„Rada Nadzorcza i zarząd RDM powinny zostać odwołane m.in. za niegospodarność na szkodę spółki”

„Rada Nadzorcza i Zarząd Spółki powinny zostać odwołane” między innymi za występującą „niegospodarność na szkodę Spółki” a Miasto Tarnobrzeg „narusza także dyscyplinę finansów publicznych w zakresie dokonywania wydatków ze środków publicznych na finansowanie działalności podmiotów zewnętrznych, których pośrednikiem w ramach płatności jest celowo Spółka komunalna” –  konkluzję wynikającą z analizy zarządczej przeprowadzonej w spółce miejskiej  Rejonu Dróg Miejskich, przytoczył w swojej interpelacji radny Kamil Kalinka.

Radny Prawa i Sprawiedliwości domaga się od prezydenta miasta przeprowadzenia w RDM niezależnego audytu, nie zaś audytu zleconego Radzie Nadzorczej spółki. RDM jest spółką miejską, w której Tarnobrzeg ma 100 procent udziałów.

PEŁNA TREŚĆ INTERPELACJI  ZŁOŻONEJ PRZEZ RADNEGO KAMILA KALINKI

„W związku z licznymi nieprawidłowościami w Rejonie Dróg Miejskich oraz w Urzędzie Miasta, związanymi ze zleconymi zadaniami spółce, żądam od Pana Prezydenta przeprowadzenia przez Urząd Miasta niezależnego audytu, który zbada dokładnie wszystkie zlecone zadania spółce. Audyt powinien dotyczyć całości procesu od zlecenia przez Urząd Miasta każdego zadania po wykonanie przez spółkę i dokonanie płatności przez Miasto po zweryfikowaniu niezbędnych dokumentów.

Absolutnie sprzeciwiam się zleceniu przeprowadzenia audytu Radzie Nadzorczej w RDM. Gdyż jak wynika z analizy zarządczej przygotowanej na zlecenie Prezydenta cytuję: „Rada Nadzorcza i Zarząd Spółki powinny zostać odwołane” między innymi za występującą „niegospodarność na szkodę Spółki” a Miasto Tarnobrzeg „narusza także dyscyplinę finansów publicznych w zakresie dokonywania wydatków ze środków publicznych na finansowanie działalności podmiotów zewnętrznych, których pośrednikiem w ramach płatności jest celowo Spółka komunalna”.

Oczekuję jednoznacznie deklaracji Pana Prezydenta, że audyt w podanym zakresie zleci niezależnemu podmiotowi Urząd Miasta.”

22.64-2

Odpowiedź na interpelację radnego nie została jeszcze opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej.

foto:facebook

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
99 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
11 miesięcy temu

Co za pierdo…e – tam już powinien być prokurator ale nie z Tbg i podległej mu jednostki .
Radny Kalinka – a zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa już POSZŁO DO PROKURATURY oraz informacją do NIK- u o kontrolę ???
Kalinka masz taki obowiązek a każdy zamiatająca pod dywan jest współodpowiedzialny ???

Ku ..wa potańcówki dla Baranów i osłów z TBG robią – zawsze coś oligarchia z KO ( po, lewicy, milicja ORMO) wymyśli aby przykryć DNO

Kalinka to kiedy prokurator zaprosi sołtysa z kasta urzędnicza na POTANCÓWKĘ ??? Daj znać .

Na prokuratorów z TBG i podległych jednostek nie LICZ , nienadarmo co niektórzy są przy korycie .

