Tarnobrzeg: Zbierali pieniądze na specjalistyczny sprzęt do badań zmysłów (fotoreportaż)

Piknik pod hasłem „Chcę być zdrowy i szczęśliwy” odbył się w minioną niedzielę, przy szkole podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu do badań zmysłów.

– Pieniądze uzbierane podczas tego Pikniku planujemy przeznaczyć na zakup specjalistycznego sprzętu Platformy Badań Zmysłów służącej do szybkiej diagnozy dzieci z zaburzeniami np. Centralnym Zaburzeniem Przetwarzania Słuchu oraz Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej. Jest to innowacyjne urządzenie, stworzonym do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego, obejmującej zmysły słuchu, wzroku i dotyku, umożliwiając tym samym oddziaływanie w wielu grupach zaburzeń o podłożu sensorycznym. Urządzenie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób z zaburzeniami komunikacji językowej, u podłoża których leżą zaburzenia przetwarzania słuchowego. One to wpływają m.in. na: problemy z rozumieniem mowy, trudności w czytaniu i pisaniu, zaburzenia artykulacji, niepłynność mowy, zaburzenia głosu, opóźniony rozwój mowy, zaburzenia koncentracji uwagi słuchowej, trudności w nauce języków obcych i wiele innych, co przekłada się na istotne ograniczenie wypełniania zadań życiowych i ról społecznych – wyjaśnia Zbigniew Krząstek, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu.

– Uczniowie wykazujący trudności w przetwarzaniu słuchowym mają często problemy ze słyszeniem w hałasie, spełnianiem złożonych poleceń, przekręcaniem podobnie brzmiących słów, czytaniem i pisaniem, koncentracją uwagi, cechuje je nadwrażliwość na głośne dźwięki – dodaje.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
organizacyjny
24 dni temu

Mam zmysł organizacyjny. Jak go zbadać czy wysoki poziom? 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content