Tarnobrzeg: Nie ma pieniędzy na klimatyzację. Urzędnicy będą się pocić i pracować krócej

Nie ma w budżecie miasta środków na remont i założenie klimatyzacji w budynku urzędu miasta przy ul. Mickiewicza 7. Jeśli więc nadejdzie fala upałów, urzędnicy znów będą pracować krócej, zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta.

Jak tłumaczył w trakcie ostatniej sesji naczelnik Robert Chrząstek, przed założeniem klimatyzacji w budynku przy ul. Mickiewicza 7, należy wymienić całą instalację elektryczną.

– Faktycznie taki plan był, aby sprawdzić możliwość zamontowania klimatyzacji, szczególnie na ostatnim piętrze w budynku przy ul. Mickiewicza 7, ponieważ tam od dachu dogrzewa pracowników bardzo mocno w okresie letnim i jest to bardzo uciążliwe, żeby przebywać przez osiem godzin w pacy i jest to bardzo trudne do wytrzymania – tłumaczył naczelnik Wydziału Organizacji i Partycypacji Społecznej, w tarnobrzeskim magistracie.

– Oczywiście tych środków cały czas brakuje, ale to nie jest takie proste, żebyśmy mogli sobie zrobić klimatyzację na ostatnim piętrze, ponieważ budynek przy ul. Mickiewicza 4 ma starą instalację elektryczną i generalnie trzeba byłoby wymienić instalację elektryczną w całym budynku. To są koszty już bardzo duże i dodatkowe. W tym momencie gdybyśmy zamontowali klimatyzatory ta instalacja na pewno by nie wytrzymała, ponieważ jest to stara instalacja na aluminium i na pewno mógłby postać kłopot, pomijając zagrożenia pożarowe itd.- kontynuował.

– Koncepcja jest, jest projekt całego budynku, ale wszystko rozchodzi się o pieniądze, ich jest za mało (,,,) na pewno będą poszukiwane środki zewnętrzne (…) Ogromne pieniądze potrzebne są na remont również budynku przy ul. Kościuszki 32, gdzie mamy dach, który cieknie i elewację, która się sypie – dodał Robert Chrząstek.

Jeśli więc nadejdzie fala upałów, to zgodnie z zarządzeniem prezydenta Tarnobrzega, urzędnicy będą mieli skrócony czas pracy. Takie rozwiązanie stosowane jest w magistracie od 2015 roku.

– W przypadku utrzymywania się temperatury powietrza powyżej 30 st.C, czas pracy pracowników urzędu skrócony zostaje o godzinę dziennie, natomiast jeśli temperatura powietrza przekracza 33 st. C, urzędnicy pracują krócej o 1,5 godziny – czytamy w zarządzeniu nr 231/2021 prezydenta Dariusza Bożka, z dnia 21. czerwca 2021.

Skrócenie czasu pracy nie obowiązuje Biura Obsługi Interesantów, nie powoduje również obniżenia wynagrodzenia urzędnikom. Pracownicy magistratu nie odpracowują skróconych godzin.

Subskrybuj
Powiadom o
85 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
19 dni temu

ależ będzie ujadanie wszak urzędnicy to ulubiony cel napastliwości roszczeniowego suwerena 🙂

czas-start ! 🙂

obywatel
19 dni temu
Reply to  walt

Upały przyjdą i tylko ku….a urzędnicy będą mieć w TBG skrócony czas pracy ????
i nad riwiere pracusie za………ć.

walt
19 dni temu
Reply to  obywatel

życzyłbym każdemu tak wyrozumiałego pracodawcy dbającego o efektywność swoich pracowników.w sferze prywatnej raczej takie standardy to wciąż rzadkość…
choć i to się zmienia bo już nie każdy pracodawca na prowincji nawet uważa pracownika za niewolnika czy tylko półniewolnika.

Szczepan
19 dni temu
Reply to  walt

Pracuję „u prywaciarza” od lat w przypadku upałów zwalnia nas wcześniej. czasami godzinę, czasami więcej. Jest to rzadkość, ale zdarza się.

walt
19 dni temu
Reply to  Szczepan

szacunek,to wciąż nie jest standard nad Wisłą by pracodawca szanował swoich pracowników.

obywatel
19 dni temu
Reply to  Szczepan

Napisz jeszcze, że w biurze pracujesz ???