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jeżeli Pan Radny ma rzeczywiście wiedzę na temat , że zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa niegospodarności na szkodę spółki, to niezwłoczne moim zdaniem powinien powiadomić stosowne organy ścigania jako przykładny obywatel chyba. Tymczasem póki co mamy kolejny odcinek telenoweli mydlanej. Rozumiem ,że chodzi dotychczas o to żeby gonić króliczka a nie złapać go.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Właśnie w tym rzecz : absolutorium było co roku, kasiorka nad zalew, zbycie udziałów w wodociągach, na tańce , hulanki – rączki do góry , ręką w rękę na zdjęciach ALE się przejechał najwidoczniej .
JEŚLI TEGO NIE ZROBI TO będzie tylko CIENKI BOLEK , bez wiarygodności a to będzie tylko świadczyć że za wszelkie cenę do koryta + tylko).
Pytanie skoro w takiej spóleczce malutkiej (RDM( dzieją się takie rzeczy to co musi być w Wodociągach, TTBS , MOSIR ( co za artyści tam są i jakie rzeczy tam się dzieją ), ale tam już żadnej kontroli nie będzie ani audytu bo mogło by się okazać że tam same CWANIAKI a nie fachowcy .

M_TBG
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Właśnie, może by się ktoś zabrał z to całe towarzystwo co odwala prywatę na basenie MOSIR. Aaa nie, przecież to koledzy to nie wolno. A czyi to koledzy? To wszyscy dookoła wiedzą i widzą szanowni państwo.

fach
11 miesięcy temu

No no, przedwyborcze różnice zdań nabierają mocy 🙂 A co ze sprawą nadmiarowych opłat za energię elektryczną? Czy ktoś został zwolniony lub ma potrącane z pensji? 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Ta mała rybka – Kiełbik to teraz niczym JANOSIK przy tej oligarchii z KO, PO, Nowoczesnej, SLD, Konfederacji ,PZPR , ZSL, SB, UB Milicji, ORMO itd., bez wątpienie nie taka swi…a.

Kubeł zimnej wody
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie mieszaj do tego Konfederacji.

Jan Korwin Mikke jest w pytkę
11 miesięcy temu

dokładnie nie mieszać a jebać konfederacje

walt
11 miesięcy temu

yebać pis i konfabulację 🙂

obywatel
11 miesięcy temu

KTO popierał kandydata Kapitana NEMO podczas kampanii ????

Może sobie przypomnij ???

fach
11 miesięcy temu

Ale to żartujemy, czy rozmawiamy poważnie? 🙂 Domyślam się że to pierwsze, więc odpowiem żartem: Konfederacja nie jest partią telewizyjną, bo jej członkowie nie występują w tv, a prezydentowi nie doradza w ramach rady kobiet ktokolwiek związany z Konfederacją 😉

Nadzór
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Dla przypomnienia Nadzor nad spolkami miejskimi w ktorych jedynym wlascicielem jest prrzydent miasta zostal powierzony sekretarz
W raporcie jest tez opis tego nadzoru
O to Kalinka juz nie zapytał

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Nadzór

Co nie zmienia faktu że Sołtys ponosi odpowiedzialność także i przede wszystkim !

fach
11 miesięcy temu
Reply to  Nadzór

Nie łudziłbym się, że ktokolwiek poniesie odpowiedzialność w związku z tą sprawą, podobnie jak w przypadku sprawy nadmiarowych opłat za energię elektryczną 🙂 Na czymś samorząd musi podzielić się przed wyborami, aby każdy miał w nich na kogo głosować, zanim wybrani zjednoczą się po wyborach dla dobra miasta 😉

nadzór
11 miesięcy temu
Reply to  fach

ręka rękę myje.

do czasu.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  nadzór

ale wszystko co pod miasto należy przynosi straty
kredyt za wykup tarnobrzeskich wodociągów poszedł w górę
rdm przynosi straty
tms pokazał na co jest go stać jak budował blok na ul św barabary

Paweł
11 miesięcy temu
Reply to  fach

I znowu wielu się na to nabierze…

urzednik
11 miesięcy temu
Reply to  Nadzór

Mówimy o super fachowcu od wszystkiego nie tylko od spółek. He He Trzeba popytać urzędników. Osoba została zatrudniona przez Kalinkę w miejsce poprzedniego . To dużo mówi.

