Tarnobrzeg: Rządowe pieniądze na pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i remonty dróg

Blisko 35 mln zł ma trafić do Tarnobrzega w ramach drugiej edycji programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wyniki naboru ogłoszone zostały dzisiaj.

W ramach drugiego naboru do programu, Tarnobrzeg otrzymał dofinansowanie do dwóch, z trzech złożonych zadań. Pierwsze z nich obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią z infrastrukturą techniczną, zakup i montaż hali balonowej, nad obiektami sportowymi przy ul. Zwierzynieckiej. Jest to pierwszy etap projektu Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tarnobrzegu. Koszt tej inwestycji nie może przekroczyć 5 mln zł.

Drugi z pozytywnie zaopiniowanych wniosków to remont dróg i chodników. Wartość jego dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł

– Całkowita wartość tego zadania tj.31 mln 500 zł, natomiast wartość dofinansowania wynosi 29 mln 925 zł – wyjaśniał w lutym br. w trakcie sesji RM prezydent Dariusz Bożek.

– Do realizacji mamy tutaj tj. Garażowa, Konopnickiej, Sielecka plus chodnik, Sztygarów, Gwarków, Sobowska plus chodnik, Rusinowskiego wewnętrzna, Wyspiańskiego, Tracza, wewnętrzna do ulicy Czereśniowej, droga wewnętrzna do ulicy Jasień, 12 Października, Chrobaka, Niepodległości, Plac Tysiąclecia, Armii Krajowej, Skalna Góra, Kosmonautów, Narutowicza, Wianek, Waryńskiego, droga wewnętrzna Zbożowa pierwszy etap, droga wewnętrzna Szczęśliwa i droga wewnętrzna do Jaśminowej – dodał.

Dofinansowania nie uzyskał projekt dotyczący dalszych remontów dróg i chodników.

PROMESA RZĄDOWA JEST, CO DALEJ ?

Kwota prawie 35 mln zł to druga tak duża promesa, którą Tarnobrzeg otrzymał w ramach Polskiego Ładu. W ubiegłorocznej edycji tego programu do miasta miasta trafiło ponad 35 mln, na remonty dróg i chodników w mieście oraz w strefie ekonomicznej. Przetarg na tę inwestycję podzielony na pięć zadań, magistrat ogłosił w lutym br, przedłużając go dwukrotnie, z powodu braku ofert. Jedyny zainteresowany podmiot chciał zrealizować jedno z zadań, za kwotę większą od tej, założonej w postępowaniu.Warunkiem otrzymania tego dofinansowania jest realizacja wszystkich pięciu zadań wchodzących w skład tej inwestycji, tak więc jeśli drugi przetarg nie zostanie rozstrzygnięty, miasto będzie musiało te pieniądze zwrócić.

foto: Urząd Wojewódzki

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
11 miesięcy temu

Ha, ha, ha – a wolne środki już podzielone : NA RIWIERĘ, ławeczki, pierduleczki i potańcówki .
Zabawa trwa – tak trzymajcie Oligarchii
i czas na potańcówkę ( ha, ha, ha) nie ma co czekać co najwyżej tylko oddacie jak te 8 mln bo już ponad 4 mln rozdysponowano , podwyżki i premie były, świecidełka ( chyba coś 200 tys) no i najważniejsze 100 tys na oskarżanie i chyba kilkaset tysięcy na plewienie a teraz kolej na FILM jak o nasadzeniach!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zamiast oskarżanie powinno być ODKOMARZANIE ( zwłaszcza nad zalewem bo to podstawa – turyści najważniejsi ).

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Kto bogatemu zabroni? Z chlebem ciężko, ale igrzyska muszą być. Na otwarcie potańcówki niech popłynie tango z „Błękitnej Ostrygi”. Tyko proszę – żadnych szybszych numerów, bo tarnobrzeski OIOM nie przyjmie takiej ilości pacjentów z Klubu Seniora. Młodzi na ławkach będą patrzyć i śmiać się z danse macabre.