Szczepan
18 dni temu
Reply to  obywatel

W biurze.
Jednak kiedy pracowałem fizycznie za granicą też kończyliśmy pracę wcześniej, kiedy było zbyt gorąco.

odp
18 dni temu
Reply to  Szczepan

ale tam są biura wiec jak nie pa kasy na klime to pora wiatraki zainwestować tylko teraz miasto więcej za prą będzie płacić?

Paweł
19 dni temu
Reply to  walt

Myślę, że powinieneś dać dobry przykład i ulżyć w upałach pracownikom magistratu poprzez wachlowanie ich, podobnie jak odbywało się to na różnych dworach itp. Czekam na foty z Tobą przy tej robocie – czas start!

walt
19 dni temu
Reply to  Paweł

nie wiem czy mam na tyle kompetencji by wachlować kogokolwiek 🙂
a ciało już wątłe i wyeksploatowane 😉

Paweł
19 dni temu
Reply to  walt

Czyli ty z tych, co mówią że trza dać lub zrobić, ale sami nie dadzą ani nie zrobią. Jedź do sanatorium, żebyś nie stracił choć siły do stukania w przyciski na ekranie dotykowym.

walt
19 dni temu
Reply to  Paweł

bo najlepiej robić czyimiś ręcami 😉

Paweł
19 dni temu
Reply to  walt

Klep termin w sanatorium.

walt
19 dni temu
Reply to  Paweł

NFZ mówi o tak odległych terminach owych sanatoryjnych wyjazdów,że ciężko będzie tego doczekać 😉 dzięki za radę 🙂

Paweł
19 dni temu
Reply to  walt

Sorry, zapomniałem że według ciebie najlepiej robić czyimiś ręcami, czyli żeby NFZ ci sfinansował, a nie żebyś kurował się za swoje. Rehabilitację przy wachlowaniu miałbyś za darmo i na miejscu, dodatkowo dałbyś innym przykład umilania pracy urzędników.

Czech
19 dni temu
Reply to  walt

Z Waldemarem się nie dyskutuje. Co najwyżej można przyjść i mu pocisnąć na ul. Dominikańską i mu powiedzieć wprost. Jednakże jest to bez sensu.

walt
18 dni temu
Reply to  Czech

otóż to.sam sobie dobieram dyskutantów.
zresztą jałowe dysputy mnie nie interesują gdybym ich szukał to bym się wybrał na obrady rad osiedla czy inne spotkania z brałnami.

Krupier
19 dni temu
Reply to  walt

Mam 2 rence i nimi krence

HistorykSztuki
19 dni temu
Reply to  walt

Dla suwerena urzędas to wróg! Chryste Panie – idzie jak paw, ciekawe komu ukradł 🙂

Nahaj
19 dni temu
Reply to  walt

Pacałujta mienia w zimnioka walty

833a6af6031ebec36d9eca9b5246.jpeg
HistorykSztuki
18 dni temu
Reply to  Nahaj

Widok Baćki zawsze na propsie. Choć mimo całej niechęci, to jednak mu po cichu współczuję. Da swe nieliczne oddziały Kacapom – straci sołdatów. Zachowa ich na Kartoflisku – wścieknie Władimira. Lawiruje chłopina, lawiruje. A wszędzie się z Niego śmieją. Od Władywostoku przez Brukselę po Miami 🙂

obywatel
19 dni temu

Jaki gospodarz takie i obiekty ???
grunt że turyści mają RIWIERĘ z parkingami, ścieżkami, będą potańcówki, popierdówki, centrum seniora, eksponaty, pomniki, świecidełka na nowy rok , nasadzenia wyplewione, kwiatki itd…
Dla mieszkańców na dopłaty do wody NIE MA to dlaczego ma być klima w urzędzie a jak im się nie podoba to ma budowy tych inwestycji na które dostali KASĘ lub do biedronki, lidla itp.. Ale wymagania mają urzędnicy oj – parafrazując słowa Radnego : w du….e się poprzewracało ???

