Polityka, biznes i pasja. W Tarnobrzegu odbył się I Kongres Kobiet

I Tarnobrzeski Kongres Kobiet odbył się w minioną sobotę, w hotelu Evva. Wydarzenie zorganizowała Tarnobrzeska Rada Kobiet.

Wśród prelegentek znalazły się kobiety ze świata polityki i samorządu: Elżbieta Łukacijewska – Europosłanka, Barbara Nowacka – Posłanka na Sejm RP, Marzena Okła-Drewnowicz – Posłanka na Sejm RP, Krystyna Stachowska – Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, Teresa Gołębiowska-Pis – Radna Rady Miasta Tarnobrzega. Wśród gości były także panie Krystyna Skowrońska – Posłanka na Sejm RP i Pani Joanna Frydrych – Posłanka na Sejm RP. Prelegentki opowiadały o świecie polityki i działalności samorządowej z perspektywy kobiety a także o problemach i stereotypach z tym związanych.

W drugim panelu dyskusyjnym znalazły się przedstawicielki świata biznesu, nie tylko z Tarnobrzega: Justyna Gamoń Wesołowska – projektantka mody i stylistka, Marta Kaczmarek – właścicielka Fitness Klubu FITNESKA w Tarnobrzegu, Sylwia Paciura – założycielka i właścicielka Winnicy nad Jarem w Złotej oraz Monika Obara – właścicielka firmy „Udaj się babko” najsłodszego punktu na mapie Tarnobrzega.

Pasje kobiet to trzeci panel kongresu; wzięły w nim udział Pani Katarzyna Ruszała – biolożka i ekolożka z Rzeszowa, Beata Kotasiak-Wójcik, której pasją jest kolekcjonowanie pocztówek oraz Maria Świerczyńska, która wyplata cuda z makulatury czyli wikliny papierowej. Zaproszone panie inspirująco pokazywały świat swoich pasji, które ubogacają ich życie i dzięki którym znajdują właściwy balans pomiędzy prywatną i zawodową odsłoną swojego życia.

Podsumowanie kongresu pod hasłem ” Wszystko zawdzięczasz sobie” poprowadziła dr Małgorzata Makowska.

– Panie uczestniczące w kongresie miło spędziły czas i wyniosły wartościowe doświadczenia. Bo przecież „świat kobiety” to inspirujący świat emocji i pasji, ambicji, wartości i siły – podsumowują organizatorki z Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, dziękując sponsorom i partnerom wydarzenia, wśród ktorych znaleźli się: europosłanka Elżbieta Łukacijewska, Hotel Evva i Restauracja Gustum, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański, Tarnobrzeski Dom Kultury, Centrum Druku i Reklamy – Golden Global Grupa, EFEKT Biuro Promocji i Reklamy oraz Kwiaciarnia Chryzantema-Irys Anna Waga w Tarnobrzegu.

foto&info: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
11 miesięcy temu

Trzeba się odchudzić będziecie bardziej ecco fit i mniej śladu węglowego i zdrowie

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Obawiam się, że „odchudzanie” podług Twej „logiki” opierałoby się na przemocy domowej. Ilu Januszy paraduje dumnie z sadłami po ulicach Tarnobrzega? Ale rolą Kobiety jest być fit. Niech zgadnę: pisał to czytelnik „Twojego Weekendu”, lub frustrat oglądający pewne portale w sieci. Piękny Adonis, tylko dla kogo?

Pawełło matko
11 miesięcy temu

Przykro się na to patrzy

HistorykSztuki
11 miesięcy temu

Dlaczego? PiS chciałby według swej kościółkowej ideologii sprowadzić Kobiety do roli: kuchen-kinder-kirche. Jeśli to spotkanie kogoś zainspiruje do własnej działalności gospodarczej, to już punkt dla Tarnobrzega. Dlaczego przykro? I proszę bez aluzji.

chłop
11 miesięcy temu

Nie (!), dla kobiet w polityce.Wy nie myślicie z wyobrażnią. Od polityki som chłopy.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  chłop

Jest „chłop” Jarosław Kaczyński, jest „chłop” Marek Suski, są „chłopy zdrowe” jak Sasin, Błaszczak, Cieślak od Pacanowa, Kukiz, Karczewski. Okazy zdrowia. Szczególnie intelektualnego.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Zapomniałem o hipersamcu Terleckim Ryszardzie! A i kłamca lustracyjny Kujda maczo jest, zupełnie jak ten koleś z PiS-u co psa włóczył za autem na Kaszubach. Brawo, samce alfa, potok testosteronu.