GospodarzDomu
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Chóru nie bedzie!
Bedzie balet!

mieszkaniec
11 miesięcy temu

Brawo Brawo Brawo na wbrew wszystkim tutaj krytykującym. Jak się chce to można. Brawo Panie Prezydencie bo wykonuję Pan dobrą pracę na rzecz Tarnobrzega. Tak trzymać

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Parę rzeczy jest tu ujętych z tzw Budżetu Obywatelskiego który został podważony przez RIO .

Obserwator e
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

A 35 mln zwrotu to nic Trzeba czytac ze zrozumieniem

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Tak dobrą ze Tarnobrzeg będzie bez szpitala, bez dworca PkP i połaczeń kolejowych ze światem z przystankiem dworcowym zamiast centrum komunikacyjnego. Bez urzedow i instytucji regionalnych. Ale za to będzie ścianka wspinaczkowa i boisko pod balonem i to za kilkadziesiąt(?) lat dla … emerytów. Czy juz nie czas aby ktoś trafił do psychiatryka?

Gość w mieście
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Zapomniałeś o podwodnym mieście. Zero inwestycji rozwojowych nawet takich jak wody siarczkowe-Stalowa Wola otrzymała 700 tys na odwiert. My w tym mieście będziemy wkrótce tylko gośćmi.

obywatel
11 miesięcy temu

Gośćmi na pewno nie – tylko baranami i owcami do strzyżenie ( utrzymywanie i pokrywania kosztów) a gośćmi to są turyści ( nad zalewem) i o nich się dba , kasa idzie jak się patrzy !
Oligarchia da się koryto i pierd….li lud a dla tego ludu trochę potańcówki, popierdówek ( dni Tbg), świecidek noworocznych, i po kłopocie .

Biały kitel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Jeszcze zdążą wybudować spalarnie. Wtedy to my chyba tam trafimy.

As
11 miesięcy temu

Czy naprawdę nie było już pilniejszych spraw niż boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem za pięć baniek ? Ile nowych miejsc pracy z tego powstanie ? Remonty dróg też nie wygenerują nowych miejsc oprócz poprawy komfortu poruszania się po drogach. Zmarnowana kolejna szansa na rozwój. Kolejny przykład na to ,że władze nie mają żadnego pomysłu na rozwój miasta i pchniecie go cywilizacyjnie w przyszłość. Wydać żeby wydać a wydać z głową to jak widać zasadnicza różnica jest

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  As

Ktoś to będzie musiał utrzymywać ( ten balonowy stadionik) a kto ????? – oto jest pytanie ???

odp
11 miesięcy temu
Reply to  As

powiem ci tak hale stoją poste w wielowsi i w machowie nikt tutaj nie inwestuje tylko powstanie magazyn wody koło oczyszczali i może 20 osob przyjmą jak masz mozg i pracowite rence zacznij zarabiac sam na siebie chyba ze tego nie potrafisz

Mieszkaniec Serbinowa
11 miesięcy temu
Reply to  As

A. W. STALOWEJ WOLI 35 MIN I NA KONKRETNE ROZWOJOWE DLA MIESZKAŃCÓW ZADANIA.
A U NAS BOISKO I DROGI

Olo
11 miesięcy temu
Reply to  As

Kto ma mieć ten ma wysokie zarobki, dom bez kredytu i inne dobre warunki bytowe, więc brakuje jeszcze miejsc spędzania wolnego czasu i wygodnego dojazdu do nich.

wrzos
11 miesięcy temu

PIERWSZY PREZYDENT MIASTA OD LAT ZA, KTOREGO KADENCJI WIDAC, ZE STARA SIE DLA MIASTA COS DOBREGO ZROBIC,MIMO TRUDNOSCI. OBY WSZYSTKIE TE ZAMIERZENIA UDALO SIE SZYBKO ZREALIZOWAC. MOJA OCENA JEST TUTAJ SPRAWIEDLIWA JAKO MIESZKANCA I NIE JESTEM POWIAZANY Z UM. PODZIEKOWANIA TAKZE DLA PANI WOJEWODY I PANA MINISTRA WEBERA.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Julcio Cezio bis !

Obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No wlasnie co z Juliuszem Cezarem Cni mi się za nim
Brak folkrolu lokalnego

Lawenda
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Gdyby środki pozyskano na powiatową spalarnię, rozbudowę lub budowę nowych dróg w mieście , budowę wiaduktu, budowę basenu, itp. to by było coś. Zwężanie i pogarszanie parametrów to porażka dla pokoleń miasta.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Lawenda

Miejmy nadzieję że popierd…m nie przyjdzie do betonowych łbów zwężać dróg np Wyspiańskiego itp.???

Adam
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Ha ha ha ha

fach
11 miesięcy temu

Oby przy przetargu na zadania z tej edycji dopisało szczęście, bo bez szczęścia będzie pewnie tak, jak z przetargiem na zadania z poprzedniej edycji, 35 mln na które najprawdopodobniej trzeba będzie zwrócić 🙂 Ale spokojnie, oddano 8 mln i nie było protestów ani referendum, więc jakby co 35 mln też się zwróci 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  fach

I nikomu włos z głowy nie spadnie ale najważniejsze będzie kasa na podwyżki w urzędzie i premie bo bezwatpienie wójcina nie da na dopłaty do wody dla mieszkańców !

Robert
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Jeśli chodzi o pierwszą edycję warto zwrócić uwagę, że na jedyne obsadzone na dzień dzisiejszy zadanie 1 (ulice na Serbinowie) miasto zamierzało przeznaczyć kwotę 16 086 880,28 brutto, zaś ostatecznie wybrano ofertę z ceną wykonania zadania 20 768 681,63 brutto. Zatem skoro do jednego zadania dołożono ponad 4 000 000, to tym bardziej nie uda się wyłonić wykonawców pozostałych, nawet gdyby wpłynęły oferty. A bez obsadzenia wykonawcami wszystkich pięciu zadań dofinansowanie przepadnie.

rowerowy
11 miesięcy temu
Reply to  Robert

Kwoty kwotami, hitem jest to, że do 4 zadań nikt się nie zaoferował, nawet za duże pieniądze. Chyba zaprojektowana ilość powierzchni do wyłożenia kostką przerosła wyobrażenia zainteresowanych wykonawców. Ciekawe czy po tej porażce zostaną wprowadzone jakieś zmiany w projektach. Jakby co podpowiadam, że nawierzchnie asfaltowe są tańsze w budowie niż kostkowe.

fach
11 miesięcy temu
Reply to  Robert

Przypomnę, że zwrot 8 mln był tłumaczony tym, że lepiej przyjąć dofinansowanie na poziomie 95% z ładu niż 50% z funduszu dróg. A teraz mimo prawie 100% dofinansowania gmina nie może znaleźć wykonawców 🙂 Zobaczymy jakie będzie tłumaczenie, jeśli trzeba będzie oddać 35 mln. Obstawiam inflację, no bo przecież nie zbyt niskie przewidywane koszty inwestycji 😉

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Pamietaj o tym ze 8 oddano a kolejne 8 pojdzie ekstra za prad bo urzedasy nie umieli podpisać umowy. Tak twierdzi radny Kalinka. I nikt za to nie pujdzie siedzieć. Ba włos mu z głowy nie spadnie i na koniec roku jeszcze premie dostanie. Taką mają demokracje….

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

To nie demokracja to nieudolnosc i brak kompetencji ludzi ktorych wybieramy

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Wina demokracji. Bo jak to jest że babcie za batonika albo biedaka na rowerze po piwie ściga prokuratura, sądzi sąd a tu miasto zapłaci dodatkowe 8 milionów za prąd tylko dlatego że urzędnicy zawalili sprawę . Ich ani ich szefa(prezydenta) prokurator nie ściga i sąd nie sądzi!!!! Puki co mamy jeszcze w Tarnobrzegu dwie prokuratury i NIC !!!!! Narobiło się w tym naszym „demokratycznym” kraju kast i są nie tykalni bo jadna drugą chroni. 🙁

prawnik
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Z urzędu nikt nie będzie wszczynał postepowania , bo miasto ma anioła stróża.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Demokracji w to nie mieszaj , nie ma nic wspólnego z Tbg – omija widząc WITACZE .