Jak zabrała oligarchia kasę na koryto to i ” piniędzy nie ma i nie będzie ” ???

Dyktator
19 dni temu
Reply to  obywatel

Jest i on! Naczelny krytyk. Niczym słynny „wisłoooo, s kim ty cymosz” 😀

obywatel
19 dni temu
Reply to  Dyktator

Oj widzisz – po piętnastej , urzędnicy w domu to zielone łapki w górze .

HistorykSztuki
18 dni temu
Reply to  Dyktator

Obywatel wykazał niekoniecznie mądre priorytety Miłościwie Nam Panujących. Rozumiem, PiS rozpieszcza emerytów, ale z samych emerytów i przyjezdnych nad Riwierę godnego bytu Tarnobrzeżanom nie zapewnisz. Zadaniem władz jest pozyskiwanie przedsiębiorców i tworzenie warunków dla przedsiębiorczości. Specjalna Strefa powstała bodajże za SLD i był to chyba jedyny przejaw działalności inwestycyjnej w Tarnobrzegu. Nie żebym bronił Leszka Millera, ale śledząc działalność Samorządu to w ich zamierzeniach Tarnobrzeg powinien istnieć tylko w sezonie letnim i podczas imprez dla Seniorów.

HistorykSztuki
19 dni temu

Czeska sauna: małpka-dwie i już człek rozochocony 🙂 Poza tym poziom żenady państwa PiS i niedołęstwa samorządu tarnobrzeskiego dostarczają Nam takich obrazków. Niech się pot leje, no i mój ukochany cytat: „ Koncepcja jest, jest projekt całego budynku, ale wszystko rozchodzi się o pieniądze, ich jest za mało”,

obywatel
19 dni temu
Reply to  HistorykSztuki

Mają premie i podwyżki to zapie….ć a nie wymyślać LENIE.

Mieszkaniec
18 dni temu
Reply to  obywatel

Rozumiem ze skarbnik, sekretarz maja klimatyzację to nie będę miec skroconego czasu
Klimatyzacja to przywilej To drugi przywilej w postaci skrócenia czasu pracy juz nie przysługuje.

Alf
19 dni temu

Szkoda ,że dożyłem takiego dziadostwa w tym mieście ,że bez środków zewnętrznych najlepiej 80% + nie da się już prawie niczego zrobić. Nie od razu Kraków zbudowano. Można by etapować i co roku jedno piętro robić. Bzdurą jest ,żeby wymieniać całą instalację w budynku . Ale skoro jest ona w aluminium to pewnie jeszcze czasy głębokiej komuny pamięta i wymiana będzie i tak konieczna. Strata z powodu absencji pracowników jest tak duża ,że przez 7 lat jak rozumiem ta inwestycja zwróciła by się kilka razy

HistorykSztuki
19 dni temu
Reply to  Alf

Spokojnie, miejsce ulubione przez „Nasze Władze” ma turbonawiewy. Mam tu na myśli „Klub Seniora”.

urzędnik
19 dni temu
Reply to  HistorykSztuki

Zauważam ,że trójka najwyższej władzy ma od dawna klimatyzatory a czasu w gabinetach spędza mniej niż nie jedn urzędnik.
Cały czas praca w terenie wśród ukochanych mieszkańców.

HistorykSztuki
18 dni temu
Reply to  urzędnik

Nie wiem, nie goszczę po lokalnych „salonach”, ale wierzę na słowo. Bodaj rok temu podczas obrad Rady Miasta pot lał się strumieniami, co wywnioskowałem po niektórych koszulach męskich. Praca w terenie? Kiedyś podczas jakiegoś pobytu w Tarnobrzegu w czasach studenckich widziałem inspekcję z El Presidente przechodzącym pod balkonem bloku w który mieszkał. Coś tarli butami, coś spoglądali na podłoże. Chodnik jak wygląda – tak wygląda. Fragmenty wyrwać i oddać do Muzeum, bo na oko są to płyty z czasów Gierka.