walt
11 miesięcy temu

Polska też jest kobietą 😉

w 19 wieku to Matki,Żony,Siostry i generalnie kobiety utrzymały żywioł polski przy życiu.
gdy chłopy co pokolenie wykrwawiały się w powstaniach albo byli wywożeni na zsyłkę,względnie zapijali się u żyda w karczmie to Matka pierwsza uczyła języka ojczystego,to Ona wykłócała się z zaborcą i jego urzędnikami i dzięki temu naród przetrwał.

szacunek dla polski kobiet gdzie mit Matki Polki jest nieprzypadkowy.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Piszesz o państwie ??? Sienkiewicz z PO powiedział prawdę ” ch…., d…… i kamieni kupa”.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

chyba jednak o czym innym piszemy 🙂

wolę Sienkiewicza dziadka 🙂 jak byłem nastolatkiem to Trylogia mnie się bardziej podobała,szanuję Go choć rację miał Gombrowicz,że to pierwszorzędny wśród drugorzędnych literatów 😉

natomiast zekranizowany Potop uważam za jedną z najlepszych adaptacji i jeden z najlepszych filmów w historii polskiej kinematografii z wieloma wybitnymi rolami.
chętnie do niego wracam co tzw. święta 🙂

p.s. a państwo mamy byle jakie bo generalizując Wszyscy jesteśmy tacy bylejacy,bierni,miałcy,egoistyczni.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Cholera, może z innego pokolenia jestem, ale nowelki Sienkiewicza najbardziej cenię jak i Jego relację z podróży do Stanów Zjednocznych. Trylogia dobra, ale dużo grepsów od Jana Chryzostoma Paska pochodzi. Choć przy upadku Kamieńca Podolskiego w „Panu Wołodyjowskim” jak bóbr ryczałem. Trylogia wartka literacko, niestety obecnie społecznie szkodliwa. Dlaczego? dużo mitów, akceptowalnych „ku pokrzepieniu serc”, ale dziś historycznie nie mających uzasadnienia. Na Trylogię patrzę jak na niektóre obrazy Matejki czy Brandta – dużo krzyku, mało treści i refleksja pozorna.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

e no przesadzasz !
ja Trylogię czytałem mając jakieś 13 lat więc na mnie wrażenie zrobiła ogromne.
moim bohaterem był Longinus Podbipięta i też mi przykro było gdy go na oblężniczej maszynie wystawili jego pogromcy.
w odpowiednim kontekście trzeba patrzeć na Sienkiewicza i w swojej roli się spełnił.
a,że oczywiście na kanwie dziejów pisał beletrystykę to inna sprawa i tym samym księcia Janusza Radziwiłła jednego z ostatnich co do Szweda przystał uczynił naczelnym zdrajcą w świadomości ludzkiej (świetnie grał go Władysław Chańcza) ale u nas generalnie do historii ludzie podchodzą powierzchownie i widzą ją bardzo często bez kontekstu w dwóch czarno-białych barwach.

a przecież Jan Sobieski późniejszy król czy Stefan Czarniecki też Szwedowi służyli a nikt nie kwestionuje,że są bohaterami,prawda ?