do fach
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Nie udawaj ,że nic sie nie stało. Takie postawy jak Fach rodzą po stronie władzy poczucie bezkarności.
Obecna władza to mistrzostwo świata w umiejętności do nie przyznania się do błędu.
7 spraw przegranych co było oczywistością i nie do wygrania. Ale cóż my mamy rację i idziemy z procesami nawet do Strasburga. Czas działa na naszą korzyść – problem przysłoni kurz niepamięci i innych zdarzeń .
Ekipa Bożka wychodzi z założenia ,ze problemu mieszkańcy nie rozumieją a nich urok osobisty go przesłoni .Dlatego nawet nie próbują wykonać wyroku RIO w wsprawie wód siarczkowych.
W myśl zasady sąd sądem a sprawiedliwość jest po naszej stronie.

fach
11 miesięcy temu
Reply to  do fach

Ale ja nie przeczę, że stało się, dodam nawet, że wiele. Jednak mimo to:
a) nie ma zbiórki podpisów do referendum,
b) mieszkańcy nie protestują na placach lub ulicach,
c) petycje, skargi lub wnioski mieszkańców dotyczące wątpliwych działań prezydenta są rzadkością,
d) mieszkańcy nie organizują się w ruch obywatelski ponad podziałami.
W związku z w/w faktami uznaję, że lud tarnobrzeski w zdecydowanej większości co najmniej toleruje poczynania władz miasta, więc pozostaje mi traktować to, zgodnie z klasycznym podziałem dramatu, jako tragedię lub komedię 🙂 A że szkoda moich nerwów, zazwyczaj wybieram to drugie 😉

Tomek
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Garstka takich, którzy naprawdę chcą coś zmienić, pewnie by się znalazła. Ale widząc tolerancję większości wiedzą, że ich trud byłby daremny. Widać, jak ciężko przebić się z wodami siarczkowymi Panu Zychowi. O ile bardziej pod górę miałaby grupa nieznanych mieszkańców? Nie ma nadziei dla Tarnobrzega.

fach
11 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Myślę, że akurat wody siarczkowe budzą zbliżoną ilość kontrowersji, co obudowywanie jeziora 🙂 Dlaczego nikt ze sprawdzonych w lokalnej polityce nie propagował np. gminnej spalarni odpadów za ok. 100 mln, zanim gmina władowała kilkadziesiąt milionów w riwierę i obwodnicę? Zresztą pisałem już o tym nie raz, bez entuzjazmu wśród czytelników, więc nie będę się produkował na darmo wbrew ludowi. Dalej nie róbmy nic poza narzekaniem, dużo w ten sposób osiągniemy 😉

wrzos
11 miesięcy temu

NO COZ WYBORY IDA…. TERAZ KAZDY KAZDEMU W UM WILKIEM BEDZIE ! TAKA TO ISTOTA SPRAWY

Mieszkaniec II
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Czy wybory oznaczaja bezkarnosc wladzy?
Czy radny Kalinka nie ma obowiązku sprawdzac poczynan wladzy?
Odpowiedz sobie na te pytania i nie umniejszaj problemów tej władzy

greg
11 miesięcy temu

temu już całkiem odbija takimi ruchami sam się wyrucha!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  DiM

Jakie media ???
W Tbg nie ma żadnych mediów poza wyjątkami ( NW,24), reszta to szmatlawce na garnuszku sołtysa – to rasa ekipą od lat co rządzi Tbg o komunistycznym rodowodzie w postaci różnej maści niby stowarzyszeń.

Cisza bo jak coś wyjdzie to koryto się skończy dla wielu co miasto traktują i mieszkańców jak dojną krowę, Baranów, osłów i owce – takie całe życie i o dziwo niektórzy publicznie jeszcze w kościołach się pokazują ( takie ścierwa).
Tu się nic nie zmieniło od komuny ?

