwatorzy sprawy nawet powiedzą, że jednego dnia pojawiło się kilka ciekawych określeń płynących z UM dokumentu, który nazywa się:

Informacja o wynikach analizy zarządczej Spółki Rejon Dróg Miejskich Sp. z o.o. opracowana za lata 2015-2021.

A jak się nazywa to wiem dlatego, że dziś za zgodą Pana Prezydenta zapoznałem się z tym dokumentem.

I powiem tak:
Dokument, jak mnie poinformowano na spotkaniu sporządził pracownik Urzędu Miasta zatrudniony w ramach konkursu do wydziału audytu przez urzędującego Prezydenta.

Po zapoznaniu się z dokumentem, w oparciu o to co tam się znajduje oraz zarzuty, które zostały w nim sformułowane żądam od Pana Prezydenta Dariusza Bożka, że do najbliższej sesji Rady Miasta (25 maja 2022 r.) zadeklaruje wszczęcie procedury wyłonienia przez URZĄD MIASTA w ramach postępowania przetargowego niezależnego podmiotu, który przeprowadzi kompleksowy niezależny audyt. Audyt powinien dotyczyć nie tylko działalności RDM, ale co wprost wynika z analizy zarządczej, zadań zleconych przez miasto tej spółce i ocenę realizacji całego procesu od zlecenia poprzez realizację i rozliczenie.

Jeżeli taka deklaracja Pana Prezydenta nie nastąpi i dalej będzie chowana głowa w piasek, co jest czynione na pewno od 23 lutego 2022 roku, a z moich informacji wynika, że nawet wcześniej, to podejmę stosowne działania, o czym poinformuję i szerzej opowiem o całej sprawie – jak twierdzi autor analizy zarządczej i wyciąga wnioski o… nieprzestrzeganiu i łamaniu prawa nie tylko przez RDM….

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
2 lat temu

Brawo !
Jeden Radny który coś robi i kontroluje na co idą publiczne pieniądze!!?
Reszta bezradnych siedzi cicho

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  Wyborca

Czy jest to radny wolny, niezależny i nieskrępowany? No i skupiony na sprawach Tarnobrzega?

DiM
2 lat temu
Reply to  Wyborca

Chętnie kupię mieszkanie od radnego Kalinki za cenę deklarowaną w oświadczeniu majątkowym

https://www.facebook.com/109647558415830/posts/pfbid02QSiz3JypSJbDZZfFSZQ3FH5BLE3qysntrbd2fRtN7g6RT38YyjsF23fHqAJGi13vl/

urzędnik
2 lat temu
Reply to  DiM

Całe to towarzystwo traktuje mieszkańców jakby mieli defekty mózgowe. A swoją drogą sekretarz wykazał się mistrzostwem świata.

Piotrek
2 lat temu

Czy ja dobrze rozumiem, iż receptą na to, że „jak twierdzi autor analizy zarządczej i wyciąga wnioski o… nieprzestrzeganiu i łamaniu prawa nie tylko przez RDM….”, ma być deklaracja wszczęcia „procedury wyłonienia przez URZĄD MIASTA w ramach postępowania przetargowego niezależnego podmiotu, który przeprowadzi kompleksowy niezależny audyt”? Czy nie prościej i taniej dla miasta byłoby w tej sytuacji od razu zgłosić sprawę do odpowiedniej instytucji publicznej?

prawda
2 lat temu
Reply to  Piotrek

Co to za prawnik urzędu miasta wydał opinie ,ze to nie jest dokument dla radnych i urzednikow

obywatel
2 lat temu
Reply to  prawda

Ha, ha, ha – swój!

obywatel
2 lat temu
Reply to  Piotrek

Tylko kto zaryzykuję ??? Jak swoi nawet ponoć w prokuraturze ( i jeszcze wyżej też).

odp
2 lat temu
Reply to  Piotrek

z tego co rozumiem jeden na drugiego zgania i podrzuca świnie pod nogi
ale nie każdego mieszkańca interesuje problem z rdm tylko co się dzieje
w mieście więc moje podstawy są takie jak macie honor to zrezygnujcie
być radnymi a pan DB przestanie być prezydentem bo jak jest problem
to wiadomo o co chodzi o kasę

HistorykSztuki
2 lat temu

Jak El Presidente nie popieram, tak funkcjonariuszy partyjnych też w Tarnobrzegu nie chcę, choćby obiecywali drugą Stalową Wolę czy Mielec. Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ. Jarosław Kaczyński chce przebudować struktury partii, co by rozruszać lokalne organa partyjne. Ale PiS w Tarnobrzegu, mam nadzieję poklasku nie zdobędzie. W sobotę słyszałem wiele złorzeczeń na targu na Morawieckiego. Parę godzin później tenże osobnik zaczął nakłaniać młodych Polaków na żebraninę od młodych Norwegów. To Mati chce, żebyśmy wstali z kolan czy też byli krajem afrykańskim, który domaga się dotacji za kolonializm?