walt
11 miesięcy temu
Reply to  walt

można by tak długo ale czasu nie ma bo długi weekend za pasem.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Nie wiem dlaczego, ale Kiemliczów najbardziej w Potopie lubiłem i Radziwiłłów. No i Sorokę. Też w podobnym wieku czytałem, mimo ostrzeżeń Pani z biblioteki, że to trudna lektura. Nazwy gimnazjum nie podam. Choć Trylogia w Domu była, ale bez przypisów. Rola Władysława Chańczy (arcyłotr, choć linię polityczną Radziwiłłów wobec „Potopu” szanuję, bo jak mieć na tronie słabego Zygmunta III i beznadziejnego Jana Kazimierza), obok Olbrychskiego była kluczowa, choć mniejsze role jak p. Pieczki też dodają smaku. W ostatnim akapicie pisze Pan o wierności: wiem że Sobieski bodajże pod Ujściem Karolowi Gustawowi przyrzekał wierność, Stefana Czarnieckiego sprawdzę. Przecież „Potop” to była wojna dynastyczna, mało kto o tym pamięta. Szwedów cenię z armię wyrosłą za Gustawa II Adolfa. Chyba najlepsze wojsko pierwszej połowy XVII wieku. A u Nas – piechotna lipna, artyleria lipna, tylko jazda z sukcesami od czasu do czasu. Nigdy miłośnikiem husarii nie byłem – swoje zrobiła, ale od Trzciany w 1627 roku stawała się armią pogrzebową. Odgrywali swe tańce w kościołach przy egzekwiach. Kliszów w 1702 roku ostatecznie ośmieszył ten typ jednostki. Choć czytałem, że Ruskie chcieli zrobić własny – tańszy oddział husarii, ale niestety przy wyjeździe z jednej z bram Moskwy połamali kopie, bo nikt nie dał im… Czytaj więcej »

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Miłego długiego weekendu, u mnie w „domach z betonu” 🙂

walt
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

lajkuję jak opętany.
Kiemlicze <3 Kosma i Damian hehehe jak pytają w teleturniejach.
Pieczka cudowny jak zamienia broń i mówi,że łże jak pies.tożto pan Kmicic ! na kolana szelmy 😀
Jan3 to jeszcze ale ci jego synowie… a dajta spokój.
Rzeczpospolita już chyliła się ku upadkowi.
Potop to tragedia była i to spora.

miłego,miłego.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Ja pamiętam minę Kmicica/Olbrychskiego, kiedy trafia do meliny Kiemliczów. Oraz reakcję na „terapię” Starego. No i oczywiście wspomnienia działalności przestępczej Rodu. No i to „Ociec – prać?”. To było genialne. Rzeczpospolita zaczęła upadać w XV-XVI wieku, za dużo szlachcie mniejszej i większej pozwolono. Że żaden z królów nie zdobył się na zmianę systemu? Był jeden – Władysław IV, ale umarł młodo, a wiadomo że absolutyzmem był urzeczony. Umarł zbyt młodo, najlepszy z Wazów. Może i model gospodarczy by zmienił, bo ile można handlować tanim zbożem i równie tanimi produktami leśnymi? Może jakąś manufakturę by postawił? Opieram się na relacjach z Jego podróży po Zachodniej Europie. Wiadomo, że grosza nie szczędził na artylerię.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Co do systemu władzy w Rzeczpospolitej – jedyną drogą był absolutyzm. Przywileje od 1374 roku po 1505 urządziły Nam scenerię do upadku. Ruch egzekucyjny mógł coś zdziałać, choć niektóre postulaty miał durne (postulaty antymieszczańskie). Według mnie Korona zaczęła upadać wraz z uniami z Litwą. Inne systemy wartości, inne korzenie kulturowe. Temat to jest na dłuższą gadkę. Pozdrawiam 🙂

walt
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

dokładnie.na bardzo długą pogadankę.
może kiedyś muzeum albo biblioteka nasza zaprosi jakiegoś historyka i będzie czas,którego coraz mniej,na taką bajerę 🙂

choć ja rzadko na takie spotkania chodzę akurat.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Ja nie chodzę, więc jakoś ugadać się trzeba 🙂 Podyskutować o polityce dawniejszej i obecnej. Kaszkiet kłaniam 🙂

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Korona zaczęła upadać bo oligarchia ( książęta, hrabiowie ) była bezkarna i patrzyła tylko na swoje koryto i dla siebie – w du…e miała kraj i państwo to tak jak obecnie czego przykładem jest Tbg .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Racja, szkoda że nie wyciął jak w Anglii, Francji, Rosji o ile mniej byłoby są ścierwa tutaj .

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Prorok. Teraz to dopiero jest łajno. Pylony z cenami Orlenu odmierzają czas upadku.I to nie tylko Wasza Putinflacja, ale i Wasze rozdawnictwo, głupota gospodarcza odpowiada za to. Ojojoj – „potęga gospodarcza”, „brak bezrobocia” i „milion aut elektrycznych”. Mateusz chyba zapomniał, że od kłamstwa nie rozrasta się przyrodzenie a nos.