WERONIKA
11 miesięcy temu

JAKI PAN TAKI KRAM -wszystko ciągnie tarnobrzeg na dno bul bul bul …

walt
11 miesięcy temu

pisowski delfin,złote dziecko partii jaki ważny się zrobił i żąda 🙂
trzeba mieć tupet by mieć na nazwisko kalinka,być z pisuaru i zarzucać komuś niegospodarność.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Ty lewacka ci…o , Kalinka powołuje się na audyt zrobiony na życzenie sołtysa , miał być zapewne audytem pochwalnym a okazał się zatem prawdziwą, niewygodna klapą jego i jego ekipy .
Nie przekręcaj i nie zakłamuj rzeczywistości swoimi pokrętnymi, fałszywymi, kłamliwymi wpisami .
Oligarchia z lewackim rodowodem ma to w genach i zaraz będziemy słyszeć opowiastki o politycznej nagonce .
Wieś niech tańczy i śpiewa – to stary bolszewicki zwyczaj .

walt
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

bo co mi zrobisz prawacki kutafonie ? 😀

oligarcha to kalinka właśnie i wie to każdy kto widzi jego karierę oraz pamięta działalność ojca i jego pisowskich kolegów.

Armani
11 miesięcy temu
Reply to  walt

„W życiu trafisz nieraz na ludzi, którzy mówią zawsze odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili. Ale w ostatecznym rozrachunku musisz ich sądzić po czynach. Liczą się czyny, nie słowa.,,
Kiedyś myślałem, że nadchodzi nowe pokolenie, świeże i kochające swoją Ojczyznę. Teraz widzę młodych i głupich przesiąknięci zdradą starszego pokolenia. Długo się w tym kraju nic nie zmieni. Polsko wybacz

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Armani

Młodzi działacze traktują partie jako trampolinę do awansu zawodowego. Chcą zarabiać duże pieniądz w w państwowych spółkach. Barwy partyjne nie mają dla nich żadnego znaczenia .Liczy się tylko koryto

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

ale koryt masz wiele
każde miasto je ma w-wa naj większe a gminy naj mniejsze
ale prezydent rp nie umie zdobyć kasy z brukseli które sie nam należą bo w polsce ponad 20 milionów mieszkańców pracuje na czarno i nie opłacają zusu ani krusu
a w tym mieście który rządzi papa smerf pdb ośmiesza się na każdym kroku bo nie ma swojego pomysłu w co zainwestować bo wybudować tylko pyta się o rady mieszkańców i tylko o dofinansowania się stara a pokazał z rio ile kasy umoczył tylko swoją czy emerytów i rencistów
mielec nie był miastem wojewódzkim ale ma kasę na inwestycje a tbg-u nie
taczki tylko pytanie ile sztuk jest ich potrzebnych?

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Armani

i dlatego,że czyny się liczą to trudno byłoby mi oddać głos na kogoś z pisu bo pamiętam doskonale ile złego i za ile wyprzedawali za mlecznego jana on i reszta styropianowych kolegów.
z jakim zdziwieniem później czytałem i słuchałem żale jarosława zbawcy śpiocha z Żoliborza gdy krytykował wyprzedawanie sreber rodowych zagranicznym firmom a na jego listach towarzystwo mlecznego było w tym zastępca jana zwany katechetą i tak dalej i dalej.
czyżby senior rodu kalinkowego nie był w tej ekipie ?

Armani
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Trudno się nie zgodzić. Dyskusję odpuszczam bo niektórzy chyba żywią się docinaniem sobie niż rozważać nad tym co się na lokalnym podwórku dzieje. Zatraciliśmy się wszyscy w tym systemie…

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Jaki taki prawiczek ten twój sołtys to jaki problem ujawnić treść audytu ( wystarczy zamazać nazwiska i imiona) – obiecywał przecie przejrzystość ?

Tak na marginesie – nigdy Kalinka nie dostał i nie dostanie ode mnie głosu w wyborach z uwagi że byłem pracownikiem KiZPS ( tatuś też) jak również inny obecny działacz z miasta Tbg ( Nowak itp).

estem jurek killer i mam szystko w dupie
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

o widzę ,że prawilnym patriotom puszczają zwieracze 🙂

obywatel
11 miesięcy temu

Zwieracze to tutaj puściły Sołtysowi , tylko i wyłącznie a miało być tak ładnie : przejrzyście”???
Ich tam podpowiedź swojemu Panu z gabinetu w urzędzie ” ujawnij audyt”.

