11.06 (sobota) Akcja „Bezpieczne dziecko to udane wakacje”

Fundacja Damy Radę zaprasza rodziny do udziału w akcji pn. Bezpieczne dziecko to udane wakacje”, która odbędzie się w sobotę 11 czerwca, na terenach zielonych nad Wisłą w Tarnobrzegu. Wydarzenie ma na celu promocję bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci, z naciskiem na prawidłowe zapięcie dziecka w foteliku samochodowym oraz na skutki i zagrożenia wynikające z jazdy samochodem po alkoholu lub narkotykach w dniu spożycia, ale też w tzw. „dniu po”.

– Chcemy zbudować świadomość bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach, i co może się wydarzyć gdy spożywamy alkohol i wsiadamy za kółko. Zaprosiłyśmy do udziału grupę ratowników medycznych Passio Poland, którzy poprowadzą warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej niemowląt i dzieci, i zapewnią atrakcje związane z symulatorem dachowania i symulatorem zderzeniowym – informują organizatorki.

– Instruktorzy z firmy MaxiCosi przedstawią rodzaje fotelików, pokażą jak poprawnie zapinać Maluszka, będzie można też sprawdzić czy fotel aktualnie zamontowany w aucie, jest zamontowany poprawnie.

W akcji weźmie udział Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i policjanci z Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu, za co bardzo im dziękujemy! – kontynuują.

– Jako organizator przedstawimy działalność Fundacji Damy Radę, poprowadzimy warsztaty kulinarne dla dzieci z HokusPokus Asi, przedstawimy urodziny tematyczne, które prowadzimy w fundacji, a zajęcia z sensoplastyki poprowadzi Helena Trojańska z Pomysły na Zmysły – Kraina Sensoodkrywców. W mobilnym Barze u Piotra będzie można zakupić przekąski, watę cukrową i popcorn 🙂 Mnóstw zabawy, konkursów dla dzieci i rodzin. Da dorosłych konkursy w alko i narkogoglach. Nagłośnienie i muzykę zapewni Studio Tańca i Ruchu Fram. Dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom za pomoc w realizacji akcji! – dodają..

Akcja „Bezpieczne Dziecko to udane wakacje” objęta została honorowym patronatem prezydenta miasta, jest również dofinansowana ze środków z budżetu miasta. 

 

 

Fundacja Damy Radę powstała w 2021 roku jako podmiot ekonomii społecznej w projekcie Rzeszowskiej Agencji Regionalnej z inicjatywy założycielek fundacji: Agnieszce Tomczyk – prezes fundacji i Katarzynie Jugo – wiceprezes fundacji.

Fundacja Damy Radę zajmuje się Mamami, Kobietami w ciąży, rodzinami, które chcą skorzystać z zajęć, rozwijać się lub szukają porady czy pomocy w aktualnej sytuacji życiowej. Ostatnio coraz częściej w fundacji odwiedzają nas tarnobrzeskie Seniorki.

Prowadzimy zajęcia z fizjoterapeutą uroginekologicznym, położną, doradcą laktacyjnym, warsztaty i konsultacje z chustonoszenia, ćwiczenia dla Mam w ciąży, dla Mam z malutkimi dziećmi, zajęcia z sensoplastyki.

Prowadzimy wypożyczalnię laktatorów medycznych, słuchawek EciPeci, chust.

Organizujemy szkolenia i warsztaty.

Organizujemy urodziny tematyczne dla dzieci.

W szwalni realizujemy własne projekty lub realizujemy zlecenia na pościel niemowlęcą, firany czy np. torby zakupowe.

Coraz większą popularność w Tarnobrzegu zdobywa nasza usługa opieki godzinowej dla dzieci.

Gdy Mama (Tata) ma wizytę u lekarza, w urzędzie, zapewniamy opiekę nad dzieckiem – Maluszki mogą być w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.

Będą u nas na warsztacie czy szkoleniu, tez można skorzystać z opieki godzinowej nad dzieckiem.

Organizujemy akcje promujące rodzinę, bezpieczeństwo, rodzicielstwo bliskości, akcje charytatywne.

Pomysł na fundację wziął się z doświadczenia i spotkań z Mamami w sklepie aktoto, który prowadzimy od prawie 7 lat. Tam poznałyśmy trudności z jakimi borykają się młodzi Rodzice, stawiano nam pytania, prośby o radę.

Same też jesteśmy Mamami, i wiemy co to znaczy łączyć pracę z rodzicielstwem.  

Jeżeli planujecie zagraniczne wczasy z maluchami koniecznie zobaczcie najlepsze hotele z aquaparkiem na Krecie. Wyspa od lat jest bardzo popularna wśród turystów z naszego regionu. Każdego roku wyjeżdżają tam miłośnicy słonecznych wczasów. Na Krecie czekać na was będą niesamowite resorty dla rodzin z dziećmi oraz bardziej kameralne hoteliki dla par i singli. Ponadto grecka wyspa słynie z pysznej kuchni oraz cudownych zabytków. Dlatego odnajdą się tam osoby szukajace atrakcji wodnych ze zjeżdżalniami dla dzieci oraz dorośli chcący zwiedzić okolice i zaznać uroków Krety.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content