Tarnobrzeg: Pierwsze odkomarzanie przy lepszej pogodzie

Jesteśmy gotowi na odkomarzanie miasta. Czekamy na odpowiednią pogodę ! – poinformowały w mediach społecznościowych Tarnobrzeskie Wodociągi. Podobnie jak i w poprzednim roku tak i w tym sezonie, za walkę z komarami będzie odpowiadać miejska spółka, za kwotę 100 tys. zł.

Zgodnie z zawartą z miastem umową, zabiegi odkomarzania przeprowadzane będą w okresie od maja do września bieżącego roku. Przewidywana częstotliwość zabiegów uzależniona będzie od ilości występowania komarów, przeciętnie dwa razy w miesiącu, pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych.

Zabieg ten przeprowadza się nocą, gdyż wówczas jest najmniej uciążliwy dla mieszkańców miasta, a także z uwagi na konieczność ochrony pszczół. Żeby był skuteczny pogoda musi być bezwietrzna, a temperatura nie może być niższa niż 10-12 stopni, w innym wypadku preparat olejowy, który jest wykorzystywany w rozpylanej mieszance gęstnieje, powodując zapychanie się dysz urządzenia, co uniemożliwia przeprowadzenie skutecznego odkomarzania.

Obecnie temperatury po zmroku spadają poniżej 10 stopni, dlatego nie możemy jeszcze rozpocząć tego procesu. Natomiast po odkomarzaniu przez przynajmniej 2-3 kolejne dni nie może padać deszcz, aby preparat nie został zmyty. – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez Tarnobrzeskie Wodociągi w mediach społecznościowych.

100 TYSIĘCY ZA ODKOMARZANIE

Za realizację zadań z zakresu przeprowadzenia kompleksowych zabiegów odkomarzania na terenie miasta Tarnobrzega, spółka Tarnobrzeskie Wodociągi otrzymywać będzie od Miasta Tarnobrzega wynagrodzenie ryczałtowe w formie płatności pieniężnych:

– wysokość wynagrodzenia przysługującego Spółce za wykonanie całościowe zadań wynosić będzie 100 000 zł brutto.

– wysokość wynagrodzenia miesięcznego Spółki stanowić będzie 1/5 części w/w kwoty tj. wynagrodzenie ryczałtowe miesięczne wynosić będzie 20 000 zł brutto.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
29 dni temu

Zacznijcie od urzędu ( gabinetów elity) miastu ani większości normalnych mieszkańców to nie zaszkodzi a przynieść może tylko korzyści .
Można to robić bez względu na pogodę a najlepiej w godzinach od 8 do 14 w pełnej obsadze kadrowej

Ttgg
28 dni temu

RDM niech zacznie budować nowe drogi w mieście. Jeżeli nie nikt nie chce budować.

odp
28 dni temu
Reply to  Ttgg

ale nikt w tym mieście nie chcę Bożka jako prezydenta a rdm jako firme która wykonuje remonty bo odstawiają fuszerkę a potem dyrektor wali dobrego koniaka z kolegą z um w biurze

obywatel
28 dni temu
Reply to  Ttgg

Ha, ha, ha – czym i kim ???
Najlepiej zdała rdm od budowy , wystarczy że po sobie naprawiają ( lepią dziury) co roku.

obywatel
28 dni temu

Te 100 tys. to w sam raz na pokrycie podwyżek dla prezesa , ( chyba) wice i członkom rady nadzorczej .
Jak nie dolicza w kosztach wody te koszty to z podniesienia podatku lokalnego – tak czy siak barany i owce z Tbg są strzyżone a koryto jest dla swoich ( ????).

Alf
28 dni temu

Ciekawi mnie jakie są realne koszty tego odkomarzania? Czy nie będzie przypadkiem tak jak ze słynnym już chyba plewieniem przez kolejną miejską spółkę. Oby tylko mieszkańcy nie musieli zapłacić różnicy w wyższych opłatach

fach
28 dni temu
Reply to  Alf

A kto małby zapłacić, jeśli nie mieszkańcy? 🙂 Ale spokojnie, mieszkający w Tarnobrzegu pracownicy gminy zarabiający po 10 tys. miesięcznie i więcej muszą płacić za odbiór odpadów itp. usługi tak samo jak mieszkańcy zarabiający 2,5 tys. miesięcznie, także jest sprawiedliwie 😉

Alf
28 dni temu
Reply to  fach

Raczej chodziło mi o to , czy przypadkiem nie mamy do czynienia z kreatywną księgowością gdzie wpływy są mniejsze niż koszty usługi .