Do obywatela
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Sprawa sądowa zakończona?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Do obywatela

Zwróć się z pytaniem do Kapitana NEMO !

Karol
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Obywatel trzepie się przed monitorem. Nieźle ma zryte pod sufitem ścierwo.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Karol

Ha, ha, ha – najwyraźniej jeszcze mogę a takim jak ty to pozostaje to tylko w Centrum Seniora ( jak babcia jeszcze będzie mogła) ??!

lol
11 miesięcy temu
Reply to  walt

emeryturka ubecka w rodzince nie wróci,mozesz pluć jadem

walt
11 miesięcy temu
Reply to  lol

trudno mieć 40 lat i ubecką emeryturę 🙂

Walt II
11 miesięcy temu
Reply to  walt

40 lat to czas do polityki i zastąpić obecnych.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Walt II

wątpię bym miał ku temu kompetencje i w ogóle ochotę.
co innego świat opisywać a inna rzecz próbować go zmieniać.
zwłaszcza jeśli ktoś tak jak ja niespecjalnie wierzy w możliwość zmian i nie pokłada zbytniej nadziei we współplemieńcach.
dziękuję,postoję.

Alf
11 miesięcy temu

Dla wielu tu piszących mam wrażenie, że czas zatrzymał się wraz z upadkiem komuny. Ludzie to było 33 lata temu. Teraz problemy są inne. Nadeszły bardzo ciężkie czasy a będzie jeszcze gorzej. Proponuję na tym skupić swoją energię. Tak na marginesie to na byłem ubekiem ani nikt z mojej rodziny

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Problemy inne – być może i tak
TYLKO CI SAMI LUDZIE z tego samego środowiska ( postkomuna) i już posądzali potomstwo .

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

typowe dla spóźnionych na bohaterstwo styropianowców,którzy nawet Wałęsę opluli i zdrajcą zrobili,agentem Jaruzelskiego i Kiszczaka a wyzwolicielem,polskim Simonem Bolivarem uczynili zimnego lecha i brata bliźniaka – pączki w maśle w PRLu – żadni dysydenci tylko doktoranci na uniwersytetach,grali w PRLowskich filmach,gdy budowano w Polsce bloki oni mieszkali w willi na Żoliborzu hehehehe 🙂
czy to dziwi,że wyznawcy pisuaru i obrońcy kalinkowego rodu będą niczym brunatni w Niemczech szukać w poprzednich pokoleniach i będą próbowali dosłownie wysrać się na czyiś grób w imię obrony partyjnego watażki ? 🙂
mnie wcale.
dlatego z obrzydzeniem patrzę na pisowskich aparatczyków jak junior kalinkowy i nie musi mnie żaden kapitan Nemo czy Dariusz z Krosna motywować bym tu na tych kofederacko-pisowskich łamach trochę pobawił się w spamowanie na ten temat 🙂

Heinrich Himmler byłby dumny ze swoich pogrobowców i tego jak szperają w życiorysach zmarłych.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Dla mnie znamienne jest to ,że Konfederacja min. za swoje poglądy w sprawie wojny i Ukraińców straciła poparcie spadając w sondażach poniżej progu wyborczego. Tymczasem u nas w czasie konferencji Pana Brauna część jego wypowiedzi została ocenzurowana przez organizatorów jak sądzę. Nawet oni uznali ,że były pewnie zbyt radykalne. Mamy niestety z głębokich zaszłości historycznych biedne i zacofane społeczeństwo. Na takim gruncie demagodzy i populiści zbierają swoje żniwo i to niestety się chyba nie zmieni

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

póki w polskich szkołach młodzież szkolna więcej będzie miała religii niż fizyki,chemi,geografi i nie zakłamanej historii wg narracji partii póty będzie wygrywał tani populizm,granie na strachu i emocji,budowanych przez oblężoną twierdzę w czym pomaga też kler,wspólnik tej władzy.

