Wisła Sandomierz zostanie w III lidze?

Jest duże prawdopodobieństwo, że mimo sportowego spadku Wisła Sandomierz zostanie w III lidze, w grupie 4. Z drugoligowych rozgrywek wycofały się bowiem Wigry Suwałki, co oznacza pozostanie na poziomie centralnym Hutnika Kraków, a tym samym Wisły w III lidze.

Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023.

W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki.

W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z Samorządem, partnerami i sponsorami.

Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023. – czytamy w komunikacie wystosowanym przez zarząd suwalskiego klubu.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
1 miesiąc temu

Tymczasem o ruchach kadrowych w Siarce cisza. Pan Prezes udzielił jedynie wywiadu w którym okazał swoje niezadowolenie z tak wczesnego startu rozgrywek oraz poinformował ,że wysłał 8 podstawowych zawodników na wcześniejsze urlopy. Jak patrzę na to jakich zawodników kontraktują inni beniaminkowie jak chociażby Polonia Warszawa to u nas powodów do optymizmu nie widzę żadnych. Chyba dzieje się niestety to o czym wcześniej pisałem ,że za sukcesem sportowym nie nadążył finansowy. . Pewnie czekamy na wyprzedaże zawodników , których nikt inny nie weźmie Liga startuje zdaje się już za trzy tygodnie

tyle w temacie
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

to nie jest artykul o siarce poza tym wiselka z kim ty trzymasz?

wow
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Nie ma sie co podniecać bo jak by nie patrzeć spadek Siarki jest pewny.To klub wyłącznie na 3 lige.Takie wielkie NIC!!!Jestem z Ożarowa.

expert
1 miesiąc temu
Reply to  wow

i dodatkowo studiujesz prawo?

alter ego
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

dzień po awansie chciałeś ogłoszeń parafialnych? rozumiesz jak działa rynek transferowy? nie znasz tematu, zdaj się na tych co się znają

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content