Wisła Sandomierz zostanie w III lidze?

Jest duże prawdopodobieństwo, że mimo sportowego spadku Wisła Sandomierz zostanie w III lidze, w grupie 4. Z drugoligowych rozgrywek wycofały się bowiem Wigry Suwałki, co oznacza pozostanie na poziomie centralnym Hutnika Kraków, a tym samym Wisły w III lidze.

Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023.

W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki.

W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z Samorządem, partnerami i sponsorami.

Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023. – czytamy w komunikacie wystosowanym przez zarząd suwalskiego klubu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
11 miesięcy temu

Tymczasem o ruchach kadrowych w Siarce cisza. Pan Prezes udzielił jedynie wywiadu w którym okazał swoje niezadowolenie z tak wczesnego startu rozgrywek oraz poinformował ,że wysłał 8 podstawowych zawodników na wcześniejsze urlopy. Jak patrzę na to jakich zawodników kontraktują inni beniaminkowie jak chociażby Polonia Warszawa to u nas powodów do optymizmu nie widzę żadnych. Chyba dzieje się niestety to o czym wcześniej pisałem ,że za sukcesem sportowym nie nadążył finansowy. . Pewnie czekamy na wyprzedaże zawodników , których nikt inny nie weźmie Liga startuje zdaje się już za trzy tygodnie

tyle w temacie
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

to nie jest artykul o siarce poza tym wiselka z kim ty trzymasz?

wow
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nie ma sie co podniecać bo jak by nie patrzeć spadek Siarki jest pewny.To klub wyłącznie na 3 lige.Takie wielkie NIC!!!Jestem z Ożarowa.

expert
10 miesięcy temu
Reply to  wow

i dodatkowo studiujesz prawo?

alter ego
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

dzień po awansie chciałeś ogłoszeń parafialnych? rozumiesz jak działa rynek transferowy? nie znasz tematu, zdaj się na tych co się znają

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content