Kremlowscy kolaboranci z konfederacji szurów i nacjonalistów jeszcze się odbiją bo głupich nad Wisłą wcale nie brakuje.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Martwi mnie bardziej narastające niezadowolenie i radykalizowanie się społeczeństwa. Ludzie mają już tego dosyć a będzie jeszcze gorzej. Szumowina Hitler w takich okolicznościach doszedł do władzy. Myślę ,że dziś nie możemy wykluczyć i u nas takiego scenariusza gdy w końcu gospodarka padnie na ryj za jakiś góra rok jeżeli dalej w takim tempie będziemy ją niszczyć

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

może tak się zdarzyć.
ja się cieszę,że kaczyński nigdy specjalnie odważny nie był.

ale taki zbyszek zero już mógłby kilka szubienic wystawić 🙂

pewnie otwieram listy proskrypcyjne w powiecie hehehee zresztą faszyzujący nacjonaliści nieraz mi to obiecywali podobnie pisowcy 😀

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

tutaj się grubo mylisz bo to się psuje z dnia na dzień jak robisz zakupy w markecie a codziennie jest inna cena
ludzie tylko o kasie myślą to jest tylko kawałek papieru a drzew ubywa a nie przybywa

z Pacanowa
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Większość tu piszących to elektorat rodem z Pacanowa.

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Inne problemy mówisz. A co z niegospodarnoscią i naruszaniem prawa .Ma być cicho. Prawdaż.

walt
11 miesięcy temu

szok i niedowierzanie 🙂
ale jak to ? hehehe

walt
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

taka jest Polska pisowska i generalnie znakomitej większości Rodaków to nie przeszkadza.
takich pisowskich klanów jak kalinki,jakie i kaczyńskie jest więcej.

a potem jak przyjdą następni też będą tak zgarniać kasę dla siebie dając ochłapy/jałmużnę prostemu ludowi by nie ujadał.
obecne czasy pokazują,że tak można dość skutecznie zarządzać narodem polskim 🙂

widząc jakie ma pis poparcie ja wielkich nadziei nie mam 🙂 ale jak ktoś lubi żyć złudzeniami to proszę bardzo 😉

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Pamiętaj tylko ,że panaceum na władzę jest totalne rozdawnictwo. Jako jedyny kraj wydajemy na programy socjalne ok. 18% PKB

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

a będziemy jeszcze więcej bo jest to wygodny sposób by wygrywać wybory a apetyty Polaków rosną 🙂

odp
11 miesięcy temu
Reply to  walt

jak więcej polaków nie pójdzie do ks, rydzyka po rozum to polska się stoczy i znowu nie będzie jej sto lat na mapie

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

To nie tylko Lisowska to także PO ska czy KO- ska – po prostu tacy ludzie pchają się do koryta ( bez honoru, przyzwoitości , bez norm moralnych itd).
Pamiętam jak za Rządów PO w jednej ze spółek w Machowie prezesik mawiał ” jak każe wejść ludziom na drzewo aby zrywać liście to mają to robić bez mrugnięcia okiem”.

Niezależnie od wszystkiego mamy w kraju wybitnych fachowców od wszystkiego ( czy to socjolog, politolog, nauczyciel) którzy są jak ludzie z renesansu ( ha, ha, ha) a prawdziwi fachowcy stoją z daleka lub są eliminowani tylko dlatego że nienależą do żadnej partyjki .

walt
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

więc nie dziwię się,że się do polityki pchają się marciny piaski,witki zychy,kamile kalinki czy norberty mastalerze 🙂

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

No właśnie ( także martyniaki, ogorzałki, kapusciakowa itd).
Czytaj czy to nie są jaja ( niedawno tarnobrzeska ECO przeszła na gaz ) i co ???
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/unia-zakaze-piecow-gazowych-co-dalej-z-czystym-powietrzem/9t7xphf