Turan
28 dni temu
Reply to  fach

To co, opłata za śmieci ma być liczona jako procent dochodu?

odp
28 dni temu
Reply to  Turan

według mojego myślenia powinna być pobierana za rok na jednego mieszkańca
tylko ze w um są lenie bo co godzinę walą kawę za kasę mieszkańców a za mało rąk do pracy jest bo nikt nie chce w tym mieście pracować tylko na czarno więc unia nie chcę wpłacać pieniędzy do warszawy bo nie spełniamy ich kryteri a za to 39 milionowa polska płaci raty za opóźnione wpłaty na konto w banku w brukseli są wywalili tłuska

fach
27 dni temu
Reply to  Turan

Nie, według mnie władze powinny stworzyć takie warunki w gminie, żeby każdy chętny do pracy mógł ją znaleźć w mieście i dobrze w niej zarabiać 🙂 W urzędzie roboty nie brakuje, trzeba kserować papiery, adresować koperty itd., więc dlaczego nie przyjąć tam do pracy wszystkich chętnych za te skromne 10 tys. netto miesięcznie? 😉

Paweł
26 dni temu
Reply to  fach

Nie po to tworzone jest grono wybitnych specjalistów, żeby mieli oni dzielić się decyzyjnością i wynagrodzeniami z pozostałymi.

fach
26 dni temu
Reply to  Paweł

Skoro nie można stworzyć warunków dla przeciętnego mieszkańca do pracy i dobrych zarobków w firmach prywatnych w mieście, to pozostaje wsłuchać się w głos mieszkańców i zapewnić im takie warunki w jednostkach gminnych 🙂 W końcu władze chcą naszego dobra 😉

Mieczysław
27 dni temu

Zamość rezygnuje z odkomarzania miasta. Owadami mają się zająć jeże i nietoperze, a miasto zaoszczędzi pieniądze 06:31 17-07-2020 W Zamościu podjęto decyzję, że w tym roku akcji odkomarzania nie będzie. Postanowiono, że komary będą likwidowane w sposób naturalny. Do miasta przyciągane są m.in. ważki, mrówki, chrząszcze, jerzyki, jaskółki, jeże czy też nietoperze, które to żywią się komarami, a także kleszczami. Pomimo dużych uciążliwości, jakie w ostatnim czasie sprawiają mieszkańcom komary, w Zamościu podjęto decyzję, że w tym roku akcji odkomarzania nie będzie. Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, brak niskich temperatur w okresie zimowym, a także występujące w ostatnim czasie długotrwałe opady deszczu sprawiły, że okres lęgowy i odporność komarów uległa zmianie. Ich wylęg następuje wcześniej i częściej, a owady stają się bardziej odporne na stosowane obecnie środki chemiczne. To sprawia, że zabiegi odkomarzania nie przynoszą spodziewanych efektów. Dodatkowo populacja komarów bardzo szybko się odbudowuje i problem powraca. Dlatego też postanowiono, że komary będą likwidowane w sposób naturalny. To za sprawą podejmowanych od trzech lat działań ekologicznych, mających pozytywny wpływ na bioróżnorodność gatunkową owadów i zwierząt. Ich celem jest przyciąganie do miasta m.in. ważek, mrówek, chrząszczy, jerzyków, jaskółek, jeży czy też nietoperzy, które żywią się komarami, a także kleszczami. Do tego zakładane… Czytaj więcej »

Alf
27 dni temu
Reply to  Mieczysław

Chyba jerzyki

Mieczysław
27 dni temu

Co raz więcej miast rezygnuje ze środków chemicznych są skutki uboczne i są lepsze metody na odkomarzanie.
Przykład totalnej bezmyślność władz miasta Tarnobrzega ..odkomarzanie w 2021 roku na przełomie września i października gdzie za chwilę i tak było chłodno i komary same znikły ale miasto marnotrawi finanse z podatków mieszkancow..

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content