Po co audyt
2 lat temu

Po co jakiś audyt
Zgłosić do NiK i tyle
Tuchodzi o pieniadze budżetu

obywatel
2 lat temu
Reply to  Po co audyt

Ha, ha, ha ???

obywatel
2 lat temu
Reply to  DiM

Zatrudnił niewłaściwa osobę i po rezygnacji przypilnują aby była właściwą ( czyli swoją i ma tak pisać jak niejacy lustratorzy w spółdzielniach mieszkaniowych – ” czyli zawsze i wszędzie w papierach ma być git – w skrócie SWOJA „).

zdg siarka sp. z o.o.
2 lat temu

ŚMIECHU WARTE 🙂 WIEM ALE NIE POWIEM

fach
2 lat temu

Nie spieszmy się tak z wyjaśnieniem tej sprawy, bo co nagle to po diable – zacznijmy od deklaracji przyjrzenia się sprawie, następnie zapowiedź audytu analizy, a dopiero potem ewentualnie plan właściwego audytu 😉 Niech przedwyborcze różnice zdań trwają spokojnie aż do wyborów, aby zwolennicy poszczególnych partii telewizyjnych mieli na kogo głosować bez nieprzyjemności dla kogokolwiek 🙂

kosiarka
2 lat temu

i chłop ma rację

włąśnie
2 lat temu

Kamil wreszcie zmężniał wyrobił się jest już gotów na prezydenta

męstwo
2 lat temu
Reply to  włąśnie

Mnie się wydaje ,ze Bożek to drugi prezydent który sobie nagrabił.
A jak wszyscy mówili że się otoczył nie włąściwimi ludźmi to się obrażał.

odp
2 lat temu
Reply to  męstwo

a jaki jest najlepszy kandydat aby coś dobrego dla tego miasta zrobił bo ja
uważa ze już takiego nie ma chyba że się zaproponuje A. Dudzie i w tbg-u
będzie dawał 500 +

Lucy
2 lat temu
Reply to  włąśnie

Hmmm? On jest niewybieralny.

Lucy
2 lat temu

Obudził się ze snu zimowego. Wybory coraz bliżej.

Marysia
2 lat temu

Panie Kalinka my mieszkańcy Tarnobrzega mamy do Pana ogromną prośbę. Ulica Wałowa została zawładnięta przez ciężarowe samochody, betoniarki czy śmieciarki a co my normalni mieszkańcy mamy zrobić? Co działkowicze mają zrobić? Proszę sprawdzić jaka jest ulica wąska a tam ogromny ruch samochodowy. Mnóstwo spacerowiczów i rowerzystów i jest to nie do pogodzenia. Nic nie dała interwencja u Prezydenta dlatego prosimy Pana. Rozwiązań kilka – ruch jednokierunkowy tylko dla samochodów osobowych albo droga dla spacerowiczów i rowerzystów. Przecież nowa droga pod zamkiem wybudowana oraz droga rowerowa która kończy się i zaczyna przy domkach jednorodzinnych bo oni w Tarnobrzegu najważniejsi? Teraz rozkopali i zakładają oświetlenie. Dla samochodów czy spacerowiczów ono będzie? Droga nowa a już się sypie. Panie Kalinka prosimy i interwencję w tej sprawie. podpisała – Marysia i Działkowicze …

''zainteresowany
2 lat temu
Reply to  Marysia

Główny specjalista wydziału technicznego przeprowadzi lustracje ulicy i odpowie Pani że jest OK. Można pisać na „BERDYCZÓW”-Powodzenia w rozmowach z tym Panem.

Marysia
2 lat temu

Współczuję działkowiczom jaki tam mają syf, gdyż pyli na tej drodze i dziwie się że Zarząd ROD Nadole z Prezesem wszystkich Prezesów nie widzi problemu – ciekawe dlaczego????

Wyborrca
2 lat temu
Reply to  Marysia

Morze dlatego, że dostali ogromne dotacje z Urzędu? Urzad też patrzy na nich jak na potencjalnych wyborców? Czyli trnzakcja wiazana . A działkowicze niech sobie radzą sami?

OTBG
2 lat temu
Reply to  Marysia

Na drodze asfaltowej pyli? Co pyli? A zapomniała chyba Pani szanowna Marysia czasy jak nie było asfaltu.

Marysia
2 lat temu
Reply to  OTBG

Marysia nie jest drogowcem ale użytkownikiem drogi i widzi, że to jest 1/2 drogi asfaltowej a druga połowa to pobocze z obu stron wysypane kamyczkami gdzie dzisiaj są zamienione w pył po tak ruchliwej drodze. OTBG zapraszam na ul. Wałową samochodem czy rowerem nawet na spacer i potem napisz co ci w duszy gra tylko prawdę a nie jak urzędnik…

Olo
2 lat temu

Przecie ta sierota , poza biciem piany ( i to pod kierunkiem tatusia) nic nie potrafi . Przecież rządził już Tarnobrzegiem .

zdg siarka sp. z o.o.
2 lat temu
Reply to  Olo

nawet partia matka go olała 🙂 nie wiążąc z nim żadnych nadziei

Postaw mi kawę na buycoffee.to
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content