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt
walt
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

taka jest i jeszcze długo się nie zmieni.
ku uciesze większości Polaków zresztą.

możemy sobie jedynie popisać i tyle 🙂

Bałwan
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Do pięt nie dorastasz dr inż. Witoldowi Zychowi zarówno kulturą osobistą, jak i wykształceniem ignorancie.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Bałwan

ale gdzie by taki złamas i prostak z chłopstwa jak ja miał aspiracje by do piewcy miszcza pityńskiego równać ? nie przesadzajmy 😉

Bałwan
11 miesięcy temu
Reply to  walt

To zajmij się czymś pożytecznym, a nie atakuj spokojnego człowieka.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Bałwan

a pozwól,że będę się zajmował czym ja będę chciał a nie czym chciałby pan Witold czy jego nachalni fanboje 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bałwan

Bez jaj – tytuły ma to teraz jego osiągnięcia dawaj .
Nie widzę żadnej różnicy między nim a kasjerka w Biedronce czy Lidlu ( one bardziej zasługują na uznanie chociaż bez tytułów bo ciężko pracują ).

Niech te tytuły zapisze sobie na nagrobku ! Takie wywyższanie ?

Bałwan
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Skąd wiesz, że nie pracował ciężko fizycznie w markecie? Nie obrażaj ludzi o który życiu nie masz zielonego pojęcia ignorancie. Nie przepuście żadnej okazji , by uczciwego człowieka atakować.

estem jurek killer i mam szystko w dupie
11 miesięcy temu
Reply to  Bałwan

towarzyszowi braunowi zgłoś 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bałwan

Bez przesady i najlepiej bez tytułów bo tylko szkodzisz takimi wpisami takim ludziom.
W mojej ocenie to Zych to orzeł w stosunku do tych wróbli z urzędu i rady – tylko tyle , co nie zmienia faktu że sołtysowi daje się podchodzić jak dzieciak ( słynny pomnik którego ŚP nie chciał ).

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bałwan

W USA ?

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a wywyższanie sekretarz do której nalezy się zwracać „Pani dr ” to co jak nie wywyższanie. Dajcie spokój dr Zychowi. Zajmijcie się własnymi tytułami.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Przywołałem skrajny przypadek z urzędu .
Ja tam nic nie mam do Zycha ale po co to wywyższanie ???
Więcej szkody z tego niż pożytku , zwykli ludzie tego nie znoszą !

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Bałwan

Tylko ludzie zaślepieni i butni nie widzą zalet u W. Zycha. Boją sie ,że wypadają blado merytorycznie. Obecna ekipa skupiona jest na działaniach skierowanych na utrzymanie władzy a niekoniecznie na rozwój miasta.Dlatego Zycha należy umniejszać o ośmieszać . To ,ze ma rację dla tej ekipy to żaden argument.

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Pchają się do polityki też tacy Bożkowie, Pluteczki , i 31 bezradnych tej rady. Patrz sprawiedliwie i nie wymieniaj tylko tych których wskaże biuro z urzędu miasta.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

no za Plutą nigdy nie głosowałem i pamiętam mu,że był ultrakatolem i głosował z pisuarem za zaostrzeniem kar za aborcję.
ba,na Bożka też głosu nie oddałem.

a pchał się On (Bożek) do polityki w poczuciu krzywdy pewnie jaką odczuwał po odwołaniu przez jajecznicę.
ale tak sobie to tłumaczę,niekoniecznie tak być musiało bo w głowie pana prezydenta nie siedzę.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A pamiętasz ,żeby takie rozdawnictwo było kiedykolwiek jak teraz. Żeby rozdawać zapożyczamy się bez opamiętania. Rząd z Kaczorerm jak sądzę na czele widzi w tym sposób na utrzymanie się przy korycie. Tylko te kolejne puste pieniądze wpuszczane do obiegu rozkręcają dalej inflacje , nad którą straciliśmy już panowanie i wymknęła się spod kontroli. W efekcie okradają bogatszych ,żeby dać biedniejszym. Jeżeli bogatszym można nazwać ludzi , którzy całe życie oszczędzali aby mieć na starość. W końcu każdy głos przy urnie waży tyle samo Teraz wzięli się za kredytobiorców. Ludzie wyjdą zaraz na ulicę bo nie udźwigną tych ciężarów OFE przy tej skali co z nami teraz wyprawiają to mały pikuś jest

