Janusz Malarz srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski Weteranów!

Kolejny sukces Janusza Malarza z IKS Jezioro Tarnobrzeg. 81-letni tarnobrzeżanin zdobył dwa medale podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów, które rozegrane zostały w Gliwicach.

W turnieju indywidualnym w kat. mężczyźni od 80 lat w fazie grupowej tarnobrzeżanin pokonał 3:0 (2,6,4) Aleksandra Witka z Płocka oraz 3:1 (7,-2,9,6) Romualda Stasiełowicza z Drezdenka. W kolejnym meczu, już ćwierćfinałowym, wygrał 3:1 (8,8,-8,9) z Janem Hreczuchą z Wrocławia. W grze o wejście do finału, po zaciętym pięciosetowym pojedynku 3:2 (-9,4,4,-11,5) Janusz Malarz ograł Sylwestra Glinieckiego z Elbląga. W finale zmierzył się z najlepszym zawodnikiem tej kategorii, Henrykiem Glurą z Bydgoszczy, z którym minimalnie przegraał2:3 (-1,5,-3,6,-10). W turnieju gry podwójnej mężczyźni 80-84 lat, para deblowa Janusz Malarz IKS Jezioro Tarnobrzeg/Jerzy Sawczak Głogów zajęła 3 miejsce.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2021/2022 (w 9 turniejach GPPW aż 8 razy stawał na podium!) Janusz Malarz w kategorii weteran 80+ lat zajął wysokie, 4 miejsce. Wielkie brawa gratulacje!