fach
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Tarnobrzeg to stan umysłu 🙂 Pisałem już nie raz o różnych przypadłościach tego miasta, pisałem też co trzeba zrobić, aby je zmienić, ale ludzie mają to gdzieś, więc nie będę się o tym produkował. Narzekajcie dalej, Wasze prawo 😉

Tak sobie patrzę
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Masz rację do oligarchii tarnobrzeskiej nic nie dociera. Robią jak im pasi a nie ludkom.

Mieszkaniec Serbinowa
11 miesięcy temu

Sukces goni sukces Pyle tylko ze jeden odtrabiony chybiony i do zwrotu.
Kasa 35 min do zwrotu A teraz to. Nie będzie przetargów.
Beda ale najwyzej znowu zwrócimy
Czyli otrzymalismy nie dwa a jedno dofinansowanie bo jedno weszlo w utracone
Bożek to mistrz w oglaszaniu i sukcesu . Zadnych porażek.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu

Obiecano nam ulepszony Pigalak, tak sobie przypominam. Nawet wizualizacje i podział na strefy tematyczne był.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Aleja „noce i dnie” – ha, ha, ha ????
Może kiedyś ? ( ” Dwa razy obiecać to jak słowa dotrzymać „).
Oczywiście jak dostaną dofinansowanie z zewnątrz co jest oczywista oczywistością .

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pomysł był/jest dość ekscentryczny, ale jest to jakiś przyczynek do dyskusji w sprawie rewitalizacji Pigalaka.

Mieszczanin
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

A co na to radni osiedla? Działają coś w tej sprawie czy śpią na zebraniach? Budynek po knajpie „muszelka” też stoi i niszczeje a można by go zagospodarować lub wydzierżawić na jakąś kawiarnie.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu

Uprzejmie proszę, aby tekturowy czek oddać w trybie natychmiastowym do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega!

Łysy
11 miesięcy temu

Jak mają zrobić to boisko to przynajmniej niech będzie bieżnia lekkoatletyczna.

Oliwia
11 miesięcy temu

A Konfederacji to kiedy zostanie wyremontowana?

Wyborca
11 miesięcy temu

Czy mi się wydaje czy prezydenci Tarnobrzega, radni i połowa urzędników z poza naszego miasta a zatrudnionych w tutejszym UM to jakieś KONIE TROJAŃSKIE? Tylko głupoty im w głowach a miasto zdycha. Tarnobrzeg to nie Troja przegońmy ich z naszych urzędów przy najbliższych wyborach.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

Spoko teraz będą dni Tbg , są sponsorzy ,i jak zawsze zasponsorują Tarnobrzeskie Wodociągi a od września mają być znowu podwyżki wody , lud się pobawi i zapłaci jak za wejściówki na koncert organizowany przez prywatną firmę , podatki lokalne podnieśli w ubiegłym roku teraz wiadomo po co ???
Czas na festyny !
Obstawiam że sponsorami są : wodociągi, ECO, spółdzielnie mieszkaniowe też ( jak zwykle lokatorzy zapłacą w ramach działalności kulturalno- oświatowej a tych co nie zapłacą będą ścigać po sądach jak do tej pory a że niektórzy miejscowi sędziowie lubią się pobawić i są w dobrej komitywie z prezesikami to i zasądza wszystko co tylko prezesikom i ich adwokatom się żądni).Obowiązkowo musi być producent kostki – bez tego ani rusz , mieszkańcy już zapłacili i jeszcze zapłacą ( ohoho).
Tak czy siak tarnobrzeskie barany i owce bawić, tańczyć będą się tylko za swoje i ch…j tam z drogami, chodnikami w mieście i kasa która została zwrócona .

Adam
11 miesięcy temu

I będzie świstu gwizdu i pieniążki poszły w pizdu ha ha ha

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content