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Oj komuchu ale ty jesteś głupi,jak ten pylon orlenowski.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  walt

I skąd te dwa minusy? Czyjś Pradziad wpadł do przerębla lub do rowu wracając od stereotypowego Mośka, bez antysemityzmu. A może walczył z Jaśniepanem bez ładu i składu w niezbyt zorganizowanym Powstaniu Styczniowym?

walt
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

a kto by się minusami przejmował ?
tu jest nadreprezentacja w komentarzach i treściach opowieści konfederackich i pisowskich nie od wczoraj 🙂

obywatel
11 miesięcy temu

Ale bizneswomen ???? Miejsc pracy od zatrzęsienia ?

” Wszystko zawdzięczam sobie ” – dobre !

NAPRAWÐĘ – wszyscy ” SOBIE”???? Bez JAJ , ale brednie?

https://wiadomosci.wp.pl/pokazal-brzydka-twarz-polski-samorzadowej-to-mistrzowie-pr-6778376892967616a

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Popatrzcie – posłanki (nowacka, łukacijewska i inne ) zawdzięczają SOBIE

  • a te barany i owce co głosowały to tylko plankton bezużyteczny ????
  • Bożek, Potański też tylko „sobie” ( co wy baranki i owieczki na to ?)?

Pogarda , pogarda , pogarda dla wyborców . partia ich powsadzała na listy a owce i barany tylko postawiły X.

Kobieta
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A fotka musi byc Bozek na pietwszym planie Kongresu Kobiet

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Kobieta

To już jest żałosne , nawet na kongresie kobiet !
Chyba że to kobieta ?

brown sugar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

darek była kobietą ??

Sex misja
11 miesięcy temu
Reply to  brown sugar

Kopernik była kobietą 🙂

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pogarda? Najłatwiej załamywać ręce i płakać. Nie jestem ani owcą, ani baranem. Pani Nowacka, czy Pani Łukacijewska coś osiągnęły. Mając na uwadze ich poziom reprezentowany w debatach publicznych (wybaczy Pan, wykształcenia nie sprawdzałem, bo to nie wyznacznik w dobie tarnobrzeskich Sorbon), zakładam że poradziłyby sobie Panie poza dość brudną polską polityką. Pozdrawiam kadry kobiecie PiS: Panią Beatę Kempę, Panią Marszałek, Panią byłą i obecną od socjalu, Panią od środkowego palca, Panią Pawłowicz również – choć ponoć apolityczna jako sędzia w TK. I na tym przykładzie pragnę wskazać, że głupota nie jest przypisana do płci.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Ten kongres to tło dla kobiety Darka .
Poszła dotacja z urzędu to i pierwszy(a) musi być być .
Wykształcenie tu nie ma nic wspólnego z polityką , to tylko poziom wykształcenia a nie mądrości, rozumu, kwalifikacji i przydatności a tym bardziej etyki i moralnych zasad .
Bez polityki tych posłanek, europoslanek by nie było.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pomysł bardzo dobry, ale intencje złe. Tak to rozumiem, bo kulisów nie znam. Przedsiębiorczość należy wspierać. A nie tylko poddawać się monopolistom PiS-u.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Przywieźcie ekspertki od biznesu z PiS. Pardon, one rodzą dzieci w imię Ojczyzny i chodzą na msze. Czasu brak na własną działalność gospodarczą.

Alf
11 miesięcy temu

Same kobiety i ….Darek

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nie pozostaje nic innego w tej mieścinie :
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-nie-wybrano-burmistrza-wloskiego-miasteczka-bo-na-wybory-prz,nId,6092624

Niech idą same rodzinny oligarchii.

Odyseusz
11 miesięcy temu

Jak nie propaganda LGBT TO PROMOCJA FEMINIZMU. Też jestem za równouprawnieniem kobiety na kombajny , ciągniki i pracy pod ziemią w kopalni;) ps czy ktoś słyszał o feministkach podczas ewakuacji z tonącego statu Titanic ?

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

No brawo! Według „nauk” Korwina żadna kobieta nie powinna sięgać po pracę, jeśli nie jest to robota z mopem. Odyseuszu, masz dziewczynę/małżonkę? Jeśli tak, to po ludzku Jej współczuję. Przecież Wy w Konfie wspieracie przedsiębiorczość. A na koniec żart żałosny. Zapewne na Titanicu padło wielu takich jak Ty mizoginów jak Ty. Sorry, takie czasy były. Jako liberał – współczuję.