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

przeceniasz zdecydowanie Polaków.
nie wierzę by gdziekolwiek mieli wyjść.
zwłaszcza póki będzie redystrybucja drukowanego przez glapińskiego pieniądza a w sukurs władzy będą przychodzili usłużni dziennikarze i kler.
obym się mylił.amen.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Też tak dotychczas myślałem. Problem w tym ,że miska ryżu jest już tylko w połowie pełna. Papierkiem lakmusowym może być już skala protestów w sobotę pod stacjami Orlenu.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

obyś miał rację.amen.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Owszem takiego nie było ale za to było tylko dla swoich a teraz coś kapnie zwykłemu ludowi że stołu ?
Wcześniej ” pieniędzy nie ma i nie będzie” ale na ośmiorniczki i cygara kubańskie były ???
Przynajmniej jak coś obiecują to coś dają ludowi a wcześniej tylko obietnice ( dwukrotne) a „obiecać dwa razy to jak słowa dotrzymać „?

obywatel
11 miesięcy temu

Tak jest wszędzie a zwłaszcza w Tbg : mierny ale wierny to i koryto zawsze dla swoich się znajdzie bez względu na opcję .

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Bożęk rozdał stołki pisowcom. Wyborcy głosowali na Bożka przeciw pisowi I co wyszło z tego dla miasta. Byle jakość i nic więcej .

As
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

A nie zastanawia Cię ,że Pan Kalinka przez kilka lat był jak dla mnie prawie niezauważalny w radzie. Ta zmiana może być nieprzypadkowa

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  As

Zobaczymy teraz jaki jest i co zrobi w sprawie audytu w RDM ???

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  As

As tylko potwierdzasz,ze Bożek zawarł układ z Kalinka. Zostawił pisowi Kopalnie Machów, rady nadzorcze dla pisu, stołeczki w urzędzie ( patrz sekretarz i inni) itd.
Ale się skończyło bo musiało się skończyć. Idą nowe wybory.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Nic się nie skończyło i podejrzewał że nie skończy przy takiej miejskiej oligarchii – każdy ma swoją rolę do odegrania przed publika a że publika niewymagająca to i koryto czyszczą do czysta dzieląc się zawartością
– ot Tbg

walt
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

lubię gdy bylejakość zarzucają innym Ci co nawet o swój język ojczysty nie dbają 😉

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Czyżby żona korygowała wypowiedzi .Powtarzasz się .Już wiele razy zarzucałeś innym byle jakość w pisaniu na tym forum. Pisz to jest nieszkodliwe.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Tacy pisowcy w tym mieście ??
Jak będzie trzeba to i z Putinem będą trzymać ( ha, ha, ha) jak tylko koryto im zapewni ?

wrzos
11 miesięcy temu

35 MLN TO DOSC SPORA SUMA, SZKODA WYDAWAC TAKIE CIEZKO ZDOBYTE PIENIADZE NA REMONTY MALOZNACZACYCH NIEWIELKICH ULIC W MIESCIE, KTORYCH SPORO ALE JESZCZE BEDACYCH W DOBRYM STANIE NP. UL.WIANEK, PLAC 1000-LECIA, ITP. ZNACZNIE WAZNIEJSZE DROGI W MIESCIE WOLAJA O REMONT NA JUZ NP UL.PILSUDSKIEGO W SRODMIESCIU A TAKZE TEREN I PARKING WOKOL MIEJSKICH SZALETOW,

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
99
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content