Tarnobrzeg: Mimo niekorzystnej oferty, przetarg został rozstrzygnięty

Mimo, iż zaproponowane przez oferenta koszty wykonania robót są o niemal 4,7 mln zł wyższe od zakładanych, władze Tarnobrzega rozstrzygnęły przetarg na jedno z zadań dotyczących remontu ulic i chodników. Zadań w tym przetargu było pięć, na wykonanie pozostałych czterech nikt się nie zgłosił.

Przetarg pn. „Budowa i przebudowa kluczowych dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, turystyczno-rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega” dotyczy remontu siedmiu dróg gminnych i siedmiu powiatowych, o łącznej długości 8,4 km. Postępowanie podzielono na pięć zadań, oddzielnie finansowanych. W postępowaniu udział wziął tylko jeden podmiot, który złożył ofertę na wykonanie zadania nr 1, tj. Przebudowa dróg Marii Curie-Skłodowskiej, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego, Zwierzynieckiej i Marii Dąbrowskiej.

Koszty wykonania tego zadania konsorcjum firm PBI z Kraśnika i Sandomierza oszacowało na niecałe 21mln zł (brutto). Tymczasem miasto na sfinansowanie tego zadania chciało przeznaczyć nieco ponad 16 mln zł (brutto). O to, dlaczego wybrana została oferta wyższa o prawie 4,7 mln zł zapytaliśmy rzecznika UM Tarnobrzeg.

– Miasto zabezpieczyło w budżecie miasta kwotę określoną kosztorysem inwestora według cen z III kwartału 2021 roku. Te ceny na dzień składania ofert są już nieaktualne. Do zadania nr 1 przystąpił tylko jeden Wykonawca – wyjaśnia W. Lis.

Inwestycja obejmująca wszystkie pięć zadań, ma być dofinansowana w 95% z pieniędzy pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Na ten cel miasto otrzymało z promesy rządowej prawie 36 mln zł. Wybór tej oferty oznacza więc, że wkład własny wzrośnie, oczywiście tylko w przypadku, jeśli uda się znaleźć wykonawców pozostałych czterech zadań. Bo tylko wówczas do Tarnobrzega trafią te pieniądze.

– Jeśli nie uda się wyłonić wykonawców, zadanie nie będzie mogło być zrealizowane zgodnie z programem Polski Ład – tłumaczy NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg. – Na tę chwilę miasto nie ma środków, aby zrealizować to zadanie we własnym zakresie – dodaje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG miasto iluzji
11 miesięcy temu

Kto beknie za oddanie 8 mln? Bo winny jest

i wiezowcow
11 miesięcy temu

napewno

Alf
11 miesięcy temu

Kolejny przykład głupoty i braku kompetencji rządzących w kraju. Najpierw w blasku fleszy wręczanie papierowych czeków i ogólnokrajowa ile to miliardowa kampania pijarowa. Potem brutalna rzeczywistość . Brak mocy przerobowych firm drogowych na rynku w kraju w tak krótkim czasie. W efekcie firmy wybiorą sobie z 20 % oferowanych kontraktów Bogatsze samorządy zacisną żeby i dołożą . Biedniejsze jak nasze miasto stracą środki najpewniej. Może to było jednak zamierzone działanie ?

obywatel
11 miesięcy temu

Czyli co – wybrali ofertę która jest tak samo ważna jak jeden z tych dwóch czeków – ” czyli GÓWNO”.

fach
11 miesięcy temu

Dofinansowanie z ładu na to jedno zadanie wynosi 95% z 16 mln, czyli ok. 15,2 mln. Przy ponad 20,5 mln to już mniej niż 75% dofinansowania. No i brakuje wykonawców dla pozostałych czterech zadań. Ale spokojnie, 8 mln można było oddać, bo kasa na wkłady własne poszła w riwierę i obwodnicę, więc 35 mln jakby co też się odda 🙂 Riwiera, obwodnica, wylotówka na Chmielów i ścianka wspinaczkowa wystarczą na tę kadencję 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Kasa też poszła na Riwierę ( ????) a reszta wolnych środków : potańcówki, popietdówki, plewienie, ponowne sadzenie kwiatuszków na rondach ( drugi raz w tym roku) ???
A tam w mieście turystów nie ma ?

miasto
11 miesięcy temu
Reply to  fach

raczej jak tutaj żyć na czerwonym placu sklep za sklepem się zamyka
pracodawców nie przybywa tylko ubywa
rak do pracy nie ma za 12 zł do ręki jak wszystko w sklepach drożeje a wypłaty takie same
w tbg jest więcej dzieci z ukrainy niż mieszkanców tbg tyle w temacie

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  miasto

Na placu Czerwonym potancowki coz to ze sklepy pozamykane
Wladza ma odlot od rzeczywistosci
Ja tez bym miał jakbym zarabial taka kasę jak nasze najwyższe kierownictwo
Ich inflacja nie dotyczy
A tak ze wroce do potsncowki 11 czerwca
Dla mnie to tanczyl elektorat pisu a nie Bożka

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

To ta sama głową i ręką – tu w tym mieście bez różnicy .

No no,
11 miesięcy temu
Reply to  fach

nie zapominaj o przecudnych terenach nad Wisłą…

fach
11 miesięcy temu
Reply to  No no,

Racja 🙂 W sumie powinienem je wymienić zamiast ścianki, bo z niej nie skorzystam, a nad Wisłę z raz na kwartał zdarzy mi się wybrać 😉

odp
11 miesięcy temu
Reply to  No no,

nad wisłą jak dobrze kojarzę to miała być doga rowerowa od promu aż do sandomierza pytam kiedy ona powstanie

Mona
11 miesięcy temu

Czyli znowu wygrało „dziwnym trafam” PBI ? A gdzie drugi przetarg ? Czy nikt nie zgłosi tego „wału” do odpowiednich służb ? Vice Presidente już zaciera ręce bo poszło po jego myśli. Widzimy, wiemy, doniesiemy, rozliczymy.

Szczepan
11 miesięcy temu
Reply to  Mona

Na polskich polityków chcesz donosić?! Patriota jesteś czy od Tuska?

Neok
11 miesięcy temu
Reply to  Szczepan

Won PISARZE

Do mona
11 miesięcy temu
Reply to  Mona

Obecna wladzz uważa ze ludzie tak ich kochaja że wybaczą nepotyzm skok na stołki i i kasę dla siebie i swioch a takze nieudolne decyzję np nasadzenia lrzegrane sprawy sadowe zapłatę odszkodowań i nie reizosanie budzetu obywatelskiego

Neok
11 miesięcy temu

Tak kończy się głosowanie na PiS. Ale wiocha Itak tego nie zrozumie.
Jakie to społeczeństwo jest to niestety każdy widzi.

lol
11 miesięcy temu
Reply to  Neok

A co ma pis do tego?

minister z po
11 miesięcy temu
Reply to  Neok

cytuję:piniendzy nima i nie bedzie

Precz z PO !
11 miesięcy temu

Tylko w mieście rządzonym przez PO jest możliwe że w jezdni nie posiadającej ani jednej dziury będzie budowana na nowo , remontowana, przebudowana. Tymczasem urząd miasta od 30 lat ma zupełnie ma w dupie stan znacznie ważniejszej drogi, czyli Wisłostrady. Kilka innych ulic również od lat czeka na remont ,niektóre od nawet 50 lat. Coś niesamowitego

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content