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Czytaj między wierszami, a nie dosadnie. Przecież nigdzie nie napisałem że kobiety nie mają prawa do samorealizacji swoich marzeń ale już uszy puchną od tego słuchania my, my ,my czytaj kobiety tak jakby istniały równoległe dwa gatunki kobiet i mężczyzn. I to ci źli mężczyźni ubezwłasnowolniają kobiety przed osiąganiem sukcesów zawodowych. A może prawda jest inna że natura kobiety bardziej stworzona jest do ogniska domowego, opieki nad potomstwem. Ale lewactwo ma w tym cel – kobieta zapracowana niby kobieta sukcesu to marna żona, a tym bardziej matka. A przecież wiadomo że nic dziecku więcej nie potrzeba jak opiekuńczości i troski swojej mamy !

Alf
11 miesięcy temu

To dlatego wśród posłów Konfederacji nie ma żadnej kobiety

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jak to – w takim supermęskim klubie ma być baba? Wizerunek łagodzi „delikatny” Krzyszof Bosak. Poza tym same samce. Żart.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Dodam jeszcze, opierając się na obserwacjach od gimazjum po studia: faceci odtrącani, niezauważani przez Płeć Przeciwną mają skłonność do zbierania się w grupki. Zazwyczaj złorzeczą kobietom, które ich nie zauważają, w końcu przeobraża się to w agresję mizoginistyczną. Ot: „taki wspaniały jestem, a żadna k**** i piz** mnie nie chce!”. Niezaspokojenie seksualne prowadzi do takich stanów. Poznałem wielu takich i każdy twierdził, że jak nie zapłaci to się sam zabije. Żałosne.

Realista a nie fantasta
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Nie filozofuj. To tylko filozofia i teoretyzowanie. Życie kreuje scenariusze.
Będzie chłop miał furę i komórę , najlepiej jeszcze swoją chałupę (dom jednorodzinny) to się niejedna zdecyduje na takiego. Wyjdą nawet za diabła, byle wygodnie żyć.

Onet
11 miesięcy temu

Ta radna to ta słynna specjalistka od matur w górniku?

wrzos
11 miesięcy temu

OJ TAM KOBITKI POGADALY,COS ZJADLY I WYPILY A TERAZ ZOBACZYMY JAK TE ICH DYSKUSJE WPLYNA NA ROZWOJ NASZEGO MIASTA? OBY POMYSLNIE! DUZO OCZEKUJE OD PANI LUKACIJEWSKIEJ JAKO EUROPOSLANKI. BO JAK DO TEJ PORY TO ZADNA LADY ZGAGA Z PISU Z UL WIEJSKIEJ / WARSZAWA/ DO NAS DO TARNOBRZEGA NIE PRZYJECHALA,ABY CHOC TROSZKE ZAPOZNAC SIE ZPROBLEMAMI MIASTA I POMOC JE JAKOS ROZWIKLAC !!! TYLE MAM DO POWIEDZENIA, JAKO TARNOBRZEZANIN

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Przyjechała ta twoja lolita z salonów UE jak to bywa bo sołtys dał kasę mieszkańców na imprezę dla towarzystwa z KO, PO, SLD – czyli po części imprezka kosztem miasta i mieszkańców a na dopłaty do wody dla mieszkańców miasta NIE MA , oddał 8 mln bo na imprezki takie by brakło ?
Nie dość że nic nie przywiozły kasy, nic nie załatwiły to jeszcze pobawić przyjechały się .

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Co ona w ogóle zrobiła dla podkarpacia bo szukałem coś na ten temat i cisza.

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Widzę tysiące Pań z Konfederacji, która jest jawnie mizoginistyczna. Brawo! A może sojusznik PiS? Wiem, ksiądz z ambony nagadał. Dlaczego kpisz z działalności gospodarczej (albo projektów) kobiet? Kompleksy, urazy, krzywdy? Nie chcę Cię urazić, ale to co oferujesz jest słabe. No i kiepskawe merytorycznie.