obywatel
19 dni temu
Reply to  Alf

W blokach w Tbg też jest aluminiowa instalacja a ludzie mieszkają na najwyższych kondygnacjach ( pod dachem) też grzeje im ale muszą mieszkać , radzić sobie i nie narzekają ( a jak już to tylko do siebie).
Przyszli wykonawcy inwestycji też pewnie policzyli po siedem godzin pracy a pier….i urzędnicy tego nie wzięli pod uwagę i zapewne w przetargach policzyli im po 8 godzin pracy ???(ha, ha, ha).
Siedział sobie LEŃ i wszystko mu przeszkadza , nawet pogoda a tu ” sorry taki mamy klimat ” jak za gorąco na na Islandię !

odp
18 dni temu
Reply to  obywatel

no tak ale teraz będzie więcej komarów i czy spóldzielie będą z siatkami latały aby ich wytępić
a niech staż wynajmą to co h każdemu będzie głowe moczyła to przepracują 7 h beż przerwy i ile czasu ucieknie na picie kawy

HistorykSztuki
18 dni temu
Reply to  obywatel

Nie zazdroszczę. Przykładem niech będzie Dzików. Ile razy jadę rowerem i patrzę na osiedle to zastanawiam się, cytując klasyka: „Jak żyć”, jak tam na dachu trapezówka. W gościach bywałem i skwar niemiłosierny od nagrzanej blachy.

Pomysłodawca
19 dni temu

Najlepsza klimatyzacja to otwarte okno i chwilowy przeciąg. Można tez wlączyć wiatrak. Koszty minimalne a efekty znaczące.

HistorykSztuki
19 dni temu
Reply to  Pomysłodawca

Choć nie zawsze, a jak żar przez okno bucha 🙂 Przecież to rozstroi uwagę Naszego Urzędnika 🙂

BMW z LPG
19 dni temu
Reply to  Pomysłodawca

Raczej otwarte okoni i zimny łokieć

HistorykSztuki
18 dni temu
Reply to  BMW z LPG

Jak otwarte okno plus zimny łokieć, to już boję się jakie dźwięki będą dobiegać z UM. Techno, techno i techno 🙂

Janusz
19 dni temu

Biedaki. A co mają powiedzieć pracujący na odlewni metali?

Szczepan
19 dni temu
Reply to  Janusz

mogą zmienić pracę. Latem niech pracują w chłodni, zimą w odlewni metali i będziemy zadowoleni.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Szczepan

Komorowski bis – idź się ochlodzić .

HistorykSztuki
18 dni temu
Reply to  obywatel

Obawiam się, że albo ironista albo Konfederata. Pamiętam jak to było wspierać JKM, zanim się uzyskało prawa wyborcze 🙂

Część
19 dni temu

Wieczny relax

3-format4030.jpg
HistorykSztuki
19 dni temu

Skoro ma być duszno i parno, to sesje rady miasta widzę tak:

HistorykSztuki
19 dni temu
Reply to  HistorykSztuki
Olo
19 dni temu
Reply to  HistorykSztuki

Nie no proszę, masz Pan albo zbyt duże wyobrażenia, albo słabe poczucie smaku.
Myślę, że bardziej sytuacyjnie wpasują się nadworni ” schładzacze”, na umowę zlecenie :D.
W sklepach za 5 zł są ręczne wiatraczki, dadzą radę :).

HistorykSztuki
19 dni temu
Reply to  Olo

Zgadzam się, mam złe poczucie smaku 🙂

GENOWEFA
19 dni temu

A w szkoła są setki uczniow i nauczycieli i im klimatyzacji nie mają zamiaru zalozyc A kilkunastu osobom z urzędu sir nalezy

Adam
19 dni temu
Reply to  GENOWEFA

w tysiącach miejsc pracy w Tarnobrzegu nie ma klimy i jakoś pracujemy normalnie. Budynek UM przy ul. Kosciuszki to taki gorący nie jest, mury są stare i solidnie trzymają chłodek

obywatel
19 dni temu
Reply to  Adam

Jeszcze geniusze że ” wspaniałej czwórki” nie wpadli że można biura z ostatniego piętra przenieść do piwnicy a z piwnicy archiwum na ostatnie piętro ???
W piwnicach chłodek ?

