Na co zwracać uwagę podczas zakupu dziecięcych koszulek?

W sezonie letnim bez wątpienia królują t-shirty – nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci. Jest z czego wybierać – w sklepach odzieżowych znajdziemy koszulki w najróżniejszych kolorach i wzorach. Jednak pamiętajmy, że koszulka koszulce nierówna. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu t-shirtu, by dziecko było zadowolone, a my nie mieli poczucia, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto?
 

Kupujemy t-shirty chłopięce i dziewczęce – odpowiedni materiał to podstawa

Najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, kupując koszulki dla dzieci, jest materiał, z jakiego są wykonane. Tutaj zasada jest prosta – im bardziej naturalny skład t-shirtu, tym lepiej. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zatem wybranie koszulki lub bluzki wykonanej w stu procentach z bawełny, która nie tylko jest przyjemna w dotyku i nie podrażnia dziecięcej skóry, ale także pozwala jej swobodnie oddychać.

Czy to oznacza, że automatycznie powinniśmy odrzucać bluzki dla dziewczynek i chłopców, które w składzie mają domieszkę elastanu lub poliestru? Oczywiście, że nie. Syntetyki często poprawiają wytrzymałość koszulki, a co więcej, sprawiają, że jest ona bardziej elastyczna (co jest istotne na przykład w przypadku koszulek o przeznaczeniu sportowym). Wybierajmy jednak koszulki, które w składzie mają nie więcej niż kilka procent elastanu czy poliestru.

Jaki jest odpowiedni rozmiar bluzki dla dziewczynek lub chłopców?

Bez wątpienia dużą uwagę należy też zwrócić na rozmiar koszulki. Niezależnie od tego, czy kupujemy bluzki dla dziewczynek, czy dla chłopców, powinniśmy zadbać o to, by nie były one ani zbyt małe (będą krępować ruchy dziecka), ani zbyt duże (dziecko będzie się w nich „topić”, co również nie będzie wygodne).

Jak w takim razie wybrać odpowiedni rozmiar koszulki? Tutaj trzeba po prostu dokładnie patrzeć na tabele rozmiarów sklepów internetowych. Niektóre marki, takie jak Coccodrillo, mają też wydzielone kategorie dla konkretnych rozmiarów w sklepie online, co znacznie ułatwia dokonanie trafnego wyboru.

Coccodrillo radzi: sprawdzaj, czy koszulki dla dzieci spełniają normy bezpieczeństwa?

Czy wiesz o tym, że t-shirty chłopięce i dziewczęce powinny spełniać konkretne normy bezpieczeństwa? Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i często kupuje ubrania od niesprawdzonych producentów, które nie są w żaden sposób testowane i sprawdzane. Tymczasem takie ubrania mogą mieć w składzie szkodliwe dla zdrowia składniki i substancje.

Z tego powodu znacznie lepiej jest wybierać ubrania dla dzieci z uznanych sklepów internetowych, które od wielu lat znajdują się na rynku. Przykładem może być wspomniana marka Coccodrillo, która dba o to, by jej ubrania były w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Co więcej, Coccodrillo informuje nie tylko o normach bezpieczeństwa dotyczących składu ubrań, ale także o konkretnych certyfikatach, dotyczących na przykład długości i miejsc zamocowania sznurków, tasiemek czy elementów ozdobnych.

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content