Ada
11 miesięcy temu

Najazd platfusiarni na nasz skromny gród?

brown sugar
11 miesięcy temu
Reply to  Ada

CO TY PIE#DOLISZ ?? PRZECIEŻ TU OD LAT RZĄDZI PLATFORMA

walt
11 miesięcy temu
Reply to  brown sugar

kiełb,kalinka czy pekarowa to idealni platformersi 🙂
dziubek wcześniej też 😀

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Jak się patrzy na ich głosowania , zwłaszcza ostatnio TO PEWNIE , piąta kolumna : j zawsze prawie ZA, zdjęcia sobie robią a jak już to wstrzymują się z głosem .
Dziwne , że jeszcze tam u góry tolerują takie dziadostwo w tarnobrzeskim PiSie ?

HistorykSztuki
11 miesięcy temu
Reply to  Ada

Ada, czy tak wypada? Co proponujesz w zamian? Bandę kretynów z tekturowym czekiem, sesję zdjęciową Mateusza na Placu Czerwonym lub w Parku Dzikowskim? Pobierasz 500plus? Platfusiarnia, to jak nazwać Wasze grono? PiSS? Knury Jarusia? Rozdawnictwo i Wygoda? Klęska dyplomacji? Jak Was nazwać?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  HistorykSztuki

Jedni rozdają tekturowe czeki a inni je odbierają ?? W Tbg rządzi PO, SLD, Nowoczesna i z ich wybory sołtys .
Te same GENY ten sam rodowód tylko jeszcze owce i barany się nie połapali i tylko niewielu fakty kojarzy

men
11 miesięcy temu

Fotografia nr 17. Od lewej licząc stojące kobiety siódma i dziesiąta mają zgrabne nóżki. 🙂

Kabareciarz
11 miesięcy temu
Reply to  men

Jak to mówili w kabarecie: jakie szyny, taka stacja 🙂

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  men

Ta pani nr 10 to nie ta od Brauna z konfederacji?. Ładne nóżki to fakt.

Sex misja
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Tak powinny wyglądać wszystkie kobiety, szczupłe, zgrabne, apetyczne.

fach
11 miesięcy temu

Z tego co widzę było miło i ładnie, były nawet osoby z tzw. opozycji 🙂 Teraz kolej na kongresy mężczyzn, wegetarian, handlowców itd. Warto rozeznać powołanie jakiej rady możnaby obiecać na następną kadencję 😉

Natalia
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Nie można zapominać o leworęcznych, rowerzystach i zbieraczach runa leśnego.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Natalia

chrust teraz to wielu będzie zbierać 🙂

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Ha, ha, ha – już nie za darmo !
Tak samo jak mirabelki i szczaw .

Vit
11 miesięcy temu

Sądziłem że w pierwszym panelu gośćmi będą panie będący przekrojem całego świata kobiet czyli od lewej strony do prawej. Od centrum w lewo są jak najbardziej a co kongres proponuję kobietom lokującym się od centrum w prawo.Najwidoczniej nie istniejją dla nich.Smutne to

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Vit

pewnie istnieją ale wolą służyć swoim mężom i ojcom i zajmować się domem,praniem,sprzątaniem i gotowaniem bo do tej roli przygotował je tradycyjny dom i służba bogu i dlatego nie zaprzątają sobie głowy sprawami publicznymi czy dostępem do aborcji 😉
a te Lewaczki po prostu szanują ich wybór by wiernie stać przy chłopie i się nie wychylać.

Vit
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Gdyby organizatorzy zaprosili a spotkali się z odmową to rozumie. O ile ciekawsza była by dyskusja gdyby do niej zostały zaproszone np Panie Janina Sagatowska czy Małgorzata Terlikowska.Wystarczy odrobina dobrej woli i otwartości a tak spotkało się towarzystwo wzajemnej adoracji.W takim przypadku uczciwiej to spotkanie nazwać Kongresem Kobiet Centro Lewicowch niż Kongresem Kobiet bo to sugeruję że uczestniczy w nim całe spektrum kobiet.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Vit

być może kogoś by to interesowało co do powiedzenia mają te panie 🙂
myślę,że Sagatowska to co wybory się tu jakoś w salkach parafialnych skutecznie prezentuje swoim odbiorcom skoro wciąż jest w Senacie.
może kiedyś takie coś będzie miało miejsce ale to musiałyby się te środowiska szanować a nie nazywać zdrajcami więc pewnie jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie nim się to stanie.
mam obawy,że za mojego życia jedności nad Wisłą nie zobaczymy.
może to i lepiej z drugiej strony bo po co udawać że się kogoś szanuje skoro tak nie jest ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
68
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content