fach
19 dni temu

Sądzę, że większość pracowników urzędu woli pracować 1-1,5 h krócej „w upale” niž pełen czas z klimatyzacją 🙂 Dlatego proponuję dać sobie spokój z tą całą klimatyzacją i uznać krótsze godziny pracy urzędników w lecie za element miejscowego folkloru 😉

obywatel
19 dni temu
Reply to  fach

Właśnie to im na rękę , kasa płynie a robią mniej ( o ile coś robią).
Gdzie był wójt i przewodniczący rady miasta przez ostatnie lata , co to ku…a za gospodarz ?

odp
18 dni temu
Reply to  fach

tak ale zaczniesz narzekać że na czas nie zapłaciłeś czynszu i przyjdzie ci kara bo w um zostały skrócone godziny ale kto jest luby był prezydentem nie pomyślał aby zainwestować w klime jak nie było podwyżek ?

odp
18 dni temu
Reply to  odp

mozecie negatywy mi dawc bo polak teraz woli kase w skarpete schować być skompcem i tanio kupic

Lucka
19 dni temu

Szkoda że nikt nie martwi się o dzieci w przedszkolach
26 w grupie !!!!!
Ani klimy ani wentylatora

urzędnik
19 dni temu

Dostaliśmy spore podwyżki.
Nie można mieć wszsytkiego.

obywatel
19 dni temu
Reply to  urzędnik

Widocznie można a wam pasi ta godzinka krócej bo po co siedzieć przed biurkiem jak można poleżeć na riwierze lub przed TV w domku ?

Mieszczanin
19 dni temu
Reply to  urzędnik

No to zrzućcie się na stojące wiatraki po 150 zł/szt na pokój i będzie git. Nie potrzeba zakładać drogiej klimatyzacji bo tylko sie od niej rozchorujecie a co mieszkańcy i petenci zrobią bez was? Stojące wiatraki są lepsze niż klimatyzacja.

odp
18 dni temu
Reply to  Mieszczanin

ale jest mniejszy koszt utrzymania a miasto nie ma kasy tylko dofinasowania zbiera

a gdzie te galerie a gdzie te nowe oferty pracy w tym zwariowanym miescie

Łysy
19 dni temu

U nas na warsztacie klima to otwarte drzwi wejściowe i wyjściowe i czasem okno dzięki temu nie jest nam gorąco proponuję sprawdzić – to działa

Eliasz
18 dni temu

Krócej rzeczywiście powinni pracować ci, których biura mają takie wartości a nie, że w jednym czy dwóch pokojach robi się ciepło i wszyscy idą sobie wcześniej do domku.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Eliasz

To może niech zaczną pracować godzinkę wcześniej bo od 6 i będzie chłodek .
Nie uzasadniaj pierdołani.

Pawełło matko
18 dni temu

Też nie mam klimatyzacji w pracy i kogoś to obchodzi?

urzędniczka
18 dni temu

My nie chcemy klimatyzacji !!!!!!!! My chcemy wiecej potańcówek po 60 tysi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wrzos
18 dni temu

TEZ MIESZKAM NA OSTATNIM PIETRZE NIE MAM KLIMATYZACJI I JAKOS ZYJE ! NP SPRZEDAWCY W DUZYCH SKLEPACH Z BLACHY BEZ KLIMY ZASUWAJA I DLA NICH LITOSCI NIE MA, KIEDY W SRODKU BYWA 50C

Panie Prezydencie
18 dni temu

Te godzinę mogliby przeznaczyć na zbieranie chrustu w zwierzyńcu (i jasieni). Zima będzie sroga!

Panie Prezydencie II
18 dni temu

Szkoda skracac czasu pracy urzędników
To przeciez fachowcy.
Dla dobra miasta i mieszkańców blagamy aby pravowali od 6 tej
Miasto nie straci bo beda podejmowac tylko dobre decyzję

Mtbg
18 dni temu

Poproszę o zorganizowanie wycieczki dla urzędników i wysłanie ich do Gorzyc albo do Stalowej na odlewnie wtedy zobaczą co to upał.

