Osiem medali Indywidualnych Mistrzostw Polski dla zawodników IKS Jeziora Tarnobrzeg

Pięć srebrnych i trzy brązowe medale oraz dwa miejsca 5-8 to dorobek tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg, którzy reprezentowali Tarnobrzeg i Województwo Podkarpackie podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych. Zawody rozegrane zostały w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

– To kolejne zawody, w których odnosimy sukces. Nasi zawodnicy wystąpili w pięciu finałach, lecz zabrakło trochę szczęścia by stanąć na najwyższym stopniu podium – komentuje prezes klubu Rajmund Zięba. – Świetne zawody rozegrał Paweł Mazuryk, który zdobył aż trzy srebrne medale, indywidualnie w klasie 8, w mikście kl. 6-10 z Joanną Rybą KS AZS UWM Olsztyn i w deblu kl. 6-10 z Dawidem Sową z kolegą z IKS-u. Z kolei Paweł Włodyka broniący tytułu Mistrza Polski w klasie 10 w grze finałowej po dobrym meczu uległ 2:3 Igorowi Misztalowi Start Zielona Góra. W deblu z Maksymem Chudzickim KS Bronowianka Kraków odpadli w walce o strefę medalową i zajęli 5-8 miejsce – kontynuuje.

– Janusz Chamot klasa 3 wózki to kolejny srebrny medalista, którego od złotego medalu mimo wygranego mecz z 3:2 z Ryszardem Papisem KSN Start Warszawa, dzieliły dwa sety oraz dwie świnki przy stanie 9:9 w piątym secie w we wcześniejszym meczu z Markiem Szafrańcem Silesia Katowice. W klasie 9 w fazie grupowej Antoni Biedziuk wygrał trzy mecze i do fazy pucharowej awansowa z 1 miejsca. W meczu półfinałowym w walce o finał przegrał 2:3 z Włodzimierzem Brylakiem KSN Start Warszawa i zdobył brązowy medal. Kolejne dwa brązowe medale to dzieło debiutanta Mateusza Rogowskiego w klasie 4 wózki oraz w Piotra Sokalskiego klasie 1-2 wózki. Dawid Sowa jeden z faworytów w klasie 9 po wyjściu z grupy z 1 miejsca nieoczekiwanie w ćwierćfinale przegrał i zajął 5-8 miejsce. W grze podwójnej wywalczył srebro z Pawłem Mazurykiem – dodaje.

Medaliści IMP IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Srebro mikst kl. 6-10 – Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg /Joanna Ryba KS AZS UWM Olsztyn

Srebrny – debel kl. 6-10 – Dawid Sowa/Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Srebrny – kl. 10 – Paweł Włodyka IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Srebrny – kl. 8 – Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Srebrny – kl. 3 – Janusz Chamot IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Brązowy – kl. 9 – Antoni Biedziuk IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Brązowy – kl. 4 – Mateusz Rogowski IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Brązowy – kl. 1-2 – Piotr Sokalski IKS JEZIORO Tarnobrzeg

5-8 miejsce kl. 9 – Dawid Sowa IKS JEZIORO Tarnobrzeg

5-8 miejsce debel kl. 6-10 Paweł Włodyka IKS JEZIORO Tarnobrzeg/Maksym Chudzicki KS Bronowianka Kraków

– Podziękowania serdeczne dla wszystkich zawodników za walkę, wysiłek i dla trenera Pawłowa Matysiaka za Nasz wspólny kolejny sukces.
Od 2006 roku, gdzie zdobyliśmy pierwszy medal w Cetniewie – to niewiarygodne, bo co roku z IMP przywozimy medale i jest ich już 145 sztuk. Dziękujemy za dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego i Gminy Tarnobrzeg, bez tego wsparcia nie moglibyśmy uczestniczyć w tych zawodach,
zdobywać medale, odnosić sukcesy oraz promować nasz region min. Jezioro Tarnobrzeskie. Za co serdecznie dziękujemy. Za chwilę zaczyna się zgrupowanie Kadry Polski w Para tenisie stołowym – Kanija w Serbii oraz kwalifikacje do Paraolimpijskich Mistrzostw Świata – turniej ITTF Montenegro Para Championship w Podgoricy, gdzie będzie uczestniczył Dawid Sowa z IKS JEZIORO Tarnobrzeg – wyjaśnia prezes IKS-u Jezioro Tarnobrzeg. – Przypomnę, że w międzynarodowych turniejach który był kwalifikacjami do Paraolimpijskich Mistrzostw Świata, ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2022, Maciej Nalepka klasa 3 wózki przywiózł dwa medale (srebrny w singlu i brązowy w deblu) a Paweł Włodyka klasa 10 (brązowy w singlu i 5-8 miejsce w deblu). Natomiast w słoweńskim Lasko w ITTF Slovenia Para Open 2022 Maciej Nalepka klasa 3 wózki zdobył srebrny medal – dodaje.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content