Odyseusz
18 dni temu

Jak nie pasuje zmienić pracę w biedronce – tam zawsze można choć na chwilę wsadzić łeb w chłodziarki. A tak na serio czy ktoś przejmuje się np praca budowlańców, górników no bez jaj urzędasy i tak siedzicie na naszych podatkach jak pasożyty !

Janusz
13 dni temu
Reply to  Odyseusz

Na budowie jeszcze nie jest tak źle ale górniki mają przesrane jak w ruskim czołgu niby jest wentylacja ale temp pod ziemią i tak jest w granicach + 30 a nawet i 50 stopni.

Lola
18 dni temu

Najważniejsze, że były pieniądze na podwyżki. To wystarczy.

WERONIKA
18 dni temu

Jeszcze krócej????? Ludzie pracują od rana do 15,16,17 Kiedy maja sprawy w urzędzie załatwić????

Zaniepokojony
18 dni temu

Jakos nie brakowało pieniedzy zeby sobie dac po 50-60 procent podwyżki. Na to ich stać, a urzednik niskiego szczebla dalej zarabia mniej niz sprzataczka. Tfu skurwysyny i złodzieje

obywatel
18 dni temu
Reply to  Zaniepokojony

No to kolejny proces się szykuje – tak oligarchię obrazić .
Jak jesteś urzędnikiem to czas się spakować !

Ogniomistrz
17 dni temu

Tak se myśle, że włodkowa rakieta powinna przez przypadek zawitac w okolice Tarnobrzega. Może to was uspokoi.

Ogniotrwały
17 dni temu
Reply to  Ogniomistrz

Stary a głupi jak ruski sołdat

Jarecki
17 dni temu

Zapraszam na budowę 12 godzin zobaczą co to jest ciężko wytrzymać

Janusz
13 dni temu
Reply to  Jarecki

Albo na robotnika drogowego co kładzie asfalt

wasyl
17 dni temu

Sprowadzić liście z bananowca , zatrudnić kogoś z pośredniaka i będzie im machał liściem zamiast klimatyzacji . Wielka bieda , bo urzędnikowi gorąco a co mają powiedzieć ci pracujący na odlewniach . Nikt chyba z tych urzędasów nie widział tych ludzi , już po samym wejściu na halę pot leciał po rowie od głowy aż do butów , nikt nie narzekał . Mają urzędasy pracować a nie gderać na ciepło .

Jarek
17 dni temu

Ok ja na lato do ich pokoi pójdę a oni na moje miejsce mam klimę jak jadę do pracy i wracam jak pada mam płaszcz a jak jest upał pracuje od 6 a w południe mam przerwy 2 h wtedy kanapki z wczoraj mrożone są jak tosty ekologicznie bez nadmiaru zużycia energii co jak co gratis kompiel w jeziorze tarnobrzeskim po pracy weźcie ze sobą legimke bo ja muszę za wjazd płacić

Rtl
17 dni temu

Co na to budowlańcy?

Killer
14 dni temu

Podwyżki to wiedzieli jak sobie wziąść a na klimę nie ma? Jak na razie widzę taką tendencję. Przy korycie to wiedzie im się jak w raju a zwykłego pracownika giniecie się butem do betonowego chodnika tak samo i emerytów i rencistów

Mateusz
14 dni temu

Nie dość że ch..a robią to jeszcze skrócony czas a ludzie którzy naprawdę ciężko pracują co z nimi !!!!

Foxi
14 dni temu

Bez przesady co to za głupie pomysły !? Ludzie pracują na swoją wypłatę w dużo gorszych warunkach to nie sa szkodliwe substancje . A poza tym wszyscy płacimy na nich. Jeśli chcą pracować krócej o godzinie to powinni mieć płacone za 7 godzin i tyle. Zresztą co za idiotyzm niech sobie otworzą okna jak większość ludzi w Tarnobrzegu.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
85
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content